Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

"Başak69" Doğum Haritası Analizi... - Angel - 08-31-2008 04:33 PM

Güneş Başak Burcunda ve 11. evde;

Başak burcu için düzen, disiplin çok önemlidir. Sistemli hareket etmeyi seversiniz. Olumsuz Eleştirilmek sizin için sorun değil; aksine olumlu yönlerinizin söylenmesinden daha iyidir, çünkü kendinizi bu şekilde daha iyi anlayabileceğinizi düşünürsünüz. Bazen hatalarınızı kabul etmeyabilirsiniz. Güneş 11. evde toplumsal ruhu işaret eder. Kova burcunun doğal hakimiyet alanı, Uranüsün idealler, sosyal faaliyetler gibi konularında yoğunlaşabilirsiniz. Bu evdeki yoğunlaşma kişiliğinizde Başak burcunun yanı sıra Kovadan gelen özellikleri de yansıttığını söyleyebiliriz. Sizin için arkadaşlıklarda ya da insanlarda önemli olan sosyal farklılıklar değildir, yani her ulustan,inanıştan arkadaşınız olabilir. Arkadaşlıklarınızı geliştirmekte güçlü bir yönünüz olduğunu söyleyebiliriz. Lider ruhlu bir yapınız var. Aynı zamanda 11. evde Aslan burcuda var buda arkadaşlarınıza ve dostlarınıza son derece sıcak, samimi davrandığınızı gösteriyor ki, ben forumda da bu sıcaklığınızı hissedebiliyorum. Dürüstlüğünüz, en küçük bir konuya bile özenle yaklaşmanız ve çalışkanlığınızla insanların güvenini ve saygısını çabuk kazanabilirsiniz.

Güneş açılarınıza baktığımda Güneş Satürn üçgeni gördüm; Bu açı sizin sosyal ortamlarda ve gurup çalışmalarında aldığınız sorumlulukları çok iyi bir şekilde yerine getirebileceğinizi ifade ediyor. İşlerinizi belirli bir düzen içinde ve ciddi sorumluluk ruhu içinde yaptığınızı söyleyebiliriz.

Ay Boğa ve 8. evde;

Ay boğa içinizdeki, ruhunuzdaki derinlikleri yansıtır. Hem duygusal olarak hem de günlük yaşantınızda ayaklarınız yere sağlam basar. Pratik ve kararlı, tükenmez bir enerjisi olan biri olabilirsiniz. Boğanın Venüs tarafından yönetilmesinde dolayı güzele ve güzel olan şeylere sahip olma isteğinizin yoğunluğunu gösterir. Ay, Akrep burcunun doğal evinde ve bu durum hayatınızın bazı alanlarında derin duygusal bağlantılar yaşamanıza neden olabilir. Kendinizi güçlü bir telkin etme durumunuzun olduğunu söyleyebiliriz. Ayın 8. evde bulunması duygusal durumunuza büyük derinlik katar. Duygusal güvene ciddi anlamda ihtiyaç duyarsınız. Ay boğa olarak bir konu hakkında karar verdiğinizde artık geri dönüş yoktur, çünkü siz ani kararlar vermeden önce iyice düşünürsünüz. Sabırlı, kararlı ve dürüst birisinizdir.

Ay açılarınıza baktığımda; Ay_Neptün opozisyonu; İnsanlara karşı güveninizi kolaylıkla yitirebileceğinizi ve insanların sorunlarını çözümlerken iyi niyetinizin kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Ay_Plüto trini; Duygularınızın yoğunlundan zaman zaman kendinizi anlatamam gibi bir durum oluşabilir. Fakat iş ve özel hayatınızdaki problemleri birbirine karıştırmazsınız.

Yükselen Terazi;

Güneş Başak ve Yükselen Terazi olarak sizde derin bir duygusallık, ve sezgilerinizin güçlü, insanlara karşı sevecen biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Dışarı yansıttığınız davranış biçimlerinizde son derece nazik, insanlara kolaylıkla uyum sağlayan biri olduğunuzu söyleyebiliriz.

Sizin için uyum ve adalet son derece önemlidir. Bir konuda karar vermekte zorluk çekebilirsiniz. Çok uazlaşıcı, cana yakın ve gayet oysal bir kişi olduğunuzu söyleyebiliriz.

