Değerlendir:
  • 49 Oy - 3.2 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron ve Başak Burcu ??
Yazar Mesaj
melis_bk
Kayıtsız

Cvp: Şiron ve Başak Burcu ??
Yıldırım Yazılan:senin Şiron transitlerini taradığımızda , kasım-aralık 1997'de transit şiron Marsına kare açı yapıyor ?
aralık 1998'de şironun senin güneşine dokunduğunu görüyoruz ?
ve kasım-aralık 2000 döneminde bu kez transit şiron , senin merkürüne ve ASC noktana dokunuyor ?

hatırlayabildiğin şeyler varsa paylaşırsan sevinirim.

97 9 kasımda hiç beklemediğim bir eski dost kapımı çalmış, geçmişle ilgili kabuk bağladığını düşündüğüm yaralara dokunmuş ve hala canımın yandığını farketmiştim.
98 aralıkta bir kaç yıl mücadele etmek zorunda kalacağım depresyonun başlangıcıydı.
2000 kasım eşimle problemler yaşayacağımız 7-8 aylık bir dönemin başlangıcı
07-07-2009 10:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

[attachment=608]
07-08-2009 06:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Şiron ve Başak Burcu ??
eski şiron yazılarında, şironu daha bir maneviyatla düşünmüşüz.sanki kafamızda hep ; jupiter ,sentor, at ,yay bağlantısı kurmuşuz. makara resim insanı çok aldatıyor.bir anda o şablonda düşünme hissi oluşuveriyor.
ancak, giderek daha bir oturmuş.başak burcuna daha çok yaklaşmış.herhalde şironla ifade edilen maneviyat, yaralarından farkındalık elde etme.
şiron mitinde , o sentor da kendisinden daha üstün otorite olan tanrıdan ölümlü olmayı istiyor.yani bir şekilde yaratıcıya yaklaşmış . dini konularda da bu çok işlenir; acizliğini kabullenip yaratıcıya sığınma , kusursuz olmadığını kabul etmek ki başak burcuyla ifade ediliyorsa bu çok önemli. kişi , özellikle sert açıyla yaralanan gezegenle ilgili alçakgönüllü olacaktır. şiron ,bir şekilde gezegenle ilgili fonksiyonu , gezegenin akıcı yapısını bozuyor.
ben şiron -maneviyat ilişkisini bu açıdan bağladım.
yoksa gülen ihtiyar jupiterin , yaptığı gibi felsefe ,seyahat gibi neşeyle elde edilen bilgelikten çok. işin içinde biraz acı var sanki.
08-18-2009 05:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: Şiron ve Başak Burcu ??
KoçAslanı Yazılan:evet benim doğum tarihim galiba kesin değil ve şiron 1. ev bağlantısı düşünüyorum, bendede arkadaşınızda varolan özelliklerin hepsi var...

Şironunun güneş-merkür kavuşumuna 120lik hoş bir bağlantısı var. Kimliğine başak özelliği katabilir. Eğer şiron 1. evine de denk geliyorsa, e jüpiterin de başak... Kendinde gördüğün başak özelliklerini açıklamaya yeter. Ayrıca başak özelliği taşımak için çok heveslisin; başka burçmu yok ayol heveslenecek:D
11-11-2009 10:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Şiron Burçlarda
yazacaklarım '' Şiron & Başak '' bağlantısı olduğu varsayımına dayanarak yaptığım değerlendirmelerden ibarettir.

dileyen bu değerlendirmeleri kendi haritalarında ve çevresinde gözlemleyebilir , sorgulayabilir.

Şiron Koç burcunda

- harekete geçmeden önce detayları düşünme eğilimi

- yeni başlangıçlar yapmadan önce herşeyin kusursuz olması ihtiyacı

- öfkenin eleştirel yolla boşaltılması

- savaş yaraları yada savaşçılık konusunda engellenmişlik yada kendini savaşta feda etme yada savaşta hizmet etme

- Koç burcu arenasını sistemleştirmek , her türlü girişimcilik faaliyetlerini sistemleştirmek , eylem planı yapma becerisi

- savaşçı yetiştirmek yada sporcu koçluğu yapmak ( harekete ve cesarete yönelik fiziksel aktivitelerde bilgelik geliştirmek ve bu bilgilerini başkalarına aktarmak )

Şiron Boğa burcunda

- ekonomik konularda takıntı sahibi olma ihtimali ( parasal güvence )

- parasal konularla ilgili yaralar ve bunları iyileştirme çabaları

- bankacılık ve muhasebe gibi , parayla detaylıca uğraşmak durumunda olan mesleki olasılıklar yada çiftçilik gibi doğayla temas halinde olan alanlarda hizmet etme potansiyeli

- bir şeyleri satın almadan ve sahiplenmeden önce kusursuzluk ihtiyacında olma , hesap-kitap yapma

- ekonomiyi sistemleştirmek

- hayatın lezzetlerinden doyum alma konusunda engeller , keyfi konularda tevâzu sahibi olma

