Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Progres Yorumları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: PROGRESYONLAR (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Konu: Progres Yorumları (/showthread.php?tid=4)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Progres Yorumları - nurbanu10 - 08-02-2008 09:04 PM

slm yıldırım..benim progres haritamda güneşim 15 derece kova burcu..güneş tutulmaları aslan kova burcunda acaba beni nasıl etkiler bu durum ..bir yorum yapabilir misin...merak içindeyim ...teşekkürler..

RE: Progres Yorumları - astrosohbet - 08-02-2008 09:17 PM

nurbanu10 Yazılan:slm yıldırım..benim progres haritamda güneşim 15 derece kova burcu..güneş tutulmaları aslan kova burcunda acaba beni nasıl etkiler bu durum ..bir yorum yapabilir misin...merak içindeyim ...teşekkürler..

selam nurbanu ; dün ki güneş tutulması 9 derece aslan burcunda oldu yani senin 15 derecede ki progres kovanı pek etkileyeceğini sanmıyorum.

haritana göz atınca , tutulmanın gezegenlerinden birine önemli açı yaptığınıda söyleyemeyiz. tek şey kalıyor , tutulmanın senin 10.evinde görülmesi.

10.eve ait bilgileri biraz incelersen , tutulmaya dair kedince bazı yorumlar çıkarabilirsin ki bu tür incelemeler sayesinde öğrendiklerin bence daha kalıcı olacaktır.

RE: Progres Yorumları - astrosohbet - 08-02-2008 11:33 PM

akasya Yazılan:sevgili yıldırım progresim hakkında tek bir sorum var bende ne şekilde bir değişim söz konusu

şimdi bunu niye sordum sanıyorum ki ben şu satürn döngüsünden önce daha iyi bir insandım kendime bakıyorum da sanki kötü biri oldum akrebe rağmen töleransım vardı şimdi yok astığım astık kestiğim kestik orta nokta yok (hep öyleydi ama bu kadar katı değildi)yaşlandıkça huysuzlaşıyorum galiba

iki şey dikkat çekici progreslerinle ilgili ; birincisi klasik progres haritanda güneş ve mars kavuşumun görünüyor ki şiddet eğilimini , tutkuyu ve dinamizmi arttıracaktır. normal haritanda da yakınlar ama progreste tam kavuşum durumundalar diyebiliriz.

ikincisi solar ark progres haritanda solar ark plüton şu dönemde natal marsına dokunuyor gülücük

not ; solar ark progresleri bir ara detaylı inceleyeceğim ve üyelerimize detaylı yorumlar yapacağım.

RE: Progres Yorumları - nurbanu10 - 08-03-2008 12:32 AM

zaman ayırıp cevapladığın için çok teşekkür ederim yıldırım..keşke bu siteyi daha önce keşfetseydim...astroloji ile ilgili çat pat bilgim var..bu sitede her şey var..ve bilgimi ilerletebilirim...teşekkür ederim sitenin kurucularına..elinize sağlık-ok

RE: Progres Yorumları - LUNA - 08-03-2008 12:47 AM

Bence de hepsi sağolsun ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar..Hepsine ayrı ayrı teşekkürlergülücük[/b][b][i]

RE: Progres Yorumları - Musti - 08-06-2008 02:52 PM

[attachment=458]Yıldırım benim progrese de bakabilir misin? Aslında daha yaşım baya küçükgülücük ama olsun belki belli değişiklikler vardır hızlı ilerleyen gezegenlerde filan

RE: Progres Yorumları - astrosohbet - 08-06-2008 04:12 PM

Musti Yazılan:Yıldırım benim progrese de bakabilir misin? Aslında daha yaşım baya küçükgülücük ama olsun belki belli değişiklikler vardır hızlı ilerleyen gezegenlerde filan

musti natal ve progres haritası ;

[Resim: mustiprogresjt3.th.gif]

dış kısımdaki yeşil gezegenler progreslerini gösteriyor ve güneş-Ay dışında pek değişiklik yok progres haritanda.
şu dönemde güneş ve Ay boğa burcunda görünüyorlar ve DSC çizgisine ilerliyorlar. daha ayakları yere sağlam basan , istikrarlı düşünüp tutarlı hareket eden , huzur ve güvence arayışında olan bir dönemden geçiyor olabilirsin. boğa burcunun bazı özelliklerini kimliğinde görebilirsin.

RE: Progres Yorumları - astrosohbet - 08-14-2008 03:52 AM

hera Yazılan:sevgili adminim
şimdi ben compozit haritamızın progresine baktığımda uranüs 29 derece terazide ve 4.evde.
progresle transiti karşılaştırdığımda 1 aralık 2008e baktım mesela retro olan uranüs nihayet düzelmiş durumda.transitteki uranüs balıkta.ikimizin de (erkek arkadaşımla) natal haritalarımızda ay burçları balık.bu uranüsün retro durumunun başımıza getirdikleri bu konumlara göre düzelebilir mi acaba?yine değişim getirecek değil mi uranüs?
biliyorum hızlı gidiyorum ama mazur görün lütfen.ipuçları var mı sizce?

kompozit haritayı aşmış , birde onun progresine bakmışsın , baya hızlısın hera gülücük

ben daha kompozit haritaların progresleri olup olmadığını bile bilmiyorum , şaka değil gerçekten bilmiyorum gülücük

mantık yürütecek olursam , bence kompozit haritaların progresleri olmamalı diye düşünüyorum.
çünkü iki ayrı tarihte doğan insan ve progres için kaç adım ilerletim yapılacak , hangisine göre yapılacak bilinemez.
ama şu mümkündür ; ilişkinin başladığı tarih esas alınabilir buradan progres yorumu çıkarılabilir ki inan hera yolun başında sayılan bizler için az bişi zor görünen çalışmalardır bunlar ;)

uranüsle ilgili progrese değilde transite odaklanmanı tavsiye ederim. zaten farkındasın , uranüs balık burcunda ve sizin AY'larınızı etkiliyor bi şekilde.
öyleyse bence uranüs transitlerini ve olası etkilerini güzelce araştır.
ve sizin duygusal dünyalarınızı (AY) nasıl değiştirebileceğini , buna nasıl hazırlıklı olacağınızı düşünmeye çalış derim.

RE: Progres Yorumları - duygu - 08-14-2008 04:14 AM

gülücük) haklısın adminim.ben de sonradan farkedip saçmaladığımı şimdi ilişki başlama tarihinin transitine bakıyordum yeminle.gerçi ortada artık ilişki yok ama neyse...
aslında şunu farkettim biz ayrılığı aniden merkürün retrosu sırasında yaşamışız(13 haziran).yani eminim merkür de etkili oldu.bir de uranüs işin içine girdi...
merak ettiğim şey uranüsün retrosu geçtiğinde ve merkürün tekrar retrosu da geçecek tabii,o zaman hatasını anlar mı acaba?
allahım!kafayı yedim galibasimdi-kızdım

RE: Progres Yorumları - Simurg - 08-14-2008 12:47 PM

bende bir ara progres yorumu alsam mümkün mü acaba böyle birşey müsait olduğunda 1 hafta sonra mesela olabilir belki o zaman yoğun olmazsın hımm