Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

"Kaylayss" Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-22-2008 12:34 AM

Güneş ve Jüpiter Oğlak Burcunda ve 2. evde;

Astrologlar Oğlak burcunun Zodyak ın doğal yapıcısı olduğunu düşünürlermiş. Sen fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için her zaman çalışan birisin, sorumluluk duygusunu iyi taşıyabilen birisin. Özellikle 2. evde oğlak ciddi bir Güvence arar. İlişkilerinde maddi, zihinsel, duygusal olarak sağlam bir temele ihtiyaç duyarsın. 2. evdeki Güneş para ile ilşkilerinde son derece kendinden emin hareket ettiğini gösterir. 2. evdeki Oğlak senin varlığını nasıl elde edeceğini nasıl kazanç sağlayacağını gösterir. Oğlak dürüst ve sorumluluk içinde Güven söz konusu olacak şekilde kazançlar sağlamanı gerektirir. Açıların ise zıtlık oluşturan açılar değil; buda yapacağın kazançların bencilce değil iyimser bir şekilde olacağını gösteriyor. Güneş Jüpiter kavuşumu; zaten Jüpiterde 2. evinde konumlanmakta tatlı dilli, iyimser, paylaşımcı ( özellikle 2. ev alanında) birisin. Aynı zamanda karşına çıkan engeller karşısında direnme gücün olduğunuda söyleyebiliriz. Güneş Satürn 60lık açı , gerçekçi, sorumluluk sahibi,biri olduğunu gösteriyor Bu kavuşum Güneşin bulunduğu burcun özelliklerini hafifletebiliyor.

2. evindeki Jüpiter maddi olanaklar yönünden sana şans getirir. Garanti olarak paran olsun ya da olmasın kendini maddi yönden güçlü hissedebilirsin. Şimdi hem Güneş hem de Jüpiter 2. evde ve zıt açılarda söz konusu olmayınca Satürnden de hoş açılar almış oluncagülücük şanslı, sorumluluk duygusu gelişmiş, güvenilir,iş bitirici, biri olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda maddi kazanımlarla ilgili konulardaki hayat tecrübelerini Oğlak etkisi altında deneyimleyen birisin.

Merkür, Uranüs, ASC Yay burcunda ve 1. Evde; Neptünde 1. evde Oğlak burcunun girişinde konumlanmış.

1 evinde toplaşmış 3 gezegen ve sevgili ASCgülücük

Öncelikle 1. evi hatırlayalım; kişiliğini ifade ettiğin, yaşamını biçimlendirdiğin kısaca kişilik evi diyebiliriz.

ASC Yay burcunda ; özgürlük, adalet, her şey yoluna girer tavrını, cömert, yardımsever ve bazen de eleştiri kaldıramayan özellikle sahipsin. Yöneticisi Jüpiterde biliyorsun 2. evinde ve iyi denebilecek bir konumlamaya sahipsin. İlişkilerinde bağımsızlık ve bağlanmak arasında bocalayabilirsin. Venüsle oluşan kare açı; fiziksel çekiciliği ifade eder. Bence zaten sen çok güzel ve çekici bir bayansın. Mrsala kare açı; duygularını derin yaşayan ve ifade eden birisin.

Merkür Yay burcunda ve 1. evde; İşleri yoluna koymasını ve kendini kabul ettirmeyi iyi bilen birisin. Sosyal bir kişiliğin var. Merkür Yay burcundayken düşüncelerinde samimi, ideallerin ve yüksek öğretimin peşinde koşan birisin Kalyacım, yani eğitime önem veren birisin. Kendini ifade etme konusunda da başarılısın. Marsla kare açı oluşturmuş bir açı görmekteyizgülücük bu açı bazen çok sabırsız olmanı ifade ediyor ve ani bir öfkeyle bayağ sivridilli olabilirsin aman dikkat kalyacımgülücük Tepe noktasıylada bir kare açı mevcut; bu açı düşüncelerinde kararsızlık yaratabilir. Öğrenme tutkusuyla dolu bir kişiliğe sahipsin.

