Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

RE: Doğum Haritası Analizi... - ateskızı - 05-22-2010 01:37 AM

(05-22-2010 01:27 AM)Serena Yazılan:  [quote='ateskızı' pid='83634' dateline='1274475362']
neptünyen venüs imajıyla, sezgisel ve büyülü olarak görülsen de erkeklerin gözünde tam olarak ele avuca alınabilecek biri olarak algılanmayabilisin. karşı tarafa sundugun imajda bir belirsizlik, gizem, anlaşılamazlık, öngörülemezlik olabilir. ancak bu yorum konusunda tam emin değilim. fikrini paylaşırsan çok mutlu olurum

ben bu yoruma katılıyorum ama bi de o erkeklere sormak lazımgülücük

satürn ve uranüs kareli mars başağının, pek duygusal, romantik erkeklerden hoşlanmaya el vereceğini sanmam zaten erkek figürünü temsil eden bir diğer etmen güneş de başak burcunda. hayatındaki erkekte başak etkisinin yoğun olacağını düşünüyorum.

çok duygusal,mıymıy erkeklerden hoşlanmam ama bi balıktan hoşlandığım olmuştu,doğum saatini bilmiyorum ama katıksız balık deildi bencegülücük

başak etkilerini oldukça taşıyorum ama titizlik,düzenlilik kısmı hariç,ama düzenli olmasam da garip şeylere takılabiliyorum bazengülücük

yorumlar için çok teşekkür ederim,oldukça isabetlileroky,,benim sormak istediğim sence haritamda en çok göze çarpan,en belirgin olan şey nedir yani gezegen,bir açı olarak?

yoğun uranüs etkin, bana zaman zaman özgürlüğüne, sosyal alanlarına fazla düşkün ve biraz mesafeli olabileceğini çağrıştırdı. ki yükselen yöneticisi de 11. evde yer aldıgı için, arkadaşlıklar, sosyal gruplar senin için bir hayli öne çıkabilir..
atıyorum mesela, erkekler seni fazla özgür, bildigini okuyan, gerektiginde sosyalliğinden ve arkadaşlarından vazgeçmeyebilecek biri gibi görebilir belki..
plüto etkili ay aslan da biraz kaprisli olabilir.
kolay kolay kimsenin ayağına gitmemek, alttan almamak, çünkü reddedilmekten fazlaca korkmak gibi. aklıma bunlar geliyor.
bunların toplamında, belki dışarıdan biraz ''snop'' algılanabileceğini düşündüm.
gölge olabileceğini düşündüklerim bunlardı..

haritanın 3 ve 9. ev konumları güzel. 3. evde koç burcunda yer alan jüpiterin düşünsel ifadeye coşku, hız ve çabuk kavrama özellikleri katarken, öğrenmeye dair ikizler konularında jüpiter bol keseden dağıtır. zeka, insan ilişkileri, komünikasyon ve bilim yeteneği gibi.
9. evin akademik ve felsefe içerikli konuları da burada yerleşen, satürnden sekstil açı alan merkürle verimli biçimde öne çıkabilir.. gülücük
[/quote)
tekrar teşekkür ederim,yorumlar gerçekten isabetli verygood snop olarak algılanmıyorumdur heralde,yani umarım öyledirgülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - Serena - 05-22-2010 01:42 AM

rica ederim verygood
gölge taraflarımızı eğittiğimiz takdirde, gayet normal algılanırız zaten. belki bu yönleri içinde hissediyosundur ve objektif bir bakışla kendini eğitiyorsundur. eğer öyle ise, snop vs. olarak da algılanmazsın zaten gülücük

