Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

RE: Doğum Haritası Analizi... - Serena - 05-27-2010 12:58 PM

(05-27-2010 12:50 PM)asmin Yazılan:  sevgili serena,

Öncelikle ilgine ve güzel yorumlarına çok teşekkür ederim,hakkaten çok naziksin,ben babamı ve eşimi 3 yıl önce agır bir hastalık sonucu kaybettim,şimdi yeni bir evlilik hazırlıgı yapıyorum , son derece kötü ve mutsuz bir 7 yıl geçirdim hem ekonomik anlamda,hem de özel hayatımda,o yüzden astrolojiye ilgim çok arttı ,eger vaktin olursa ki,benim genel dogum haritam ve iş hayatım,özel hayatımda olabilecek yada bana sıkıntı yaratabilecek konularda bilgi verebilirmisin.

çok çok teşekkür ederim,

tabii asmin, analiz değerlendirmeni yaparım ancak şu an sırada 5-6 kişi kadar olması lazım. seni de sıraya alıyorum.
bu arada sen de başlıklardan haritanda var olan yerleşimleri inceleyip öğrenebilirsin. haritanla ilgili sordugun sorular yanıtsız kalmayacaktır verygood
başın sağolsun bu arada, her şeyin senin için en güzel şekilde olmasını dilerim.. çiçek

RE: Doğum Haritası Analizi... - asmin - 05-27-2010 01:07 PM

canımsın süpersin çok teşekkürler,seninde her şeyin çok güzel olsun.

sevgiler

RE: Doğum Haritası Analizi... - Venüs - 05-27-2010 01:25 PM

BALIM İÇİN TARANSİT ETKİLERİ;