Şiron İkizler burcunda

- Merak duygusunun detaylara takılıp kalması

- iletişim konusunda yaralar ve bunu iyileştirme çabaları

- pratiklik konusunda olası engeller

- düşüncelerini yazarak ifade etme potansiyeli

- sistemli düşünceler , fikirlerin detaylandırılması

Şiron Yengeç burcunda

- ailevi konularda olası yaralar ve bunu iyileştirme çabaları

- sevgi dağıtarak yada maddi imkanlar yeterliyse ev-barınak-aş dağıtarak insanlara katkıda bulunma içgüdüsü

- duygusal konularda detaylara takılıp kalma eğilimi

- geçmiş hatıralara takılıp kalma eğilimi

- aile kurmadan önce fazlaca hesap-kitap yapma , ince eleyip sık dokuma eğilimi

- aile kavramını sistemleştirme

Şiron Aslan burcunda

- yaratıcılık konusunda olası yaralar ve bunları iyileştirme çabaları

- dikkat çekici bir şey yapmadan önce iyice hesap-kitap yapma , detaylara takılma

- özgüven konusunda olası engeller

- yönetim ve organizasyon konusunda herşeyin kusursuz olması ihtiyacı , sistemli yönetim anlayışı

- gösterişlilik konusunda azıyla yetinme , tevâzu sahibi olma

- lider yetiştirme , oyuncu ve sanatçı yetiştirme

- bir şeylere hizmet ederek ve de katkıda bulunarak egoyu besleme

- popülerlik konusunda mütevâzi eğilimler

devam edecek.

12-03-2009 06:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lily Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Şironum yengeçte.. yazılanlar bana uyuyor.. Ailemi çok severim ama sorunlarımız hep olmuştur kendimce düzeltmeye çalıştımsa da pek işe yaramadı... Bazı konularda detaylara takılıp kendimi o düşüncelere hapsetme gibi bir eğilimim de var bazen ufak bir şeyi kafama takıp büyüttükçe büyütebiliyorum bunu zamanla birazcık yendiğimi söyleyebilirim ama..
Sevgi'yi her şeyden üstün tutan bir insanım insanlara yardım etmeye çalışmayı seviyorum birini bir sorununu çözüp mutlu edebiliyosam çok mutlu olurum..İnsanlara değer veririm ama güvenmek zor benim için.. İnsanların birbirlerine zarar verebildiklerini biliyorum görüyorum nasıl yapabiliyolar anlamıyorum bu yüzden de hep kendimi koruma hissi içindeyim.. bu güvensizlik hissimin fazla oluşu da şironum yengeçte oldugundan heralde..

12-03-2009 03:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Bana da şiron boğada kısmı uyuyo , istemediğim farklı alandan mezun olduğum halde neden hala muhasebe departmanında çalıştığımı açıklayabilir sanırım...

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
12-03-2009 04:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Şiron Koç burcunda

- savaş yaraları yada savaşçılık konusunda engellenmişlik yada kendini savaşta feda etme yada savaşta hizmet etme

- Koç burcu arenasını sistemleştirmek , her türlü girişimcilik faaliyetlerini sistemleştirmek , eylem planı yapma becerisi

- savaşçı yetiştirmek yada sporcu koçluğu yapmak ( harekete ve cesarete yönelik fiziksel aktivitelerde bilgelik geliştirmek ve bu bilgilerini başkalarına aktarmak )

kesinlikle katılıyorum ayrıntılı düşünmeden iyice kafamda netleştirmeden herhangi bir şeye başlamam.herşeye öyle balıklama atlamam.ve de kendim savaşmam ama güzel taktik veririmhehee

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
12-04-2009 11:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Şiron Burçlarda
Yıldırım Yazılan:yazacaklarım '' Şiron & Başak '' bağlantısı olduğu varsayımına dayanarak yaptığım değerlendirmelerden ibarettir.

dileyen bu değerlendirmeleri kendi haritalarında ve çevresinde gözlemleyebilir , sorgulayabilir.

Şiron Koç burcunda

Şiron Boğa burcunda

- ekonomik konularda takıntı sahibi olma ihtimali ( parasal güvence )

- parasal konularla ilgili yaralar ve bunları iyileştirme çabaları

- bankacılık ve muhasebe gibi , parayla detaylıca uğraşmak durumunda olan mesleki olasılıklar yada çiftçilik gibi doğayla temas halinde olan alanlarda hizmet etme potansiyeli

- bir şeyleri satın almadan ve sahiplenmeden önce kusursuzluk ihtiyacında olma , hesap-kitap yapma

- ekonomiyi sistemleştirmek

- hayatın lezzetlerinden doyum alma konusunda engeller , keyfi konularda tevâzu sahibi olma

Şiron İkizler burcunda

- Merak duygusunun detaylara takılıp kalması

- iletişim konusunda yaralar ve bunu iyileştirme çabaları

- pratiklik konusunda olası engeller

- düşüncelerini yazarak ifade etme potansiyeli

- sistemli düşünceler , fikirlerin detaylandırılması

Şiron Yengeç burcunda

- ailevi konularda olası yaralar ve bunu iyileştirme çabaları

- sevgi dağıtarak yada maddi imkanlar yeterliyse ev-barınak-aş dağıtarak insanlara katkıda bulunma içgüdüsü

