Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

RE: Doğum Haritası Analizi... - Nâr - 09-30-2009 11:51 AM

geçmiş olsun Aprilios, acil şifalar diliyorum.

Cvp: Ura için; - Luli - 09-30-2009 05:59 PM

Ura Yazılan:Sevgili Aprilios, iyiliğinizi bildiren yazınızı görmek beni çok mutlu etti. foruma her katılımımda gözüm sizi aradı ve endişelendim.hoşgeldiniz..
o zatı şahanesi, beni de malum tutulmada -26.ocak- bir hafta boyunca yatağımda dinlenmeye mahkum etmişti. hayal edin, ben ve istirahat, biraradagülücük)

" a little " hapından saatte bir alamam, o sıklıkta tableti bünye kaldırmaz. şarjım azaldığında almama izin çıkar belki...çok bencil çook, kendisinden başka kimseyle uğraşmamı istemiyor, halkaları boynumda, deermişimm gülücük

analize dair,
herkesin natalında farklı seçenekler vardır demiştiniz "başarı" mecburluğuna ilişkin,

benim için seçenekler, "Finansal başarı" (Satürn venüs 2. ev bağlantısı) bir diğeri,
" Mesleksel başarı" (Venüs MC Satürn bağ) "Sosyal-Toplumsal- başarı" (Venüs MC Satürn bağ) diyebilirmiyiz?

bu seçeneklere Güneşi kattığımızda bir başka başarı kategorisi mecburiyeti oluşur mu?
Oldukça güzel bi'mantıkla anlamlandırmışsınız her şeyi, ben de bi'de bu mantık üzerinden kendi Satürn'üme bakayım en iyisi (;

Satürn için (kaynağı ekli değil) defterime aldığım notlardan biraz bahsedeyim dilerseniz:

''Satürn bizim neyi saygı değer ve önemli bulduğumuzu işaret eder. O kadar önem sahibidir ki, onu kontrolümüz altında tutmayı deneriz. O kadar önemlidir ki; sinirlenir, korkar ve çoğunlukla küfrederiz.''

Şimdi,

Sizin natalınızda durum biraz ''farklı'' işliyor. Sadece ''Kova''ya bağlanası bi'farklılık değil bu. İşin (2. ev sahası) içinde, sevimli ''Jüpiter''in de parmağı var. Ve siz, bu iyicil gezegenin maç'a bir sıfırlık galip başlama durumundan tutun da, Satürn'ün daralma ve engeller çıkarma fonksiyonelliğine kadarki olasılıkları ''en az hasarla'' atlatabilme şansına doğuştan sahip sayılabilirsiniz.

Bi'de şu var tabii ki;

Satürn'ün hilelerinden biri olarak sunacağı (ikinci ev'in yaşam alanlarına dair) korkulardan, Jüpiter'in yarattığı iyimserlik ve özgüven duygusu aracılığıyla (2. ev, aynı zamanda sahip olduğumuz ''şeylerden'' hareketle, ''güven'' duygusunu işaretleştirendir de) kendinizi muaf tutmayı sağlayabilirsiniz.

Sorunuza dönersem;

Güneş bağlantısı, ancak ''başarı'' (özellikle, maddi başarı) sahibi olabildiğinizde, kendini gerçekleştirmiş hissiyatı, özgüvensel olarak fark edilme ihtiyacı, belki de iddiası taşıyan olabilir.

Şimdilik, aklıma gelen kategoriler bunlar gülücük

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - Luli - 09-30-2009 06:10 PM

Sevgili ibd18, Solaris, yansıma7 geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürlerimi iletiyorum, sağ olun, var olun.

Ve sevgili Nevrotik (hala Nihal diyesim var utandım)

Annemin duymuş olduğu bi'karışımdan faydalanmayı umuyorum iki günden beri. Bir fincan'da; yeterli miktarda bal, toz zencefil ve limon suyu karıştırılıp, içiliyor. Özellikle, ''öksürük kesmede'' kullanılıyormuş. Benim öksürük, hala aktive. Henüz bi'faydasını gördüğüm söylenemez sanıyorum. Bi'de sizin tavsiyenizi deneyeyim en iyisi, her şey için çok teşekkür ederim (:

