Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Balık Burcu ve Özellikleri - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: BURÇLAR (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Forum: Balık (/forumdisplay.php?fid=56)
+---- Konu: Balık Burcu ve Özellikleri (/showthread.php?tid=900)

1 2 3

RE: Balık Burcu ve Özellikleri - Jackal - 05-15-2012 08:09 PM

(05-15-2012 07:40 PM)karmen2 Yazılan:  bu konuyu baştan sona kadar okudum,(okumaz olaydım).ve şu kanıya vardım;tanrı bütün burçlara türlü yetenekler ve güzel özellikler vermişken balık burcuna hiçbirşey vermemiş.
ne ezik bir burçmuş bu böyle,bazenleri başkalarına burcumu söylemeye utanıyorum.özelliklerini okudukça iğreniyorum bu burçtan.

ben bu burçtan istifa ediyorum arkadaş artık yükselenime ve oğlak stelyumuma göre yaşayacam.allahtan tipik bir balık insanı değilmişim yoksa tam sürünürdüm.

Bence Balık'a haksızlık ediyorsun.Hangi Terazi ya da Boğa, Balık'ın sanatsal yeteneklerine erişebilir?.Ya da hangi Yay ,inandığı bir davada bir Balık kadar cesur bir şekilde savaşabilir?Hangi Aslan bir Balık kadar yaratıcı olabilir?
Canım yükselenime laf söylemeyiniz lütfen.:D

RE: Balık Burcu ve Özellikleri - aeon - 05-15-2012 08:42 PM

Alıntı:bu konuyu baştan sona kadar okudum,(okumaz olaydım).ve şu kanıya vardım;tanrı bütün burçlara türlü yetenekler ve güzel özellikler vermişken balık burcuna hiçbirşey vermemiş.
ne ezik bir burçmuş bu böyle,bazenleri başkalarına burcumu söylemeye utanıyorum.özelliklerini okudukça iğreniyorum bu burçtan.
ben bu burçtan istifa ediyorum arkadaş artık yükselenime ve oğlak stelyumuma göre yaşayacam.allahtan tipik bir balık insanı değilmişim yoksa tam sürünürdüm.

balığın meziyetleri , madde aleminden ziyade mana aleminde kendisini gösterir gülücük

fedakarlığın adının salaklık , duyguları dinlemenin zayıflık ve şehitliğin ve kendini adamanın enayilik olarak algılandığı dünya hayatında , tabiki balık burcu olumlu algılanmaz .

dünya bir ilizyondan ibarettir ve bir sınav alanıdır ; bu sınav alanında balık nisbeten farkındalığı daha yüksektir . ayrıca , balığın özellikleri de dünyevi başarıları ve gücü destekleyen özellikler değildir .

mesela , balık unutkandır ; bundan dolayı akrep gibi duyguyu ilk gün yaşadığı tazeliğinde tutamaz . hisleri ve duyguları akrep gibi dark olmayan yengeçten de farklıdır . yengecin duygularında insanın korumacı ve hassas yönününe ait tınılar bulunur . balıksa insanın bırakma , kendini feda etme ve çözülme yönleri bulunur . mesela şehitlik ve hristiyanlıkta isanın kendisini feda etmesi balık burcu temlarıyla simgelenir .

bir toprak insanı gibi maddeci değildir , yapısı maddeyi aşmak ve ruhsal deneyimler yaşamak üzerine kurulu bir burcun maddiyata ve mantığa battığını düşünmek abes oluyor .

yine bir hava burcunun mantıklı ve analitik yapısı da balıkta olmaz . ruh , balıkta karmanın son aşamasında sayılır , bir sonraki boyutlara geçmeye hazırlanır , bir döngünün sonudur ve sezgi ve duygu bombardumanına tutumuş gibidir . beş duyunun ötesini ve kollektif duyguları anlayabilmesi onu mantıksız yapar. zaten bu burçtan pek çok durugörücü ve medyum çıkar .