Mars_ASC sekstili; bu konum fiziksel enerjinizin çok yüksek olduğunu gösteriyor. Yani gayet dayanıklı birisiniz. Çalışkan, dürüst, ve sözünün eri biri olduğunuzu söyleyebiliriz.

Şimdilik bu kadargülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - sim. - 08-31-2008 04:45 PM

Ben de sevgilim için analiz rica etsem çok mu olurum.. Hem tarafsız olamıyorum, hem de bazen onu GERÇEKTEN hiç tanıyamadığımı düşünüyorum. kalbimi kırdın
2 Mart 1979 Ankara 17:30 teşekkürler

RE: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 08-31-2008 05:03 PM

simya Yazılan:Ben de sevgilim için analiz rica etsem çok mu olurum.. Hem tarafsız olamıyorum, hem de bazen onu GERÇEKTEN hiç tanıyamadığımı düşünüyorum. kalbimi kırdın
2 Mart 1979 Ankara 17:30 teşekkürler

Diğer arkadaşların analizler bittikten sonra sevgiliniz içinde yorum yapmaya çalışırım. Bir kaç gün içinde okuyabilirsiniz.

RE: "Başak69" Doğum Haritası Analizi... - Buket - 08-31-2008 08:18 PM

Beyhan Yazılan:Güneş Başak Burcunda ve 11. evde;

Başak burcu için düzen, disiplin çok önemlidir. Sistemli hareket etmeyi seversiniz. Olumsuz Eleştirilmek sizin için sorun değil; aksine olumlu yönlerinizin söylenmesinden daha iyidir, çünkü kendinizi bu şekilde daha iyi anlayabileceğinizi düşünürsünüz. Bazen hatalarınızı kabul etmeyabilirsiniz. Güneş 11. evde toplumsal ruhu işaret eder. Kova burcunun doğal hakimiyet alanı, Uranüsün idealler, sosyal faaliyetler gibi konularında yoğunlaşabilirsiniz. Bu evdeki yoğunlaşma kişiliğinizde Başak burcunun yanı sıra Kovadan gelen özellikleri de yansıttığını söyleyebiliriz. Sizin için arkadaşlıklarda ya da insanlarda önemli olan sosyal farklılıklar değildir, yani her ulustan,inanıştan arkadaşınız olabilir. Arkadaşlıklarınızı geliştirmekte güçlü bir yönünüz olduğunu söyleyebiliriz. Lider ruhlu bir yapınız var. Aynı zamanda 11. evde Aslan burcuda var buda arkadaşlarınıza ve dostlarınıza son derece sıcak, samimi davrandığınızı gösteriyor ki, ben forumda da bu sıcaklığınızı hissedebiliyorum. Dürüstlüğünüz, en küçük bir konuya bile özenle yaklaşmanız ve çalışkanlığınızla insanların güvenini ve saygısını çabuk kazanabilirsiniz.

Güneş açılarınıza baktığımda Güneş Satürn üçgeni gördüm; Bu açı sizin sosyal ortamlarda ve gurup çalışmalarında aldığınız sorumlulukları çok iyi bir şekilde yerine getirebileceğinizi ifade ediyor. İşlerinizi belirli bir düzen içinde ve ciddi sorumluluk ruhu içinde yaptığınızı söyleyebiliriz.

Ay Boğa ve 8. evde;

Ay boğa içinizdeki, ruhunuzdaki derinlikleri yansıtır. Hem duygusal olarak hem de günlük yaşantınızda ayaklarınız yere sağlam basar. Pratik ve kararlı, tükenmez bir enerjisi olan biri olabilirsiniz. Boğanın Venüs tarafından yönetilmesinde dolayı güzele ve güzel olan şeylere sahip olma isteğinizin yoğunluğunu gösterir. Ay, Akrep burcunun doğal evinde ve bu durum hayatınızın bazı alanlarında derin duygusal bağlantılar yaşamanıza neden olabilir. Kendinizi güçlü bir telkin etme durumunuzun olduğunu söyleyebiliriz. Ayın 8. evde bulunması duygusal durumunuza büyük derinlik katar. Duygusal güvene ciddi anlamda ihtiyaç duyarsınız. Ay boğa olarak bir konu hakkında karar verdiğinizde artık geri dönüş yoktur, çünkü siz ani kararlar vermeden önce iyice düşünürsünüz. Sabırlı, kararlı ve dürüst birisinizdir.

