Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

RE: Doğum Haritası Analizi... - shakti - 07-26-2010 07:22 PM

benimde doğum haritamı yorumlarmısınız konu açtım fakat ilgilenilmedi çiçek
[Resim: astro2sa201avhp83505574.th.gif]

RE: Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 07-26-2010 07:33 PM

(07-26-2010 07:22 PM)shakti Yazılan:  benimde doğum haritamı yorumlarmısınız konu açtım fakat ilgilenilmedi çiçek

yeni katılan arkadaşlar , ilerleyen zamanlarda müsait oldukça kısa da olsa yorumlar alabilirsiniz lâkin biraz sabrınızı rica ediyoruz Yorumcular olarak.

RE: Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 07-26-2010 07:38 PM

(07-26-2010 07:33 PM)Yıldırım Yazılan:  
(07-26-2010 07:22 PM)shakti Yazılan:  benimde doğum haritamı yorumlarmısınız konu açtım fakat ilgilenilmedi çiçek

yeni katılan arkadaşlar , ilerleyen zamanlarda müsait oldukça kısa da olsa yorumlar alabilirsiniz lâkin biraz sabrınızı rica ediyoruz Yorumcular olarak.

Buradan => http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=2002

Oğlak burcu , Terazi burcu , Akrep burcunu

Açılar bölümünden => Güneş-Merkür kavuşumu , Ay-Merkür Karesi gibi yazıları okuyarak ön inceleme yapabilirsin.

RE: Doğum Haritası Analizi... - shakti - 07-26-2010 07:39 PM

tabikide gülücük
özür dilerim gülücük
rahatsız edici bir baskı oluşturduysam affola çiçek

RE: Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 07-26-2010 07:41 PM

(07-26-2010 07:39 PM)shakti Yazılan:  

tabikide gülücük
özür dilerim gülücük

rahat ol lütfen baskı filan yok gayet doğal bir istek seninkisi =)

yukarda ki mesajda belirttiğim konuları incelemeni önerebilirim. Oğlak burcusun , Ay burcun terazi , venüs akrep , aynı zamanda Merkür açılarının sabırsızlığıyla meraklılığına sahip olabilirsin gülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - shakti - 07-26-2010 07:59 PM

(07-26-2010 07:41 PM)Yıldırım Yazılan:  
(07-26-2010 07:39 PM)shakti Yazılan:  

tabikide gülücük
özür dilerim gülücük

rahat ol lütfen baskı filan yok gayet doğal bir istek seninkisi =)

yukarda ki mesajda belirttiğim konuları incelemeni önerebilirim. Oğlak burcusun , Ay burcun terazi , venüs akrep , aynı zamanda Merkür açılarının sabırsızlığıyla meraklılığına sahip olabilirsin gülücük

tamamdır :D çok teşekkürler gülücük

peki güneş merkür kavuşumu ve ay merkür karesine bakın demiştiniz güneş merkür kavuşumunu bulamadım ama ay merkür karesine baktım elimdeki kitapta
''ay merkürle kare yada zıt açılıysa ,insan dikkatsiz,olacakları düşünemeyen beğenip sevilmeyen biri sayılabilir. yine de bu açılar insanın aynı zamanda çok zeki ve yetenekli olmasını sağlayabilir''
açıkçası yükselen aslan kendini beğenen biri olabilirim bu egonun getirisi olarak söylemiyorum kesinlikle ama bulunduğum ortamlarda sevilen birisiyimdir :S ürktüm bu yorumdan açıkçası.
fakat doğum haritamı çıkardığım sitenin yorumuda şu şekildeydi
Ay Merkür ile uyumsuz
Düşünce ve duygularını rahatça dile getirebilen,etkileyici ve espritüel birisiniz.Düşünce ve hareketlerde bir parça ısrardan yoksunsunuzdur.Hafızanız güçlü değildir.Herhangi bir konuda karar vermekte zorlanırsanız.Endişeli doğanız insanları rahatsız eder.İnsanların arkasından dedikodu yapmaya eğilimin vardır.Kendi amaçlarınız için gerçeği değiştirirsiniz.Doğuştan insanların yaşantılarına,deneyimlerine ve hislerine ilgi duyarsınız.Doğuştan iyi bir dinleyicisinizdir.Özellikle konu insanların rüyaları tutkuları ve yaşamları olduğunda…Bir parça geçmişe ve geçmiş yaşamlara dolaylı yoldan tarihe ilgi duyarsınız.Akıl ve duyguların dengede olması gerekir zira bezen tamamen duygusal bazen de tamamen mantıksal hareket ediyorsunuz.Keskin bir zekanız var fakat insanları kıran,üzen sert bir diliniz var.Konuşmadan önce iyice düşünün.Ayrıca sizin sevilmeye ve anlaşılmaya ihtiyacınız vardır.

ve bu yorumda sırf olumlu olduğu için özellikle bazı özelliklerime değindiğinden çok doğru buldum.
açıkçası şu an aklım çok karıştı. uygun olduğunuz bir zaman yorumunuzu merakla bekliyorum.
şimdiden çok teşekkürler gülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - shakti - 07-26-2010 08:27 PM

