Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

RE: Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 06-14-2008 03:53 AM

SESAME Yazılan:
Yıldırım Yazılan:cesaret ve özgüven koç bayanlarının en belirgin özelliklerinden biridir.
sabırsızlıkta öyle gülücük KESİNLİKLE
düşmanlarının karşısına dikilebilecek mücadeleci bir ruha sahipsinizdir.
keskin bir iş zekasına sahip olabilirsiniz. yöneticilik , insanları idare etmek becerikli olduğunuz konulardır. ÖYLEYİMDİR
grand lewi'nin deyimiyle ; insanlara istediğin şeyi yaptırırken bile , onların sanki kendi isteklerini yapıyormuş gibi düşünmelerini sağlayabilirmişiniz ;)

Güneş - KAD (kuzey ay düğümü) - şiron kavuşumları ; öncülük etme , önderlik etme , öğretmenlik etme potansiyeli verecektir. ASIL MESLEĞİM ÖĞRETMENLİK

güneş - jüpiter zıt açısı ; parayı ve enerjiyi keyfi olarak harcama durumları olabilir. Ay boğası olmasaydınız az bişi savurganlık görülebilirdi diyebiliriz.

Kİ NETEKİM GÖRÜLMEKTE

güneş - uranüs zıt açısı ; yaşasıınnn çılgınlıııkkk gülücük YAŞASSIIINN !
başkaları ne düşünecek endişesi duymadan , aklınızın estiğini yapmaktan hoşlanan bir tarafınız var.
serüvenci bir ruhunuz var.
eğer ki kendinizle ilgili içsel sorunlarınızı hallettiyseniz toplum için bişeyler yapma , gruplara ve çeşitli organizasyonlara katılma durumları olabilir.

UMARIM HALLETMİŞİMDİR.. ÖYLE KOLAY BİR AÇI DEĞİLDİR KENDİSİ gülücük)

Ay burcu boğa ve 11.evde ;

koçun sabırsızlığını ve hiperaktivitesini dengeler. Ay boğası olarak güvenceye ihtiyacınız vardır. gerek maddi , gerekse duygusal anlamda güvence sizin için önemlidir.
herşeyin doğal olanını seversiniz , yapmacıklıktan hiç hoşlanmazsınız. zaten pek beceremezsiniz SUNİ OLANI HEMEN AYIRT EDERİM, NE OLURSA OLSUN gülücük
az biş inatçısınız , normalde uyumlu olan sesamenin koç gururu ve ay boğası inadı karşı tarafı uğraştırmaya yetecektir AZ BİŞEY Mİ????? gülücük)
yine ay boğası olarak ruhunuzun gıdalarından biri müziktir. SÜPERbir diğeride toprak ile doğa ile temas etmek yani kır hayatıdır.

merkür balık burcunda ve 9.evde ;

deniz yolculuklarıyla ilgili fantezileriniz olabilir ;) zekanızın sezgisel bölümünü etkili biçimde kullanıyor olmalısınız.
öfkelendiğinizde ise marsın sert açısı sebebiyle elinizi ayağınız titreyebilir ve tutarsızca sözler edebilirsiniz. ATEŞİM TEPEME VURDUĞUNDA DİYELİM., ÇOK SIK OLMAZ AMA GERÇEKTEN NE DİYECEĞİMİ ŞAŞIRIRIM gülücük)

R venüs koç burcunda ve satürnle kavuşum yapıyor ;

venüsün hem geri harekette olması hemde satürn baskısını ensesinde hissetmesi sebebiyle tipik venüs koçlarından daha tutuk , daha ağırbaşlı , daha içe dönük olma potansiyeliniz vardır. anlayacağınız satürn çapkınlık yapmanızı kısıtlıyor AH VENÜS AHHH

mars yay burcunda ve 6.evde ;

çalışma hayatında birlikte çalışılması keyifli bir iş arkadaşısınız. biraz dağınık olmakla birlikte , yüksek bir enerjiye sahipsiniz.
iş kazalarına ve türlü kazalardan gelebilecek sağlık sorunlarına dikkat edin diye bir öneride bulunayım. ELLERİM VE AYAKLARIM YARALANIR ÇOĞUNLUKLA, AMA BAŞIM HİÇ AĞRIMAZ , UYARINIZ İÇİN DE AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM gülücük

jüpiter - uranüs kavuşumu ;

