Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

RE: Doğum Haritası Analizi... - nerlir - 10-03-2008 03:39 AM

Slm arkadaşlar nasılsınız?
Beyhancım senin bana bir analiz sözün vardı bekliyorum müsait bir zamanında:)Saygılar...

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 10-03-2008 03:43 AM

nerlir Yazılan:Slm arkadaşlar nasılsınız?
Beyhancım senin bana bir analiz sözün vardı bekliyorum müsait bir zamanında:)Saygılar...

Canım nerlircim, benim ciddi hastalığım çıktığı dönemde mi söz vermiştim, çünkü o zaman foruma 2 ay kadar girememiştim ve içime dert olmuştu söz verdiğim kişilere istediklerini yapamadım diye.
Tamam canım hatırattığın çok iyi oldu. Elimden gelediği kadar en kısa zamanda yorumunu bu sayfada görebilirsingülücük

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - nerlir - 10-03-2008 04:16 AM

Beyhan Yazılan:

Canım nerlircim, benim ciddi hastalığım çıktığı dönemde mi söz vermiştim, çünkü o zaman foruma 2 ay kadar girememiştim ve içime dert olmuştu söz verdiğim kişilere istediklerini yapamadım diye.
Tamam canım hatırattığın çok iyi oldu. Elimden gelediği kadar en kısa zamanda yorumunu bu sayfada görebilirsingülücük

Teşekküler canım:)Sana da çok geçmiş olsun iyisin inşallah şimdi? En kısa zamanda bekliyorum.Sevgiler...

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 10-03-2008 06:19 AM

nerlir Yazılan:
Beyhan Yazılan:

Teşekküler canım:)Sana da çok geçmiş olsun iyisin inşallah şimdi? En kısa zamanda bekliyorum.Sevgiler...

Şimdi iyiyim çok şükür Nermincim, zor ve uzun bir tedeavi oldu ama geçti çok şükür.
Tamam canım bir iki gün içinde yorumlamaya çalışacağım.öptüm

RE: Doğum Haritası Analizi... - cansin1970 - 10-04-2008 07:36 PM

Sevgili Yıldırım;
Kızımın doğum tarihi 12 Mayıs 1998,İzmir.Saat;23.00.
Ben yıldız haritasını çıkartım.Kendimce yorumlamaya da çalışıyorum.Ancak uzman yorumu yine de şart tabiiki.Vaktin olduğunda senden eğitimi,mesleği,evliliği,bedensel ve de psikolojik durumu gibi konularda yorum alabilirsem çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Doğum Haritası Analizi - cansın'ın kızı için - astrosohbet - 10-06-2008 04:08 PM

cansin1970 Yazılan:Sevgili Yıldırım;
Kızımın doğum tarihi 12 Mayıs 1998,İzmir.Saat;23.00.
Ben yıldız haritasını çıkartım.Kendimce yorumlamaya da çalışıyorum.Ancak uzman yorumu yine de şart tabiiki.Vaktin olduğunda senden eğitimi,mesleği,evliliği,bedensel ve de psikolojik durumu gibi konularda yorum alabilirsem çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

[Resim: cansnkzqt7.th.gif][Resim: thpix.gif]

sevgili cansın ;

kızının tipik bir boğa kızı olmadığını söyleyerek başlayayım. güneş-mars ikilisi boğa burcunda tam bir kavuşum yapmışlar ve kızının ateş elementi vurgusu dikkat çekici diyebiliriz.

doğum saati netse yükseleni Yay burcunun son derecelerinde görüyoruz ve tabii oğlak burcununda 1.evde oldukça etkisi kuvvetli.

yükselenin 1.yöneticisi jüpiter , 3.evde pallas ile kavuşum yapıyor..
jüpiterin dokunduğu her fonksiyonu genişlettiğini biliyoruz. öyleyse zeka konusunda , duygusal ve sezgisel zeka konusunda kızınız için olumlu şeyler söyleyebiliriz ilk etapta.

yükselenin 2.yöneticisi satürn ise 4.evde merkürle kavuşum yapıyor..
satürnün bişeyleri kısıtladığını biliyoruz. öyleyse kızınız her ne kadar hiperaktif bir yönü olsada kendini ifade etme konusunda tedirginlik içerisinde olabilir.
belki ailesi olarak sizden etkilenip kendi iç dünyasında bişeyleri kısıtlanmış hissedebilir. 12.evde Ay-plüto kavuşumu da yine baskın karakterli bir anneyi ifade ediyor. ve 12.evde ki anne kısmen kayıp bir annedir. siz belki ona fazlaca sahiplenici davranıyor yoğun düzeyde seviyor olabilirsiniz (ay-plüto kavuşumu) ancak kızınızın anne imajında sorunlu bişeyler var diye düşünüyorum. plüto kaynaklı güçlü anne imajıyla - kayıp anne imajı arasında gel-gitler yaşayabilir bu çok önemli bir nokta , üzerinde derinlemesine incelemenizi ve hayatınıza uyarlamanızı öneririm..