Güneş kavuşum Merkür: Haberleşme, yazışma konularında çok basarilidir. Entellektüel ve son derece akilli kimselerdir. Kendilerini objektif biçimde eleştirirler. Kendilerini başkalarının onları gördüğü gözle görmezler. Sürekli yeni idealler peşinde koşarlar. Yüksek enerji ve güçleri vardır. Kavuşumun üç dereceden az olması olumlu değildir. Bir sürü düşünce ve akıl problemi verir. Bu tür Merkür Güneş kavuşumundaki Merkür'e yanık Merkür denir. Merkür hiçbir zaman Güneşten 28 dereceden fazla uzaklaşamadığı için Güneşle başka açı yapmaz. 30° ve 45° lik açılarına bakılır.
birde burada bahsedilen açıların hangisi haritam için geçerlidir?
biliyorum çok sıkıyorum ama :D çiçek

RE: Doğum Haritası Analizi... - asena - 07-26-2010 08:59 PM

iyi günler doğum haritamı yorulayabilirmisiniz lütfenn ;))

Revenge için; - Luli - 07-30-2010 11:45 PM

Şironyen Ay Koç´u ile karşı karşıyayız: Güdümsel tepkilerinde, yaşamındaki anne (kadın) imgesinde, derin ihtiyaçları arasında, duygusallık havzasında, Başaksı bi´Koç´un varlığından söz edilebilir. Koç, dürtüsel tarafı baskın bi´burçtur. Doğasına, ince hesaplar yapmak, varmak isteği şey için tali yollar oluşturmak vb. üç aşağı beş yukarı metod gereksinimi olan kavramlar uzak düşer. Tıpkı, küçük bi´çocuk gibi, arzuladığı şey´e hevesle (sabırsızlığı), etrafında, kendi için tehdit oluşturabilecek olasılıkları gözetmeksizin (gözüpekliği), olabilecek en kestirme (direktliği) yoldan ulaşmaya çalışır. Bu nedenle tipik Ay Koç´ları; tepkiselliklerini sabırsızca ve hararetli bi´biçimde yansıtabilirler. Yönetici Mars´ın savaşsever doğasından hareketle, yarışma-rekabet etme (spor´un her tür´ü, ilgili enerjinin sağlıklı şekilde boşaltılmasında yardımcı olabilir) ihtiyacı söz konusu edilebilir. Kişi, cesaret sahibi, öfkesi tez uyanan, enerjik bi´anne imgesinin sahipliğinde olabilir…fakat; kişinin salt Ay Koç´u özelliklerinden nasiplenmesi Şiron etkileşimi sayesinde oldukça zor olacaktır. Zira Şiron, bağlantı kurduğu (özellikle kişisel) gezegenin fonksiyonlarına ´´yara´´ getirme olasılığını söz konusu eder. Olası yara ile birlikte yaşama sürecinin kişiye anlattığı hikayeler (tecrübeler) bi´başka yarayı (ya da tramvayı) iyileştirmeye yarayabilir. Nasıl ki, Satürn´ün yerleştiği burç-ev, yaptığı bağlantılar alanında ´´şahsi zirvelerimiz´´ için tırmalıyorsak, Şiron için de benzer işlev geçerlidir. İlgili kombinasyon çerçevesinde, kişinin kendinin sürekli geliştirme (iyileştirme), mükemmelleştirme çabası yatar. Şiron´un hayati işlevini, psikolojideki yüceltme kavramına benzettiğimi de belirteyim bu arada: Okumayı çok istediği halde, bi´şekilde okuyamamış, hatta hiç okul yüzü görmemiş birisinin; okul yaptırması, bi´başkasının okumasını sağlamak için seferber olması (gibi). Şironyen Ay Koç´u, yukarıda ifadesine çalıştığım katıksız Ay Koç´luğu konusunda eksik (yaralanmış) hisseden olabilir. Ay Koç´unun iddiacı tavrı yerini tevazu´ya, spontanlığı analitik (ayırıştıran, bölen, toplayan…kısaca ince hesaplar yapma ihtiyacındaki) tutumlara, coşkulu yaklaşımı, evhamlılığa bırakmış olabilir. Salt Ay Koç´u, duygu arenasını cesurca yansıtmakta bi´sakınca tanımayacak iken, Şironyen Ay Koç´u, ateşli ;) duygularında kılı kırk yararak, gösterişten uzak bi´ifadeyi tercih edebilir. Kişinin anne profiline, kritikçilik ve titizlik gibi uzantıları da ekleyebiliriz sanıyorum. Uranüs bağlantısına selam verecek olursak; kişinin annesinden ya da yaşamındaki önemli bi´kadın figüründen beklenmedik biçimde ayrılma potansiyelini aklıma getiren oldu (?) Diğer Uranyen olasılıklar; annelik ya da kadınlık kavramlarına ilişkin / anne-kadınlar ile ilişkiye uç-marjinal yaşanmışlıklar taşıyabilir. Duygu dünyasının ifadesi, Uranyen dokunuşla (yukarıdaki yazdıklarıma ilaveten) kimi zaman ani inişlere-çıkışlara sahne olabilir.

RE: Doğum Haritası Analizi... - aycshe - 07-31-2010 12:47 AM

Merhabalar Arkadaşlar
Benim iç burcum yay fakat ben doğum saatimi bilmiyorum.Yükselen burcumu öğrenmek istiyorum. Bunun yanında hangi gezegenin etkisi altındayım bunları bilemiyorum..Fiziksel özelliklerimi yazsam bana bu konuda yardımcı olabilr misiniz?

Siteye yeni üye oldum arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim...