Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Progres Yorumları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: PROGRESYONLAR (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Konu: Progres Yorumları (/showthread.php?tid=4)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Progres Yorumları - Nota - 09-16-2010 06:54 PM

Progres (pluton-venüs-güneş-ay)

2. evde akrep burcunda toplanmış olmaları neyi ifade eder ????

RE: Progres Yorumları - Nâr - 09-17-2010 12:26 AM

(06-16-2010 06:36 PM)Nâr Yazılan:  progres haritada merkürün gerilemesinin anlamı nedir ? yorumlanır mı ?

sorumu yenilesem ?

RE: Progres Yorumları - Tuğçe - 09-17-2010 01:26 AM

İlerletilmiş haritada Merkür

Düzgün hareketten geri harekete geçince

Bu süreç 23-24 yıl sürecektir. Kişi objektif bilgiden çok içsel bilgiye ve kendi kendini öğenmeye dönecek ama bu arada pek çok konuyu bir kerede değil, bir çok defa ele alarak sindirmek isteyecektir. Bu dönem ruhsal konulara da açılım sağlar. Bununla birlikte dış dünyadaki hedefler belirsizleşeceğinden ve kişi bu yönde adım atmakta daha isteksiz olacağından, özellikle eğitim hayatında geri giden bir Merkür önemli sorunlar da çıkarabilir. Kuşkusuz bu durum doğum haritasında Merkür'ün asaleti ile de ilişkilidir. Genel olarak kişiler bu dönemde kendi kendilerine absorbe eden konulara yönelebilirler ve sembolleri yeniden, daha fazla okuma ihtiyacı duyarlar. (Örneğin Astroloji)

Geri hareketten düzgün harekete geçince

Zihin sübjektif kılıfından çıkarak daha aktif, daha fazla yönlendirici ve etkileyici konuma ulaşacaktır. Bu hazırlık döneminin tamamlanması olduğu için kişi kendini çok daha rahat ifade edebileceği koşullarda bulabilir. Eğitim, kişisel ifade ve genel olarak iletişim alanında rahatlama, yeni yeteneklerin keşfi söz konusudur. İletişimde açıklık ve kapasitesini daha rahat kullanma mümkün olacaktır. Bu durum aynı zamanda bir verim elde etme dönemine de denk gelebilir.

RE: Progres Yorumları - uranus - 09-17-2010 01:35 AM

Yalnız burda cok önemli bir konu var...
Merkür geri giderken dogmus bir kişiden bahsediyoruz yanlış anlamıyorsam... Burda kişi , geri giden merkürün hangi safhasında dogdugu cok önemlidir.
Diyelim ki kişi 1970 dogumlu ve 1970 de merkür diyelim ki 28 gün geri gitmis mayıs ayında... 1 Mayıs, 28 Mayıs arasında... kişi şayet 25 Mayıs da dogmus ise, pek sorun yoktur, 3 yasına gelince merkürü haritasında ileri harekete gececektir...
Benim oğlumdan örnek vereyim... geri giden merkürü var haritasında... ve yaklasık 13 gün sonra düzelecekti Merkür, yani doum gününden 13 gün sonra merkür düzeliyordu. Bununanlamı şudur, kişi 13 yasına kadar yani ilkokulda bir takım zorluklar cekti, daha sonra düzeldi, akıl faaliyeti, iletişimi daha hızlandı... üstelik oğlum ikizler burcu, yani yoneticisi merkür...
sevgiler...

RE: Progres Yorumları - Nâr - 09-17-2010 08:10 AM

sevgili uranüs ve tuğçe cvp için teşekür ederim
merkür bizzat benim haritamda geri gitmeye başladı natal haritamda geri konumda değil
sanıırm 1-2 yıl gibi bir kısa süre önce geri gitmeye başladı

