Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

ginka analizi - aeon - 04-25-2010 02:07 PM

venüs yay ;
mevcut bayan arketipinde yay burcu özelliklerini görüyoruz.ikili ilişkilerinde veya karşı cinsi etkilemede yay özelliklerini öne çıkartıyorusn.
neşeli , hayata güvenen , gezmeyi eğlenmeyi seven ve kısıtlanmaktan hoşlanmayan bir yapıyı anlatır.
kurduğun illişkilerde somurtkan olmaman bir yana , serüven arzusu da duyabilirsin.bunlar ,yaya özgü felsefi konular da olabilir.9.evde olması ,
farklı kültürlerden veya yüksek öğretimden kişilerle yaşayacağın ilişki veya aşk ilişkilerini aklıma getirdi.
venüsünü güneşle kavuşumda , bunu yazmıştım çok üzerinde durmak istemiyorum.venüs özelliklerini kişiliğinde önemli bir parça haline getirir.
venüs uranüs kavuşumuna sahipsin.hayatında aniden biten ve başlayan ilişkilerden söz edebilirm.bu bitişler, çeşitli yaralar açabilir(şiron)
veya ilşkide karşı tarafa ya da diğer insanlara tavsiyeler verebilirsin.(yara sarmak )
venüs uranüs açısından dolayı , ilişki içinde özgürleşme ihtiyacı hemen aklıma geldi.baskıya ve kısıtlanmaya tepkin belirgin olabilir.
venüsünün bir özelliği de zihinsel paylaşım.ancak , merkür burçlarında olduğu gibi bilgi fırtınasından çok , hayatın anlamını arar tarzda felsefi
paylaşımların olabilir.
venüs , aynı zamanda finans ve maddi değerlerle de ilgilidir.2.ev yöneticin venüs, 9.evde konumlanmış.9.ev konularından maddi gelir elde etmek veya şironu da hesaba katarsak , 9.ev konularıyla ilgili kişilere verebileceğin
tavsiyelerden maddi gelir elde edebilirsin.ancak , finansla ilgili ani değişiklikler maddi kayıplar yaşamana sebep olabilir.

7.ev;
7.evini başak kesmiş.hayatına başak özelliği belirgin veya merkürü güçlü konumda kişileri çekebilirsin.pratik yönü kuvvetli
bu kişilere karşı çekim hissedbilirsin.açık düşmanlıklar veya ortaklıklar kurabilir ve kendinde atıl kalan bu yönleri açığa çıkartabilirsin.
böylecce pratiklik , düzen ve sistemlilik gibi özellikleri bu kişiler sana öğretebilir.
yönetici merkür , yayda ve 9.evde.bu kişilerle yükseköğretim , yabancı ülkelerde karşılaşabilirsin.belki de bu kişlerin hayat felsefeleri veya dini inançları senden farklı olabilir.ayrıca , bu kişilerin haritasında oğlak etkisi olması ,senden yaşça büyük veya olgun kişiler olma ihtimali de var.

mars ;
akrep burcu arenasına yeni geçmiş ve pluto ile kavuşumda bir mars görüyorum.haritandaki eril belirtilerden birisi de marstır.insanların cesaretlerini ve mücadele yöntemlerini göstermesi bir yana , bayan haritasında,bayanın çekim duyacağı erkek arketipini de gösterir.tutkulu, gizemli , kuşkucu ,kurnaz ve yoğun duygulara sahip erkeklere çekilebilirsin.
kıskançlıktan hoşlanmayan bir venüse sahip olsan da , kıskanan erkekleri çekici bulabilirisn.
mücadele yöntemine gelirsek , inantçı ve kararlı bir yanın var.bu konum ,hedefine odaklanan bir yapı verir. \"amaca giden her yol mübahtır\" felsefesine sahip olabilirsin. ancak , bu özelliklerini bu güne kadar göster(e)memiş oalbilirsin.ancak ,bu özellikler daha çok kriz anlarında kendisini gösterir..çünkü , marsın akrepte saklanması bir yana , pluto kavuşumuyla iyice gizlenmiş.(çifte kavrulmuş )
gizlenen akrepsi yönler , kriz anlarında bir volkan gibi patlar.hayatta kalma ve yaşam güdün diğer insanlara göre fazla olabilir.düştükten sonra ayağa kalkmakta
diğer insanlara göre bir adım önde olabileceğini söyleyebilirim.çünkü, akrep -plutonun gücü , hiç düşmemkten düşmemkten değil , düştükten sonra ayağa kalkma ve yeni
başlangıçlar yapmada gizlidir.son olarak , mücadelede rakiplerine karşı manipülatif davranışlar da sergiliyebilrisin.
yazdıklarım sert dursa da yay etkin ,yükselen balık olman tabiki biraz yumuşatıcı özellikler katar :D:D:D
8.ev kişinin korkularını da anlatır.dönüşememek , korkuların üzerine gidememek gibi akrep si korkuların olabilir.
ancak , bunlarla da yüzleşebilme gücün var.