Ay açılarınıza baktığımda; Ay_Neptün opozisyonu; İnsanlara karşı güveninizi kolaylıkla yitirebileceğinizi ve insanların sorunlarını çözümlerken iyi niyetinizin kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Ay_Plüto trini; Duygularınızın yoğunlundan zaman zaman kendinizi anlatamam gibi bir durum oluşabilir. Fakat iş ve özel hayatınızdaki problemleri birbirine karıştırmazsınız.

Yükselen Terazi;

Güneş Başak ve Yükselen Terazi olarak sizde derin bir duygusallık, ve sezgilerinizin güçlü, insanlara karşı sevecen biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Dışarı yansıttığınız davranış biçimlerinizde son derece nazik, insanlara kolaylıkla uyum sağlayan biri olduğunuzu söyleyebiliriz.

Sizin için uyum ve adalet son derece önemlidir. Bir konuda karar vermekte zorluk çekebilirsiniz. Çok uazlaşıcı, cana yakın ve gayet oysal bir kişi olduğunuzu söyleyebiliriz.

Mars_ASC sekstili; bu konum fiziksel enerjinizin çok yüksek olduğunu gösteriyor. Yani gayet dayanıklı birisiniz. Çalışkan, dürüst, ve sözünün eri biri olduğunuzu söyleyebiliriz.

Şimdilik bu kadargülücük
Çok teşekkürler canımmmmm

Selamlar - tulido - 08-31-2008 08:23 PM

Sevgili yorum yapan üyeler size gerçekten çok kırıldım sürekli siteyi takip ediyorum benden sonra yorum isteyen diğer arkadaşlara yorum yapıldı ama beni unuttunuz...:(:(

RE: Selamlar - Angel - 08-31-2008 10:22 PM

tulido Yazılan:Sevgili yorum yapan üyeler size gerçekten çok kırıldım sürekli siteyi takip ediyorum benden sonra yorum isteyen diğer arkadaşlara yorum yapıldı ama beni unuttunuz...:(:(

Sevgili tolido benden yorum yapmamı istediğinizi hatırlamıyorum, sanırım Yıldırımdan istemiştin, oda şuan çok meşgul...
Diğer arkadaşların analizleri bitikten sonra isterseniz sizin içinde analiz yapmaya çalışırım.

RE: Selamlar - Garavu - 09-01-2008 12:02 AM

tulido Yazılan:Sevgili yorum yapan üyeler size gerçekten çok kırıldım sürekli siteyi takip ediyorum benden sonra yorum isteyen diğer arkadaşlara yorum yapıldı ama beni unuttunuz...:(:(

foruma göndermiş olduğun mesajlara göz attım hepsi istek, baştan aşağıya hepsinde yorum istemişsin!
yani paylaşımı geçtim ilk mesajında dahi kendini tanıtmak yerine...

ayrıca yıldırım sana paylaşıma devam etmen durumunda yorum yapacağını söylemiş onun yazdığı yeride buldum gülücük ama sen daha paylaşım adına kalemini kıpırdatmamışsın. yani bizde sana kırıldık. gülücük)

RE: Selamlar - yezda - 09-01-2008 01:14 AM

Ama kırılcak bir durum yok,çünki hepimizin internet dışındada bir hayatımız olduğunu unutmamak lazım....

RE: Doğum Haritası Analizi... Tulido - yezda - 09-01-2008 01:24 AM

[attachment=492]
Olumlu Özellikler: Duygusal, Sevgi dolu, Hisleri kuvvetli, İmajinatif, Akıllı, Dikkatli, Koruyucu ve sempatik.

Olumsuz özellikler: Değişken, Karamsar, Aşırı duygusal, Alıngan, Bağımlı.

