Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

Cvp: Ura için; - Aquar - 09-27-2009 09:02 PM

Aprilios Yazılan:Satürn - Venüs - Güneş kavuşumu (2)

Satürn, klasik astrolojide Kova’nın da yöneticiliğini üstlenir. Dolayısıyla bu anlamda da güçlü Satüryen enerjilerle beslediği iki takım arkadaşı var ‘’büyük patron’’un (; Güneş ve Venüs.

Satüryen Güneş sahiplerinde, güle oynaya geçirilmiş bi’çocukluk döneminden bahsetmek zordur. Sorumluluk sahibi olmanın, sadece yetişkinlere has olmayan bi’değer meselesi olduğunun farkındalığına erişmiş, küçük adamlar ve kadınlar büyütebilir bu pozisyon.

Kuralcı ve disiplinden taviz vermeyen bir otorite simgesinin (babanız ya da dedeniz de olabilir) geliştirdiğiniz ve geliştirmekte olduğunuz kişiliğiniz üzerinde, yadsınamayacak ölçüde etkili olduğuna da işaret edebilir bu bağlantı.

Olgun Oğlak siması nasıl gözlemlenebilesi ise; zirveye oynayan Oğlak’tan da bi’şeyler taşınacaktır. Anahtar kelime; ‘’başarı’’ dır. Varlığının ışık dağıtması, ihtiyacı olan ‘’saygı’’yı görebilmesi için, kendine özgü ve orijinal (Kova) yollardan bi’şeyler başarmaya odaklanacaktır Satüryen kimliğe sahip kişi.

Parlayan (oldukça kuvvetli Güneş kavuşumu) Venüs’ünüz de Satürn’ün sesini aynı frekanstan duymakta. İlişkilerinizde çoğunlukla; yaşça sizden büyük kişiler ya da yaşça sizden küçük fakat; hayat yaşı olarak belirli bir kapasiteye ulaşmış (olgun) kişilerin varlığı olası.
Beğenilerinizde ‘’özgünlük’’ kavramı ‘’olmazsa olmaz’’larınızdan olabilir. Prensip ve prestij sahibi insanlara ilgi duyabileceğinizi düşünüyorum.

Boynunuzun ince ve zarif bir görünüşü olduğundan bahsedildiğini duydunuz mu hiç (?) merak ettim. İkinci ev, boyun ve boğaz bölgesi ile simgeleşen olduğundan, Satürn’ün bu uzvunuza ‘’incelik’’, Güneş – Venüs bağlantısının ise Terazisel bi’güzellik katacağını tahminleştirerek soruyorum.

Beşinci ev ‘’yaratıcılık’’ kapasitemiz ile de ilgilidir. Bu ev’in yöneticisinin ikinci evdeki konumu + Mc noktasının da yine aynı yöneticiyi işaretleştiriyor oluşu, kişisel güvenliğinizi de sağlayacak olan gelir kaynağınızın Venüs kanalıyla gerçekleştiriyor oluşunuza gösterge sayılabilir.

Nitekim, şu anda mesleki vasfınızın ismini net hatırlamıyor olsam da ‘’güzel sanatlar’’la ilişkili bir dal olduğunu biliyorum. Ortaya koyduğunuz eserlerde Kova kimliğinin estetik anlayışıyla, içinizdeki orijinal dehaya rastlayabilmemiz mümkündür sanıyorum.

İnsanları, imzanızı taşıyan eserlerle şaşırtırken, diğer taraftan düşündürtmek (hava elementi) hoşlandığınız şeylerden olsa gerek. Güneş – Venüs Kova kavuşumunun sağladığı sanatsal ifadeyi Satüryenleşmiş doğaları gereğince disipline ederken, yorulmak nedir bilmeden çalışma isteğine varacak eğiliminizi ‘’zaman zaman’’ gözden geçirmek, gereksinimleriniz arasında sayılabilir.

İkinci evdeki Venüs Kovası, artistik olduğu kadar enteresan maddesel değerlere iye olma duygusunu da getirecektir.

Yine ikinci ev sahası, sizi en çok Uranyenleştiren, isyan bayrağını en çok salladığınız yaşam alanında birinciliğe oynamaya adaydır, sanıyorum.

…devam edecek.

not; Bünyem yaklaşık 2 günden beri grip hazırlığında.