çok özel bir açıdır. dahi düzeyinde orijinal fikirlere sahip olabilirsiniz.
büyük işler başarma içgüdüsü taşırsınız , özellikle daha adil bir dünya olması konusunda. HER GÜN KAÇKERE KURTARIYORUM DÜNYAYI, BİLMİYORSUNUZ gülücük
âni ve beklenmeyen kazançlar sözkonusu olabilir.
placidusa göre sanırım 4.eve , benim kullandığım equale göreyse 3.eve düşen bu özel kavuşum açısı ;
4.eve düşerse imrenilecek bir aile ortamında yetimenize ya da böyle bir aile ortamı kurmanıza + zeki ve anlayışlı ebeveynlere + zengin bir iç yaşamınız olduğuna işaret edecektir.
oysa 3.eve düştüğünde ; çok pratik bir zekaya , espri yeteneğine , sorunlarla ilgili kıvrak çözümler bulabilmeye , yazılı ve sözlü anlatım yeteneğine işaret edecektir. 4. EV ÇİZGİSİYLE (IC) KAVUŞUMDALAR gözkýrpma

yükselen burç yengeç ve yöneticis Ay 11.evde ;

bayanların çoğun olduğu çeşitli etkinliklere , gruplara katılma durumları sözkonusu olabilir.
oldukça duyarlı ve koruyucu bir kişisel imaja sahipsinizdir.
yabancılara ve yeni tanıştığınız insanlara karşı sert ve mesafeli tutumunuz olabilir , tabi zamanla yengeçin şevkatli çorbasından onlarada ikram edeceksinizdir ;) LAFIMI OLUR, HER ZAMAN

şimdilik bu kadar , sağlıcakla kalın efendim..

her halukarda çok iyi bir halt etmişsiniz efendim, elinize sağlık ask

beğendiğinize sevindim efendim , afiyet olsun gülücük

RE: tugnaf 54 Doğum Haritası Analizi - Scorpion - 06-17-2008 07:34 PM

Yıldırım Yazılan:[Resim: akrep32wa4.th.jpg]

nafiz'in hanımı tugnaf 54'ün burcu akrep arkadaşlar ve güneşi yine akrebin evi olan 8.evde. (equal ev sistemine göre yorumluyorum)
ve yine akrebin gezegeni olan plütoyla bu güneş kavuşum açısı yapıyor.
bizde duble toprak isimli üye arkadaşımız var , tugnaf 54'e tripleks akrep diyebiliriz gülücük

oldukça derin bir duygusallığı olan , acılar ve sorunlar karşısında ise dayanıklı , iradesi kuvvetli bir kişilikten söz edebiliriz.
sezgileri kuvvetlidir ve yabancılara karşı soğuk ve gizemli bir tavrı vardır diyebiliriz.
inatçılık , kıskanç bir doğaya sahip olma gibi olumsuzluklarıda sayabiliriz.
bilinmeyene karşı derin bir merakı olabilir , olaylara ve kişilere şüpheyle yaklaşır , konunun özüne kısa sürede vâkıf olabilecek analitik bir zekası vardır.

ay burcu boğa , 2.evde ;

Ay hem boğada hemde 2.evde çok güçlüdür. akrebin verdiği huzursuz gerilimi boğa etkisi hafifletecektir ancaaaaaak ;
eğerki ay boğasınıda kızdıran bir durum varsa akrep + ay boğası bir kaplan kadar tehlikeli bir öfkeye , taş kadar katı bir inada sahip olabilir.
oysa iyi tarafından baktığımızda akrep + ay boğası kişiye çekicilik katar , sadakat duygusu güçlüdür , gerektiğinde evin yönetimini idare edebilecek , gerektiğindeyse zahmetlere katlanabilecek içsel gücü olacaktır..
para konusunda kuzen , senden daha tutumludur diyebiliriz gülücük

merkür akrep burcunda ve 9.evde ;

çilekli sütünde dediği gibi sır saklamasını bilen , ağzı sıkı bir yapı sözkonu olacaktır.
özellikle satürnle kavuşan merkürün , yavaş ve hazmederek öğrenme potansiyeli vereceğini söyleyebiliriz. 9.evde görülen bu etki , eğitim konusunda engeller çıkarmış olabilir.
ancak müsait oldukça okuyarak , gezerek yeni şeyler keşfetmek sana iyi gelecektir diyebilirim.

venüs terazi burcunda ve 7.evde ;

oldukça hoş bir konumdur. akrebin sertliğini yumuşatır , saygılı biri tavır katar. iletişimlerinde nabza göre şerbet vermesini bilir , diplomasi becerisi vardır. akrep burcu birisinde güçlü terazi vurgusuda varsa karizmatik bir kişilikten sözedebiliriz.
olumsuz tarafıysa ; kararsızlık göstermesidir. akrep - boğa ve terazi 3 farklı yöne doğru çeker karar verme süreçlerinde.

