Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

Terazi için; - Luli - 05-06-2010 08:28 PM

Bi´önceki iletimde yükselen Güneş Terazi potansiyeline dair bi´kaç şey karalamıştım. Bu nedenle bu iletide, yoğunluklu olarak Uranüs etkileşimi üzerinde duralım dilersen… Uranyen yükselen Güneş Terazi´si olman; Terazisel ´´sulh´´ yanlılığını, süregelebilecek ´´biz´´ yaklaşımını bi´miktar da olsa törpüleyip, tipik Uranyen saptırma-bilinenden uzaklaştırma sürecine tabi tutmuş olabilir. Ki; bi´önceki iletide de belirttiğim gibi, hayatiyet alanında yer alan Güneş, yüksek kimlik bilinci açısından seni oldukça istidatlı hale getirebilecekken, Uranüs ile oluşturduğu bağıntı ´´bireysellik farkındalığı´´nı adeta cilalamış ;) diyebiliriz. Uranyen yükselen Güneş kişisi olarak; en sevdiğin şarkılardan biri ´´beni kategorize etme´´ olabilir =) bi´önceki iletide belirttiğim ´´her daim bakımlı ve şık´´ (Aslan soslu yükselen Terazi) görünme ihtiyacına renkli olduğu kadar eksantrik ögeler de eklenebilir. Gerçek kendiliğinin ifadesi; bağımsızlığını ilan edebileceğin her alanda hayat bulmaya açıktır…farklı ve özgür ilişkiler (Uranyen Terazi) üzerinden de yaşam enerjini ifadeleştirmek, geliştirme yolunda olduğun kişiliğine´´iyi´´ gelebilecek şeylerden biri olsa gerek. Geleneksel kıstaslar ve söz konusu içeriğe tabi kısıtlanmalar, Güneş´inin ışığını gölgeleyebilecek ihtimallerden, belirteyim. Neptünyen & Uranyen yükselen Güneş Terazi kimliğin; sağlıklı karar alma ve söz konusu karar(lar)ı uygulamaya koyma sürecinde sancıyı davet etme potansiyeline sahip (ihtiyacın olan enerji; natalındaki Plutonik Ay Kova´sında mevcut). Ayrıca, yükselen Güneş Terazi´si ile görünüme katılmış Uranüs, ışıltılı olduğu kadar çarpıcı bi´fiziksel profili de olası kıldırabilir. On birinci ev yöneticiliğinde bulunan Güneş´in, Uranüs ile oluşturmuş olduğu öncü kare; arkadaşlık ilişkileri, sosyal grup aktiviteleri, evrensel ülküler…gibi konularda dürtüsel olarak hareket´e geçme ve ilgili yaşam alanlarında orijinal deneyimler yaşama arzusu (bkz; Güneş bağıntısı) verebilir. Ek olarak; Güneş´inin on birinci ev yöneticisi olarak Asc ile kavuşum alması ve Neptün-Uranüs gibi kolektiflerle dinamik bağlantılar içinde olması; gölge senaryo uzantısında; ilgili on birinci ev konularında (tekrar´a düşüreyim: arkadaşlık ilişkileri, umutlar ve dilekler, bilişim dünyası vb.) bi´tür sürüklenme tecrübesini muhtemelleştirebilir.

devam edecek...

