Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Akrep Burcu ve Özellikleri - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: BURÇLAR (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Forum: Akrep (/forumdisplay.php?fid=52)
+---- Konu: Akrep Burcu ve Özellikleri (/showthread.php?tid=897)

1 2 3 4 5 6 7 8

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri - aeon - 01-30-2011 08:48 PM

(01-30-2011 08:10 PM)büşra Yazılan:  akrepler de boğalar gibi paraya, tensel zevklere falan düşkün mü? bir de plüto da böyle bi özellik verirmi?

evet akrep zaten cinsellik konusunuyla ilgili bir burçtur.
karşıt burcu boğada da akrebin cinsellik özelliği vardır.ancak , boğa daha ziyade 5 duyuya hitap eden ve duygularla ve derin temalarla çok ilgili değildir.akrepte 5 duyudan fazla olan duygular , tabuları yıkmak gibi özellikler vardır.

finans boğa burcuyla ilgilidir.boğa 2.evin burcudur.boğa kendi yarattığı ve kazandığı finansal kaynaklarla ilgilidir.
akrep burcu da boğanın finans özelliğinden parçalar taşır.bir farkla , akrep başkalarının kaynaklarını kullanmayı temsil eder.8.ev deki gibi

karşıt burçlar bazı farklarla birlikte ortak noktalar taşırlar.mesela yukarıdaki cinsellik ve finas gibi.
iki burcunda ortak alanı olsalar da , yaklaşımlarında belli farklılıklar vardır.

mars ,venüs ve pluto cinselliklke ilgili gezegenlerdir.verygood

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri - Yargıç - 01-31-2011 01:51 AM

bu akreplere bu açıdan katlanan tek benim heraldeask güvene ihtiyaç duymaları bana daha çok güven veriyo.sağlam dost oluyolar.akrebin gölgesi çok karanlıktır, zehride tam zehirdir.ama bi o kadar da sevilcek yanları var.hem o kadar yoğun plüto etkisindekiler yapacaklarını kendilerine yapıyolar.aşırı kuşku ve güvensizlikten oluyo tüm bu gölge ve zehir.ayy-aşkama ay yengeci falan olursa bu akrepler o zaman bu karanlığı o kadar fazla taşımıyolaraskaskçok tatlı oluyolar.lunar akrepler

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri - Aisha - 02-17-2011 02:43 PM

(01-31-2011 01:51 AM)büşra Yazılan:  bu akreplere bu açıdan katlanan tek benim heraldeask güvene ihtiyaç duymaları bana daha çok güven veriyo.sağlam dost oluyolar.akrebin gölgesi çok karanlıktır, zehride tam zehirdir.ama bi o kadar da sevilcek yanları var.hem o kadar yoğun plüto etkisindekiler yapacaklarını kendilerine yapıyolar.aşırı kuşku ve güvensizlikten oluyo tüm bu gölge ve zehir.ayy-aşkama ay yengeci falan olursa bu akrepler o zaman bu karanlığı o kadar fazla taşımıyolaraskaskçok tatlı oluyolar.lunar akrepler

güven ihtiyacı iyice artıyor sanki. yine sahipleniciyiz gülücük

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri - Félicé - 02-17-2011 06:49 PM

Linda Goodman'ın kitabında da yazıyor bu.. Akrep-pluto etkisinin yoğun enerjisi, doğum-ölüm olayının psikolojik ve fiziksel yanlarını ifade etmesi sebebi ile, doğum öncesi veya sonrası burcun çalışma prensibi olarak birinin öleceğini ifade ediyor.. Yine de mantıklı gelmiyor açıkçası;)

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri - aeon - 02-18-2011 12:23 PM

ya iyice evliya yaptınız adamı :D

akrep dönüşümü simgelediği için aziz ve şeytan denir.ancak , akrebin azizliği şeytan aşamasından sonra geliyor.
akrep günahı işlemek ,karanlıkta görmek ve pisliğin ve zaafın kokusunu almak konusunda çok başarılı olduğu için bu meziyetlerini çıkarları için kullanabilir.
taki bu aşamadan sonra azizlik mertebesi gelir.bir jupiter gibi fildişi kuleden konuşan bilge , satürn oğlaktaki gibi manastır dervişi veya balık saflığından uzak bir figür var.

bir ay akrebi olan john steinbeckin , " günahların hepsini bilseydim keşke, hepsini işlerdim " sözünü boş yere söylediğini sanmıyorum.

akrep burcunda ,günahları deneyimledikten sonra , bir tövbekar olma hali var.
bir psikanalist insanın en kirli sırlarını en derinlerini bilir, bu yüzden şifa verdiğinde en derinden şifa verir ve iyileştirir, oysa bildiği kirli sırlar ve derinlere inme yeteneğiyle bir insanı en derinden de yaralayabilir.

