Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Progres Yorumları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: PROGRESYONLAR (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Konu: Progres Yorumları (/showthread.php?tid=4)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Progres Yorumları - astrosohbet - 08-14-2008 01:09 PM

hera Yazılan:gülücük) haklısın adminim.ben de sonradan farkedip saçmaladığımı şimdi ilişki başlama tarihinin transitine bakıyordum yeminle.gerçi ortada artık ilişki yok ama neyse...
aslında şunu farkettim biz ayrılığı aniden merkürün retrosu sırasında yaşamışız(13 haziran).yani eminim merkür de etkili oldu.bir de uranüs işin içine girdi...
merak ettiğim şey uranüsün retrosu geçtiğinde ve merkürün tekrar retrosu da geçecek tabii,o zaman hatasını anlar mı acaba?
allahım!kafayı yedim galibasimdi-kızdım

yani hera şunu soruyorsun sanırım ; merkür ve retro geri giderken bişeyler ters gitti. şimdi uranüste merkürde düzelince ilişkinin düzelme ihtimali varmı ?

cevap = ilişkinizin düzelme ihtimali uranüse değil size bağlı hera. astroloji bize pek çok konuda ışık tutabilir ancak ne yapacağımızın kararı bize aittir. öyleyse sence , senin atabileceğin bir adım varsa bu adımı at bence. yok eğer karşı taraf hatalıysa ve senin adım atman doğru olmayacaksa beklemekten yada başkasını bulmaktan başka seçeneklerin yok gibi ;)

Cvp: Progres Yorumları - mislina - 08-14-2008 05:30 PM

bende yorum alabilirmiyim tam porsiyon =) yıldırım
asc terazi ay ikizler güneş aslan 12 evde gezegen YOK sonundagülücük
gerçi bu durum iyimi kötümü bilmiyorum

RE: Progres Yorumları - duygu - 08-15-2008 03:30 AM

Yıldırım Yazılan:
hera Yazılan:gülücük) haklısın adminim.ben de sonradan farkedip saçmaladığımı şimdi ilişki başlama tarihinin transitine bakıyordum yeminle.gerçi ortada artık ilişki yok ama neyse...
aslında şunu farkettim biz ayrılığı aniden merkürün retrosu sırasında yaşamışız(13 haziran).yani eminim merkür de etkili oldu.bir de uranüs işin içine girdi...
merak ettiğim şey uranüsün retrosu geçtiğinde ve merkürün tekrar retrosu da geçecek tabii,o zaman hatasını anlar mı acaba?
allahım!kafayı yedim galibasimdi-kızdım

yani hera şunu soruyorsun sanırım ; merkür ve retro geri giderken bişeyler ters gitti. şimdi uranüste merkürde düzelince ilişkinin düzelme ihtimali varmı ?

cevap = ilişkinizin düzelme ihtimali uranüse değil size bağlı hera. astroloji bize pek çok konuda ışık tutabilir ancak ne yapacağımızın kararı bize aittir. öyleyse sence , senin atabileceğin bir adım varsa bu adımı at bence. yok eğer karşı taraf hatalıysa ve senin adım atman doğru olmayacaksa beklemekten yada başkasını bulmaktan başka seçeneklerin yok gibi ;)

teşekkür ederim adminim.önerilerinizi dikkate alıcam.

Cvp: Progres Yorumları - astrosohbet - 08-15-2008 03:56 PM

arkadaşlar yaz mevsimindeyiz ve tahmin edersiniz pek çok arkadaşımız tatile çıkıyor ve yorumlama konusunda ben ve bir iki arkadaş yalnız kaldık diyebiliriz.
müsait oldukça yorumlarımız gelecektir ancak biraz geç olabilir çünkü kendi özel işlerimizde oluyor ve yetişemeyebiliyoruz. bu yüzden sorularınıza ve isteklerinize hemen cevap veremezsek anlayışınızı ve sabrınızı rica edeceğim.

müsait olduğumda yani ilerleyen günlerde hatta haftalarda progres yorumlarımıda yapmaya çalışacağım hatta solar ark progres kousunu detaylıca irdeleyip sizlerin haritalarınızda yorumlamak gibi bi düşüncem var.
tabii önce mevcut konuları bitirelim. 10.ev ve pallas konuları duruyor.

saygılar efendim ;)

RE: Progres Yorumları - gulsen24 - 08-21-2008 05:50 PM

Hani benim doğum haritam ve analizim? Kimse ilgilenmiyor mu? Progres haritamı da istersem çok şey mi istemiş olurum?Gülsen Badem 17 şubat 1960 yer Sivas saat sabaha karşı 02.30 civarı.Şimdiden sevgilerimi sunuyorum.

RE: Progres Yorumları - Angel - 08-22-2008 03:12 AM

gulsen24 Yazılan:Hani benim doğum haritam ve analizim? Kimse ilgilenmiyor mu? Progres haritamı da istersem çok şey mi istemiş olurum?Gülsen Badem 17 şubat 1960 yer Sivas saat sabaha karşı 02.30 civarı.Şimdiden sevgilerimi sunuyorum.

Gülşen hanım progres yorumu henüz yapamıyorum, ama doğum haritası analizi için elimden geleni yaparım yarın meselagülücük

Cvp: Progres Yorumları - Luli - 10-13-2008 03:29 AM

Sevgili Yıldırım,
Bu ay içinde gerçekleşecek progress konumlarıma bir göz atarsanız çok sevinirim, öncelikle Ay, Güneş, Merkür ve Venüs açılarını iletmek isterim:

Ay

6. ev/Akrep ve Natal Asc'Boğa'ya 180 Derece.
7. ev/Akrep ve Neptün (Natal, 8. ev, retro) 45 Derece.