RE: Terazi için; - Terazi - 05-08-2010 11:42 PM

(05-06-2010 08:28 PM)Aprilios Yazılan:  Bi´önceki iletimde yükselen Güneş Terazi potansiyeline dair bi´kaç şey karalamıştım. Bu nedenle bu iletide, yoğunluklu olarak Uranüs etkileşimi üzerinde duralım dilersen… Uranyen yükselen Güneş Terazi´si olman; Terazisel ´´sulh´´ yanlılığını, süregelebilecek ´´biz´´ yaklaşımını bi´miktar da olsa törpüleyip, tipik Uranyen saptırma-bilinenden uzaklaştırma sürecine tabi tutmuş olabilir. Ki; bi´önceki iletide de belirttiğim gibi, hayatiyet alanında yer alan Güneş, yüksek kimlik bilinci açısından seni oldukça istidatlı hale getirebilecekken, Uranüs ile oluşturduğu bağıntı ´´bireysellik farkındalığı´´nı adeta cilalamış ;) diyebiliriz. Uranyen yükselen Güneş kişisi olarak; en sevdiğin şarkılardan biri ´´beni kategorize etme´´ olabilir =) bi´önceki iletide belirttiğim ´´her daim bakımlı ve şık´´ (Aslan soslu yükselen Terazi) görünme ihtiyacına renkli olduğu kadar eksantrik ögeler de eklenebilir. Gerçek kendiliğinin ifadesi; bağımsızlığını ilan edebileceğin her alanda hayat bulmaya açıktır…farklı ve özgür ilişkiler (Uranyen Terazi) üzerinden de yaşam enerjini ifadeleştirmek, geliştirme yolunda olduğun kişiliğine´´iyi´´ gelebilecek şeylerden biri olsa gerek. Geleneksel kıstaslar ve söz konusu içeriğe tabi kısıtlanmalar, Güneş´inin ışığını gölgeleyebilecek ihtimallerden, belirteyim. Neptünyen & Uranyen yükselen Güneş Terazi kimliğin; sağlıklı karar alma ve söz konusu karar(lar)ı uygulamaya koyma sürecinde sancıyı davet etme potansiyeline sahip (ihtiyacın olan enerji; natalındaki Plutonik Ay Kova´sında mevcut). Ayrıca, yükselen Güneş Terazi´si ile görünüme katılmış Uranüs, ışıltılı olduğu kadar çarpıcı bi´fiziksel profili de olası kıldırabilir. On birinci ev yöneticiliğinde bulunan Güneş´in, Uranüs ile oluşturmuş olduğu öncü kare; arkadaşlık ilişkileri, sosyal grup aktiviteleri, evrensel ülküler…gibi konularda dürtüsel olarak hareket´e geçme ve ilgili yaşam alanlarında orijinal deneyimler yaşama arzusu (bkz; Güneş bağıntısı) verebilir. Ek olarak; Güneş´inin on birinci ev yöneticisi olarak Asc ile kavuşum alması ve Neptün-Uranüs gibi kolektiflerle dinamik bağlantılar içinde olması; gölge senaryo uzantısında; ilgili on birinci ev konularında (tekrar´a düşüreyim: arkadaşlık ilişkileri, umutlar ve dilekler, bilişim dünyası vb.) bi´tür sürüklenme tecrübesini muhtemelleştirebilir.

devam edecek...

Özgürlük işte hayatımdaki en önemli kavram... Şık şeyleri severim, taşlı takıları, pembeyi ama aynı zmanda siyahı,egzantrik takıları, farklı renkli ayakkabıları ... Venüs-Uranüs etkisi olunca insanda böyle oluyor ikisini konbin yapıyorum bide ay kovalığı var tabikide dil çýkarma Benimle yeni tanışanların ilk sorularından biri tarzın ne (rock,punk vs.. ) ya da hanqi tarz dinliyosun oluyor..Seviyorum farklı stil makyajları,kıyafetlerı falann dediğin gibi " şık´´ görünme ihtiyacına renkli olduğu kadar eksantrik ögeler de eklenebilir." Bu cümlenden seni analizlerinin başarısını anlıyorum ;)

Birşey sormak istiyorum Aprilios ;
Şöyle demişsin : " Ek olarak; Güneş´inin on birinci ev yöneticisi olarak Asc ile kavuşum alması ve Neptün-Uranüs gibi kolektiflerle dinamik bağlantılar içinde olması; gölge senaryo uzantısında; ilgili on birinci ev konularında (tekrar´a düşüreyim: arkadaşlık ilişkileri, umutlar ve dilekler, bilişim dünyası vb.) bi´tür sürüklenme tecrübesini muhtemelleştirebilir."

11.ev konularında ne gibi bir sürüklenme mesela küçük bir örnekle anlamamı sağlayabilir misin ? Devamını bekliyorum sabırsızlıkla ve kocaman teşekkür ediyorum sana utandým

gizem kara analiz (kızı) - Serena - 05-09-2010 12:53 AM

gizem abla,

kızının venüsü 6. evde yer alıyor. çalışmak, hizmet etmek, faydalı olmak onu mutlu eden konulardan olabilir. 6. evde venüsün yer alması, çalışma hayatı açısından iyidir çünkü iş arkadaşları ile iyi bir uyum ve ahengin yakalanması söz konusudur. 6. evdeki venüs ve ikizler vurgusu sosyal açıdan faal, aktif bir çalışma hayatı, sözlü yazılı çalışma stilleri, işinin sanata dair bir yönü olması gibi olasılıkları akla getiriyor.
6. evde venüs yer aldıgında çalışma arkadaşlarıyla kurulan yoğun bir sosyal iletişim, karşılıklı sevgi ve paylaşımlar sözkonusudur. bu skala, venüsün temsil ettigi aşk ilişkilerini de daha ziyade çalışma arkadaşları arasından seçebileceğine dair bir gösterge olabilir. 6. ev yöneticisinin de 7. evde alması, birlikte ele alınan iş- aşk ortaklıkları gibi konuları öngörebilir..