Güneş yengeç burcunda iken doğmuşsunuz. Yengeç için en önemli şey ailesi ve evidir. Onlarla birlikte olmayı ve sahip çıkmayı çok severler. Ailelerinin güvende ve mutlu olması için yapılacak hiçbir fedakarlık asla gözlerinde büyük sayılmaz. Oldukça kibar ve paylaşımcıdırlar. Bazen çok karamsar, hatta asık yüzlüdürler. Onları bu durumdan kurtarmanın en iyi yolu ailesi ile ilgilenmeleridir.

Yengeçler genelde işlerin kendi yolunda akmasını severler. Aşağılamalardan ve hakaretlerden çok çabuk incinirler. İncitici bir durumda kendilerini hemen geri çekerler. Cepheleşmelere karşıdırlar ve asla karşısındakileri incitecek bir intikam arayışına girmezler. Yengeçler çok şefkatlidir ve sevgilerini rahatlıkla başkalarına gösterirler. Başkalarının sorunlarını çözmek için bazen kendi sorunlarını dahi bir kenara bırakırlar. Hisleri çok kuvvetli olduğundan dolayı başkalarının incineceği sözleri iyi bilirler ve buna göre konuşurlar. Çok iyi bir konuşmacıdırlar ve zor durumda olanlara birkaç cümle ile yardımcı olabilirler.

Genel olarak, Yengeçler çok girişkendir. Ailesi ve arkadaşları ile sosyal ilişkiler kurmayı çok severler. İçgüdüsel olarak çevresindekileri kollamaya ihtiyaç duyarlar.

Sizin için her şey sizin bakış açınız ile sınırlı. Fikirlerinizi etrafınızda bulunan insanlar ile paylaşmayı çok seviyorsunuz fakat dinleme konusunda okadar başarılı sayılmazsınız.

Ay İkizler Burcunda
Astrolojide Güneş'ten sonra Ay ikinci önemli faktördür. Doğum haritasında Ay'ın konumu kişinin duygularını hislerini bilinçaltını sembolize eder.

Aileleriyle alakaları yakindir. Kitaplara ve iletişim araçlarına meraklıdırlar. Çoğunlukla çifte fikirler arasında bocalarlar. Güzel konuşurlar ve gezmeye bayılırlar. Sik sik kısa seyahat/er yaparlar. islerini ve evlerini değiştirmeye meyillidirler. Karakter yapıları oldukça huzursuzdur.

Merkür Yengeç Burcunda
Kişinin doğum haritasındaki Merkür şahsın fikir yapısını, zekasını, entellektüelitesini, haberleşmelerini sembolize eder.

Duygu yüklü, kolay etkilenen bir zihni vardır. Geçmişte yaşananlar onu sürekli meşgul edebilir. Hafızası güçlüdür. Yetenekli bir öykü anlatıcısı olabilir. Empati gücü yüksektir, bu yüzden psikolojik danışmanlık ona uygun olabilir. Büyük riskler almayı sevmez.

Düşündüğünü açıkça dile getirebilen ve biraz da dışa dönük yapınız sayesinde tartışmalarda karşınızdakine göre size büyük avantajlar sağlayabilir. Analitik düşünme beceriniz diğerlerinin ne düşündüklerini ve ne yapacaklarını önceden tahmin etmenize olanak tanıyor. Düşünce ve konuşma becerileri gerektiren dallarda size oldukça uygun çünkü oldukça başarılı bir konuşmacı olmak için tüm doğal yeteneklere sahipsiniz.

Venüs Aslan Burcunda
Venüs'ün doğum haritasındaki konumu kişinin sevgi yaşamını, güzelliği, ince duyguları, lüksü, sana ve para pulu simgeler. Dişi özelliklere sahiptir. Kişinin cinselliğini dile getirir. Ayrıca Venüs güzel sanatlar ve evcil hayvanları da içerir. Erkek yıldız haritasında kişinin idealindeki kadının niteliklerini belirler. Sağlık açısından, bogaz, ense ve böbrekleri yönetir. Venüs'ün olumlu özellikleri nezaket, incelik ve zariflik, anlayış, güzelliğe değer verme olumsuz özellikleri ise tembellik, kararsızlık, aşırı romantizm ve zayıf arzulardır. Venüs Boğa ve terazi burçlarının yöneticisidir. Balık'ta yükselir. Basak burcunda güçsüz,Akrep burcunda ise zayıftır. Venüs'ün konumu kişinin fizik yapısındaki güzelliği de belirler.