RE: Terazi için; - Terazi - 05-22-2010 10:54 PM

(05-16-2010 03:53 AM)Aprilios Yazılan:  Ay Kova´sı olarak; bi´arkadaş grubunun parçası olmak, evrensel ya da toplumsal boyutta mottoya sahip dernekler vb. topluluklar arasında yer almak, derinlikli ihtiyaçların listesinde ilk sıralarda gözlemlenebilecek olanlardır. Bu listeyi; bağımsız ve özgürlük taraftarı, orijinal, muhafazakarlık karşıtı ve muhalif olmak gibi Kovasal özelliklerle uzatabiliriz. Kova, zihin odaklı ve rasyoneldir. Ki; duygusal yaklaşımların, Kova toprağında yeşerdiğinden, mantıksal çerçevede fotoğraflanır. Benzer olarak, annen ile ilişkinde, duygusal paylaşımlardan çok zihinsel (arkadaş anne modeli) paylaşımların sözü geçebilir. Mesafeli ve ulaşılması zor anne imgesi de Kova potansiyeli için muhtemel seçeneklerden ikisidir. Pluto eli değmiş bi´Ay Kova´sı olarak; mantıksal çerçevede fotoğraflanabilitesi olan duygu arenan, keskinleşme (gri´nin olmaması, uçlarda gezinme vb.) eğiliminde olabilir. Özellikle, aşk-meşk mevzuunda ´´duygularını aldırmış´´ ;) profili çizebilirsin. Nedenselliğine baktığımızda, Kova´nın duygu temalarına kendini pek yakıştırmamasına, düşün dünyasını kıstas almasına ve bu realistik ifadenin, derinlerde, Pluto örtüsü ile saklanmış olmasına -büyük olasılıkla- rastlayabiliriz. Bu kombinasyon aslında bana, siyasi uzantıları çağrıştırdı…örneğin; siyasetle yakınlığı bulunan bi´anne figürü ya da yaşamdan keyif aldığın (5.ev) ´´şeyler´´ arasına, politikanın da muhtemel olarak dahil olabilmesi gibi. Mekanik-teknolojik-bilimsel yani temelde zihne dayalı uğraşıları hobi edinmen olası. Bu ve benzeri hobilerde derinleşme-yoğunlaşma kapasitesine sahip olduğundan da bahsedilebilir. İlk cümlede ifadesine çalıştığım sosyal ve evrensel değişim amaçlı grupların bi´parçası olma ihtiyacın, Pluto parmağı ile yer altına da inebilir. Gizli bi´örgütte yer almak ya da bağlı bulunduğun grubun-derneğin yöneticisi, iktidarı (Pluto = güç teması) olmak vb. Beşinci ev yerleşimli Ay Kova´sı olarak; flört anlayışında, arkadaşlık temeli üzerinde aşk inşası yapma eğiliminde olabilirsin. Yine, Pluto parmağıyla, söz konusu eğilimde, cinsellik temalı kıstaslar da bulunabilir. Aşk-meşk mevzularındaki duygusal yaşam deneyimlerin vasıtasıyla, transformatik bi´süreçten geçebileceğin de olasılıklar arasına katılabilir. Kova, kayıtsız duruşu yani cool´luğu ;) ile ün salmış bi´burçtur, senin de bildiğin üzere. Duygusal olarak muhtemel bazı olumsuzlukları ´´takmıyormuş´´ izlenimi uyandırabilirsin fakat bu ´´önemsemeye değer bulmuyorum´´ dürtüselliği, Plutonik dokunuş ile derinleşerek, belki de fark etmediğin bilinçaltı (Ay) kirliliklerinin, yaşamsal tezahürlerine sebep olabilir. Ay da, Kova da, Pluto da sezgisel boyutu olan üç ayrı potansiyel. Bu üç potansiyelin natalındaki iletişimi sonucu, algıları oldukça açık birisi olabilmen de olasılık dahilinde diye düşünüyorum. Toplumsal kimliğini, yani, mesleki etiketini simgeleyen onuncu ev yöneticisi olarak da Ay´ı görüyoruz. Onuncu ev yöneticisi olan Ay´ın Plutonik kılıfta ve beşinci evde yer alması, keyif aldığın ve yaratıcılığını kullanabileceğin farklı ve zihinsel boyutu olan alanların birinde mesleki edinim oluşturabileceğini olası kıldırabilir. Bu mesleğin gizlilik boyutu da söz konusu edilebilir…toplumsal arenada, çekici bi´kadın imgelemine sahip olabilme ihtimalinden de bahsederek, noktalayayım.

Sormak istediğin herhangi bi´şey söz konusu olursa, lütfen ilet, bilgim yettiğince cevaplamaya çalışırım ;)

Finallerim vardı o yüzden geç cevap yazıyorum Aprilios, lütfen kusura bakma.

Ay kovası olarak arkadaşça paylaşımlara ve özgürlüğüme kesinlikle çok düşkünüm.İkili ilişkilerde çok duygusuz bir profil çizdiğim doğrudur ama içten içe ne kadar kıskanç ve kafada kuran bir insan olduğuma biliyorum.
Algılarım o kadar cok acık ki bazen insan kör veya sağır olmalı bazı durumlarda ama ben olamıyorum ve tepkisiz kalamıyorum..10.ev yöneticisi ay 5.evde şuan okuduğum bölüm bana göre değil.Ama ömrümü bu meslekle geçirmeyi hiç düşünmüyorum planlarım arasında bu yaz gitar çalmayı öğrenmek ve şarkı sözü yazmaya başlamak var bir kaç arkadaşımla gülücük

Yorumların bitirdin galiba tam anlayamadım (nolur bitmesin aðla... ) canım teşekkür ederim sana ;)

Terazi için; - Luli - 05-22-2010 11:47 PM

(05-22-2010 10:54 PM)Terazi Yazılan:  Finallerim vardı o yüzden geç cevap yazıyorum Aprilios, lütfen kusura bakma.