venüs ikizler, kendisini karşı cinse entellektüel, bilgili, kafası her konuya basan, konuşkan, zeki , çok yönlü bir kadın olarak gösterecektir.
venüs , jüpiter ve uranüs ile t-kare açısı içinde ve açının kilit noktası olarak görünüyor.kilit noktanın, yani bu baskının 6. evde oluşmuş olması, rahatsızlığı ile ilintili bir diğer ipucu olabilir. ancak t-karenin değişken burçlar arasında meydana gelmesi ve venüs, jüpiter gibi benefikler arasında meydana gelmesi; çok ciddi, hasar verici bir etkisi olmamasını açıklayabilir.

ilişkiler bağlamında bu açı, değişkenler arasında meydana geldigi için ilişkilerinde kaygan bir zemin üzerinde olmak gibi bir etki verebilir. kızının diğer etkileri gayet oturaklı ve ağır başlı olsa da, venüs ikizlerin uranüs le yaptıgı sert bakış açısı gönül ilişkilerinde bir yanının çabuk sıkılmaya, değişikliğe , farklılığa , özgürlüğe ihtiyaç duyabileceğinin göstergesidir. güneş ve benlik figürü, ay ve duygular figürü yengeç, oğlak satürn temaslarıyla her ne kadar korumacı, muhafaza eden ve duygusal, sağlam bir atmosferle bezenmiş de olsa, uranüs kareli venüs ikizler figürü kadın olarak sıkılmaya, kaçmaya, çok yönlülüğe, değişikliğe zaman zaman ihtiyaç duyabilir. t-karenin jüpiter- uranüs zıtlığı inançlarla reformun, dogmalarla devrimciliğin zıtlaşmasıdır. jüpiter, uranüs kişisi olarak kızınız inanca dair konuları en sıradışı biçimde ele almak isteyebilir. özgürlük ve bireysellik inancı, dinlerin farklı biçimde ele alınması gibi temalar uranüs jüpiter zıtlıklarında meydana çıkan etkilerdir.
ilişkiler bazında da, venüs, uranüs, jüpiter eksenli değişkenlik, çabuk yön değiştirmek, farklılık arzusu, ilişkilere dair inançlar,öğretilenler ile yenilik ve reform ihtiyacının zıtlaşması gibi etkileri hissedebilir.
t-kare etkisi düşünce boyutundan çıkıp hayatına geçer ise, boşanma, eş değişikliği gibi bir etki verebilir. ama yine de kehanetçilik taslamak istemem..

t-kare etkisini çözen açı, venüsün neptünle meydana getirdigi üçgen açı. farklılık ihtiyacı doğuran uranüs etkisini dinlemeyip, neptüne yönelmesi daha olumlu sonuçlar verebilir. örneğin ilişkilerde fedakarlığa, adanmaya, ruhsal yoldaşlığa, manevi değerlere , kendinden bir şeyler vermeye kanalize olursa daha kalıcı ve sağlam ilişkiler kurabilir. neptün, çözücü etkide oldugu için kendinden vermesi, fedakarlık etmesi gibi konular öne çıkıyor.
aynı zamanda sanatla uğraşmak, hislerini sanata dökmek, venüsün üzerinde oluşan baskıyı hafifletebilir.

mars aslan burcunda. aslan burcu karakterinde bir eş arzulayacaktır. 7. evinde de aslan burcunun yöneticisi güneş yer alıyor zaten.
partnerinde belirgin bir aslan/güneş etkisi göze çarpabilir. yöneten, lider, başarılı, kudretli, büyüleyici, cazibeli, gösterişli, hayranlık uyandıran erkek..
bonkör, hediyeler almaktan, jestler yapmaktan hoşlanan, dişisini koruyup kollayan , lider ruhlu ve güneş gibi göz alıcı bir erkek kızınızı cezbedebilir. erkeklerde aslana dair bu tür kıstaslar arayabilir.

mars aslan burcunda, atılgan, hevesli ve coşkulu bir yapıdadır. bir anda parlayıp sönen bir öfke, kendini krallar gibi öne çıkaran, biraz bencilce, genellikle kendini haklı gören bir kavga stili benimseyebilir. ancak, marsın neptünle olan sert açısı kendini savunmadaki aslan hırçınlığını törpüleyecektir gibi geliyor..
aslan benmerkezciliği neptünle daha duyarlı, duygusal, pişman olan, empati kurabilen bir çizgiye taşınabilir. mars-neptün zıtlıkları zaman zaman otorite kurmak ve kendini ortaya koymak konusunda belirsiz bir duruş, silik bir imaj da verebilir.
kendini savunmak, kişiliğini ortaya koymak ve mücadele gibi marsa dair kavramlar her zaman kolay olmayabilir.
mars-neptün kişisi erkek kavramını da biraz yüceltebilir. bir türlü ulaşılamayan mükemmel erkek ve eş kavramları, hayali kahramanlar neptün mars temaslarıyla özdeşleştirilir. mars aslan , kral gibi, kahraman bir eş ister. neptünle olan bağlantısı bunu iyice ulaşılmaz, hayali bir objeye dönüştürebilir. ve kızınız da erkekler konusunda bu tür neptünyen gölgelerin sıkıntısını yaşayabilir..