mars terazi burcunda ve 7.evde ;

ilişkilerde gerilim yaratan bir konumdur. tartışmalar kaçınılmazdır çünkü mars mücadelecidir ve terazi haksızlığa gelemez.

aynı zamanda tam dsc üzerindeki mars , mars tipi kişilere çekileceğinin göstergesidir ki bizim kuzen nafiz ay koçu + mars akrebi olarak bu özelliği taşıyor.

yükselen burcun balık ;

yükselen burç dış dünyaya verdiğin kişisel imajını ifade eder.
balık burcu imajı sessiz ve duyarlı bir kişiliğe işaret eder. fedakarlık , bakışlarda güzellik , yardımseverlik olumlu yanlarıdır.
alınganlık , dalgınlık , kolay etkilenip karamsarlığa kapılma durumları ise olumsuz özellikleridir.

şimdilik bu kadar efendim ; 12.evi irdeleyelim gibi genel olarak herkesi inceleyeceğimiz konularda yorumlarımız devam edecektir.

saygılar ;)

teşekkürler yıldırım ellerine saglık...

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 06-28-2008 12:58 AM

satürnün kovada , uranüsün oğlakta olması karşılıklı ağırlama dediğimiz özel durumu oluşturuyorlar. birbirlerini evlerinde misafir ediyorlar , mantık bu yani..

birbirlerini misafir ettikleri için , birbirlerine iyi davranacaklardır. satürn - uranüs 120'lik güzel açısının vereceği enerjiye benzer bir potansiyel sözkonusu olacaktır diyebiliriz.

eski ile yeniyi birbirine kolay bağlayabilirsin. geleneklere saygı duymakla , geleceğe dair fikirlere sahip olmak arasında sıkıntı çekmezsin.

hedeflerine satürn gerçekçiliğini , uranüsün orijinalliğini yansıtmakta güçlük çekmezsin.

belkide yukarıda ki yorumlarında söz ettiğin uranüsün , neptününden kuvvetli olması durumunu satürn desteğiyle açıklayabiliriz.

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - emel - 06-30-2008 03:02 PM

baya uzun bir aradan sonra tekrar geldim buraya:)baktım ki burası yakında dolacak yazıları var:)ama sanırım ben unutulmuşum,bi heyecanla belki aralarında bende varımdır diye düşündüm ama malesef:(

RE: Cvp: Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 06-30-2008 05:25 PM

emel Yazılan:baya uzun bir aradan sonra tekrar geldim buraya:)baktım ki burası yakında dolacak yazıları var:)ama sanırım ben unutulmuşum,bi heyecanla belki aralarında bende varımdır diye düşündüm ama malesef:(

selam emel ; sanırım bir süredir giremediğin için az bişi unutulmuş olabilirsin ;)

müsait bir zamanda senin ve talip'in uyum analizini yapmaya çalışacağım ok

RE: Doğum Haritası Analizi...GİZEMİN KIZI İÇİN.. - ay_se - 07-01-2008 02:57 PM

GİZEM'İN KIZI İÇİN
Ayın satürnle durumu oldukça belirleyici bir faktör kızının
haritasında.çünkü ay ve Satürn zararlı konumdalar.bir gezegenin kendi yönettiği ya da yüceldiği burcun tam karşısındaki burçta bulunması durumu zararlı bir durum.üstelik birbirlerini ağarlama söz konusu hemde net bir şekilde açı almış durumdalar.güçsüz durumda bulunan planetler taahütlerini yerine getiremezler.ay yükselen kavuşumu kızının hayatında muhtemelen senin büyük rol oynadığını gösterebilir.yada bir kadının.fazla objektif olmayacaktır.oğlakta zorlanan ay ımız onu biraz soğuk,baskıcı,donuk,dominant yapacaktır.sürekli sevilmeme kuşkusu içindedir.suçluluk duygusu taşır,kıskançtır.satürnle bağlantısıda onun ikili ilişkilerde fazla paylaşımcı olmadığını gösteriyor.kızının küçük olduğunu bildiğim için sana şunları önereceğim.bu dönemlerinde yaşadıkları onun için çok önemli. bu yaşlarda kendine bir siper edinebilir ve hep o siperin arkasında kalmayı tercih edebilir.buna dikkat etmeni nacizane tavsiye ediyorum.ilerde hayata kırılmış,yaralı bir insan olma potansiyelinden onu kurtarman adına.onda asıl var olan vicdanlı ve başarma azmi olan yanını gösterebilirsin.

kendisiyle aynı fikirleri taşımayan kişilerle kolay anlaşamaz.kuşkucu yapısı,güvensizliği ile küçük yaşlarda baş ederseniz gelecek daha aydınlık olacaktır.ona şunu öğretin duygularını göstermeyi., insanların yalnız yaşayamayaçaklarını ve birbirlerine ihtiyacı olduğunu.isteklerini birileriyle paylaşması gerektiğini.