yine bir ateş elementinin çoşkusu balıkta yoktur . ne koçun bir sperm hücresi gibi birinciliğe oynaması , ne aslanın şişkin egosu , ne de yayın üstten konuşan bilgeliği . balık yorgun bir burçtur , sanki pek çok hayat deneyimlemiş yaşlı bir ruhtur , koç gibi birinci olmak gayesi yoktur ; yine aslanın dev egosu balıkta sanki çözülmüştür , sislere batmıştır ; yay burcu gibi jupiter tarafından yönetilse de , onda jupiterin sezgisel ve içsel manaları vucut bulmuştur . mesela , yay dünyayı izleyen gözse , balık dünyayı izleyen gözü seyretmeyi sever. yay , büyük gezgin ibni batuta gibidir , balık ise mevlanadır .

tabi bunları balık burcundan da ziyade balık enerjisi için yazdım . balık enerjisinde güç , rekabet , maddiyat ve analitik zihin bulunmaz . balığa düşen gezegen kayıplara karışmayı sever .

neyse ,burcumu yere göğe koyamam makara

RE: Balık Burcu ve Özellikleri - aeon - 05-15-2012 09:02 PM

haritandaki toprak etkisindendir , bende de oluyor verygood

RE: Balık Burcu ve Özellikleri - zorlamak - 08-29-2012 02:11 PM

güneş balık
ay ikizler
merkür balık
mars yengeç
venüs koç.
olan biri için ne düşünürsünüz?

RE: Balık Burcu ve Özellikleri - Lajâ - 12-08-2012 05:47 PM

Alıntı:Saf görünüp kurnaz olmak her zaman daha iyidir. Düşmanlarınız size karşı hiç bir zaman önlem almaz..

bir balık bunu paylaşmış..

en tehlikeli burç hangisi derseniz..
BALIK 1 numara..

RE: Balık Burcu ve Özellikleri - Presence - 12-08-2012 08:33 PM

(12-08-2012 05:47 PM)Lajâ Yazılan:  
Alıntı:Saf görünüp kurnaz olmak her zaman daha iyidir. Düşmanlarınız size karşı hiç bir zaman önlem almaz..

BALIK 1 numara..

katılıyorum.

RE: Balık Burcu ve Özellikleri - zeppi - 12-08-2012 09:22 PM

(08-29-2012 02:11 PM)zorlamak Yazılan:  güneş balık
ay ikizler
merkür balık
mars yengeç
venüs koç.
olan biri için ne düşünürsünüz?

değişken ve sinirli

RE: Balık Burcu ve Özellikleri - bu şarkı yarınlara - 12-08-2012 10:53 PM

(12-08-2012 08:33 PM)Presence Yazılan:  
(12-08-2012 05:47 PM)Lajâ Yazılan:  

BALIK 1 numara..

katılıyorum.

balık KADınları..

saflılarının altında gizli ve büyük bir dünyaları var... içten içten oyuyorlar insan beyinlerini.... onların kurnaz, insanların kanına sinsi sinsi giren (çok zeki olmadıklarını düşündüğüm için sinsilikleri hemen göze batıyor) bir eylem taktiklenişlerinden söz edebilirim.

darbe yedikçe ruhlarında inanılmaz dalgalanmalar yaşıyorlar. (bizde olduğu gibi...) gözyaşları büyük bir silah... erkeklerine karşı da bağımlılık derecesinde düşkün oldukları için erkekler bu kadınların kapısında kuyruğa giriyor ve de güç alacak birilerini hep buluyorlar.

ben yine de darbe yiyip bir değişim geçiren yengeç bayanlarından daha tehlikeli görmüyorum onlaarı... gık deyince siniyorlar... ama yengeçlerinde sinme- ezik hissetme gibi zayıflıkları da olsa kötü niyetlerinde sonuna kadar gidebiliorlar..

RE: Balık Burcu ve Özellikleri - Marie - 08-23-2014 01:02 AM

Gecmisten bahsetmeye baslayinca çay demleyin.

RE: Balık Burcu ve Özellikleri - Nin.Me.Sar.Ra - 11-01-2015 01:18 AM

Yaşamını konuşarak kazanan ünlü Balıklara bakıyorum hepsinde Merkür Kova'da.Örnekler: Beyaz , Öykü Serter ve Ebru Akel.