jüpiter 9. evde başak burcunda yer alıyor. jüpiterin 9. evde yer alması, inançlar konusunda genişlemeye meyilli bir yapı verir. bilinci yüksek, araştıran, kendni geliştiren, dinleri irdeleyen bir yapıdadır. yüksek öğrenim konularında şanslı olabilir. ruhunu değişik kültürere açmak ve ruhsal yönde ilerlemek için şanslı bir jüpiter yerleşimi var.
jüpiter başak burcunda, sistematik, elle tutulabilir bir inanç sistemi oluşturmak isteyecektir.
tanrı figürü somut ve anlaşılır olmalıdır.. jüpiter 9. evde inançlarda ilerleme ve genişlemeyi başak penceresinden sunar. detaycı, kategorize edilmiş, somut verilere indirgenmiş bir inançlar bütünü..

3. ev balık burcunda, sezgisel bir iletişim verir. insanların duygularını anlaması kolay olur, duygusal zekası iyidir. uranüs de burada yer alıyor.
genel anlamda insanları anlamak, zeka, iletişim, matematiksel konulara yatkınlık, bilimsel ve çok yönlü zeka sözkonusudur. olayları kavraması kolay olur, hızlı düşünür, çabuk kavrar, zeka işleyişi kuvvetlidir diyebiliriz..

plüto 12. evde gizeme merak, iç dünyasını keşif, psişik yetenekler, oldukça derin ve geniş bir içdünya verebilir. kuvvetli bir iç yaşam ve içsel araştırmalar vardır. burada plütonun dönüştürdükleri, psikoloji ve bilinçaltına dair konulardır. gizemli konulara merak, okultizm merakı, içsel yolculuk ( 12. ev yay ) , bilinaçaltının gizlerini keşif, derin arayışlar, manevi şifacılık gibi etkiler verebilir. 12. evdeki plüto genelde öfkesini derine gömmeye meyilli olur. ancak ortaya çıktıgında bir yanardağ gibi de patlayabilir.

gizem abla, kızının harita yorumu bu kadar.. umarım memnun kalmışsındırgülücük bir sorun, merak ettigin bir şey var ise beklerim..

Terazi için; - Luli - 05-09-2010 02:13 AM

(05-08-2010 11:42 PM)Terazi Yazılan:  Birşey sormak istiyorum Aprilios ;
Şöyle demişsin : " Ek olarak; Güneş´inin on birinci ev yöneticisi olarak Asc ile kavuşum alması ve Neptün-Uranüs gibi kolektiflerle dinamik bağlantılar içinde olması; gölge senaryo uzantısında; ilgili on birinci ev konularında (tekrar´a düşüreyim: arkadaşlık ilişkileri, umutlar ve dilekler, bilişim dünyası vb.) bi´tür sürüklenme tecrübesini muhtemelleştirebilir."

11.ev konularında ne gibi bir sürüklenme mesela küçük bir örnekle anlamamı sağlayabilir misin ? Devamını bekliyorum sabırsızlıkla ve kocaman teşekkür ediyorum sana utandým

Alıntı:Satürn ötesi gezegenler, yani Uranüs, Neptün ve Pluton, kitlesel ve kadersel temalara işaret ederler. - Barış İlhan
Neptün ve Uranüs gibi iki büyük enerjinin on birinci ev konularındaki olası gölgeli ifadelerine önemle dikkatini çekmek istedim...sürüklenme kısmı, senin farkındalık kat sayını yüksek tutman ile ters orantılı çalışacaktır bana kalırsa. Örneğin; arkadaşlık ilişkin ile bağlantılı bi´konuda kurban (Neptün prensibinin karanlığı) pozisyonuna düşmeme ya da seni hayal kırıklığına taşıyabilecek (Neptün prensibinin karanlığı) kendini feda etme tutumları içerisine girmeme ve en önemlisi; bu ve benzeri muhtemel senaryoların bilincinde olman gibi. Şey´e benziyor biraz: Evimize hırsız girme ihtimali vardır, hatta bu öyle bi´ihtimaldir ki; ´´hırsızın açamayacağı kilit-kapı yoktur´´ vb. deyimler türetilmiştir sürprizzz Fakat, her gece kapımızı kilitler ve öyle yatarız yarı-ölülüğümüze...ifade etme uğraşım, başarılı olmuştur umuyorum. Bu arada, ben teşekkür ederim =)