Sende fark etmişsindir.çevrende gördüğün çocuklar kadar çocuk değildir.hatta büyümüşte küçülmüş tabiri tam yerindedir onun için.dik kafalı ve dediğim dediktir.pek kararından caymaz.aslında sorumluluk sahibidir bunu abartmazsa çok harika bir meziyet.kendisiyle barışıktır.alçak gönüllüdür.duygusal konularda tedbirlidir sadece.şunu hissettir kızına.başaramasanda seni sevmekten vaz geçmeyeceğiz.başarırsan senin adına seviniriz.ama başarısızlık sana olan sevgimizi azaltmaz.çünkü o başaramazsa sevilmeyeceği endişesini taşıyacaktır. Buraya kadar birinci evini ve en çok vurgulanması gereken ay dan bahsetmeye çalıştım.aldığı açılara bakarsak.ay_güneş ay_satürn opozisyonu dikkat çekmekte. Bu açılarsa yine duygusal anlamda bir çatışma yaşadığını gösteriyor.sinirsel yıpranmalar,sıkıntılar anlamında.bu açıları dengeli kullanabilirse.başarı olabilir.öğrenirken yavaş ama kalıcı öğrenir.dinlemiyor gibi görünsede iyi bir dinleyicidir.merkürün durumu gereği iyi bir konuşmacı değildir ama iyi bir dinleyicidir.

Kızının satürnden aldığı etkiye dayanarak zor bir doğumu olmuş olabilir gibi geliyor bana.yada geç bir doğum.

Neptününde 1. evde bulunması Satürn ve jüpiterden sert açıları yine kuşkucu ve güvensiz yanını gösteriyor.burdaki konumu kızının mistik bir görünüme sahip olduğunu gösteriyor.kendine olan öz güvenini abartabileceğini.ama sonsuz hayal gücü veriyor kova Neptün.derinden ve sıra dışı keşifler ilgi alanında.

2. evinde balıktaki uarnüs kızını ilerde bizim alana çekebilir:)annesine benzeyecek ve astrolojiyle baya yakından ilgilenecek gibi:)belkide kazancını bu yollarla elde edecek bilemeyiz.ileriyi görme gücü veriyor balık uranüsü.toplum konularında balıkvari bir kız çocuğu.ve aynı zamanda 1. evindeki soguk ve katı görünmesinin yanı sıra iç dünyasında fırtınalar koptuğunu işaret edebilr..cömert bir çocuk ama para konusundada temkinli.savurgan olmak istemesede jüpiter onu savurgan yapabilir.bunu ilerde göreceğiz değil mi? Kesinlikle kendi fikirleri önemlidir onun için.. şimdilik bu kadargözkýrpma
DEVAM EDECEK...........

RE: Doğum Haritası Analizi...GİZEMİN KIZI İÇİN.. - gizem kara - 07-01-2008 06:09 PM

ay_se Yazılan:GİZEM'İN KIZI İÇİN
Ayın satürnle durumu oldukça belirleyici bir faktör kızının
haritasında.çünkü ay ve Satürn zararlı konumdalar.bir gezegenin kendi yönettiği ya da yüceldiği burcun tam karşısındaki burçta bulunması durumu zararlı bir durum.üstelik birbirlerini ağarlama söz konusu hemde net bir şekilde açı almış durumdalar.güçsüz durumda bulunan planetler taahütlerini yerine getiremezler.ay yükselen kavuşumu kızının hayatında muhtemelen senin büyük rol oynadığını gösterebilir.yada bir kadının.fazla objektif olmayacaktır.oğlakta zorlanan ay ımız onu biraz soğuk,baskıcı,donuk,dominant yapacaktır.sürekli sevilmeme kuşkusu içindedir.suçluluk duygusu taşır,kıskançtır.satürnle bağlantısıda onun ikili ilişkilerde fazla paylaşımcı olmadığını gösteriyor.kızının küçük olduğunu bildiğim için sana şunları önereceğim.bu dönemlerinde yaşadıkları onun için çok önemli. bu yaşlarda kendine bir siper edinebilir ve hep o siperin arkasında kalmayı tercih edebilir.buna dikkat etmeni nacizane tavsiye ediyorum.ilerde hayata kırılmış,yaralı bir insan olma potansiyelinden onu kurtarman adına.onda asıl var olan vicdanlı ve başarma azmi olan yanını gösterebilirsin.

kendisiyle aynı fikirleri taşımayan kişilerle kolay anlaşamaz.kuşkucu yapısı,güvensizliği ile küçük yaşlarda baş ederseniz gelecek daha aydınlık olacaktır.ona şunu öğretin duygularını göstermeyi., insanların yalnız yaşayamayaçaklarını ve birbirlerine ihtiyacı olduğunu.isteklerini birileriyle paylaşması gerektiğini.

