Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-26-2008 03:28 AM

Alıntı:Nazenin bende bi gönüllünün haritasını yorumlasam diyodum..senin haritana baktım benimkine çok benziyo..izin verirsens senin haritanı yorumlamayı denicem..bu arada senin bu doğru bu yanlış gibi cvp yazmanı rica etcem..ayrıca uzmanlardan özellikle Beyhan ablada yanlışlarımı düzeltmesini rica ediyorumm..tabi arada kopyada çekcem gülücük)

amine harikasın canımsın,ilk analizin çok iyi olmuş bence, açılar arasında açıklayıcı ifadeler kullanarak yorum yapman çok hoşuma gitti.
Küçük bir değerlendirme yaparsak mesela orbları daha net bilirsen açılarda işin daha kolay olabilirgülücük

Alıntı:aslında bu marsın yumuşak açılarıda pek hayırlı olmuyo ama şimdi mars cesaret jüpiter şans dersek..heralde marsın verdiği cesaretle yaptığın şeylerde jüpiter sana yardım ediyodur..

Marsın yumuşak açılarının hayırlı olmadığını nasıl açıklayabilirsin aminecim. Mesela 120lik açı iyi ve olumlu etkisi olan bir açıdır. Ama mars ve jüpiter arasındaki değerlendirmen süper olmuşverygood

Şuan inanılmaz halsizlik başladı nedense,daha sonra devam edeyim yazmaya aminecim, ilk gördüğüm kısmı söyledim sana.
Bence yanlışlarda yapsak yorumlara devam etmeliyiz. Ben ilk zamanlar okadar çekiniyordum ki yorum yapmak için, ama çekinmem astrolojide pratik yapmamda (forum içinde) beni geciktirdi. Senin cesaretin banada daha çok güç veriyor cidden, deneye yanıla yorumlara devam edelimgülücük)

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - Félicé - 11-26-2008 12:06 PM

Amine,gerçekten tebrikler;gencecik yaşında astroloji hayatında ve sen olayı kapmışsın bileverygood

RE: Doğum Haritası Analizi... - red lionsa - 11-26-2008 01:57 PM

amine süpersin verygood senin haritani göremedim ama bisi sorucam terazi nerde senin? Cunki forumlardan sende gördügüm olaylara olumlu bakman genelde venüs insani olaylara bu sekilde yaklasiyolar . Ben genelde panik bir insan oldugum icin etrafimda böyle insanlar olunca resmen huzur buluyorum acaba dedim sende terazi nerde?Bir sey daha sanirim böyle mistik konularda sakin ve olumlu olmak gerekiyor. Ayni sakinligi Yildirim ve Beyhan da da hissediyorum. Böyle hissediyorum filan dedim ama 6. hissim pek yok benim sadece sectiginiz kelimler icin demek istedim. Kisaca ben okumaktan zevk aliyorum bol bol yazin . Hem cenemde düsmemis olur sizi okurken ;)))
Beyhancim ben Almanya dayim canim yillardir gelemiyorum 2 hafta icin Istanbul da olucam bu ctesi ordayim. Bir kac günümü tamamen kitapcilara ayiricam . Astrolojiden baska bi kac hobim daha var onlar icinde kitaba ihtiyacim var umarim cok pahalilanmamistir kitaplar orda ama senin tavsiye ettigin kitabi not aldim kesinlikle arayacagim. Burdada kitapcilari dolastim kitap cenneti ama benim almancam ancak günlük almanca henüz cocuk kitaplari ve günlük gazete okumak disinda baska bir sey okumayi beceremedim. Onun icin demistim olmadi oturucam sabirla okumaya c.alisicam almanca astroloji kitaplarini.
Gerekli gereksiz cok yazdim özür dilerim cevreye verdigim rahatsizliktan dolayi öptüm