T-Kare Enerjisinin Çözümlenmesi - Luli - 05-09-2010 02:41 AM

(05-09-2010 12:53 AM)Serena Yazılan:  t-kare etkisini çözen açı, venüsün neptünle meydana getirdigi üçgen açı.
Jüpiter (1) - Mars (10) - Pluto (7) üç silahşörleri ile bezeli sabit T-Kare kişisi olarak sormadan edemedim; (apex) Mars´ın ikinci evdeki Ay ve Venüs ile oluşturmuş olduğu hava üçgenlerini, söz konusu gömülü enerjinin çözümlendirilebilmesi adına nasıl kullanmalı? Bakış açınızdan faydalanma izin´i vermenizi rica ederim ;)

RE: T-Kare Enerjisinin Çözümlenmesi - Serena - 05-09-2010 09:18 AM

(05-09-2010 02:41 AM)Aprilios Yazılan:  
(05-09-2010 12:53 AM)Serena Yazılan:  t-kare etkisini çözen açı, venüsün neptünle meydana getirdigi üçgen açı.
Jüpiter (1) - Mars (10) - Pluto (7) üç silahşörleri ile bezeli sabit T-Kare kişisi olarak sormadan edemedim; (apex) Mars´ın ikinci evdeki Ay ve Venüs ile oluşturmuş olduğu hava üçgenlerini, söz konusu gömülü enerjinin çözümlendirilebilmesi adına nasıl kullanmalı? Bakış açınızdan faydalanma izin´i vermenizi rica ederim ;)

sevgili aprilios,

benim fikrime göre, mars-jüpiter ve plüto arasındaki t- kare , (ve sabitler arasında meydana geliyor)beni inançlar, idealler (jüpiter) ve coşku, kendini savunma, enerji (mars)
gibi konuların plütonun merceği altında ele alınacağı gibi bir sonuca götürüyor. yani gömük, ifade edilemeyen, güç unsurlarlıya bezeli, görünürde gizli ve örtülü ama patladıgında yanardağ etkisi veren..
mars ve jüpiter kombinasyonu ne kadar coşkuyu, spontanlığı, hareketi temsil ediyorsa, plüto da güç ve gizlenme faktörlerini öne çıkartıyor gibi.
jüpiterden kare bakış açısı alan bir mars, öne atılmak için heveslidir. coşkulu ve ateşlidir. çünkü mars potansiyelinin senin deyiminile jüpiter büyüteçi ile fazlalaşması sözkonusu. içinde böyle coşkulu bir mars potansiyeli varken, plüto bu potansiyeli reddetmeni, gömmeni, gizlemeni isteyebilir. tabii ki zamanı geldiginde çok da şiddetli bir biçimde patlamak üzere.. marsa dair temaları plüto ekseninden alıyor olabilir misin.. düşmanını alt etmek adına ortaya çıkan yüksek gerilimli bir güç, kuvvetli bedensel enerji, güçlü bir hayatta kalma ve mücadele dürtüsü, güç elde etmek gibi mars konularının ölüm-kalım (plüto) penceresinden ele alınması gibi..
aslında dışarıdan hiç de öyle biri gibi görünmüyorsun bence sevgili april gülücük annemin benzer bir açısı vardı, 30 yaşına kadar prensesler gibi yaşamış. 30 undan sonra var mı benden daha güçlüsü diyerek hayata saldırmış bir insan..

mücadele ve güç temalarının plüto ile hem altı çizilmiş, iktidar/hayatta kalma dürtüsü, enerjisi bol olan bir marstan söz edilebilir. plüto gizler ve gömer. ne zaman ortaya çıkacağını da ancak kendisi bilirgülücük ama plüto potansiyelinin genellikle, kendimizi en savunmasız, çaresiz, ve zayıf hissettgimiz anda kendsini ortaya çıkardıgını düşünüyorum..
bir de bu mars, plüto teması genellikle sporcu haritalarında da öne çıkan bir faktör. çünkü bu insanlar muazzam enerjilerini ya spor gibi faydalı uğraşlarla dışarı akıtacaklar ( mars-plüto olumlu yönü ) , ya da cinsel aşırılıklar, gücün kötüye kullanımı, iktidar ve yok etme arzusu gibi gölge enerjilerle dışlanan, aşırı bulunan insanlar kategorisine girecekler..