Cvp: Ura için; - Aquar - 09-30-2009 08:14 PM

Aprilios Yazılan:
Ura Yazılan:Sevgili Aprilios, iyiliğinizi bildiren yazınızı görmek beni çok mutlu etti. foruma her katılımımda gözüm sizi aradı ve endişelendim.hoşgeldiniz..
o zatı şahanesi, beni de malum tutulmada -26.ocak- bir hafta boyunca yatağımda dinlenmeye mahkum etmişti. hayal edin, ben ve istirahat, biraradagülücük)

" a little " hapından saatte bir alamam, o sıklıkta tableti bünye kaldırmaz. şarjım azaldığında almama izin çıkar belki...çok bencil çook, kendisinden başka kimseyle uğraşmamı istemiyor, halkaları boynumda, deermişimm gülücük

analize dair,
herkesin natalında farklı seçenekler vardır demiştiniz "başarı" mecburluğuna ilişkin,

benim için seçenekler, "Finansal başarı" (Satürn venüs 2. ev bağlantısı) bir diğeri,
" Mesleksel başarı" (Venüs MC Satürn bağ) "Sosyal-Toplumsal- başarı" (Venüs MC Satürn bağ) diyebilirmiyiz?

bu seçeneklere Güneşi kattığımızda bir başka başarı kategorisi mecburiyeti oluşur mu?
Oldukça güzel bi'mantıkla anlamlandırmışsınız her şeyi, ben de bi'de bu mantık üzerinden kendi Satürn'üme bakayım en iyisi (;

Satürn için (kaynağını eklemediğim) defterime aldığım notlardan biraz bahsedeyim dilerseniz:

''Satürn bizim neyi saygı değer ve önemli bulduğumuzu işaret eder. O kadar önem sahibidir ki, onu kontrolümüz altında tutmayı deneriz. O kadar önemlidir ki; sinirlenir, korkar ve çoğunlukla küfrederiz.''

Şimdi,

Sizin natalınızda durum biraz ''farklı'' işliyor. Sadece ''Kova''ya bağlanası bi'farklılık değil bu. İşin (2. ev sahası) içinde, sevimli ''Jüpiter''in de parmağı var. Ve siz, bu iyicil gezegenin maç'a bir sıfırlık galip başlama durumundan tutun da, Satürn'ün daralma ve engeller çıkarma fonksiyonelliğine kadarki olasılıkları ''en az hasarla'' atlatabilme şansına doğuştan sahip sayılabilirsiniz.

Bi'de şu var tabii ki;

Satürn'ün hilelerinden biri olarak sunacağı (ikinci ev'in yaşam alanlarına dair) korkulardan, Jüpiter'in yarattığı iyimserlik ve özgüven duygusu aracılığıyla (2. ev, aynı zamanda sahip olduğumuz ''şeylerden'' hareketle, ''güven'' duygusunu işaretleştirendir de) kendinizi muaf tutmayı sağlayabilirsiniz.

Sorunuza dönersem;

Güneş bağlantısı, ancak ''başarı'' (özellikle, maddi başarı) sahibi olabildiğinizde, kendini gerçekleştirmiş hissiyatı, özgüvensel olarak fark edilme ihtiyacı, belki de iddiası taşıyan olabilir.

Şimdilik, aklıma gelen kategoriler bunlar gülücük

Sevgili Aprilios,

Değindiğiniz gibi, 2. ev sahasında Satürn ve Jüpiter birbirini çok güzel dengelemektedir. zehir ve panzehir birarada...acı ve tatlı...korku ve güven...2. ev sahası bir tür SİGORTALI yani...

Yitirdiğim maddi değerlerin bana fazlasıyla geri dönmesi, engellerin bir süre sonra çok hoş fırsatlara ve kazanımlara dönüşmesi sanırım bu dengeye ve sigortaya işaret ediyor.

soruma dönersem,

Güneş'imi Venüs,Satürn,2. ev ile birlikte miks ettiğimizde ortaya çıkan ürünü "maddi başarısıyla canlılık bulan, kendini gerçekleştirmiş kişi" olarak tarif edebiliriz sizin belirttiğiniz gibi. Bu, madalyonun bir yüzü...

Aynı madalyonun arka yüzünde, MC yöneticisi Venüs'e yapışmış olan Güneş ve Satürn miksinden " Mesleki başarısıyla tanınma, bilinme" seçeneği sizce de uygun mudur?

RE: Doğum Haritası Analizi... - optimus_prime - 09-30-2009 10:41 PM

geçmiş olsun aprilios..bu aralar herkes grip zaten..