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-26-2008 02:16 PM

meltem Yazılan:amine süpersin verygood senin haritani göremedim ama bisi sorucam terazi nerde senin? Cunki forumlardan sende gördügüm olaylara olumlu bakman genelde venüs insani olaylara bu sekilde yaklasiyolar . Ben genelde panik bir insan oldugum icin etrafimda böyle insanlar olunca resmen huzur buluyorum acaba dedim sende terazi nerde?Bir sey daha sanirim böyle mistik konularda sakin ve olumlu olmak gerekiyor. Ayni sakinligi Yildirim ve Beyhan da da hissediyorum. Böyle hissediyorum filan dedim ama 6. hissim pek yok benim sadece sectiginiz kelimler icin demek istedim. Kisaca ben okumaktan zevk aliyorum bol bol yazin . Hem cenemde düsmemis olur sizi okurken ;)))
Beyhancim ben Almanya dayim canim yillardir gelemiyorum 2 hafta icin Istanbul da olucam bu ctesi ordayim. Bir kac günümü tamamen kitapcilara ayiricam . Astrolojiden baska bi kac hobim daha var onlar icinde kitaba ihtiyacim var umarim cok pahalilanmamistir kitaplar orda ama senin tavsiye ettigin kitabi not aldim kesinlikle arayacagim. Burdada kitapcilari dolastim kitap cenneti ama benim almancam ancak günlük almanca henüz cocuk kitaplari ve günlük gazete okumak disinda baska bir sey okumayi beceremedim. Onun icin demistim olmadi oturucam sabirla okumaya c.alisicam almanca astroloji kitaplarini.
Gerekli gereksiz cok yazdim özür dilerim cevreye verdigim rahatsizliktan dolayi öptüm

Siz bayağ uzaktaymışsınız, olsun inşallah İstanbula geldiğinizde hemen bulursunuz kitapları. İstanbulda hangi semte gideceksiniz bilmiyorum ama Ortaköyde sahile çok yakın kitapçılar var, çok tatlı bir amca var ilk kitapçıydı sanırım, onda hangi kitabı ararsanız bulursunuz, o anda kitap yoksa bile hemende getirtiyor. Başka yerler de vardır mutlaka ilk aklıma gelen yeri söyledim bengülücük
Ayrıca lütfen rahatsızlık verdiğinizi düşünmeyin, istediğiniz gibi yazabilirsiniz.

RE: Doğum Haritası Analizi... - red lionsa - 11-26-2008 05:16 PM

Beyhan cok sagol. Ben dogma büyüme Istanbul luyum ama simdi evimiz Beylikdüzünde . Merkeze uzak sayiliriz. Taksim Ortaköy de yillarim gecti bu kadar yol gidince artik bi belediye otobüsü seyahatide cekebilirim ;) Beyoglundaki kitapcilari bilirim ben birde Kadiköy dekileri. Ortaköy dede acilmis demekki cok güzel. Havada bana bir iyilik yaparsa hem kitap bakarim hemde cay icerim bogaza karsi gülücük Bu Avrupa milleti iyi hos ta hic zevkleri yok. Dar ara sokaklarda kahvelerin icine girip kahve icerler.En cok özlenen sey bence bogaza karsi cay icmek.Caybahcesi kültürü olmayan millet olurmu ya gülücük))))))

RE: Doğum Haritası Analizi... - red lionsa - 11-27-2008 12:06 AM

amine gecende sen sormustun 12. evdeki burcu sevmezler mi diye benimde 12. burcta venüs var ama ben severim terazileri. Belki benim yükselen ikizlerimden bilemiyorum ama senin 11. ev teraziyse zaten arkadaslarinla iliskin güzeldir.
16 yasindaymisin seni tebrik ederim. Gerci kariyer evinde cok güzel sadece cok hizli yükseldiginde yükseklikten basinin dönmemesi gerekiyor. Neredesin ne yapiyorsun bilmiyorum ama umarim gelecegin güzel olur.Hatta simdiden kendin icin yatirim yapmaya basla herkese dedigim gibi mutlaka en az 2 yabanci dili gencken ögrenin. Daha baska ne tavsiye veriyim basin sismediyse gülücük
Sen nerdesin astroloji kitabi bulamam demisin ama birdaha aferin sana cok dikkatli okuyorsun demekki forumlari ee genclik kiymetini bil ;)