senin kilit noktadaki marsının da, venüs ve ay gibi tatlı potansiyellerle beslenmesi ; duygularını dışa vurarak, ifade ederek, ihtiyaçların (ay) konusunda talepkar olarak, kişiliğini ortaya koyarak gizledigin ve güç odaklı plütonik enerjileri dağıtabileceğinin göstergesi olabilir.
mesela şunun gibi.. öfke biriktirmek yerine (mars-plüto) seni öfkelendiren duygularını ifade et ve taleplerini ortaya koy (ay-mars)
reddetmek, içine atmak, cinsel enerjiyi gizlemek ve daha da güçlü bir hale dönüştürmek yerine ( mars-plüto) , marsiyen enerjilerin kapısını aç ve cinsel kimliğini daha sağlıklı/ sevgi dolu bir şekilde ortaya koy ( venüs-mars)
mars burada ay ve venüse dokunarak '' içgüdülerini, sosyal ilişkilerini, ikili ilişkilerini ve sevme potansiyelini hareketlendir'' demektedir bana göre..

mars, plüto markajında ihtiraslandıkça, bir o kadar da gizlenmiş ve gömülmüş olabilir. ayın temsil ettigi ev, anne, yuva, içgüdüler, venüsün temsil ettigi sevgi, aşk, sosyal ilişkiler, sevme potansiyeli gibi konularda kendini daha sağlıklı ifade edebilen, isteklerini ortaya koyabilen, açık, direkt ve daha talepkar bir ifadeye ihtiyacın var belki de.. gülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - sitare - 05-09-2010 05:51 PM

Ben 14.06.1986 doğumluyum.Haritamın analizini yaparsanız çok sevinirim çok merak ediyorum çünkü

RE: Doğum Haritası Analizi... - sitare - 05-09-2010 05:58 PM

saati yazmayı unuttum 17.30

T-Kare Enerjisinin Çözümlenmesi - Luli - 05-09-2010 06:43 PM

(05-09-2010 09:18 AM)Serena Yazılan:  marsa dair temaları plüto ekseninden alıyor olabilir misin.. düşmanını alt etmek adına ortaya çıkan yüksek gerilimli bir güç, kuvvetli bedensel enerji, güçlü bir hayatta kalma ve mücadele dürtüsü, güç elde etmek gibi mars konularının ölüm-kalım (plüto) penceresinden ele alınması gibi..
aslında dışarıdan hiç de öyle biri gibi görünmüyorsun bence sevgili april gülücük annemin benzer bir açısı vardı, 30 yaşına kadar prensesler gibi yaşamış. 30 undan sonra var mı benden daha güçlüsü diyerek hayata saldırmış bir insan..
Tipik Plutonik Mars enerjisini taşımadığımı düşünüyorum ben de...mesela, intikam alma dürtüselliğine kapılmam. Bu cümlemi inkar edebilecek tek bi´intikam planına imza atmışlığım var. O da düşünsel boyutta kaldı, icraata dökmekten bi´iki zaman içinde vazgeçtim. Yalnız, allem eder kallem eder, o´nunla (muhtemel düşman kişisi) bi´şekilde karşılaşmamaya, aynı hava sahasından oksijen tüketmemeye çalışırım...özellikle de, öfkem taze ise. Düşmanlıkla yaftalamam kimseyi kolayca; fakat buna ikna edilirsem, yıllar yıllar devrilse de, öfkemin sızısı kalır. Enteresandır, ihtiyacım olan bi´miktar hırstan bile yoksunum ayrıca. Ruhsal anlamda güçlü olmak kesinlikle değerli benim için. Yalnız, Nietzsche´nin de söylediği gibi; bi´tek ölmemeyi bilmek lazım, güç´ü içsel bilinç düzeyine taşıyabilmek adına. O nedenle, daha fazla güçte gözüm yok ;)
(05-09-2010 09:18 AM)Serena Yazılan:  senin kilit noktadaki marsının da, venüs ve ay gibi tatlı potansiyellerle beslenmesi ; duygularını dışa vurarak, ifade ederek, ihtiyaçların (ay) konusunda talepkar olarak, kişiliğini ortaya koyarak gizledigin ve güç odaklı plütonik enerjileri dağıtabileceğinin göstergesi olabilir. mesela şunun gibi.. öfke biriktirmek yerine (mars-plüto) seni öfkelendiren duygularını ifade et ve taleplerini ortaya koy (ay-mars) reddetmek, içine atmak, cinsel enerjiyi gizlemek ve daha da güçlü bir hale dönüştürmek yerine ( mars-plüto) , marsiyen enerjilerin kapısını aç ve cinsel kimliğini daha sağlıklı/ sevgi dolu bir şekilde ortaya koy ( venüs-mars) mars burada ay ve venüse dokunarak '' içgüdülerini, sosyal ilişkilerini, ikili ilişkilerini ve sevme potansiyelini hareketlendir'' demektedir bana göre.. mars, plüto markajında ihtiraslandıkça, bir o kadar da gizlenmiş ve gömülmüş olabilir. ayın temsil ettigi ev, anne, yuva, içgüdüler, venüsün temsil ettigi sevgi, aşk, sosyal ilişkiler, sevme potansiyeli gibi konularda kendini daha sağlıklı ifade edebilen, isteklerini ortaya koyabilen, açık, direkt ve daha talepkar bir ifadeye ihtiyacın var belki de.. gülücük
Bu üç silahşörler kombinasyonuna, güçlü Oğlak stelyumu ve on ikinci evdeki Merkür de eklenmiş olduğu için belki de (yani; temel sağlam dil çýkarma) duygularımın ifadesinde, gereksiz bi´ihtiyatlılıkla, tıkanma noktasına sıkça uğradığım oluyor...değerli tespitlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim, sevgilerimle.