Sevgili Balim; transitlerinde ilk göze çarpan etki yükselen burcun olan balıkta. Şuan Chiron AC kavuşum deneyimlemektesin, bu etkileşimde Neptün transitini de hissediyor olma olasılığıda muhtemel, çünkü; Tr Neptün N.Ac ye 5 derecelik bir kavuşum alanında, her ne kadar farklı burçlarda olsalarda etkisini hissetmediğin anlamına gelmez. Bu durum Neptünyen mizacını tetikleyen bir hal almakla beraber, Chironun etkisiyle öğretici, iyileştirici, Neptünsel deneyimlerinin hazzının getirdiği alanlarda psikolojik onarım ihtiyacının vaki bulduğu süreçlere işaret edebilir. Neptün-balık etkisi yoğun biri olarak Tr.Neptün aynı zamanda N.Neptün-Merkür kavuşumunada sextil açıyla dokunmakta. Yani tam anlamıyla diyebiliriz ki; Tr.Neptün uzun süre senin haritanda etkili olacak. 2 Haziranda retro harekete geçecek olan Neptün 2011 Nisanın 5 inde Balık burcuna ilk ziyaretini yapacak bu süreçte tekrar kovaya geçip, balığa dönüş yaptığı birkaç transit gelgitleri deneyimleyeceksin. Zamanla bu değişken sürecin şaşkınlaştıran etkisine alışacaksın. Ancak, bu yaş döneminde doğumundan itibaren haritanda belirlenmiş olan kadersel veriler senin, Neptün etkisini öğretici düzeyde hayatına adapte etmen gerektiğini vurguluyor olmalı. İleriki hayat çizginde kişiliğinde olsun, kariyer yaşamında olsun Neptünsel süreçlerin hayali göz boyamalarını iyileştirmen gerektiğini, ilahi faktörlerle bunu betimlemen gerektiğini anlatan bir süreç diyebiliriz.
Şu sıralar düşsel boyutta, sanat yönü ağır basan bir süreç yaşıyor olabilirsin. Bu süreci değerlendirme zamanı. Kariyerine, uzun vade de bir yazarlık planını eklemen güzel sonuçlar getirebilir . Tr.Neptünün N.Neptün-Merkür kavuşumuna yapmış olduğu bu şirin sextil açı sana hadi beni değerlendir diyor… Yazarlık alanında veya şiirsel denemelerin varsa , değerlendirilmesi gereken bir süreç…Neptünün gölge oyunlarının tesiri altında kalmadan, yani tabiri caizse aklı bir karış havada, hallerinden sakınarak, düşünsel verilerini, hayalleri değerlendirmelisin. Çünkü; bu süreçte yeni yetme kızlar gibi bambaşka ufuklarda gezip, hayat güzel, insanlar güzel, her şey PEMBE, ah kuşlar ve de kelebekler, deniz bir başka güzel gibi…. Etkileşimlerin eşliğinde çürüyüp giden, değerlendirilmeden kaybedilen fırsatların mağduru olma tehlikesi söz konusu olabilir… DİKKAT etmen dileğiyle..
Tr.R.Plüto yine N.Neptünü etkileyen bir kavuşum sürecinde, 2010 Aralık sonlarına kadar bu transit etkiyi hayatında hissetmen mümkün, ama, kişisel gezegen etkileşimi kadar kuvvetli olmadığından fazla zorlayıcı olmayacağını düşünüyorum.
Tr.Plüto aynı zamanda N.Plütoya sextil açıda oğlak_akrep aksında yaşanan tehlikeli gibi görünmeyen ama insanı içten pazarlıklı hale getirebilen bir deneyim yaşatabilir.Gizli olan şeyleri merak etmek, kendisi hakkında olanları saklayıp başkaları hakkında olanları keşfetme dürtüsü gelişebilir. Bir nevi dedektif gibi hareket etmek diyebiliriz buna… Ancak şu var ki; Tr.Plüto N.Lilith arasında ki kare açı oluşumu, belki de Plüto-Plüto etkileşiminin senin için artı sonuçlar getirmesine sebep verebilir. 11. ev ve 2. ev arasında gerçekleşen bu açı varlık evini tehtid eden bir oluşuma dikkat çekmekte. 11. evde Tr Plüto-2. evde ki N.Lilith arasındaki kare açı gizli düşmanlara dikkat etmen gerektiği yönünde bir uyarı… Hem kendi adına hem de başkaları adına bu titreşimlerin oluşumunu egale etmenin, kısacası göz açık davranmanın akıllıca olduğu kesin.. İş yaşamını sekteye uğratacak gereksiz şüphelere de zemin hazırlayabilen bir oluşumdur. Paranoyalara kapılmadan, çevrende ki arkadaşlarının, iş hayatını paylaştığın hırslı kişilerin içten pazarlıklı oyunlarına gelmemeye dikkat etmelisin…
Evet Sevgili Balim, yapabildiğim kadarıyla transit analizini ekliyorum, ancak Plütonun geri harekette olduğunu unutma, bir ara geri çekilen sonra tekrar yineleyen bazı gizli ataklar olabilir. Sen Neptün etkisinde kalıp hayallere dalmamaya dikkat et, daima şuurunu ayakta tutmalısın. Hayatın her alanın da güzellikler yaşaman dileğiyle…

Transit etkilerin arasında Tr.Uranüs-Jüpiter kavuşumu ile kare açı yaptığı, yine N.Neptün-Merkür kavuşumunu göz ardı ettiğimi fark ettim. Ciddi anlamda N.Neptün-Merkür kavuşumun bir sınavdan geçiyor. Yoğun transit yağmurları deneyimlediğin açık…2. ev köşesinde ki ve koç burcuna yeni giriş yapacak olan Uranüs-Jüpiter kavuşumu N.Neptün-Merkür kavuşumuna kare açı yapıyor.Yeni başlangıçlar yapman gereken bu süreci hemen hissetmeyebilirsin. Fakat Jüpiter henüz balık burcunda, Jüpiterin balık burcundan çıkıp koç burcunda Uranüsle beraber aynı burçan açı yolladığında daha belirgin şekilde hissedebilirsin bu transiti… Yoğun bir şekilde sıradan gelen hayatın etkisinden kurtulmak, farklı bir şeyler yapmak için düşüncelerin ve hayallerin ciddi titreşimler alıyor olmalı. Rutin olan her şey artık sıkıcı hale gelmiştir, aslında hiçte sıradan olmayan söylemlerin bile daha da farklılaşma güdüsüyle tetiklenmektedir. Bu zorlayıcı ama bir o kadar verimli olabilecek transit etki, hayatında olsun kariyerinde olsun, artık yola koyulman gerektiğini, değişimin, özgürleşmenin zamanının geldiğini, farklılık oluşturabileceğin bir sürece girdiğini haber veriyor… Verimli bir şekilde kullanman dileğiyle…