Ay kovası olarak arkadaşça paylaşımlara ve özgürlüğüme kesinlikle çok düşkünüm.İkili ilişkilerde çok duygusuz bir profil çizdiğim doğrudur ama içten içe ne kadar kıskanç ve kafada kuran bir insan olduğuma biliyorum.
Algılarım o kadar cok acık ki bazen insan kör veya sağır olmalı bazı durumlarda ama ben olamıyorum ve tepkisiz kalamıyorum..10.ev yöneticisi ay 5.evde şuan okuduğum bölüm bana göre değil.Ama ömrümü bu meslekle geçirmeyi hiç düşünmüyorum planlarım arasında bu yaz gitar çalmayı öğrenmek ve şarkı sözü yazmaya başlamak var bir kaç arkadaşımla gülücük

Yorumların bitirdin galiba tam anlayamadım (nolur bitmesin aðla... ) canım teşekkür ederim sana ;)
Söyleyebileceklerimi tamamladığımı düşünüyorum ;) ...fakat; sormak istediğin herhangi bi´şey olursa, bilgim el verdiğince cevaplamaya çalışırım. Ben teşekkür ederim =)

RE: Doğum Haritası Analizi... - Venüs - 05-24-2010 07:44 AM

BALIM HARİTA ANALİZİ;

Sevgili Balım haritanız Buket Tip Harita dediğimiz harita cinsinden. Sizin planetleriniz, haritanın doğusunda yerleşmiş.Bu durum bize kendine yeten bir karekteri bildirir. Oldukça öznel bir kişilik çizersiniz. Bir amaç veya görev edinme gereksinimi duyarsınız. Horoskobunuzda ki boş alanlar sizin bilinmeyen özelliklerinizin doğduğu yerler olabilir..

Güneşiniz Uranüs ve MC ile kavuşumda, bulunduğu burç itibariyle yay etkileşimli Uranüsyen bir ışığınız var.Cana yakın , sosyal, gayretli, hoşsohbet biri olmalısınız. Bu özelliklerinizi topluma yansıtma şekliniz, hiçte sıradan olmayacaktır..10. evde ki Uranüsyen Güneşiniz yay burcunun vermiş olduğu potansiyel eşiliğinde; sosyal, sıra dışı, bir lider olma yönünde ünlü olma şansı sunuyor…Bazen gergin, isyankar bir tablo sergilesenizde, insanların dikkatini fazlasıyla kendinize çekiyor olmalısınız..
Güneşinizin 12. evdeki Ay ve Marsa yapmış olduğu sextil açı, içinizde barındırdığınız ruhsal enerjinin de karekterinizle uyumlu olduğunu gösteriyor. Hani derler ya içi dışı bir diye, işte siz tam böyle biri olmalısınız. Ancak kendinizi ifade ederken soğuk ve asabi bir profil çizme durumuna sahipsiniz..

12. evde ve kova burcunda kavuşum yapan Ay ve Mars; sizin köklerinizden gelen dominant diyebileceğimiz sıradan olmayan ruhsal bir enerjinin iç dünyanızda hakim olduğunu gösteriyor.. Siz de bu ruhsal enerjinin farkındasınız, Güneşle olan uyumlu açı farkındalığınızı betimler..Ayınızın 12. evde ve kovada yerleşmesi; sizin bazen insanlardan koparak yaşamanıza sebep olabilir.Hisleriniz, aklınız ve duygularınız birlikte çalışıyor .Oldukça arkadaş canlısı, idealist, özgürlükçü ve katılımcı olma potansiyelini içinde taşıyan, cesur bir dinamizme sahip içsel bir benliğiniz var.10. evle olan uyumlu açılar eşliğinde bunu dışa yansıtmakta zorlanmıyorsunuz. Bazen yalnız kalıp dış dünyanın negatif enerjisinden soyutlanmak istemeniz çok doğal. Kendinize zaman ayırıp rahatlamanızı sağlayacak konularla ilgilenmediğinizde, gergin ve sinirli olabiliyorsunuz.. Araştırıcı birisiniz. Tinsel aydınlığa ulaşmayı hedefliyorsunuz. Ay kova kadını özgürlükçü bir eş arar, eşinizi arkadaş ortamında tanışmış olma ihtimaliniz yüksek, birbirinize boş alanlar sunmayı ihtiyaç olarak görürsünüz. Eşinizle aranızda ki yaş farkı çok olabilir, olgun kişilere çekilen birisiniz..