RE: gizem kara analiz (kızı) - gizem kara - 05-10-2010 02:36 AM

(05-09-2010 12:53 AM)Serena Yazılan:  gizem abla,

kızının venüsü 6. evde yer alıyor. çalışmak, hizmet etmek, faydalı olmak onu mutlu eden konulardan olabilir. 6. evde venüsün yer alması, çalışma hayatı açısından iyidir çünkü iş arkadaşları ile iyi bir uyum ve ahengin yakalanması söz konusudur. 6. evdeki venüs ve ikizler vurgusu sosyal açıdan faal, aktif bir çalışma hayatı, sözlü yazılı çalışma stilleri, işinin sanata dair bir yönü olması gibi olasılıkları akla getiriyor.
6. evde venüs yer aldıgında çalışma arkadaşlarıyla kurulan yoğun bir sosyal iletişim, karşılıklı sevgi ve paylaşımlar sözkonusudur. bu skala, venüsün temsil ettigi aşk ilişkilerini de daha ziyade çalışma arkadaşları arasından seçebileceğine dair bir gösterge olabilir. 6. ev yöneticisinin de 7. evde alması, birlikte ele alınan iş- aşk ortaklıkları gibi konuları öngörebilir..

venüs ikizler, kendisini karşı cinse entellektüel, bilgili, kafası her konuya basan, konuşkan, zeki , çok yönlü bir kadın olarak gösterecektir.
venüs , jüpiter ve uranüs ile t-kare açısı içinde ve açının kilit noktası olarak görünüyor.kilit noktanın, yani bu baskının 6. evde oluşmuş olması, rahatsızlığı ile ilintili bir diğer ipucu olabilir. ancak t-karenin değişken burçlar arasında meydana gelmesi ve venüs, jüpiter gibi benefikler arasında meydana gelmesi; çok ciddi, hasar verici bir etkisi olmamasını açıklayabilir.

ilişkiler bağlamında bu açı, değişkenler arasında meydana geldigi için ilişkilerinde kaygan bir zemin üzerinde olmak gibi bir etki verebilir. kızının diğer etkileri gayet oturaklı ve ağır başlı olsa da, venüs ikizlerin uranüs le yaptıgı sert bakış açısı gönül ilişkilerinde bir yanının çabuk sıkılmaya, değişikliğe , farklılığa , özgürlüğe ihtiyaç duyabileceğinin göstergesidir. güneş ve benlik figürü, ay ve duygular figürü yengeç, oğlak satürn temaslarıyla her ne kadar korumacı, muhafaza eden ve duygusal, sağlam bir atmosferle bezenmiş de olsa, uranüs kareli venüs ikizler figürü kadın olarak sıkılmaya, kaçmaya, çok yönlülüğe, değişikliğe zaman zaman ihtiyaç duyabilir. t-karenin jüpiter- uranüs zıtlığı inançlarla reformun, dogmalarla devrimciliğin zıtlaşmasıdır. jüpiter, uranüs kişisi olarak kızınız inanca dair konuları en sıradışı biçimde ele almak isteyebilir. özgürlük ve bireysellik inancı, dinlerin farklı biçimde ele alınması gibi temalar uranüs jüpiter zıtlıklarında meydana çıkan etkilerdir.
ilişkiler bazında da, venüs, uranüs, jüpiter eksenli değişkenlik, çabuk yön değiştirmek, farklılık arzusu, ilişkilere dair inançlar,öğretilenler ile yenilik ve reform ihtiyacının zıtlaşması gibi etkileri hissedebilir.
t-kare etkisi düşünce boyutundan çıkıp hayatına geçer ise, boşanma, eş değişikliği gibi bir etki verebilir. ama yine de kehanetçilik taslamak istemem..