Güneş

7. ev/Akrep Quincunx Natal Güneş (12. ev, Koç)

Merkür

6. ev/Terazi 180 Natal Merkür (12.ev, Koç)

Venüs

1. ev/İkizler 135 Natal Mc (Kova).

RE: Progres Yorumları - astrosohbet - 10-13-2008 03:46 AM

ikincil progresler konusunda sadece pr.Güneş ile pr.Ay'ı inceleyeceğimizi söyleyim sevgili Aprilios. progres Ay'ı irdeleme konusunuda müsait bir zamanda yapacağım.
şunu söyleyim 45lik , 135lik progres etkilerinin etkisi olsa belirleyici olmayacağını düşünüyorum yani onlardan önce transit yorumları çok daha belirleyici olacaktır bence.

bu ay özel durumlar yaşıyorsan , seninle ilgili yaptığım transit analizine odaklanmanı tavsiye ederim.
benim vermiş olduğum olasılıklarla yetinmeyip üzrinde düşünmeni tavsiye ederim.

progres sisteminin bir diğer alternatifi olan SOLAR ARK yönteminde Güneş ve Ay harici tüm gezegenlere bakacağız , çünkü SOLAR ARK siseminde tüm gezegenler tıpkı Güneş gibi 1'er derece ilerletilecek her yıl için..

Cvp: Progres Yorumları - Luli - 10-13-2008 09:04 PM

Alıntı:ikincil progresler konusunda sadece pr.Güneş ile pr.Ay'ı inceleyeceğimizi söyleyim sevgili Aprilios.
Sunduğum veriler, Solar Fire Deluxe Programı kaynaklığında. Burada da belirttiğim gibi; Güneş'im 7. evde ve Akrep burcunda, 2009-27 Nisan'a kadar da burada kalacağını belirtiyor aynı program. Fakat, Astro.com'dan çıkarttığım haritaya göre, Güneş'im Boğa burcunda. Buradaki farklılık, ''ikinci progress'' dediğiniz ayrımdan kaynaklanıyor sanırım.

1. ve 2. progressler arasındaki bu farkın sebebi nedir, 2. progress'in açılımını mümkünse öğrenebilir miyim?

II. Progress mantığından yol'a çıkarsak, sanırım 2009 Nisan'ına kadar 7. eve yerleşen akrepsi özellikler taşıyacağım. O halde yönetici gezegen Plüto da dikkate alınmalı sanırım.

Kasım ayının ilk günlerine kadar, Progress Plüto 6. evimde gözüküyor ve yine asli burcunun yöneticiliğinde.

Şöyle bir yorum yapmak mümkün olabilir mi o halde; ben tüm bu bahsi geçen tarihlerde, (Güneş/Akrep/7. ev ve Plüto/Akrep/6.ev) etkilerini yoğunlukla yaşayacağım?

Cvp: Progres Yorumları - astrosohbet - 10-13-2008 09:13 PM

Aprilios Yazılan:
Alıntı:ikincil progresler konusunda sadece pr.Güneş ile pr.Ay'ı inceleyeceğimizi söyleyim sevgili Aprilios.
Sunduğum veriler, Solar Fire Deluxe Programı kaynaklığında. Burada da belirttiğim gibi; Güneş'im 7. evde ve Akrep burcunda, 2009-27 Nisan'a kadar da burada kalacağını belirtiyor aynı program. Fakat, Astro.com'dan çıkarttığım haritaya göre, Güneş'im Boğa burcunda. Buradaki farklılık, ''ikinci progress'' dediğiniz ayrımdan kaynaklanıyor sanırım.

1. ve 2. progressler arasındaki bu farkın sebebi nedir, 2. progress'in açılımını mümkünse öğrenebilir miyim?

II. Progress mantığından yol'a çıkarsak, sanırım 2009 Nisan'ına kadar 7. eve yerleşen akrepsi özellikler taşıyacağım. O halde yönetici gezegen Plüto da dikkate alınmalı sanırım.

Kasım ayının ilk günlerine kadar, Progress Plüto 6. evimde gözüküyor ve yine asli burcunun yöneticiliğinde.

Şöyle bir yorum yapmak mümkün olabilir mi o halde; ben tüm bu bahsi geçen tarihlerde, (Güneş/Akrep/7. ev ve Plüto/Akrep/6.ev) etkilerini yoğunlukla taşıyacağım?

ikincil progreslerde 1 yıl = 1 gün prensibi sözkonusudur diyebiliriz ki en yaygın progres sistemi budur sevgili Aprilios.

yani sen 20 yaşındaysan , doğduğun anda ki güneşine 20 yıl = 20 gün ilerletim yapmalısın bu sisteme göre ki bununda sonucu progres güneşinin boğa burcunda olmasıdır..

progres güneşinin akrepte olmasını sağlayacak sistem farklı bir mantıkla ilerletim yapıyordur bunu söyleyelim. belkide her Ay bir derece ilerletiyordur güneşini ,,,

dediğim gibi progres konusunda kullanılan bir kaç sistem var ama ben en çok kullanılan 1 yıl = 1 gün ile SOLAR ARK yani 1 yıl = 1 derece sistemlerini kullanmayı tercih ediyorum şimdilik