- duygusal konularda detaylara takılıp kalma eğilimi

- geçmiş hatıralara takılıp kalma eğilimi

- aile kurmadan önce fazlaca hesap-kitap yapma , ince eleyip sık dokuma eğilimi

- aile kavramını sistemleştirme

Şiron Aslan burcunda

- dikkat çekici bir şey yapmadan önce iyice hesap-kitap yapma , detaylara takılma

- yönetim ve organizasyon konusunda herşeyin kusursuz olması ihtiyacı , sistemli yönetim anlayışı

devam edecek.

Şiron Başak burcunda

- detaylara derinlemesine inebilme potansiyeli , olumsuz anlamda bütünü göremeyecek şekilde detaylara takılıp kalma

- Şiron Başak , hangi kişisel gezegenle açı yapıyorsa onu Başaklaştırma özelliği

- sistemli yaklaşım , kusursuz plancı , fedakarlık potansiyeli , çalışkan işçilik

Şiron Terazi

- ilişkiler konusunda titizlik , detaylara takılma

- paylaşım konusunda fedakarlık etme , azıyla yetinme

- adalet konusunu sistemleştirme

- karar vermeden önce her olasılığı gözden geçirme

- evlilik ve ilişkilerle ilgili yaralar

- diplomatik katkıda bulunma

Şiron Akrep burcunda

- derin duyguların didiklenmesi , duygusal konulara takılıp kalma

- takıntılar , ileri seviyede saplantı durumları

- kişisel güç sahibi olma konusunda tevâzu geliştirme , azıyla yetinme

- seksüel konularda titizlik , kusursuzluk dürtüsü , seks konusunda kendini ilişkiye tam anlamıyla vermekte zorluklar , tutukluk ihtimali

- sistemli bir kişisel dönüşüm

Şiron Yay burcunda

- eğitim / öğrenim konularında detaycılık , sistemlilik

- inançlar ve ibadetler konusunda kusursuzluk ihtiyacı , mantıklı yaklaşımlar

- ulaşım konularında titizlik , yolculuk öncesi planlar vb. detaylara takılma

- keşiflerini gezerek ve risk alarak değilde , okuyarak ve düşünürek ( felsefi düşünceler ) yapma eğilimi

- ( Şiron Teraziyle birlikte ) hukuk potansiyeli

- hayatın anlamı konusunda bilgelik geliştirme

- mizah konusunda yazım-çizim yoluyla kendini ortaya koyma , çok güler yüzlü olmama , azıyla yetinme

Şiron Oğlak burcunda

- Sistemli çalışma

- Matematik potansiyeli ( detaylı hesaplar yapabilme )

- Zirveye giden yolda yaralar , takıntılar , mütevâzi yaklaşım

- mütevâzi yönetici

- disiplin konusunda takıntılı ve eleştirel yaklaşımlar

Şiron Kova burcunda

- sıradışı birşey yapmadan önce detaylı düşünme , hesap/kitap yapma , başkaları ne der endişeleri vs.

- geleceğe dair sistemli projeler üretme

- dâhi yetiştirme

- farklı fikirlerini ortaya koymadan onca kusursuzluk ihtiyacı , herşeyin eksiksiz olduğundan emin olma dürtüsü

- özgürlük / bağımsız birey olma konusunda yaralar , takıntılar

Şiron Balık burcunda

- fedakarlık gerektiren deneyimler

- hayaller konusunda azıyla yetinme , mantıklı hayaller kurma

- inanç konusunda mantıklı yaklaşımlar

- sanatsal aktiviteyi sistemleştirmek

- birşeylere katkıda bulunma ihtiyacı , yardımseverlik vurgusu

12-09-2009 02:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Alıntı:Şiron Aslan burcunda

Benimle uymuyor bunlar,dikkat çekici bir sey yapmak kanımda var iki kez düsünmem bunun için.Ayrıca özgüven problemim yok.Ama kusursuzluğu istiyorum kendi adıma, mükemmel olmak falan ama bunlar daha çok aslan etkimden geliyor sanırsam harika olayım falan utandım Ama düzen hastasıyım.Yani normalde belki ikizler dağınıktır vsdir ama ben herseyin düzenli olmasını istiyorum.Liste yapmak falan bilemem bunun chironla alakası var mı?

Chironum aslanda ve üçüncü evde belirleyici bir açısı yok ama merküre 45 derece, k.a.d e bi-quintile yapmis.
12-09-2009 04:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şiron ( Chiron ) Burçlarda bluex 23 62,787 02-09-2019 11:16 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Şiron ( Chiron ) Evlerde bluex 29 70,503 02-19-2018 02:34 PM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron Hakkında Bilgiler Mavi 81 111,400 11-17-2017 11:06 AM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron’un Oluşturduğu Açılar Angel 60 152,239 11-06-2012 10:06 PM