Uranüs Yay burcunda ve 1. evde; Uranüs 1. evde kendi yaşamını kendi güçlendirir., biçimlendirir, daima yeni bir şeylere yönelmeye isteklidir. Yani senin özelliklerini anlatıyorum, özgün ve özgür olmayı istersin. Bazen olağandışı, orijinal kararlar verebilirsin. Başkalarını hayretler içerisinde bırakabilirsin.gülücük) Kısıtlamalara ve zorla zorla verilen herhangi bir göreve asla tahammül edemezsin. Neden? Çünkü Uranüs sana özgürlük verir kısıtlandığın zaman boğulacak gibi olursun. Uranüs Yada olduğu için inanç konusunda da özgürlüğü seçen birisin. Fikir ve hareket özgürlüğü sözkonusu.

Azıcıkta Neptünden bahsedelimgülücük Oğlak bucunun girişen yerleşmiş senin Neptün. Bizim hayalci Neptünümüzgülücük) Neptün 1. evde; sana duyarlılık verecektir. Sezgisel kavrayışa sahip birisin. Neptüne çok kapılmazsan yani hayaller alemine sana yol gösterici olacaktır Kalyacım.Neptünün Oğlaktaki konumu düşüktür. Senin bu konumda idealize edebileceğin şeyler; görev ve sorumluluk bilinci ve düzen olmalı. Merkürle kavuşum var; demiştim ya hayaller alemine çok kapılmamalısın diye, bu açı, hayaller ve gerçekleri birbirine karıştırabilir ve başkalarının fikirlerinden çabuk etkilenebilirsin. Oğlak disiplinini iyi kullanmalısın Kalyacım.

Canımıniçi haritandaki önemli konumları yorumlamaya çalışım. Tabiî ki analiz bitmedi ama bu analiz dışında merak ettiğin bir konum varsa söyle canım, o konuyla ilgili başlıklarda yorumlamaya çalışırım. Benden şimdilik bukadaröptüm

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-22-2008 12:41 AM

kariyb Yazılan:yorumlarınız için çok teşekkür ederim.bana göre çok isabetli yorumlar.sesimin güzel olduğunu söylesem kendini beğenmişlik olacakgülücük) şarkı söylemeyi severim ,eh dinleyenim de oluyor.:)onlara sormak lazımutandım

Rica ederim. Ben bu açının bu konudaki doğruluğunu iyice iyice bilmek istediğimden sordum ve size inanıyorumgülücük

Cvp: "karyb" Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-22-2008 12:48 AM

Nihan Yazılan:
Beyhan Yazılan:Merkür ve Venüs Kova Burcunda ve 11. Evde;

Merkür Kovada size yaratıcı düşünme olanağı verecektir. Bilgiye aç, orijinal olan her şeye karşı ilgisi olan birisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda sezgilerinizde güçlüdür. Çevrenizdeki insanları birbirleriyle kaynaştırmayı iyi bilen birisiniz kolay arkadaşlık kurabilen, deneyimlerini paylaşmaktan hoşlanan birisiniz. İş arkadaşlarınızla mesafeli olabilirsiniz. Venüsle bir kavuşum var haritanızda; Görünüm olarak asil, çekici ve etkileyici bir olabilirsiniz. Fikirlerinizi kavga etmeden ifade eden bir yapıya sahipsiniz. Sesiniz güzel mi? Bu konum ses güzelliğide veriyor merak ettimgülücük

Beyhan,bu yazıya dayanarak bir şey sormak istiyorum.Benim merkürümde kovada,venüsle bir iletişimi yok ama,sesimin güzel olduğunu söylerler.Ses için boğa ve venüse bakılıyor.Başka hangi etkilere bakılabilir?Bu konuda bilgin var mı?

Nihan Venüsün etkisi altında konumlanan açı olarak Merkürle kavuşumunda karşımıza çıkıyor ben başka açı konumlamalarında rastlamadım. Evet Ses için Venüs ve Boğa aynı zamanda Terazide güçlü konumda olduğu için Terazi burcuda etkili olabilir.

