Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Progres Yorumları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: PROGRESYONLAR (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Konu: Progres Yorumları (/showthread.php?tid=4)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Progres Yorumları - Kıvılcım - 11-08-2010 06:01 PM

serena seni rahatsız ediyorum
venüs asc ok başak- mars da terazi de
güneşimi başak görüyorum yanlış mı hesaplıyorum sen terazi dedin ?

RE: Progres Yorumları - Serena - 11-08-2010 06:13 PM

(11-08-2010 06:01 PM)Kıvılcım Yazılan:  serena seni rahatsız ediyorum

feci dalgınım ya, olamaz makara

evet güneş başakta oluyor. 12 yi 30la topladıgımda 32 sonucu bulan başka bir balık var mıdır acaba :D verygood

RE: Progres Yorumları - Kıvılcım - 11-08-2010 06:14 PM

(11-08-2010 06:13 PM)Serena Yazılan:  
(11-08-2010 06:01 PM)Kıvılcım Yazılan:  serena seni rahatsız ediyorum

feci dalgınım ya, olamaz makara

evet güneş başakta oluyor. 12 yi 30la topladıgımda 32 sonucu bulan başka bir balık var mıdır acaba :D verygood

offf güneşim de başakda yandım ben aman çıksın başaktan bıktım didik didik inceliyorum herşeyi .....

RE: Progres Yorumları - Serena - 11-13-2010 08:44 PM

nuray esen, yoruma öncelikle gördügüm en güçlü vurgularla başlamak istiyorum.
progres güneş ve asc koç burcunda.

natal güneşiniz balık, yükseleniniz kova. güneş ve yaşamsal kimlik (asc) artık koç sahasını deneyimleyecektir. eskiye göre çok daha fazla ipleri alan, yöneten, liderlik eden ve enerjik bir kimliğiniz olabilir. natal mars 12. evde. dolayısıyla marsın öngördügü cesaret, ileri atılma, liderlik etme vb. konuları bugüne kadar hayatınıza fazla uyarlayamadıysanız 1. evinize geçen marsla daha atak ve cesur olursunuz. progresiniz, daha ziyade marsiyen deneyim alanlarını ifade ediyor.

eskiye göre daha fazla özgüven ve cesaret, daha fazla yönetme becerisi, daha fazla hareket ve girişimler söz konusu olacaktır. eskiden kendinizi daha sessiz bir kişi olarak tanımlıyorsanız, bu dönemde sesinizi daha fazla yükseltebilir, hakkınızı daha çok arayabilir,daha fazla mücadeleyi ve girişimleri deneyimleyebilirsiniz.

natal haritada kova olan merkürünüz, balık burcunda ve natal jüpiterle kavuşumda. akılcı ve analitik düşünme sisteminizi artık balığın daha ileri felsefelerine, evreni ve bütünselliği anlamaya, eskiye oranla çok daha geniş , manevi ve felsefi odaklı düşünmeye bırakırsınız. natal jüpiterle kavuşup, jüpiterleşen bir progres merkür ileri felsefeleri çok daha iyi bir biçimde kavrayabilir. yeni öğrenme alanlarını keşfetmek, aşkınlık arayışı, dini ve felsefi düşünceler beraberinde gelir. yalnız eskiye göre daha fazla dalgınlık ve unutkanlık söz konusu olabilir.

koç burcundan, boğa sahasına giren venüsünüzle aşk, sevgi gibi kavramların altında eskiye oranla daha fazla sükunet, güven, sadakat ve sağlamlık arayabilirsiniz. keyif veren ortamlar, damak tadı, huzur, bahçe ve doğa sevgisi gibi konularda da artış yaşanabilir.

progres ay , yay burcunda ve neptünle kavuşum. dinsel , manevi ya da felsefi değerler duygusal alanınızı besleyen konulardan olabilir. eskiye göre çok daha duyarlı, naif, merhametli, inançları daha yüksek biri haline gelebilirsiniz. evreni ve olayları algılama biçiminizde daha geniş perspektifli, daha derin yaklaşımlar söz konusu olabilir. yalnız neptün ilişkileri beraberinde biraz melankoli, depresyon ve kaçış gibi etkenleri de beraberinde getirir. merhamet ve duyarlılık seviyesinde artış olurken, çaresizlik ve melankoli gibi duygular da hayatınıza sızar.