Cvp: Ura için; - Luli - 09-30-2009 11:20 PM

Ura Yazılan:Sevgili Aprilios,

Değindiğiniz gibi, 2. ev sahasında Satürn ve Jüpiter birbirini çok güzel dengelemektedir. zehir ve panzehir birarada...acı ve tatlı...korku ve güven...2. ev sahası bir tür SİGORTALI yani...

Yitirdiğim maddi değerlerin bana fazlasıyla geri dönmesi, engellerin bir süre sonra çok hoş fırsatlara ve kazanımlara dönüşmesi sanırım bu dengeye ve sigortaya işaret ediyor.

soruma dönersem,

Güneş'imi Venüs,Satürn,2. ev ile birlikte miks ettiğimizde ortaya çıkan ürünü "maddi başarısıyla canlılık bulan, kendini gerçekleştirmiş kişi" olarak tarif edebiliriz sizin belirttiğiniz gibi. Bu, madalyonun bir yüzü...

Aynı madalyonun arka yüzünde, MC yöneticisi Venüs'e yapışmış olan Güneş ve Satürn miksinden " Mesleki başarısıyla tanınma, bilinme" seçeneği sizce de uygun mudur?
Kesinlikle uygun bir olasılıktır gülücük

Hatta;

beşinci ev yöneticisi (yaratıcılık potansiyeli) Venüs'ün, Satürn - Güneş kombinasyonuyla birlikte; ''yaratıcılık konusundaki başarısıyla parlama ya da fark edilme ihtiyacı'' da yukarıdaki olasılığa tali bir yol oluşturabilir diye düşünüyorum.

''astroloji deryasında, oltaya takılabilecek balıkların nesli asla tükenmez.'' :D

Jüpiter - Merkür kavuşumu değerlendirmesini, hafta başına dek ulaştırma çabasında olacağım; belirteyim (;

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Luli - 09-30-2009 11:34 PM

optimus_prime Yazılan:geçmiş olsun aprilios..bu aralar herkes grip zaten..
Teşekkür ederim (:

Cvp: Ura için; - Aquar - 10-02-2009 12:11 AM

Aprilios Yazılan:Jüpiter - Merkür kavuşumu değerlendirmesini, hafta başına dek ulaştırma çabasında olacağım; belirteyim (;[/font]

Keyifli bekleyişim sürüyor Sevgili Aprilios :D

Ura için; - Luli - 10-03-2009 04:25 PM

Jüpiter – Merkür (2) Kova Kavuşumu;

En sade ifadeyle:

İletişimsel ve zihinsel faaliyetlerin işlevselliğinde yoğunluğun ve sürekli mesai’nin gözlemlenebilmesi.

Düşünceler ve varolan düşüncelerin aktarılmasında, elbette ki Kova yerleşiminin de söz hakkı olacaktır.

Nasıl mı ,,,

Bu, sıra dışı bir üslup’a da işaret edebilir, orjinalitesi su götürmez fikirlere de…
Hava elementi bağlantısından dolayı; rasyonel ve objektif bir düşünsel alan oluşturulabilir bu ilişkiyle.

Jüpiter’in felsefe ve din ilgisinden dolayı, akıl bi’şekilde bu konularla da bağlantıya geçme gereksinimi hissedebilir. Özellikle dinsel konuların ‘’dogmatik’’ unsurunu, bi’şekilde ‘’somut’’ idealara oturtmak adına oldukça ‘’sorgulayıcı’’ davranabilirsiniz.

Sadece anadil ve belki de İngilizce hakimiyeti, size yetersiz gelebilecektir. Dolayısıyla, pek çok yabancı dil ve kültür hakkında entelektüel olarak gelişmeye müsait bi’kombinasyon sahibesisiniz aynı zamanda.

Teknolojiye ve bu sahada sürekli kayıt edilen ilerlemelere meraklı insanlardan biri olduğunuzu düşünüyorum. Aslında, bu yerleşimin ikinci evde yer alması sebebiyle, teknolojik açılımı olan bir mesleki pozisyonda da sizi görebilmek potansiyel kılınmış.