(bkz; burun – boğaz ikilisinin tırmalanması gülücük) )

Yatak döşek yatma durumu henüz ortaya çıkmadan, değerlendirmelerin bir kısmı üzerinde çalışarak, ulaştırmak istedim.

MUHTEŞEM !!!!! Hiç abartmıyorum tek kelimeyle tepki verebiliyorum ve hayranlığımı aynı sözcükle dillendirebiliyorum, muhteşem...

Sevgili Aprilios zihninizin dehlizlerinde ne büyük bir cevher sakladığınızı bu yorumunuzla ortaya koymuş oldunuz...çünkü bu iddialarınızı kendimle ve hayatımla karşılaştırma şansına sadece ben sahibim...tamamını onaylıyorum ve çok teşekkür ediyorum.

Boynuma ilişkin yorumunuz aynıyla vakidir.bir sanat eserine benzetilme noktasında iltifatlar almış yapısal parçamdır.. aynısından bulmak için çok bakındım yıllarca, en son Angelina Jolienin boynunun yapısallığı benimkine en yakın boyun olarak karara bağlanmıştır tarafımdan. Kim demiş Satürn olumsuz planettir diye, istediği zaman en eşsiz sanat eserine imza atabiliyor, bundan güzel nitelik olur mu?

Satürnyen doğam gereği uzun saatler bıkmadan çalışırken içimden bana seslenen
" can you slowing down? " sesine kulaklarımı tıkıyorum...bu eğilimimin farkındayım ve panzehir arıyorum aslında... Teşhisiniz turnayı gözünden vurduğuna göre belki bu konuda bana reçete yazarsınız?

Grip konusunda üzüldüm bu heyecanın üzerine...lütfen tüm önlemlerinizi alınız, zerafetiniz ve neşenizle sizi her daim aramızda görme ayrıcalığından bizi mahrum etmeyiniz, kova dolusu sevgilergülücük çiçek

Cvp: Kovakızı için; - kovakızı - 09-28-2009 01:15 AM

Aprilios Yazılan:
kovakızı Yazılan:Sevgili Aprilios
öyle net ve anlaşılır bir dilde anlatmışsınız ki anlamamak imkansız.
sadece şu cümlede takıldım:......Satürn, yerleşim aldığı 6. ev ile; çalışma yaşamınızda ‘’uzun vadede’’ gelecek başarıyı ifadeleştiren. İş hayatınıza dair korkularınızla ne kadar çabuk yüzleşirseniz, bu ‘’uzun vadeyi’’ o ölçüde kısaltan olacaktır.......
aslında anladım ama sanırım daha net duymak istiyorum. Başarı için daha çok mu bekliycem yoksa uzun vadede mi başarılı olacagım.

tekrar çok teşekkür ediyorum. ellerinize,gönlünüze sağlık.
Satürn için, Jüpiter'in aksine ''daralma ve kısıtlama'' fonksiyonu çalışır. Satürn'ün dokunduğu burç ve yerleştiği ev konumu, ilk bakışta ''gül bahçesi'' vaad etmez bizlere.

Ders 1 = ''bir gül nasıl tutulmalıdır?'' sualini sordurtur önce, dikenleri işaret ederek.

Bu suali sordurtmak ve yeterli farkındalığa sahip olabilmemiz için de, natal haritamızdaki konumu ile ilgili, elimiz kanayabilir (engel) ''diken''li tecrübeler yaşamamız olasıdır yani.

O (yerleşim aldığı burç, ev) gül'ü yeniden tutabilmek adına, ''korku'' oluşturmuş mudur bizde?

- Evet.

İşte, Satürn'ün hilesi de burada başlar. Önemli olan, ''başarısız olacağım'', ''elimi yeniden kanatabilirim'' endişeleriyle savaşmak, onlar ile inatla yüzleşerek üzerine yürümektir.

Bir gül'ü tutabilmek adına, ne kadar farkındalık (zaman kavramından uzakta oluşması muhtemel olmayan ''tecrübe'') kazanırsanız, bu konu üzerine ne kadar çalışırsanız, o ölçüde başarı sahibi olmaya hak kazanırsınız.

Bu, sadece sizin için geçerli değildir. Herkesin natal'ında uzun vadede, emek vererek, çaba harcayarak başarılı olmak zorundalığını taşıdığı bir alan vardır. (Benim de 8. ve 9. yaşam alanları mesela)

Sizinkisi de, en yalın ifadelerinden biri olarak ''çalışma yaşamınız'' olmuş. Altıncı ev, aynı zamanda ''hizmet ve sağlık evidir'' de. Ben daha genel bir olasılık üzerine düşündüm.