Sende fark etmişsindir.çevrende gördüğün çocuklar kadar çocuk değildir.hatta büyümüşte küçülmüş tabiri tam yerindedir onun için.dik kafalı ve dediğim dediktir.pek kararından caymaz.aslında sorumluluk sahibidir bunu abartmazsa çok harika bir meziyet.kendisiyle barışıktır.alçak gönüllüdür.duygusal konularda tedbirlidir sadece.şunu hissettir kızına.başaramasanda seni sevmekten vaz geçmeyeceğiz.başarırsan senin adına seviniriz.ama başarısızlık sana olan sevgimizi azaltmaz.çünkü o başaramazsa sevilmeyeceği endişesini taşıyacaktır. Buraya kadar birinci evini ve en çok vurgulanması gereken ay dan bahsetmeye çalıştım.aldığı açılara bakarsak.ay_güneş ay_satürn opozisyonu dikkat çekmekte. Bu açılarsa yine duygusal anlamda bir çatışma yaşadığını gösteriyor.sinirsel yıpranmalar,sıkıntılar anlamında.bu açıları dengeli kullanabilirse.başarı olabilir.öğrenirken yavaş ama kalıcı öğrenir.dinlemiyor gibi görünsede iyi bir dinleyicidir.merkürün durumu gereği iyi bir konuşmacı değildir ama iyi bir dinleyicidir.

Kızının satürnden aldığı etkiye dayanarak zor bir doğumu olmuş olabilir gibi geliyor bana.yada geç bir doğum.

Neptününde 1. evde bulunması Satürn ve jüpiterden sert açıları yine kuşkucu ve güvensiz yanını gösteriyor.burdaki konumu kızının mistik bir görünüme sahip olduğunu gösteriyor.kendine olan öz güvenini abartabileceğini.ama sonsuz hayal gücü veriyor kova Neptün.derinden ve sıra dışı keşifler ilgi alanında.

2. evinde balıktaki uarnüs kızını ilerde bizim alana çekebilir:)annesine benzeyecek ve astrolojiyle baya yakından ilgilenecek gibi:)belkide kazancını bu yollarla elde edecek bilemeyiz.ileriyi görme gücü veriyor balık uranüsü.toplum konularında balıkvari bir kız çocuğu.ve aynı zamanda 1. evindeki soguk ve katı görünmesinin yanı sıra iç dünyasında fırtınalar koptuğunu işaret edebilr..cömert bir çocuk ama para konusundada temkinli.savurgan olmak istemesede jüpiter onu savurgan yapabilir.bunu ilerde göreceğiz değil mi? Kesinlikle kendi fikirleri önemlidir onun için.. şimdilik bu kadargözkýrpma
DEVAM EDECEK...........

çok teşekkürler ay_se
devamını sabırsızlıkla bekliyorum inan . vakit ayırıp ilgilendiğin için çok sağol inan çok mutlu oldum.
sevgilerle

RE: Cvp: Doğum Haritası Analizi... - emel - 07-01-2008 09:30 PM

Yıldırım Yazılan:
emel Yazılan:baya uzun bir aradan sonra tekrar geldim buraya:)baktım ki burası yakında dolacak yazıları var:)ama sanırım ben unutulmuşum,bi heyecanla belki aralarında bende varımdır diye düşündüm ama malesef:(

selam emel ; sanırım bir süredir giremediğin için az bişi unutulmuş olabilirsin ;)

müsait bir zamanda senin ve talip'in uyum analizini yapmaya çalışacağım ok

evet unutturduö kendimi farkındayım,daha sık burda olma şansını elde ettim bu aralar:)kaldığım yerden devam edicem hiç merak etme:)bu arada sabırsızlıkla bekliyorumgülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - sim. - 07-07-2008 02:01 PM

Dvm edecek mii..? Hani yeni üyeye bir jest yapmak isterseniz.. utandım

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - Musti - 07-12-2008 03:33 AM

herkese selamlar benim de yıldız haritamı yorumlayabilir misiniz? Doğum günüm 06.04.1990 saat 21:10 Üsküdar/İstanbul