Küçük bir soru işareti ile bitireyim;

Merkür’ün ‘’kardeşler’’ kanalına istinaden + üçüncü evin Balık (klasik yönetici) Jüpiter’in de yine Merkür ile malum durumundan hareketle,

tek çocuk olma ihtimalinizin biraz güç olduğunu tahminleştiriyorum. Bu bağlantı, kardeş sayınızın birden fazla oluşunu işaretleştirebilir (?)

İlgili konuda, beni olumlayarak ya da olumlamayarak haberdar etmenizi rica ediyorum.

devam edecek...

Cvp: Ura için; - Aquar - 10-03-2009 11:19 PM

Aprilios Yazılan:Jüpiter – Merkür (2) Kova Kavuşumu;

En sade ifadeyle:

İletişimsel ve zihinsel faaliyetlerin işlevselliğinde yoğunluğun ve sürekli mesai’nin gözlemlenebilmesi.

Düşünceler ve varolan düşüncelerin aktarılmasında, elbette ki Kova yerleşiminin de söz hakkı olacaktır.

Nasıl mı ,,,

Bu, sıra dışı bir üslup’a da işaret edebilir, orjinalitesi su götürmez fikirlere de…
Hava elementi bağlantısından dolayı; rasyonel ve objektif bir düşünsel alan oluşturulabilir bu ilişkiyle.

Jüpiter’in felsefe ve din ilgisinden dolayı, akıl bi’şekilde bu konularla da bağlantıya geçme gereksinimi hissedebilir. Özellikle dinsel konuların ‘’dogmatik’’ unsurunu, bi’şekilde ‘’somut’’ idealara oturtmak adına oldukça ‘’sorgulayıcı’’ davranabilirsiniz.

Sadece anadil ve belki de İngilizce hakimiyeti, size yetersiz gelebilecektir. Dolayısıyla, pek çok yabancı dil ve kültür hakkında entelektüel olarak gelişmeye müsait bi’kombinasyon sahibesisiniz aynı zamanda.

Teknolojiye ve bu sahada sürekli kayıt edilen ilerlemelere meraklı insanlardan biri olduğunuzu düşünüyorum. Aslında, bu yerleşimin ikinci evde yer alması sebebiyle, teknolojik açılımı olan bir mesleki pozisyonda da sizi görebilmek potansiyel kılınmış.

Küçük bir soru işareti ile bitireyim;

Merkür’ün ‘’kardeşler’’ kanalına istinaden + üçüncü evin Balık (klasik yönetici) Jüpiter’in de yine Merkür ile malum durumundan hareketle,

tek çocuk olma ihtimalinizin biraz güç olduğunu tahminleştiriyorum. Bu bağlantı, kardeş sayınızın birden fazla oluşunu işaretleştirebilir (?)

İlgili konuda, beni olumlayarak ya da olumlamayarak haberdar etmenizi rica ediyorum.

devam edecek...
Zarif ve bilge tarzınızla ele aldığınız Merkür-Jüpiter kavuşumu değerlendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Merkür'ün kova yerleşiminin sizin deyişinizle sürekli mesai'ye olanak hazırlaması çok iyi bir saptamadır...Arazinin yapısı tam bizim Merkür'e göre...orada nasıl at koşturduğunu hayal etmek hiç zor değilgülücük) Jüpiter'in genişletme, arttırma, bolluk etkisini de işin içine katarsak, yok bunu hayal etmeyingülücük)

herhangi bir iletişimsel aktivitede, zihnin, aklın hızına eşdeğer bir konuşma hızı ise sanırım hiç hayal edilmemeli...

yine kavuşuma dair sohbet edilen birinin bu konuşmadan en az bir şey öğrenmesi ise sanırım "eğitici iletişim" sonucunu doğurmaktadır...

Tarafsızlık, objektivite dizboyu...

din doğmadır haklısınız.ancak doğmaların içeriksel olarak bilimsel olduğunu sezdiğimi söyleyebilirim...daha doğrusu bilim, dinin zaten bildiği birşeyleri araştırmakla meşguldür...en basit haliyle tüm bedeni yıkamak eylemi, dinde boy abdesti olarak karşılık bulur, bilimsel olarak hergün yada sık duş almak bedeni sağlıklı tutmanın en iyi yolu...

Yabanci diller ve kültürler alanı kişisel gelişimde önemli role sahiptir

evet dört ayrı kardeşe sahibim.beş kardeşiz Jüpiter sağolsungülücük

sormak istediklerinizi rahatlıkla yöneltebilirsinizçiçek