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - Félicé - 11-22-2008 12:50 AM

Teşekkürler Beyhan

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-22-2008 12:52 AM

Rica ederim Nihan.

qulsah Yazılan:bende yorum ıstıyommm :(

Bu hafta içinde sanada yorum yaparım Gülşah.

RE: Doğum Haritası Analizi... - nurbanu10 - 11-22-2008 12:57 AM

slm beyhan..şimdiye kadar kimse bana detaylı analiz yapmadı..mümkünse sen yapabilir misin acaba..

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-22-2008 01:00 AM

nurbanu10 Yazılan:slm beyhan..şimdiye kadar kimse bana detaylı analiz yapmadı..mümkünse sen yapabilir misin acaba..

Yaparım tabiki ama Yıldırım size analiz yaptı diye hatırlıyorum, bu haftaiçinde sizede yorum yapmaya çalışırım.

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - SoL@RÎ$ - 11-22-2008 01:49 AM

Beyhan Yazılan:Güneş ve Jüpiter Oğlak Burcunda ve 2. evde;

Astrologlar Oğlak burcunun Zodyak ın doğal yapıcısı olduğunu düşünürlermiş. Sen fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için her zaman çalışan birisin, sorumluluk duygusunu iyi taşıyabilen birisin. Özellikle 2. evde oğlak ciddi bir Güvence arar. İlişkilerinde maddi, zihinsel, duygusal olarak sağlam bir temele ihtiyaç duyarsın. 2. evdeki Güneş para ile ilşkilerinde son derece kendinden emin hareket ettiğini gösterir. 2. evdeki Oğlak senin varlığını nasıl elde edeceğini nasıl kazanç sağlayacağını gösterir. Oğlak dürüst ve sorumluluk içinde Güven söz konusu olacak şekilde kazançlar sağlamanı gerektirir. Açıların ise zıtlık oluşturan açılar değil; buda yapacağın kazançların bencilce değil iyimser bir şekilde olacağını gösteriyor. Güneş Jüpiter kavuşumu; zaten Jüpiterde 2. evinde konumlanmakta tatlı dilli, iyimser, paylaşımcı ( özellikle 2. ev alanında) birisin. Aynı zamanda karşına çıkan engeller karşısında direnme gücün olduğunuda söyleyebiliriz. Güneş Satürn 60lık açı , gerçekçi, sorumluluk sahibi,biri olduğunu gösteriyor Bu kavuşum Güneşin bulunduğu burcun özelliklerini hafifletebiliyor.
evet beyhancım calışmak benim ana felsefem diyebilirim cok dogru ben calısırken yemeyi içmeyi unutan biriydim hersey kuralına uyacak yaptıgım işlerde hakka adalete de önem veririm birkaç kişinin yaptıgı işi cok kısa sürede tek basıma yapabilir ve farklı yollarla yaparım el cabuklugum vardır. üstlerim gözünde kolay yükselmişimdirde ama çokta kullanılmısımdır bazen hem çalıskan hem gözü açık olmak gerekiyor

beyhan Yazılan:ASC Yay burcunda ; özgürlük, adalet, her şey yoluna girer tavrını, cömert, yardımsever ve bazen de eleştiri kaldıramayan özellikle sahipsin. Yöneticisi Jüpiterde biliyorsun 2. evinde ve iyi denebilecek bir konumlamaya sahipsin. İlişkilerinde bağımsızlık ve bağlanmak arasında bocalayabilirsin. Venüsle oluşan kare açı; fiziksel çekiciliği ifade eder. Bence zaten sen çok güzel ve çekici bir bayansın. Mrsala kare açı; duygularını derin yaşayan ve ifade eden birisin.
Merkür Yay burcunda ve 1. evde; İşleri yoluna koymasını ve kendini kabul ettirmeyi iyi bilen birisin. Sosyal bir kişiliğin var. Merkür Yay burcundayken düşüncelerinde samimi, ideallerin ve yüksek öğretimin peşinde koşan birisin Kalyacım, yani eğitime önem veren birisin. Kendini ifade etme konusunda da başarılısın. Marsla kare açı oluşturmuş bir açı görmekteyizgülücük bu açı bazen çok sabırsız olmanı ifade ediyor ve ani bir öfkeyle bayağ sivridilli olabilirsin aman dikkat kalyacımgülücük Tepe noktasıylada bir kare açı mevcut; bu açı düşüncelerinde kararsızlık yaratabilir. Öğrenme tutkusuyla dolu bir kişiliğe sahipsin.