Karşı cinsin çok kolay ilgisini çekerler. Lüksten ve gösterişten büyük zevk alırlar. anlatım yetenekleri çok güçlüdür. Her türlü cinsel heyecandan hoşlanırlar. Duygusal ilişkileri kötüdür ama her seferinde de bütün kalpleriyle severler. Her ask onların hayatlarının aşkıdır. Sevdikleri kişileri hoşnut etmeyi iyi bilirler.

Venus Trine Saturn
Şıpsevdi birisi değilsiniz ve ilk görüşte aşk size göre değildir. Karşınızdaki kişinin karakterinin size uygun olup olmadığını anlayana kadar aşık olmazsınız, aşkı ciddiye alırsınız. Anlamsız ve kıs süreli flörtler asla ilginizi çekmez. İstediğiniz şey için beklenin, her şeyi güçlendirdiğine inanırsınız.

Venus Trine Neptune
Oldukça idealistik bir ilişki anlayışınız var. Kimsenin mükemmel olmadığının farkında olduğunuzdan dolayı partnerinizi buna göre değerlendirirsiniz. İlişkide genellikle veren taraf sizsiniz ve bu sizi mutlu eder. Genellikle güçlü sanatsal yönü olan insanlar ilginizi çeker.

Venus Trine Pluto
Duygularınızın yoğunluğu insanları ya kendinize çekiyor ya da sizden uzaklaşmalarına sebep oluyor. Bazı insanlar ise bunu tamamen can sıkıcı buluyor. Bunların yanı sıra cinsel açıdan oldukça çekici bulunuyorsunuz. Bazen işleri idare etmek için hileye başvuruyorsunuz.

Mars Yengeç Burcunda
Yıldız haritasında Mars fiziksel gücü, enerjiyi sembolize eder. Fiziksel zevkler, hareketlilik, cesaret, kavgacılık ve beden çalışmalar Mars'ın içerdiği konulardır. Kazalar, yangınlar, kesici aletler, cinayetler hep Mars'a bağlıdır. Ayrıca kadın haritasında Mars kişinin idealindeki erkek yapısını da dile getirir. Bedensel açıdan cinselliğe de idarecilik eder. Erkeksi bir planettir. Yapıcı bir Mars kişiler için enerji dolu ve olumludur. Kötü konumdaki ve kötü açıları olan bir Mars ise çok yıkıcıdır. Mars Koç ve Akrep burçlarının yöneticisidir. Sağlık açısından ise kas sistemini, kandaki al yuvarları ve sempatik sinir sistemini idare eder. Mars Oğlak burcunda yükselir. terazide güçsüz, yengeçte ise zayıftır. Olumlu tarafları liderlik, özgürlük aşkı, haksızlığa karşılık, direkt ve açık yaklaşımlar olumsuz tarafları ise saldırganlık, zalimlik, delicesine cesaretlilik, bencillik, acelecilik, kavgacılık ve taşkınca cinselliktir.

Çalışkan, çeşitli tutkuları olan kimselerdir. Mantıklılıktan çok duygusaldırlar. Çabuk darılırlar. Ailelerine ve evlerine düşkündürler. sezgileri de güçlüdür. Ruhsal yapıları oldukça karışıktır. Mide yapıları hassas olur. Diğer insanların hislerine hitap etmeyi iyi bilirler.

Jüpiter Yay Burcunda
Jüpiter, evrenin hangi alanlarda sizin yanınızda olduğunu gösterir.

Jüpiter için iyi bir konumdur. Hayatta kendini geçindirebilecek serveti kazanırlar. Değişik tiplerdeki insanlarla tanışıp konuşmaktan zevk alırlar. Sakacı olurlar. Keskin zekaları vardır. Sezgileri de güçlüdür.

Jupiter kavuşum Uranus
Hayattaki hedeflerinizi ve amaçlarınızı gerçekleştirirken içinde bulunduğunuz pozitif yaklaşım sayesinde en zorlu zamanlarınızda bile hayatı bir oyun gibi görebiliyorsunuz. Hemen her şeyden tat almayı bilen ve her şeyi eğlenceye çevirebilen bir insansınız.