RE: Doğum Haritası Analizi... - anaksunamu - 05-27-2010 02:51 PM

Serena aslında sırada pek çok kişi olduğunu biliyorum ama rica etsem benim haritamada bir göz atabilirmisin?ben daha çok yeni olduğum için pek fazla anlamıyorum yani aslında anlamaya çalışsamda pek başaramadım :(

RE: Doğum Haritası Analizi... - Serena - 05-27-2010 03:09 PM

(05-27-2010 02:51 PM)tuana1982 Yazılan:  Serena aslında sırada pek çok kişi olduğunu biliyorum ama rica etsem benim haritamada bir göz atabilirmisin?ben daha çok yeni olduğum için pek fazla anlamıyorum yani aslında anlamaya çalışsamda pek başaramadım :(

tuana öncelikle hoşgeldin.
henüz yeni üye oldugun için, bir süre daha site içinde astrolojik konumlanmalarını araştırmanı ve paylaşımda bulunmanı öneririm. site içinde belli bir süre geçiren üyelere daha detaylı yorumlandırma yapılıyor.
şu an biraz işlerim var ama , akşama doğru, haritanla ilgili bir kaç bir şey karalarım.. sevgiler :)verygood

RE: Doğum Haritası Analizi... - anaksunamu - 05-27-2010 03:18 PM

serena gerçekten çok tşk ederim evet aslıda pek giremiyorum siteye bu aralar sıkıntılı bir dönem geçirdiğim için ailevi nedenlerden dolayı, işte tamda bu nedenden dolayı haritama baka bilirmisin acaba diğe sordum ve tekrar tşk ederimki ricamı kırmayıp bakarım demişsin.

RE: Doğum Haritası Analizi... - Serena - 05-28-2010 12:42 AM

tuana,
sıkıntılar yaşaman, geçtigimiz dönem başak burcundaki transit satürnün güneşinle kavuşup ay balık ile zıt açı almasından kaynaklanmış olabilir. tabii yaydaki plüto, balıktaki uranüs ile de ayın temsil ettigi ev ve aile konuların belirli bir değişim, dönüşüm süzgecinden geçmiştir.

genel olarak sıkıntı, engellemelr, blokajlar, gecikmeler, eskiye dair konuların yıkımı, hayat yolunda satürn sıkıntılarıyla paralel giden öğrenme süreçlerinden geçmiş olabilirsin.

transit satürn teraziye geçtiginde, belli bir rahatlama yaşayacağını düşünüyorum, çünkü satürn etkisi kişisel gezegenlerinden çekiliyor.

başak-balık aksı fedakarlık ve adanma aksıdır. senin güneşin başak, ayın balık burcunda. gene olarak çalışkan, dürüst, fedakar, bir anlamda iyi niyet elçisi gibi bir yapın olabilir. üstelik, neptünyen bir başaksın.
forumdan neptün ve balık temalarını okumanı öneririm.

tüm burç sisteme göre güneşin 11. evde yer alıyor. arkadaşların ve sosyal paylaşımların senin için önemli olabilir mesela...
uranüs, 1. evinde hız, zeka, çabuk kavrama, arkadaş canlısı , özgürlüğüne düşkün bir yapı verebilir.

merkür jüpiter, satürn ve plütoyla kavuşarak öne çıkıyor.
zihinsel aktiviteler, insan ilişkileri , eğitim vb. merküri konularda büyümek, genişlemek, açılmak isteyebilirsin.
yükselen yöneticisinin 9. evde olması; yeni kültürlere merak, seyahat, din, felsefe alanlarında kendini ifade etmek istemene neden olabilir.

venüs ve marsın arasında meydana gelen kare açı, erkekler tarafından beğenilen, çekici, cazibeli bir yanın oldugunu anlatabilir.
karşı cinsle rahat iletişim kuruyor olabilirsin, cinsellik senin için önemli bir unsur olabilir.