Uranüs Yay burcunda ve 1. evde; Uranüs 1. evde kendi yaşamını kendi güçlendirir., biçimlendirir, daima yeni bir şeylere yönelmeye isteklidir. Yani senin özelliklerini anlatıyorum, özgün ve özgür olmayı istersin. Bazen olağandışı, orijinal kararlar verebilirsin. Başkalarını hayretler içerisinde bırakabilirsin.gülücük) Kısıtlamalara ve zorla zorla verilen herhangi bir göreve asla tahammül edemezsin. Neden? Çünkü Uranüs sana özgürlük verir kısıtlandığın zaman boğulacak gibi olursun. Uranüs Yada olduğu için inanç konusunda da özgürlüğü seçen birisin. Fikir ve hareket özgürlüğü sözkonusu.

çok çalışınca haliylede parada ona göre geliyor bana; 1 evim çook kalabalık ett insanlar beni çok karısık biri olarak algılar sonsuz tevazuyla yolacıkarım ama bu yolun uzunlugu ben kullanılmaya başlayınca bitiyo kesip atıyom hemen o insanları baglanma korkum var bu cok dogru biraz da capkınlık var galiba gönlüm cabuk kayar özellikle romantik erkeklere hehe örn; sair radyocu hehehe balık mars venusten nasiplenmişim özgürlük konusu beni en korkutan ama en çok istediğim sey tek basıma ayakta kalmak ....ama akrep bi annesi olunca insanın biran bile yanından ayırılamıyosunuz... çok çabuk sinirlenme insanları kırma bir anda silme en üzüldüğüm nokta kendimde bir hareker bir söz işte sabret ama olmuyo tutamıyom karamsar... öğrenme konusunda çok inatcıyım iki lise iki üniversite desem yalan olmas hatta bu son okudugumbölümde yüksek lisans yapmayı kafaya koydum pedagoji üzerine evlenip çoluk cocuga karıştı akranlarım ama ben halen diretiyorum bişeyleri ögreniyim diye insan işte...en kararsız insanlardan biriyim ben gider en yanlış seyi seçerim vesonuç hüsran ..yaratıcılıkta üstüme tanımam ama bazen ilhan o kadar çok geliyoki bu sefer özenmiyorum ne cıkacak die sabırsızlıktan ..baskıya gelemiyorum anneme babama kafa tutarım bazı yönlerde.. erkek arkadasımla sürekli muhalefet halindeyim böle anlasıyoz bizdegülücük
dini istismar edenlerin azılı düşmanıyım diyebilirim..

beyhan Yazılan:girişe yerleşmiş senin Neptün. Bizim hayalci Neptünümüzgülücük) Neptün 1. evde; sana duyarlılık verecektir. Sezgisel kavrayışa sahip birisin. Neptüne çok kapılmazsan yani hayaller alemine sana yol gösterici olacaktır Kalyacım.Neptünün Oğlaktaki konumu düşüktür. Senin bu konumda idealize edebileceğin şeyler; görev ve sorumluluk bilinci ve düzen olmalı. Merkürle kavuşum var; demiştim ya hayaller alemine çok kapılmamalısın diye, bu açı, hayaller ve gerçekleri birbirine karıştırabilir ve başkalarının fikirlerinden çabuk etkilenebilirsin. Oğlak disiplinini iyi kullanmalısın Kalyacım.