en başında söylediğim gibi sonuçta kızınızda ateş elementi vurgusu kendini bir şekilde gösterecektir.
mesela kızınızın 5.evindeki güneş-mars kavuşumu onun çok iyi bir oyuncu olmasını sağlayabilir. oyuncu derken bunu tiyatral yetenek olarakta düşünebilebiliriz , kişiliğinin bir parçasının oyuncu-yaratıcı olduğunuda düşünebiliriz.
aynı zamanda organizasyonları yönetme konusunda belirli potansiyeli olacağını söyleyebilirim.
tabii güneş-mars kavuşumu , özellikle sert transitlerde kazalara açık bir kişiliğede işaret edebilir buna dikkat edin derim.

devam edecek

RE: Doğum Haritası Analizi... - cansin1970 - 10-06-2008 06:19 PM

Sevgili Yıldırım;
İlgine çok teşekkür ederim.Yorumlarının devamını sabırsızlıkla bekliyorum.Tamamlandıktan sonra bende görüşlerimi yazacağım.Tespitlerine katılıyorum.Çalışan anne olmanın,çocuğunun yanında her ihtiyacında yanında olamamanın gelgitlerini yaşıyor ve bu ikilem arasında ona karşı bazen çok kontrolcü davranıyor bazen de özgür bırakıyorum.Ancak 12. evdeki bu kayıp anne imajı...acaba hayatının ileri dönemlerinde onun yanında olamayacağım anlamında mıdır?

RE: Doğum Haritası Analizi... - cansin1970 - 10-06-2008 06:25 PM

Bu arada şimdi tekrar tekrar okuduğumda özellikle 5. evdeki güneş -mars kavuşumunun verdiği potansiyel de kesinlikle doğrudur efendim.Kendi aralarında sus pus oturan çocuklar kızım yanlarına geldiğinde onun kurduğu bir oyunun parçası olup hemen eğlenmeye başlıyorlar.Şimdlik bir şey söylemeyecegim daha fazla ,dedim ya yorumun devamını bekleyeyim...Çok teşekkürler.

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 10-06-2008 09:26 PM

cansin1970 Yazılan:Sevgili Yıldırım;
.Ancak 12. evdeki bu kayıp anne imajı...acaba hayatının ileri dönemlerinde onun yanında olamayacağım anlamında mıdır?

Ay'ın anne imajını çocuklukta bilinçaltımıza işlediğimizi düşünüyorum. yani AY ilerleyen yıllarda da kızınız için sizi (yani anneyi) tanımlayacaktır ancak onun bilinçaltında programlanan anne imajı sanırım 12.evdeki Ay-plüto-Yay kombinasyonuyla açıklanacaktır..

plüto ; baskılı , kontrolcü , bazen karanlık yada gizemli ve belkide cinsel kimliğine dolaylı etkiniz olacağının göstergesi olabilir.
12.ev plütosu , bastırılmış cinselliğe işaret edebilir bu noktayada dikkat çekmekte yarar var.

Yay ; özgür , bağımsız , sosyal ve kendi ayakları üzerinde durabilen yönünüze işaret edebilir.

12.ev ; dünyaya yansıtmayıp iç dünyada saklanan sorunlara işaret eder genelde.
yüzleşilmediği ve bilinçli olarak ele alınmadığı sürece , ya psikolojik sorunlara ya da doyumsuz - anlamsız bir hayata sebep olabilirler hatta ünlü JUNG'a göre onları dış dünyaya uyarlayıp ele almazsak , onlar bir çıkış yolu bulup dış dünyada karşımıza çıkarlar..

12.evde ki bu kombinasyon üzerinde durarak sizi korkutmak istemiyorum sevgili cansın , hatta endişelenmek yerine bu bilgileri küçük birer uyarı olarak ele alıp mutlu bile olmanız gerekir bence.

ay düğümlerinde uzman değilim ama sert açılarda kadersel sorunlara işaret edebileceklerini biliyoruz ve kızınızın bu 12.ev Ay-Plüto kavuşumu aynı zamanda ay düğümlerine 90 derecelik açıyla sert bakıyor..

bu yüzden nacizane tavsiyem , 12.evi irdeleyelim konusunu güzelce okuyun hatta orada tavsiye ettiğim 12.evle ilgili kitabı alıp okuyun derim.

ileriki zamanları düşünüp endişelenmek yerine bugüne odaklanın derim çünkü belkide kızınız o Ay-plüto programını zihninin derinliklerinde kurmuşta olabilir.
önemli olan bundan sonrasıdır. yapmanız gereken onun bu 12.evine fazla ısrarcı davranmadan arada bir inmek ve ''ben buradayım tatlım'' demektir yani plüto kontrolcülüğünüde - Yay gevşekliği ve dikkatsizliğinide dengelemeye çalışmanız bence yeterli olacaktır.

not ; zaten plütonun işaret ettiği bir yoğunluk var. bu yüzden ona karşı ''kaybolmamak maksadıyla'' fazla duyarlı , fazla ilgili olmaya çalışmayın lütfen söylediklerimi yanlış değerlendirmenizi istemem.

sadece dengeyi kurmalısınız , belki başka annelere göre onun iç dünyasına karşı biraz daha hassas olmalısınız bu yeterli ok
abartılı bir ilgi daha olumsuz sonuçlar doğurabilir , sihirli kelime DENGE..

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - perilice58 - 10-06-2008 09:32 PM

Rahmetli hülya koçak vardı 2007 yılında vefat etmişti vefat etmeden önce çevresine bir ölüm telikesi geçireceğini eğer atlatırsa uzun yıllar yaşayacağını atlatamazsa öleceğini söylemiş bunu haritada nasıl bilebiliyorlar hımm