9.ev
yay, felsefe ve 9.ev yazmaktan artık bıktım koptum.w
9.evin dolu gözüküyor.satürn, venüs ve merkürü yazdım.burada uranüsten de bahsedeyim.
9.ev kişinin dini inanışlarını da gösterir.satürn ve uranüsün bulunması.inançlarda yenilik-gelenek çatışmasını veya geleneksel inanışları sonradan terkedeceğini gösterebilir.
venüsün burada olması ise inançlara karşı hoşgörüyü gösterebilir.

jupiter ;
jupiterin kovada ; kovaya özgü konularla barışık olabilirsin.ayrıca ay kovası ve güneş uranüsü de eklersem daha iyi anlaşılır.
12.evde olması ve bazı soru ve cevapları kendi kendine aradığını gösterir.dışarıda aryorsan da bunlar nafile çabalardır.
12.ev jupiterine sahip kişinin, soruları araması gerken yer kendisidir.
yine kovada olması ve 9.ev jupiteri , geleneksel inanışların dışına çıkabiliceğini gösteirir.sert pluto açısı ise 8.evden geliyor ve iç dünyandaki soruları aramanı ve odaklanmanı sağlar.
herşey bitti dediğin anlarda , son bir umut ışığı bulabilirsin.

ay düğümleri ;
kuzay ay düğümün boğada ; bugüne kadar akrep özelliklerini getirmişsin.bundan sonra boğaya yöneleceksin.hayata güvenmen ve kuşkulardan arınmaya çalışman gerekiyor.
özetle , akrebin gölgelrini terk etmen ve hayatın berketine inan yönünü harekete geçirebilrisn.ancak , bu konum biraz zorlu , pluto karşı açısı ay düğümünde mevcut. 8.evdeki pluoyla yaşadığın krizlerden sonra ,
akrebe has yönlerini terkedebilirsin.kuşkucu ,ketum ve herkesi cezalandırmaya çalışmak gibi kendinde gölgeler görüyorsan ; bunları terketmen tekamülün açısından faydalı olur.
öte yandan ,ay düğümleri bir zıtlık içindedir ve 180 derece olduğundan , insanı zorlar.üstelik 180 derecenin güney tarafı daha çok ağırlık kazanır.çünkü getirilerin bu yönde.kuzey tarafı ise yüzmen gerken bilinmeyen alanlar.

ay kova ;
ay kovası olarak , duygusal motivasyonun bir kova gibi.sıradışı olan şeyler senin ilgini çekiyor olabilir.
farklı ve özgür olmakla duygusal tatmin sağlayabilirsin.ayın pluto karesi alıyor.tipik bir ay kovasına göre biraz kıskançlık durumun olabilir.
annen hayatında etkili bir insan mı ?
ayın kovada , 12.evde ve pluto karesi alıyor .bunlar , duygularını göstermekte zorlanan konumlardır.duygular ifadesi güç hale gelebilir.
son olarak , ay , 12.ev konularını biliyor.madde ötesine ilgin olabilir ve sezgileri kuvvetli bir insan olabilirsin.
ayın jupiyle yaptığı kavuşum , sana iyimsrlik katacaktır.yay etkini de düşünürsek genel bir iyimserlik hali katar.ayrıca, pluto karesinin
hard duygularını biraz unutturur.

elimden geldiğince analizi yapmaya çalıştım.memnun kalman dileğiyle...

-son-

Cvp: ginka analizi - ginka - 04-25-2010 04:08 PM

' pid=' dateline= Yazılan:sözümü yerine getiriyorum .geçen süre boyunca klasik astroloji daha çok ilgimi çekmeye başladı.tekniğini bilmesem de ,artık kollektifleri yönetici olarak almayarak işe başladım.kendi adıma daha sağlıklı sonuçlar elde ettim.haritanı da bu şekilde yorumlayacağım.
biraz da paslanmış olabilirim.hatamız varsa inceden söyle , ama yüzüme vurma.
kükrerim ay aslanıyım hehe
whole sign değil paladicusu kullandım.daha whole signe alışamadım.risk almamk adına böyle yaptım.hepsi bittiği zaman takıldığın veya benim net ifade edemediğim yerleri söyleyebilirsin

saturn sözünü pek sevdim gülücük

Alıntı:güneş
güneşin yay burcunda iyi çalışacaktır.genel olarak ,güneş, ateş elementinden olan yay burcunda kendisini
iyi ifade eder.yüksek fikirler , uzun yolculuklar , yüksek öğretim ve
yabancı dil gibi kavramlar senin kişiliğinde belirgin olacaktır.iyimserlik en büyük özelliğin olsa da ,zaman zaman gerçekleri kaçırmana neden olabilir.bir yay olarak ,ikizler burcunun konularında biraz
kadük kalabilirsin.elbecerisi , pratiklik gibi...(zaten başak da 7.evinde )
hayatın her zaman olumlu bir getirisi olacağına inancın olabilir.
olumsuz olarak , yaylara özgü kibir , inanç ve felsefe ile alakalı
konularda ,fildişi kulenden ahkam kesmekten bahsedebiliriz.

