Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Progres Yorumları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: PROGRESYONLAR (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Konu: Progres Yorumları (/showthread.php?tid=4)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Progres Yorumları - zeppi - 09-06-2012 06:43 PM

arkadaşlar biri bişiler sölesin zira rüyalarıma giriyor bu büyük kırmızı kare şey -__-'

RE: Progres Yorumları - Messa - 09-06-2012 07:49 PM

zeppi sana bakacağım en kısa zamanda gülücük Solar çok bilmiyorum ama haritada gördüklerime.

RE: Progres Yorumları - zeppi - 09-06-2012 07:50 PM

(09-06-2012 07:49 PM)Messa Yazılan:  zeppi sana bakacağım en kısa zamanda gülücük Solar çok bilmiyorum ama haritada gördüklerime.

merakla bekliyorum messa gülücük

RE: Progres Yorumları - astrosohbet - 09-20-2012 05:19 AM

(09-06-2012 06:43 PM)zeppi Yazılan:  arkadaşlar biri bişiler sölesin zira rüyalarıma giriyor bu büyük kırmızı kare şey -__-'

gülücük

şimdi gördüm haritayı, önceki sayfada kalmış

Öncelikle şunu söyleyim progres haritayı natal harita mantığıyla ele almıyoruz yani biraz daha farklı

Mesela Zep o eklediğin haritada kırmızı şeyi oluşturan gezegenler arasındaki orb aralıkları 1'den fazla gibi görünüyor özellikle mars ve plüto ikilisine dikkat edersen güneş ve ay ile aralarında orblar ( derece farkları ) oldukça geniş

+

şu da var ki progres yorumlarında doğrudan astro.com'un PROGRES CHART seçeneğini değilde NATAL AND PROGRES CHART seçeneğini tercih etmenizi öneririm.

Çünkü progres yorumlarında bildiğim ve kullandığım şekliyle, progres gezegenin natal gezegene açısı varmı yokmu ona dikkat ederiz ve yorumlarız.

Progres Gezegen natal bir gezegene 1 orbla açı yapıyorsa o natal gezegen o dönem hayatmızda ön plana çıkar.

Öyleyse Zep senin için şu dönem için en önemli progres etkisi progres güneşinin natal jüpiterine dokunuyor ( kavuşum yapıyor ) olmasıdır.

Yani 1-2 yıllık süreç boyunca Jüpiteryen deneyimler ve Jüpiteryen kişileri hayatına çekme potansiyelin olacaktır ;)

RE: Progres Yorumları - satürnkaçkını - 09-29-2012 03:01 AM

meraba arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım bişey sormak istiyorum benim natal plütom progres ayımla sıfır orbla kavuşumda bunu nasıl yorumlayabiliriz bide sıfır orbla kavuştuğu için haritadaki en önemli progres etkisi olarak bunu saymak doğru mudur acaba?

RE: Progres Yorumları - say24 - 03-03-2018 11:06 PM

Erkek arkadaşımla ilişkiye başladığımız tarihte progres Venüs’ü natal Güneş’imle kavuşum yapıyormuş. Bir zamanlar hayatımda olan bazı şahsiyetlerle de haritama baktığımda o tarihlerde progres Güneş’im karşı tarafın natal Venüs’üyle kavuşum yaptığını görmüştüm.

O yüzden ben bu progreslerin öngörü konusunda kesinlikle hafife alınmaması gerektiğini düşünüyorum ve bu konuda gökyüzünün kaderimize etkisine olan inancımı daha fazla artırıyor