Canımıniçi haritandaki önemli konumları yorumlamaya çalışım. Tabiî ki analiz bitmedi ama bu analiz dışında merak ettiğin bir konum varsa söyle canım, o konuyla ilgili başlıklarda yorumlamaya çalışırım. Benden şimdilik bukadaröptüm
dagınık biriyim bunu kabul ediyorum ama o dagınıklıkta her aradıgımı bulabilirim öle ki bütün defterlerimi kitaplarımı renkli kagıtları kaynakları yere dizeri odada kimseye yürümeye yer kalamz öle calısırım
hayalcilik off off ne hayaller güzel bir müzik fonda hayaller kurarak az sabahlamadım nasıl kurtulcam ben bu hayallerden ya pufff
beyhancım canımın içi bu yorumların çok isabetliydi canım emegine saglık öptümegitim,iş ,yerdeğiştirme konularında yorumlarını bekliyorum canım canımsın

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 11-22-2008 02:12 AM

kaylayss Yazılan:çok çalışınca haliylede parada ona göre geliyor bana; 1 evim çook kalabalık ett insanlar beni çok karısık biri olarak algılar sonsuz tevazuyla yolacıkarım ama bu yolun uzunlugu ben kullanılmaya başlayınca bitiyo kesip atıyom hemen o insanları baglanma korkum var bu cok dogru biraz da capkınlık var galiba gönlüm cabuk kayar özellikle romantik erkeklere hehe örn; sair radyocu hehehe balık mars venusten nasiplenmişim özgürlük konusu beni en korkutan ama en çok istediğim sey tek basıma ayakta kalmak ....ama akrep bi annesi olunca insanın biran bile yanından ayırılamıyosunuz... çok çabuk sinirlenme insanları kırma bir anda silme en üzüldüğüm nokta kendimde bir hareker bir söz işte sabret ama olmuyo tutamıyom karamsar... öğrenme konusunda çok inatcıyım iki lise iki üniversite desem yalan olmas hatta bu son okudugumbölümde yüksek lisans yapmayı kafaya koydum pedagoji üzerine evlenip çoluk cocuga karıştı akranlarım ama ben halen diretiyorum bişeyleri ögreniyim diye insan işte...en kararsız insanlardan biriyim ben gider en yanlış seyi seçerim vesonuç hüsran ..yaratıcılıkta üstüme tanımam ama bazen ilhan o kadar çok geliyoki bu sefer özenmiyorum ne cıkacak die sabırsızlıktan ..baskıya gelemiyorum anneme babama kafa tutarım bazı yönlerde.. erkek arkadasımla sürekli muhalefet halindeyim böle anlasıyoz bizdegülücük
dini istismar edenlerin azılı düşmanıyım diyebilirim..

Çapkın Oğlağım benimgülücük) ben kendimden bir örnek vereyim sana Kaylacım aynen öğrenme konusunda bende çok inatçıyım ve ciddi anlamda idealist biriyim, sonu ne olacak bilmiyorum ama yapmak istediğim meslek için hala hala çaba göstermekteyim. Karşıma düşünemeyeceğim kadar aksilikler geldi, Satürn belki parçaladı ama sabrı, dayanıklılığı,disiplini verdi ve hala devam edebiliyorum. Öğrenmek, eğitim hayatı,bilgi edinmek hayat felsefesi gibi birşey oldu bizde bence. tabiki herkesin düşüncesi farklı olabilir ama bu konuda fikirlerimiz aynı. Satürn uzun vadede başarı getirir, umuyorum gelecekte başarılarımızı da konuşuruz canım.

Tamam canım istediğin konumlarıda yorumlamaay çalışırım. Bu arada analizi değerlendirdiğin için çok teşekkür ederim. İsabetli olmasına çok sevindim.öptüm

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - nadya - 11-22-2008 02:58 AM

nadya Yazılan:Benim haritamıda yorumlayabilirseniz çok mutlu olurum
7 eylül 1982 saat 18:00 Bulgaristan'da kardzhali şehrinde dogdum

banada yorum yapabilir misin beyhan ?