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-27-2008 01:50 AM

amine Yazılan:Ben medinede yaşıyorum..arabistanda astrolojiye allaha mahsus ilmi(GAYBı) öğrenmeye çalışmak gözüyle bakıyolar yani şirk diyolar..Diller demişsin..Arap okulunda okuyorum o yüzden mecburen arapçayı öğrendim..şimdi ingilizceyi öğrenmeye çalışıyorum ama işte öyle kolay olmuyo..okulda grammarları öğretiyolarda işte konuşmayı öğrenmek için tatbik gerekiyogülücük dilleri öğrenmeyi seviyorum en az 5dil bilsem diyorum ama işte oda kolay değil..benim başım şişmez tam tersine büyüklerimin tavsiyeleri benim için çok önemlidir gülücük
şu 12.evide çözemedim gitti..bende 12.evimde akrepteki merkür,ay,pluton,güneş etkili insanları seviyorum nedense..hatta en çokta akrepleri severim nedense..ben boş gevezelik yaptım böyle gülücük)

canımsın sen çok uzaklardasın. Ulaşamadığın bilgiler için her zaman sor aminecim, forum içinde astrolojide her konuda yardımcı oluruz yeter ki sen öğrenmek ise, kitap bulamıyorsanda hiç dert etme, ben elimde bulunan kaynaklardan aktarırım foruma, sadece bende değil tüm arkadaşlarımız foruma ekerler. Sen astrolojidede ilerlemek istersen çok iyi yorumcu olacaksın bence.

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-27-2008 01:53 AM

Bu arada bugün Gülşahın yorumunu ekleyecektim foruma ama şöyle bir durum oldu lütfen gülmeyingülücük)
Bir arkadaşım aradı akşam onunla konuşurken farkettim bu günün Çarşamba olduğunu, ben hep Salı günü sanıyorum, hatta Çarşamba günü bir arkadaşımla işimizde verdı benden haber beklemiş oda en sonunda onada söyledim bu saflığımıgülücük)
Yarın iki kişinin yorumunu birden ekleyeceğim.çiçek

RE: Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 11-28-2008 04:26 AM

amine'den analiz görmek çok güzel. özellikle yazım tarzını astrolojideki ilk yıllarıma benzettim ve doğruları akıcı bir dille ifade etmeye çalışman büyük bir avantaj olacaktır bu özelliğini geliştirmeye bak verygood

müsait oldukça bu tür yorumlarını devam ettirmeni dilerim sevgili amine -ok

"nurbanu" Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-28-2008 06:11 AM

Güneş ve Jüpiter Oğlak burcunda ve 3. evde;

Oğlak burcunun etkisinden başlayalım.Kişiliğinizde ruhunuzu adadığınız,içinizde ibirşeyi elde etmek için sonuna kadar çalışmaya hazır olmanızı sağlayan bir istek ve his var. Oğlak burçları zodyakta en bilinçli iki bırçtan biridir. İçinizdeki sorumluluk duygusunu 3. evi ilgilendiren tüm konularda sergiliyorsunuz. Çalışmayı, iletişimi, bilgi almayı ve paylaşımda bulunmayı seven birisiniz. Öğrenme isedğiniz yaş ilerledikçe dahada artacak. 3. evde konumlanan Güneş öğrenme konusunda meraklı bir yapınızda olduğunu gösteriyor zaten bunu 3. evin yönetici Gezegeni Merkürde destekliyor. Konuşma Üslubunuz gayet düzgün olduğunu söyleyebiliriz.
Öğretme konusundada kabiliyetli birisiniz ki yanılmıyorsam mesleğinizde öğretmenlik.bu durum sizin için mesleğinizde büyük avantaj olsa gerek. Okumayı ve bildiklerinizi paylaşmayı seven birisiniz. Güneşle jüpiter kavuşum içindeler ve Güneşle kavuşum içinde olan gezegen fokalizördür. Yani jüpiter haritanızda gçlü konumda olan bir gezegen, zaten sizde jüpiter vipsinizgülücük Mesleğinizde kendinize güveni olan birisiniz diyebiliriz. Şimdi hem Güneş, hemJüpiter Oğlakta güçlü konumda olduğu için Karşınıza çıkan engerller kşısında ciddi anlamda gayretli birisiniz. belki kaba bir tabir olacaktır ama şimdi aklıma geldigülücük Yıkılmadım ayaktayım tavrı içinde yaşadığınız olumsuzluklarda pes etmeyen dirençli birisiniz. Güneş Plüton kare açısıda; Kavuşumda bahsettiğim engeller karşısında yılmama durumunu bu açıd tamamen destekliyor. Yani gerçekten güçlü br kişiliğiniz var. İlişkilerinizde bazen baskıcı bir tutum sergileyebilirsiniz bu size zorluk getirecektir.