12. evinde de terazi stelyumu bulunuyor. 12. ev temalarını da incelemeni öneririm.

RE: Doğum Haritası Analizi... - anaksunamu - 05-28-2010 11:51 AM

Serena haritama baktığın ve yorumlarını yazdığın için tşk ederim.Aslında yaptığın yorumlarda tamda içinde bulunduğum durumu ve kişilik analizimi yaptığını anladım ayrıca önerilerin içinde tşk ederim emeğine sağlık.çiçek

RE: Doğum Haritası Analizi... - yasemen88 - 05-29-2010 12:40 PM

ben de çok rica ediyorum.zira devamlı bir belirsizlik hayatıma yön veriyor sonumu ve potansiyelimi çok merak ediyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.

RE: Doğum Haritası Analizi... - Venüs - 05-29-2010 05:09 PM

SERENA Doğum Haritası Analizi;

Sevgili Serena; sizin haritanız yanılmıyorsam kova tipine giriyor.. Gezegenleriniz çoğunlukla haritanın üzt kısmında ve yarıya batı ve doğuda yerleşmişler.. Siz hem kendi kararlarını uygulayan, hem de çevresinin fikirlerine önem veren biri olmalısınız.. Orijinal fikirleri olan ve bunu uygulamaktan zevk alan bir kişilik…
Güneş ve Merkürünüz 10. ev de balık burcunda kavuşum yapmışlar, aralarında sadece 3-4 derecelik bir orb var buda Merkürü yanık hale getiriyor.. Kendi fikir ve düşüncelerinizde kendinize özgü bir tutum sergilemeniz olası, eğer ki Satürn le bağlantı yapmamış olsa idi başka insanların fikirlerine önem vermeyen biri olmak, sadece kendi düşüncelerini beğenmekte ısrar etmek gibi durumlar yaşayabilirdiniz… Oğlak burcunun evi olarak kabul edilen 10. evde yerleşen bu kavuşum, düşünce tarzı ile topluma ışık tutan bir potansiyel sunmaktadır size.. Balık burcunda yerleşmiş olması da duygusal, hoşgörülü, samimi bir portre çizmenize vesile olmaktadır.. Siz toplumda ki yerinizi yardımsever, duygusal, şirin, çekici bir konuşmacı olarak buluyorsunuz… Bazen fikirlerinizi öne sürerken çekinmeniz olağan, Güneş-Merkür kavuşumunuza kare açı yapan 6. evde akrep burcunda yerleşmiş olan Satürn sizden, öncelikle emin olmanızı ister, planlayıp, güvenilir hale getirmeden dışa sunumu engeller… Bu durum güveninizi sarsmakla birlikte emin adımlarla ilerlemenize de ön ayak olur..
Yine 6. evde akrep burcunda yerleşmiş olan Plüto, Güneş-Merkür kavuşumuna trine açıda… Plütonun 6. evde olması sağlık sorunları hakkında soru işaretleri oluşturabiliyor, ancak, sizin kavuşumunuza olan üçgen açı bu durumu ferahlatıp, aydınlatıyor. Sinsi sinsi seyreden, içten gelişen, uzun süre sonunda anlaşılabilecek olan hastalıkların zeminini engelliyor.. Eğer ki; bir hastalık durumu vaki bulsa bile tez zamanda anlamanız bu açı sayesinde mümkün… Bu durumu ilahi bir lütuf olarak algılamak gerek….Tabiii ayrıca 6. evde ki Satürn de sağlığınıza dikkat etmenizi sağlayacaktır…
9. evde kova burcunda ki Jüpiter Güneşinize semi sextil ( yarım altmışlık) pozisyonda.. Güneş ve Jüpiter arasında ki açı ne olursa olsun, kişide iyimserlik, neşe ve güven kaynağı oluşturur.. Araştırma eğilimi, kendini geliştirme, hedefleri büyütme ve öngörü sağlar… Jüpiterin getirilerinin gölgelerinden biri kibirdir, kişi diğer yaradılmışları kendine muhtaç görüp onlara yardım etmesi gerektiğini düşünüp, herkes yerini bilmeli babında, hem müşfik hem de kibirli bir hale sebep olabilir… Jüpiterin açılarında daima egoya dikkat etmekte fayda vardır… Siz yabancılarla iyi anlaşan, her kültürde insanla sosyal paylaşımlarda bulunabilen biri olabilirsiniz…
8. evde oğlak burcunda ki Neptün ve Güneşiniz sextil açı da.. Neptün oğlaklar genelde geleneksel aile dediğimiz, toplumun kurallarına önem veren, baskıcı diye tabir edilebilecek ailelerden gelebilirler… Özellikle 8. ev konuları ile ilgili baskı gibi gelen, uyarımları ailenizden yaşamış olabilirsiniz.. Karşı cinsten olgun erkekler dikkatinizi çekiyor olmalı, tabii yaşı büyük olma ihtimali de söz konusu.. Duygusal, başarılı, ne yaptığını bilen kadına değer veren, olgun bir erkek ihtiyacı içinde olabilirsiniz…