Satürn Terazi Burcunda
Doğum haritasında Satürn sınırlayıcı gücü, sorumluluğu, disiplini sabrı sembolize eder. Çeşitli kısıtlamalar, engeller, ölçülülükler hep Satürn'ün idaresi altındadır. içe kapanmaları, depresyonları, bahtsızlığı da içerir.

Sanatçı ve politikacılar için iyi bir konumdur. Dengelidirler. Satürn Terazide yükselir. İş ve eş ilişkileri de değişimlerle doludur. Genellikle zıt cinslerden bu kişilere bazı zararlar gelir. Haksızlığa tahammül edemez ve başkalarının hakları içinde mücadele verirler. Bilimsel tiplerdir.

Saturn Sextile Trine Neptune
Diğer insanların içtenliğini ve içsel motivasyonlarını oldukça hızlı ve doğru biçimde anlayabiliyorsunuz ancak, insanların sizden uzaklaşmasını yanlış yargılayarak bunu özgürlüğünüzün genişliğine yorabiliyorsunuz.

Satürn - Pluto Kavuşumu
Gözlerin çok fazla üzerinizde olmasından hoşlanmıyorsunuz. Etrafınızda bulunan insanların davranışlarından anlamlar çıkarmaya çalışıp bu davranışları sürekl bazı nedenlere bağlıyorsunuz. Yanlış anlaşılabileceğiniz endişesi ile çoğunlukla düşüncelerinizi ve duygularınızı paylaşmaktan çekinirsiniz.

Neptün Yay Burcunda
Doğum haritasındaki Neptün sezgileri, ilhamları, rüyaları, hayal gücünü, hayalleri simgeler. Ayrıca ilaçları, zehirlenmeleri, uyuşturucu maddeleri, bilinçaltını, gizli kalmış duyguları yönetir. Şiir, dans artistik ve dini ilhamlar, mistik duygular hep Neptün'e bağlıdır.

Çok güçlü sezgileri vardır. Ruhsal denemeler ve doğaüstü konulara eğilimlidirler. Gizlilikleri açığa çıkartmaktan hoşlanırlar. Toplumsal yaşantılarında yanlış şeyleri açığa çıkartmak için çaba sarfederler. Seyahati sever, hareketli yasarlar. Kötü açılarla yabancı ülkelere yaptıkları gezilerden bazı zararlar görürler.

Neptune Trine Pluto
Derin bir spritüel uyanışın yükseldiği bir periyotta doğmuşsunuz. Bu grubun insanları kendi spritüel enerjilerini keşfetme arzusu içindedirler.

RE: Doğum Haritası Analizi... - Angel - 09-01-2008 01:40 AM

Arkadaşlar, sevgili tolido, Hem Nafizin hem de yazdanın söylediklerine katılmamak mümkün değil.

Birincisi kim analiz istediyse elimizden geldiği kadar hızlı zamanda yapmaya çalışıyoruz.

İkinicisi benim için hızlı bir şekilde bir analiz yapmak kolay bir durum değil çünkü iyice irdeleyerek yapmaya çalışıyorum buda çok vakit alıyor.

Ben forumda yorum yapan diğer arkadaşlarımız gibi profesyonel değilim henüz, fakat özellikle zaman belirttiğimde o zaman dilimine kadar yapmaya çalışıyorum yorumları.

Ve şuda önemli ki burada analiz yapmak için zaman harcayan pek çok arkadaşımız var ve analizlerini yaptıktan sonra bir daha forumda görmediğimiz çok üye oldu, ben ona rağmen şuan isteyen herkes için birşeyler yapmaya çalışıyorum.

Biraz anlayış gösterelim birbirimize lütfen. yezdanında dediği gibi internet dışındada bir hayatımız var biraz sabırlı olmalıyız ve paylaşımlarda bulunmalıyız.

Aprilios şuan senin analizini yazıyorum, çok yavaş çalışıyor forumda şuan zolanıyorum ama bir saat içinde göndereceğim arkadaşım.