Jüpitere bakalım; Haritanızda Güneşin desteklediği "öğrenme" isteğini Jüpiter daha çok "öğretme" isteğiyle destekliyor. İletişim yeteneği yüksek ve ikna edici bir konuşma tarzınız olduğunu söyleyebiliriz. Oğlaktan gelen sorumluluk, güven, ciddiyet gibi konulara son derece önem veren birisiniz. Bazende önemsiz ayrıntılara takılı kalabilirsiniz. Uranüsle oluşan kare açı; eleştirilerinizde bazen aşırıya kaçabileceğinizi gösteriyor.

Yay burcunda Stelyum var, stelyumda bir fokalizördür. Şimdi başayalaım tek tek incelemeye sonra genel bir yorumla analizimi bitireceğim. Stelyum yorumlarken bu şekilde yapıyorum.

Ay ile başlayalım. Ay YaY burcunda çok fazla özgürlük verir. Enerjinizi harcayacağınız keşfedilecek yeni yerler arayışı içinde olan birisiniz. Jüpiter zaten güçlü bir konumdaYayla birleştiğinde Ay ında etkisiyle keskn bir zekaya sahip olduğnuzu söyleyebiliriz. Ay yaylar genelde çapkın olurlargülücük 2. evdeki Ayda parasal konularda güven ihtiyacı hissedersiniz. 2. evde Ay güçlü konumdadır. Maddi konularda elde ettiğiniz şeyleri korma içgüdüsü olan birisiniz.

Mars Yayda ve 2. evde; Maddi konularda amaçlarınızı elde etme konusunda çok gayretli birisiniz. Mücadele ruhuna sahipsiniz. Parasal konularda bzen hiç düşünmeden kendinizi haklı gören bir tutum içine girebilirsiniz. Marsın gölgesi "kendini beğenmişlik "olacaktır. Neptünle kavuşum; bazen kendinize güvenle ilgili sorunlar yaşamanıza sebep olbailecek bir açı özellikle maddi konularda.

Neptün Yay burcunda ve 2. evde;2. ev maddesel olanakları ifade eder. Neptün maddi konularda size dayanıklılık verecektir. Yeteneklerinizi ve becerilerinizi doğru şekilde değerlendiren birisiniz. Borçla ilgili konulrdan iyi anlayan, borç alma ve borç verme konusunda güven teşkil eden birsiniz. Neptünün Yada idealize ettiği durumlar; asil ruhluluk, etik değerlerin bilincinde olmaktır. Plüto ile olan sekstil açı; değişim yapmaya hevesli biisiniz.

Venüs Yay burcunda ve 2. evde; Sevgi konusunda açık ve dürstsün. iyimser ve gururlusun. Sevimli, çekici, kendi zevkine güvenen, rahat ve konforlu ortamlardan hoşlanan birisiniz. Satürnle oluşan zıt açı; duygusal ilişkilerde hayal kırıklığı yaşayabileceğinizi gösteriyor. Venüsün olumlu özellikleriSatürn tarfaından kısıtlnanır.Aynı zamanda Uranüslede sesktil açı var ve bu açı sosyal ilişkilerinizde size kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda bu konumda ani bir evlilikte olabilir.

Merkür Yayda ve 2. evde; Maddesel konularda ikna edici bir özelliğiniz var. İdealleri, güçlü inançları, yüksek öğretimi son derece önemseyen birisiniz. Kararlarınızı kendinizden emin bir tavır içinde veriyorsunuz.İfade tarzınız epik, heyecan vericidir. Uranüsle sekstil açı; zaten yorumun sonunda söyleyecektim ama haritanızdaki etkilee çok uygun bir mesleğiniz var bence, bu açı genel olarak öğretmenlderin horoskoplarında mevdut olan bir açı. Çözüm üretmeyi iyi bilen, çeşitli alanlarda kendini geliştirmeyi seven biriiniz.

Genel yorum geçtiğimde ise; Gerçekten sabırlı, üslup konusunda son derece dikkate alınacak, içinde sahiplenme içgüdüsü taşıyan birisiniz. Öğrenme ve öğretme isteği içinde bir hayli olumlu yönde oluşan bir tavrınız var.

Bende bu kadargülücük