zaten akrep aşamasında ruh gücü kullanmayı deneyimliyor.insana yani nefs sahibi bir canlıya , yoğun bir güç, kendini yenileme ve zaafları bulma özelliği veriliyor.bunları nefsi için kullanmamayı başarması gerekiyor.sürekli ölümün bilinciyle yaşadığı için , güç elde ederek ölüm kavramını savuşturmaya çalışmak ve kabul etmekte zorlandığımız güdüler , akrebin ihtisas sahası.
zaten bu aşamadan sonra yay aşaması geliyor , ruh artık bilgelikten ve evrenin bereketinden yararlanıyor , inancı keşfediyor ; bunlarla paralel tanrıya ve büyük plana güveniyor, çünkü lutufların okulunda okuyor.
tabi hiç bir şeyin sonsuza dek sürmeyeceği gib bir sonraki aşama , oğlak aşaması ; bedel ödemek zamanı.kıtlıkların ve sınırların aşamasında ruh daralmayı öğreniyor , genişlemenin ve kişisel gelişimin ilelebet olmadığını anlıyor.kıtlıkla başa çıktığı için daha gerçekçi hesapçı oluyor, büyük fikirleri çoşkuyla ortalığa savurmayı yay aşamasında deneyimlese de , bu fikirlerin birazını bile gerçekleştirmenin zorluğunun fark ediyor.zaten matematik ve mühendislikle ilgili bir burç olması bunlara dayanıyor.oğlak aşamasında kısıtlanma ve zorluklardan geçtiği için , hayat bakış bile babama bile güvenmem şeklinde oluyor.ruh sürekli bir gerçekleştirme stresiyle rahat durmuyor .

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri - melis_bk - 02-21-2011 12:36 PM

Bana lütuf mu diye çıkışmalarım aslında muhtaç kedicikliğimden midir şimdi:D

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri - Aisha - 02-21-2011 02:39 PM

akrepler doğduğunda illada ölüm olayı olucak demek.biraz üzüyor.(hala orada takılı kaldım ben)
kuzenimin düğününde doğdum ben.o yüzden akrabalar arasında doğum günümü bilmeyen yok koptum.w kim venüs oğlak döneminde evlenirki anlamıyorum
akreplerin kötülükle özeleştirilmesi kısmını sevmiyorum :( ay yengeci olduğumdan mıdır içten içe insanlara yardım etmeyi seven bir insanım

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri - Yargıç - 07-05-2011 12:02 AM

yav şu akrebe acımasız acımasız deriz ya şu anda bütün bu akrebe konmuş acımasızlık imajını yıkmak istiyorum.
akrep acımasız değil.sadece hoşgörüsüz.hoşgörüsüzlük acımasızlığı beraberinde getirir.ve onun intikam, cezalandırma güdüsü.akrebin paranoyak yapısı kimseye değer vermemesini söyler ona.
ama akrep için her şey siyah değildir.birde akrebin gözüne girenleri düşünün.akrep sevdiği ve kuşku duymadığı insanlara acır, onları korur ve kıskanır.ama hoşgörüsüz ve cezalandırıcı olduğu için hataları affetmez ve acı çektirir, çezalandırır
aslında şu ana dek akrebe koyulmuş acımasızlık imajını inkar etmiyorum.sadece insanların acımasızlık diye tabir ettiği durumu açıklıyorum

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri - Yargıç - 07-05-2011 12:25 AM

acımak deyince aklıma ilk gelen yengeç.balık ondan sonra geliyo

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri - mutluluklar - 07-05-2011 01:42 AM

ben akrep arkdşımdan biliyorum şu huyları var... kıskançlık ama nasıl, senın iyi yaptğın bi işi kıskanır ve bunu asla belli etmez senle yarış halini alabilir gülücük cidden senı geçmek ister ve geçer bunu hırsyla yapar... kafasına koydğunu yapar çunku.. ama gücünü yapıcı kullanırsa.. yanı hırsını alamazsa kendıne de batırırdı iğnesını... ve yolundan çekilmezdi kimsenın. ya derdım affet gitsın bırak gitsın ne hali varsa görsün... ı ıh... kime söylüyosun ki sen gülücük adam intikam ateşiyle tutuşmuş durumda.. illa zaarar verecek ona yada kendıne.. yoksa asla rahatlayamazlar...ve sevdiklernı acaip korurlar sahiplenırler... senın yaptğın küçücük bi hatayı yıllar boyu içinde tutabilirler... senın haberın bile olmaz.. ama o tutar gülücük yinede seviyorum akreplerı... arkadaşıma güvenırım bilirm ki her zaman yanımdadır bilirm ki bana güvenir.. ama gizli işler konusunda asla ama asla güvenmem...