Başarı mutlak olarak sizindir, tabii ''bir gül dikenlerine rağmen nasıl tutulur?'' dersinden geçerli notu aldığınız ''zaman''.

Umarım, küçük bir imgeleme ile daha net duymanızı sağladım. Ben teşekkür ederim (;

çok çok teşekkür ederim

Cvp: Ura için; - Luli - 09-29-2009 08:43 PM

Ura Yazılan:MUHTEŞEM !!!!! Hiç abartmıyorum tek kelimeyle tepki verebiliyorum ve hayranlığımı aynı sözcükle dillendirebiliyorum, muhteşem...

Sevgili Aprilios zihninizin dehlizlerinde ne büyük bir cevher sakladığınızı bu yorumunuzla ortaya koymuş oldunuz...çünkü bu iddialarınızı kendimle ve hayatımla karşılaştırma şansına sadece ben sahibim...tamamını onaylıyorum ve çok teşekkür ediyorum.

Boynuma ilişkin yorumunuz aynıyla vakidir.bir sanat eserine benzetilme noktasında iltifatlar almış yapısal parçamdır.. aynısından bulmak için çok bakındım yıllarca, en son Angelina Jolienin boynunun yapısallığı benimkine en yakın boyun olarak karara bağlanmıştır tarafımdan. Kim demiş Satürn olumsuz planettir diye, istediği zaman en eşsiz sanat eserine imza atabiliyor, bundan güzel nitelik olur mu?

Satürnyen doğam gereği uzun saatler bıkmadan çalışırken içimden bana seslenen
" can you slowing down? " sesine kulaklarımı tıkıyorum...bu eğilimimin farkındayım ve panzehir arıyorum aslında... Teşhisiniz turnayı gözünden vurduğuna göre belki bu konuda bana reçete yazarsınız?

Grip konusunda üzüldüm bu heyecanın üzerine...lütfen tüm önlemlerinizi alınız, zerafetiniz ve neşenizle sizi her daim aramızda görme ayrıcalığından bizi mahrum etmeyiniz, kova dolusu sevgilergülücük çiçek
Asıl ben çok teşekkür ederim, ciddi anlamda cevap yazmakta zorlandığım bi'geri bildirim olmuş sizinkisi utandım mahcup ettiniz açıkçası.

Uzun saatler boyunca çalışmak, mutluluğunuzun temelinde yatıyor ise; (ki öyle olduğunu sanıyorum, çünkü Satürnyen Güneş'in ''başarı'' odağında, malum eğilim kaçınılmaz gibi...) bu ihtiyacınıza tam anlamıyla ''panzehir'' sağlanmasa da olur diye düşünüyorum.

Sadece,

''can you slowin' down?'' yoklamalarına ''maybe, just a little bit...'' (: şeklinde cevap vermeniz ve bu cevabı gerçekleştirme aralığını, bir ya da bir buçuk saate çıkarmanız; naçizane bi'reçete sayılabilir belki de.

Önlem almıştım aslında, paketlerce ''tylol hot'', en az ikişer fincan ıhlamur vs. Pazar gecesi, zat-ı muhterem'in ziyaretindeki direnci iyice belli oldu zaten. Gece boyunca nefes almakta zorlandığımdan, uyuyamadım. Dün ise, hemen hemen tüm gün'ü uyuyarak ve dinlenerek geçirdim.

Neyse ki bugün, daha iyi hissederek uyandım. Umarım, en yakın zaman içinde etkisi yok olur da; Jüpiter - Merkür kavuşumu değerlendirmesi üzerinde rahatça çalışmaya başlarım.

Sevgilerimle gülücük

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - Luli - 09-29-2009 08:45 PM

Sevgili Kovakızı, rica ederim gözkýrpma

Cvp: Ura için; - astrosohbet - 09-29-2009 08:53 PM

Aprilios Yazılan:Önlem almıştım aslında, paketlerce ''tylol hot'', en az ikişer fincan ıhlamur vs. Pazar gecesi, zat-ı muhterem'in ziyaretindeki direnci iyice belli oldu zaten. Gece boyunca nefes almakta zorlandığımdan, uyuyamadım. Dün ise, hemen hemen tüm gün'ü uyuyarak ve dinlenerek geçirdim.