10. evdeki Merkür yay,11. ev köşesindeki Neptün oğlakla kavuşum yapıyor.
Bu yerleşim sizin forumdaki yazım tarzınızı anlamamı sağladı, forumda yazım anlayışı en farklı olan kişilerdensiniz. Yazma tarzınızda ki şiirsel kısa anlatımlar ve ayrıntısız vurgular tamamıyla bu potansiyelin etkisi olduğunu düşünüyorum. Merkür ve Neptün kavuşumu hakkında yazılacak çok şey var aslında , bu yerleşime sahip kişi karşısında ki kişinin zihnine sızıp ordakileri anlayıp hatta düşüncelerini dahi değiştirebilecek bir yetenekle bezenmiştir. Bu yerleşimin vermiş olduğu yalan söylemeye yatkınlığa dikkat diyorum. Anlattığı hikayeler kişinin dikkati kendine yoğunlaştırmasını sağlar. Mesleki anlamda, reklamcı, provakatör, gazeteci veya yazarlık tam bu yerleşime uygun pozisyonlardır. Müthiş hikayeler, fantastik süslemelerle dolu yazılar yazabilirsiniz. Müzik, şiir rahatlatıcı etkenlerdir.
Merkür-Neptün etkisi sırlarınızı yanlış insana verme ve dışarı sızmasına sebep olma tehlikesine işaret eder. Neptün dokunduğu alanın sızdırıcısıdır. Yalana ve aldatmaya meyil verir, olanı farklı görmenize sebep olur.
Merkürünüzün boğadaki K.A.D. ile Qinkuks açısı 3. evde olduğundan, bu evin konuları ile ilgili, kısıtlamalara, engellere sebep olabilir.Belki de akrabalarınıza kendinizi bir türlü anlatamamanız veya anlamamaları….

Venüs ve Jüpiteriniz 11. evde oğlak burcunda, kavuşum yapıyorlar. Çalışkan biri olmalısınız, karşı cinsten olanlarla arkadaşlık bağlarınız kuvvetlidir, Venüs ve Jüpiter kavuşumunun rehavet verme ihtimaline karşın, oğlakta yerleşmiş olması ve Venüsün Satürnle sextil açı yapması bu rehaveti egale edip, emin adımlarla hedefine doğru ilerleyen biri haline sizi getirebilir. Olgun insanlarla iyi anlaşıyor, yaşlıları seviyorsunuz. Soğuk görüntüsü altında barındırdığı büyük duygu dolumlu Venüs oğlaklar aslında sevgisini vermeyi hak ettiğini, düşündüğü kişi ile karşılaşınca oldukça fedakar olabilmektedir. Bununla birlikte bencil bir duruma da kanalize olmamaya dikkat etmelisiniz.
Lüx, ihtişam, güvenilir, iyi bir yaşam ihtiyacı içersindesiniz. Yazı yazmak, müzik ve şiir sizi rahatlatan etkenlerdir. Sizin sanatınız yazarlığınız diyebiliriz. Yazar olma şansınız yüksek. Bana kalırsa astroloji, insanlığın uyanışı, mistik verili konulara eğilimli olmanız, değerlendirmeniz gereken bir potansiyel. Yazar olarak ayrıntıya girmeden düşüncelerinizi yazmanız, yanlış anlamalara sebep olabilir. (Bir tavsiye olarak; daha detaylı anlatımlar yapmanız, kişilerin alınma ve saldırma dürtülerini sizden bertaraf edebilir.)
Marsınız 12. evde kovada demiştik. Mars ve 10. evde yayda olan Uranüs arasında ki sextil açı yine bize sizin çalışkan, cesur, fiziksel direnişi güçlü, araştırmacı, entelektüel biri olduğunuzun bildirimini sunuyor. Bu oluşum; sinirlerinizi gerebilecek ve fevri hareketler verebilecek bir potansiyel sunar..Genel anlamda haritanız sizin entelektüel, sosyal, araştırmacı, sıra dışı olsa da etiğe önem veren bir karekteriniz olduğunu göstermekte…