Ay burcunuz;11. evde Koç burcunda yerleşmiş.. Arkadaşlarınız sizin aslında içten içe kaynayan bir enerjinizin olduğunun farkında olmalı.. İç dünyası dolu, enerjik bir ruh. Ay ve Merkür arasında semi sextil açı mevcut.. Bazen duygularınız ve fikirlerinizin çelişmelerinini deneyimleme söz konusu olabilir.. Böyle zamanlarda oldukça huzursuz bir profil sergileyebilirsiniz… Bazen akıl daha uysal düşünürken, kalp daha asi olabilir…
Ay ve Jüpiter arasında sextil açı oluşmuş… Arkadaş çevrenizde, yabancı kültürlerden gelen sıradışı kimlikte ki beyler sizi etkileyebilir, aniden oluşan kıvılcımlar, Jüpiter sayesinde zamanla büyüyebilir, hatta size işte bu bile dedirttiği zamanlar olmuştur belki de.. Gerçekte hareketli, sıradan olmayan, lider ruhlu, kendini geliştirmiş beyler ilginizi çekse de sizin asıl ihtiyacınız olan, duygusal, verici, düşünceli, olgun ve çalışkan kişilerdir… Bunu biliyor olmanıza rağmen, çılgın iç boyutunuza bazen söz geçiremiyor olabilirsiniz…
Ay burcunuz 6. evde akrep burcunda olan Satürnle trine açı yapıyor.. Gayet dizginleyici bir açı.. Sizin manyetik bir çekim alanınız olduğunu düşünüyorum, gayet esprili, ince zekalı olmalısınız.. Mükemmeliyetçi bir doğaya sahip olmanız nedeniyle, karşıdan da aynı şeyi beklemeniz muhtemel. Oldukça enerjik ve isteklerini elde etme konusunda istekli ve bu uğurda yoğunluğu fazla olan biri olabilirsiniz.. Bu anlamda bakılınca hayatın getirileri sizisoğuk kanlı bir hale getirmiş olabilir..Arzularınız çok güçlü, en derin nefretle, en derin sevgiyi aynı anda yaşayabilirsiniz.. İçten içe kuvvetli olmanız gerektiğini ve başarıya öyle ulaşacağınızı idrak etmiş biri olabilirsiniz…Gurur ve saygı çok önemlidir.. Yalnız bu yerleşim kişide romatizmal hastalıklara ve safra kesesi problemlerine sebep olabilir…
Ay burcunuz ve Plüto arasında quinkuks açı bulunuyor, yine 6. ev akrep aksamından gelen bu açının size gizemli bir hal vermesi mümkün… Ay ve Plüto arasında ki bu açının kıskançlık getirileri olabilir, ilişkilerinizde tutkulu bağlar oluşturabileceğiniz gibi, incindiğiniz de acı bir intikamda alabilirsiniz ve zamanını bekleyebilecek kadar da sabırlısınızdır..
Ay burcunuz 8. evde ki Neptün oğlak, kare açı yapıyor.. Genelde asıl sizi siz sunan ilişkilerden pek hoşnut olmuyorsunuz, daha sınır tanımayan istekleriniz olduğundan, sizi sınırlandıracak verilere karşı soğuksunuz, her ne kadar hayallerinizi tutarlı hale getirmeye çalışsa da bu açının getirileriyle zorlanıyorsunuz…