10. ev kendimizi topluma gösterdigimiz bir alandır. ayın, bu evde olması, bu dönem ay potansiyeliyle algılandıgınızı gösterir. anaç, fedakar anne rolü, kucaklayan , sevgi veren anaç bir kadın figürü olarak algılanabilirsiniz.
gruplar içinde duyarlı ve anaç tavrınızla öne çıkabilirsiniz.

RE: Progres Yorumları - rüzgar için - astrosohbet - 11-17-2010 03:46 AM

Progres Ay ( gelişen duyguların ) ; Merkür ve Neptünle 135* ve 45* sert açılar yapıyor. Etki 1 ay kadar sürecektir.

Gelişmekte olan duyguların , içindeki Merkür-Neptün zıt açısına dokunuyor şeklinde ifade edebiliriz.

Açının türü sert olduğu için , Merkür-Neptün açısının gölgeli yönlerini şu 1 ay içinde deneyimleme ( hissetme ) ihtimalinden söz edebiliriz.

- Duygusal karışıklık , zihinsel karışıklık , dalgınlık durumları.

+ olumlu açıdan zihnine akan ilhamlarda artış.

RE: Progres Yorumları - merkürijüp - 11-17-2010 04:49 AM

Progreste,1. evimdeki pluto terazi satürn akrep kavuşumum bana hem soğuk hem çekici, ciddi,çekinilen, ağır, tahammülsüz,olgun görüntü/davranış şekli verebilir mi?

RE: Progres Yorumları - astrosohbet - 11-17-2010 03:10 PM

(11-17-2010 04:49 AM)serap Yazılan:  Progreste,1. evimdeki pluto terazi satürn akrep kavuşumum bana hem soğuk hem çekici, ciddi,çekinilen, ağır, tahammülsüz,olgun görüntü/davranış şekli verebilir mi?

Progres sisteminde satürn ve plütonun progreslerini pek dikkate almıyoruz.

Senin Progres Güneşin Oğlak burcunda ve Transit Plüto Progres Güneşine dokunuyor bence bu şekilde açıklayabiliriz.

RE: Progres Yorumları - NinMeSarRa_ - 11-17-2010 03:43 PM

(11-17-2010 03:10 PM)Yıldırım Yazılan:  
(11-17-2010 04:49 AM)serap Yazılan:  Progreste,1. evimdeki pluto terazi satürn akrep kavuşumum bana hem soğuk hem çekici, ciddi,çekinilen, ağır, tahammülsüz,olgun görüntü/davranış şekli verebilir mi?

Progres sisteminde satürn ve plütonun progreslerini pek dikkate almıyoruz.

Satürn dikkate alınabiliyor Yıldırım.Özellikle doğum haritasında retroysa ,Progreste düzelip düzelmediğine bakılıyor.
Satürn retroları irade zayıflığı,kimseye kolay kolay hayır diyememe sorunu yaratır.Progreste düzelmisse bu huyunuzdan kurtulmaya başlarsınız.

RE: Progres Yorumları - Dinoo - 11-17-2010 04:07 PM

evet progesste satürne bakılıyor, özellikle bir burcun veya evin son derecelerinde ise , ninme nin dediği gibi retro olup olmamasına bakılmakta...

hatta jenerasyonlara bakanlar var, özellike retro olup olmadıklarına düzelip düzelmediğine ..vs

RE: Progres Yorumları - merkürijüp - 11-17-2010 08:42 PM

Yorumlar için herkese teşekkür ederim.Progres etkileri, ne kadar etkili olduğu ilgimi çekiyor.