t-kare etkisini çözen açı, venüsün neptünle meydana getirdigi üçgen açı. farklılık ihtiyacı doğuran uranüs etkisini dinlemeyip, neptüne yönelmesi daha olumlu sonuçlar verebilir. örneğin ilişkilerde fedakarlığa, adanmaya, ruhsal yoldaşlığa, manevi değerlere , kendinden bir şeyler vermeye kanalize olursa daha kalıcı ve sağlam ilişkiler kurabilir. neptün, çözücü etkide oldugu için kendinden vermesi, fedakarlık etmesi gibi konular öne çıkıyor.
aynı zamanda sanatla uğraşmak, hislerini sanata dökmek, venüsün üzerinde oluşan baskıyı hafifletebilir.

mars aslan burcunda. aslan burcu karakterinde bir eş arzulayacaktır. 7. evinde de aslan burcunun yöneticisi güneş yer alıyor zaten.
partnerinde belirgin bir aslan/güneş etkisi göze çarpabilir. yöneten, lider, başarılı, kudretli, büyüleyici, cazibeli, gösterişli, hayranlık uyandıran erkek..
bonkör, hediyeler almaktan, jestler yapmaktan hoşlanan, dişisini koruyup kollayan , lider ruhlu ve güneş gibi göz alıcı bir erkek kızınızı cezbedebilir. erkeklerde aslana dair bu tür kıstaslar arayabilir.

mars aslan burcunda, atılgan, hevesli ve coşkulu bir yapıdadır. bir anda parlayıp sönen bir öfke, kendini krallar gibi öne çıkaran, biraz bencilce, genellikle kendini haklı gören bir kavga stili benimseyebilir. ancak, marsın neptünle olan sert açısı kendini savunmadaki aslan hırçınlığını törpüleyecektir gibi geliyor..
aslan benmerkezciliği neptünle daha duyarlı, duygusal, pişman olan, empati kurabilen bir çizgiye taşınabilir. mars-neptün zıtlıkları zaman zaman otorite kurmak ve kendini ortaya koymak konusunda belirsiz bir duruş, silik bir imaj da verebilir.
kendini savunmak, kişiliğini ortaya koymak ve mücadele gibi marsa dair kavramlar her zaman kolay olmayabilir.
mars-neptün kişisi erkek kavramını da biraz yüceltebilir. bir türlü ulaşılamayan mükemmel erkek ve eş kavramları, hayali kahramanlar neptün mars temaslarıyla özdeşleştirilir. mars aslan , kral gibi, kahraman bir eş ister. neptünle olan bağlantısı bunu iyice ulaşılmaz, hayali bir objeye dönüştürebilir. ve kızınız da erkekler konusunda bu tür neptünyen gölgelerin sıkıntısını yaşayabilir..

jüpiter 9. evde başak burcunda yer alıyor. jüpiterin 9. evde yer alması, inançlar konusunda genişlemeye meyilli bir yapı verir. bilinci yüksek, araştıran, kendni geliştiren, dinleri irdeleyen bir yapıdadır. yüksek öğrenim konularında şanslı olabilir. ruhunu değişik kültürere açmak ve ruhsal yönde ilerlemek için şanslı bir jüpiter yerleşimi var.
jüpiter başak burcunda, sistematik, elle tutulabilir bir inanç sistemi oluşturmak isteyecektir.
tanrı figürü somut ve anlaşılır olmalıdır.. jüpiter 9. evde inançlarda ilerleme ve genişlemeyi başak penceresinden sunar. detaycı, kategorize edilmiş, somut verilere indirgenmiş bir inançlar bütünü..

3. ev balık burcunda, sezgisel bir iletişim verir. insanların duygularını anlaması kolay olur, duygusal zekası iyidir. uranüs de burada yer alıyor.
genel anlamda insanları anlamak, zeka, iletişim, matematiksel konulara yatkınlık, bilimsel ve çok yönlü zeka sözkonusudur. olayları kavraması kolay olur, hızlı düşünür, çabuk kavrar, zeka işleyişi kuvvetlidir diyebiliriz..

plüto 12. evde gizeme merak, iç dünyasını keşif, psişik yetenekler, oldukça derin ve geniş bir içdünya verebilir. kuvvetli bir iç yaşam ve içsel araştırmalar vardır. burada plütonun dönüştürdükleri, psikoloji ve bilinçaltına dair konulardır. gizemli konulara merak, okultizm merakı, içsel yolculuk ( 12. ev yay ) , bilinaçaltının gizlerini keşif, derin arayışlar, manevi şifacılık gibi etkiler verebilir. 12. evdeki plüto genelde öfkesini derine gömmeye meyilli olur. ancak ortaya çıktıgında bir yanardağ gibi de patlayabilir.

gizem abla, kızının harita yorumu bu kadar.. umarım memnun kalmışsındırgülücük bir sorun, merak ettigin bir şey var ise beklerim..

çok teşekkürler canım...emeğine sağlık...
yanlız bir şey sorucam hangi ev sistemiyle baktın haritasına...ben placidus ile çıkarmıştım..