Venüs-Mars planetleriniz 11. evde ve koç burcunda kavuşum yapmışlar.. Koç burcu etkileri yoğun biri olmalısınız, Stelyum göz önüne alınınca böyle bir durum ortaya çıkıyor.. Enerjik bir çevrede mutlu oluyor olmalısınız. Arkadaşlarınız hem karşı cinsten hem de hemcinslerinizden oluşur. Günlük aktiviteleriniz, sosyal paylaşımlarınız bu kavuşumun, 7. evde ki Uranüsle olan trine açısı göz önüne alınınca, forumda ki profilinizi daha anlaşılır buluyorum.. Siz ilişkilerinizde hiçte sıradan olmayan birisiniz ve öyle kişileri kendinize çekiyorsunuz.. Arkadaş çevrenizden biri ile, aynı ilgi alanlarını, aynı sosyal anlayışı paylaştığınız biri ile bir evlilik söz konusu olabilir… Böyle bir birliktelikte birbirinize, özgür alanlar bırakmanız gerekecektir, gayet enerji dolu, aktif bir ilişki söz konusudur.. Sıradan olmayan ilişkilerin işaretidir…
Jüpiter ve Satürn arasında sextil açı var. Oldukça şanslı bir aspekttir… Hedefleriniz gerçekçidir, kişiye gücü ve zenginliği beraberinde sunar. Hayat önem verilmesi gereken bir amaca hizmet etmelidir.. Kişi ciddidir.Ailenin etkisi kişi üzerinde yoğundur, yine de hayatın getirilerini kolay elde etmek ister… Eğitim önemlidir, yabancı dile oldukça yatkınlık veren bir pozisyondur.. Belki de kariyer hayatınızı yurt dışında sürdürme ihtimali vardır…
Yükselen burcunuz; ikizlerde yine Merküri tarafı yoğun olan yönünüzü ifade eder.. Çok konuşmayı seviyor olmalısınız, oldukça hareketli, bir elinde bin marifet olan biri, akıl hızlı çalışır, yoğunluk fazladır, tutalılıkta zorlanılır.. Uzun boylu yada uzuna yakın, ince, zarif biri olmalısınız. Entelektüel paylaşımları seven, sanat çevresinden ve mistik çevreden sıra dışı bir çevreniz vardır.. 11. ev bağlantıları bunun göstergesi olabilir. Sizi en fazla arkadaşlarınızın anladığına inanıyor ve onların yanında daha rahat oluyorsunuz. Bazen anlatmak istediklerinizle, anlaşılanların farklı olduğunu görmeniz sizi üzüyor olmalı, 10. evden gelen açılarla anlaşılabilir bu durum..Yabancılarla iletişim de zorlanmıyorsunuz, oldukça rahat bir profil çiziyor olmalısınız. Bazen konuşmalarnız da kinaye ve eleştiri dozu kaçma olasılığı söz konusu olabilir, özellikle diksiyona önem verdiğinizi düşünüyorum, kendini ifade edemyen kişilere pek sıcak bakmıyor olabilirsiniz…
Oldukça parlak bir kariyeriniz olduğunu düşünüyorum. Basın-yayın, yazarlık, halkla iletişim, politika, yöneticilik gayet uygun meslekler. Siz hangi konuda çalışırsnız çalışın eminim ki başarılı olacaksınızdır… Mükemmelliğe önem veren, çalışkan, yetenekli biri olduğunuzu düşünüyorum.. Astolojiye olan yatkınlığınız ve yeteneğinizi söylemenin anlamı bile yok, hepimizin bildiği bir şey bu… Ama neden kaynaklandığına dair bir şeyler yazarsam, şunu diyebilirim ki; Öncelikle balık burcunda ki Güneş-Merkür kavuşumunuz artı Neptünle olan sextil açısı Neptünün 8. evde yerleşmiş olması diyebilirim…. Bu anlamda yorum yapıp yazabilmeniz de yine bu açılar ve yerleşimlerin getirisi olabilir…. Sevgiler..
gülücük