RE: Progres Yorumları - uranus - 09-17-2010 09:49 AM

Sevgili Nar, olmaz öyle bir sey, sanırım bir yanlışlık var...
Natal haritada merkür retro değilse, ilerki yaslardaki aynı haritada progres de merkür geri gidemez. Ancak söyle bir sey olabilir...
Sen dogdugun anda merkür retrosunun baslangıcında , yani yavaslama döneminde, belki de duragan dönemindeydin... ve 2-3 gün sonra Merkür geri gitmeye baslayacaktı, ve tabii ki dogum haritanda merkür henüz retro gözükmez, ancak 2-3, belki 5 gün sonra retro olacağından , seninde doğumundan 3-5 yıl sonraki progres haritanda merkür retro gözükebilir... ve o sene bu retro diyelim ki 20 gun surecekse, 5 yasindan + 20 yıl, 25 yasina kadar merkür, progres haritanda retro olarak gözükür, ve bu senin söyledigin gibi 1-2 yıl öncesi olamaz... herhalde 6-7 yasinda değilsin su anda değil mi?gülücük)
slmlar,

RE: Progres Yorumları - Nâr - 09-17-2010 10:02 AM

şimdi tekrar baktım haritama gerçekten geriliyor gözüküyor, 23-24 yaşımda başlamış gerilemeye 5-6 yıl olmuş 19 derece akrepte geriliyor gözüküyor saskin.w

ephemeristen de baktım ben 25 eylülde doğduğumda merkür retro değilmiş
23 ekimde merkür retro konumuna girmiş 1980 yılında 19,55 dereceyle

ama şimdi kafam dahada karıştı geldi merkürüm akrebin 19 derecesine napcak progres olduğuna göre ilerlicek, merkür retro olduğuna göre gerilicek acaba

RE: Progres Yorumları - eylülmavi - 09-17-2010 10:56 AM

natal haritamda retro hiç bir gezegenim yokken, progresde 13 yaşımdan itibaren jüpiter gerilemeye başlamış.. nasıl yorumlayabilirz bunu?

RE: Progres Yorumları - Tuğçe - 09-17-2010 12:10 PM

sevgili uranüs bende senin gibi biliyordum ama değilmiş yani progreste merkür geriliyebiliyormuş hemde sanırım 30 yıl sürüyüyor,nar benimde 2-3 sene sonra başlayacak hoş bir konum değil maalesef acaba

bu arada merkürüm zaten retro konuma geçmiş bunu bile yanlış görmüşümm makara eğitim hayatında zorluklar demiş biraz doğru gibi acaba

RE: Progres Yorumları - Tuğçe - 09-17-2010 12:12 PM

(09-17-2010 10:56 AM)eylülmavi Yazılan:  natal haritamda retro hiç bir gezegenim yokken, progresde 13 yaşımdan itibaren jüpiter gerilemeye başlamış.. nasıl yorumlayabilirz bunu?

İlerletilmiş haritada Jüpiter

Düzgün hareketten geri harekete geçince

Jüpiter geri harekette 120 gün kaldığı için bu 120 yıl anlamına geldiğinden bir daha düzgün hareketi görmek söz konusu olmayacaktır. Geri harekete dönmüş bir Jüpiter kişinin dış dünyada fırsatlar araması arzusunu büyük oranda törpüleyecektir. Bu konumdaki Jüpiter maddi kazanç ve zenginlik vurgusu yerine kendi içsel, ruhsal bilgi ve olgunluğunu geliştirmek ister. Bu yüzden Jüpiter'in geri harekete döndüğü yıl hayata bakış açısından yeni hedefler ve felsfeler ortaya çıkabilir. Kişi daha fazla ruhsala kayma durumundadır. Sürekli dışarıda başarı ve tanınma arayan birisi için bu kolay kabullenilebilecek bir durum sayılmaz. Kişi dinsel, ruhsal konulara da daha derin ilgiler beslemeye başlayabilir.

Geri hareketten düzgün harekete geçince

Jüpiter'in düzgün harekete dönmesi kişinin kendi birikimini, bilgeliğini ortaya koyması ve artık fırsatlara daha direkt yaklaşmasının kendiliğinden ve doğal biçimde olacağını açıklar. Hayatın onu daha fazla cesaretlendireceğini ve önünü açacağını da ekleyebiliriz. Bu durum onun maddi kazanç ve fırsatları da daha fazla kendine çekmesine yardımcı olacaktır.