Neyse ki bugün, daha iyi hissederek uyandım. Umarım, en yakın zaman içinde etkisi yok olur da; Jüpiter - Merkür kavuşumu değerlendirmesi üzerinde rahatça çalışmaya başlarım.

Sevgilerimle gülücük

geçmiş olsun Aprilios , daha iyi olduğuna sevindim ;)

Cvp: Ura için; - Luli - 09-29-2009 09:03 PM

Yıldırım Yazılan:
Aprilios Yazılan:Önlem almıştım aslında, paketlerce ''tylol hot'', en az ikişer fincan ıhlamur vs. Pazar gecesi, zat-ı muhterem'in ziyaretindeki direnci iyice belli oldu zaten. Gece boyunca nefes almakta zorlandığımdan, uyuyamadım. Dün ise, hemen hemen tüm gün'ü uyuyarak ve dinlenerek geçirdim.

Sevgilerimle gülücük

geçmiş olsun Aprilios , daha iyi olduğuna sevindim ;)
Ben de, ''geçmiş olsun'' dileğinizle karşılaştığım için sevindim (; çok teşekkür ederim.

RE: Doğum Haritası Analizi... - ibd18 - 09-29-2009 09:18 PM

geçmiş olsun Aprillos... tam hastalık mevsimi... iyileştiğine sevindim...

Cvp: Ura için; - Aquar - 09-29-2009 11:15 PM

Aprilios Yazılan:Asıl ben çok teşekkür ederim, ciddi anlamda cevap yazmakta zorlandığım bi'geri bildirim olmuş sizinkisi utandım mahcup ettiniz açıkçası.

Uzun saatler boyunca çalışmak, mutluluğunuzun temelinde yatıyor ise; (ki öyle olduğunu sanıyorum, çünkü Satürnyen Güneş'in ''başarı'' odağında, malum eğilim kaçınılmaz gibi...) bu ihtiyacınıza tam anlamıyla ''panzehir'' sağlanmasa da olur diye düşünüyorum.

Sadece,

''can you slowin' down?'' yoklamalarına ''maybe, just a little bit...'' (: şeklinde cevap vermeniz ve bu cevabı gerçekleştirme aralığını, bir ya da bir buçuk saate çıkarmanız; naçizane bi'reçete sayılabilir belki de.

Önlem almıştım aslında, paketlerce ''tylol hot'', en az ikişer fincan ıhlamur vs. Pazar gecesi, zat-ı muhterem'in ziyaretindeki direnci iyice belli oldu zaten. Gece boyunca nefes almakta zorlandığımdan, uyuyamadım. Dün ise, hemen hemen tüm gün'ü uyuyarak ve dinlenerek geçirdim.

Sevgilerimle gülücük
Sevgili Aprilios, iyiliğinizi bildiren yazınızı görmek beni çok mutlu etti. foruma her katılımımda gözüm sizi aradı ve endişelendim.hoşgeldiniz..
o zatı şahanesi, beni de malum tutulmada -26.ocak- bir hafta boyunca yatağımda dinlenmeye mahkum etmişti. hayal edin, ben ve istirahat, biraradagülücük)

" a little " hapından saatte bir alamam, o sıklıkta tableti bünye kaldırmaz. şarjım azaldığında almama izin çıkar belki...çok bencil çook, kendisinden başka kimseyle uğraşmamı istemiyor, halkaları boynumda, deermişimm gülücük

analize dair,
herkesin natalında farklı seçenekler vardır demiştiniz "başarı" mecburluğuna ilişkin,

benim için seçenekler, "Finansal başarı" (Satürn venüs 2. ev bağlantısı) bir diğeri,
" Mesleksel başarı" (Venüs MC Satürn bağ) "Sosyal-Toplumsal- başarı" (Venüs MC Satürn bağ) diyebilirmiyiz?

bu seçeneklere Güneşi kattığımızda bir başka başarı kategorisi mecburiyeti oluşur mu?

RE: Doğum Haritası Analizi... - SoL@RÎ$ - 09-29-2009 11:28 PM

geçmiş olsun sevgili aprilios gribe hazırlı karetmiyor insanı yerden yere vuruyor dinlenmek tek cözüm

Cvp: Ura için; - Félicé - 09-30-2009 11:18 AM

Geçmiş olsun Sevgili Aprilios. Bol bol tane zencefil yalamanı, acısına katlanabilirsen yemeni tavsiye ederim;)