Yükselen burcunuz balık ve yönetici gezegen Neptün 11. ev köşesinde oğlakta yerleşmiş. Yönetici gezegeniniz MERKÜRLE KAVUŞUM VE Plüto ile SEXTİL AÇIYA SAHİP. Etkili, çekici, iri gözler, hülyalı bakışlarınız olabilir. Dalgalı veya kıvırcık saçlar. Orta boylu olabilirsiniz. Kilo probleminizi 1.evde ki Chiron dizginliyor olabilir. Oldukça karizmatik, girdiği ortamda bakışları çeken bir fiziğiniz olabilir.
Kişilik olarak ayrıntılara takılan, mükemmeliyetçi, saygıya önem veren, eleştiri dozunu bazen kaçırabilen ama sempatikliği ile kırdığı potları egale edebilen biri..
Tinsel yönlerinizi, mistik eğilimlerinizi, insanlık uyanışı ile ilgili araştırmalar yapan karekteristik verilerinizi haritanızda görmek mümkün. Büyük bir ihtimalle aileden gelen bir 6. his olayınız var. İnsanlara kolay güvenmiyor olma olasılığı mümkün.
Neptün oğlak bize aile baskısı altında yetişen bireylerin bilgisini sunar. Bu yerleşim gerçekçi, dürüst, hayal gücü kuvvetli, oldukça fazla ilgi alanı olan birini anlatır. Aile geleneksel ve tutucu olabilir. Güçlü sorumluluk anlayışınız vardır. Cömert, ileri görüşlü temkinli biri olmalısınız. İnsanları kırmaktan, sıkmaktan hoşlanmayan, gerçekçi olsa da, tutuma önem veren birisiniz. Size de böyle yaklaşılmasını tercih ediyorsunuz.

RE: Doğum Haritası Analizi... - Schatz - 05-24-2010 12:20 PM

Çok teşekkür ederim Venüs ...

Etki ve isabetli yorumun göz doldurucu ....

Sevgiler ...çiçek

RE: Doğum Haritası Analizi... - Venüs - 05-24-2010 01:55 PM

(05-24-2010 12:20 PM)BaLiM Yazılan:  Çok teşekkür ederim Venüs ...

Etki ve isabetli yorumun göz doldurucu ....

Sevgiler ...çiçek

Rica ederim Balim, haritanı incelemek bir zevkti, forumda ki ilk analiz çalışmam sizin için oldu, az çok hatalarımı biliyorum ancak, varsa başka hatalar bilmek isterim, gelişmek adına iyi olur...gülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - Schatz - 05-24-2010 02:01 PM

(05-24-2010 01:55 PM)venüs_ Yazılan:  Rica ederim Balim, haritanı incelemek bir zevkti, forumda ki ilk analiz çalışmam sizin için oldu, az çok hatalarımı biliyorum ancak, varsa başka hatalar bilmek isterim, gelişmek adına iyi olur...gülücük

Klasik bir yorum olmadığı için ilgimi çekti..

Ortalama aynı şeyleri duymak merak duygumu okşamıyor lakin...

Venüs yorumunda.... bunun aşılmış olduğunu içtenlikle söyleyebilirim...

Varsa istek küçük transit yorumuda alabilirim...

utandým

Böylece Yorumcu kimliğini pekiştirmiş oluruz....gözkýrpma

RE: Doğum Haritası Analizi... - Venüs - 05-24-2010 02:13 PM

(05-24-2010 02:01 PM)BaLiM Yazılan:  
(05-24-2010 01:55 PM)venüs_ Yazılan:  Rica ederim Balim, haritanı incelemek bir zevkti, forumda ki ilk analiz çalışmam sizin için oldu, az çok hatalarımı biliyorum ancak, varsa başka hatalar bilmek isterim, gelişmek adına iyi olur...gülücük

Klasik bir yorum olmadığı için ilgimi çekti..

Ortalama aynı şeyleri duymak merak duygumu okşamıyor lakin...

Venüs yorumunda.... bunun aşılmış olduğunu içtenlikle söyleyebilirim...

Varsa istek küçük transit yorumuda alabilirim...

utandým

Böylece Yorumcu kimliğini pekiştirmiş oluruz....gözkýrpma
Zevkle Balim, uygun bir anımda inceler ve yapabildiğime kanaat getirirsem eklerim..verygood

RE: Doğum Haritası Analizi... - Schatz - 05-24-2010 02:19 PM

Merakla bekliyor olacağımverygood