-güneş venüs kavuşumuna sahipsin.bir bayan için olumlu bir konum. seni hoş bir bayan yapar.olumsuz olarak kilo alma ve rehavete düşkünlük verebilir.

-güneşin 10.evde ; seçtiğin kariyerde tanınma verebilir.ayrıca , 10.ev alanı kişinin kendini zirvede
hissettiği yerdir.sonuçta ; mc, uranüs, güneş ve venüs kavuşum yay burcunda konumlanmış.mesleğinde tanınmak ve liderlik gibi
kavramlar ön plana geçse de ; bu liderliği , despotik bir liderlik gibi düşünmek yanlış olur.

-güneş uranüs
sıradışı ve marjinal yönlerin olabilir ve bunları toplumsal arenada sergilemekten hoşlanabilirsin.
zaman zaman toplum önünde özgür kız imajıyla anılmak senin hoşuna gidebilir.
yine mc ile kavuşumda oluşu sık meslek değiştirmek , farklı meslekler yapma olasılığını getirdi.

-mc yine yay olduğu için yabancı dil , akademisyenlik ve farklı kültürlerle ilgili kariyer yapmayı aklıma getirdi.
-venüs yayda ve mc ile kavuşumda çeiştli kültürler arasında ilişkileri sağlamak , diplomasi gibi kavramları aklıma getirdi.
keza , tercümanlığı da buraya koyabiliriz.

-güneş yayda kesinlikle yay özelliklerim baskındır... felsefeye hep ilgim vardı bu konuda ahkam kesmekte üstüme yoktur euheueh hehee
-güneş venüs kavuşumumdan nasibini almış bi hatun olduğumu söyleyebilirim ehe :D ( kılo problemim hiç olmadı çok şükür normal bi zayıflığım var.. )
- güneş 10. evde olunca tanınmak liderlik etmek benim için kesinlikle çok önemli kimsenin buyruğunda çalışamam sanırım okul bitince kendi işimde çalışmak isterim aslında. girdiğim ortamlarda çalıştığım küçük işlerde bile bu evdeki güneşim sağ olsun çok katkısını gördüm hehee
-güneş uranüs kavuşumumda sık meslek değiştirmek işte bu benim sanırım :D valla herşeyde gözüm var diyebilirim kih kih marijinalim desem yalan olmaz sanki herkesin yaptığı şeyleri sevmem mesela
- fransızca öğretmeniği okuyorum kariyerim akademisyenlik yönünde olur mu bilemem ama çevirmenlik tercumanlık yönünde olucak gibi...

Alıntı:yükselen burcun balık
bir balık olarak zaman zaman saf ve latif hallerin olabilir.bazen duygusal ve kırılgan imaj sergiliyebilirsin.biraz ıslak bakan gözlerinde olabilir.olumlu olarak ; duygusal ,sezgisel ve
ilhamları çabuk yakalayan bir inssan olsan da ; kırılganlık, çabuk etkilenme ve rehavete düşmek gibi durumlardan bahsedibilir.

-yaa bazen balık alık bakıyorumm koptum.w allahtan çok etkin bi yükselenim yok çok şükür euheuhe .

Alıntı:merkür
-merkürün yay burcunda , satürnle kavuşumda ve şirondan zıt açı alıyor.
bildiğin gibi yay bir jupiter burcudur.merkürün de jupiterde düştüğü söylenir.çünkü , yay, bilgiyi 3.ev mantığıyla almaz.
pek çok bilgiyi alır ve genel bir kanıya varmak ister.belli bir dogma veya inancın üzerine pek çok bilgi yığmak tam bir merkür yayına göredir.
hayatın anlamını arayan felsefi sorulara odaklanmak ,resmin bütününü görmek , çeşitli kültürlere ait bilgiler toplamak ve yabancı dil öğrenmek
bir merkür yayının yeteneklerine uygun konulardır.
olumsuz yönlerinden bahsedersem ;merkür yayı bilgiyi alıp geçmez.bilgiyle oynar , felsefe yapar.kafasında oluşturduğu büyük resmin içine
yeni aldığı bilgiyi yerleştirmeyi hedefler.bu durum, objektifliği kaybetmesine sebep olur.resmin bütününü görmek için resimden uzaklaşmak gerekir.bu durum hoşgörüye sebep olsa da , en küçük anlamlı parçayı kaybettirebilir.

-merkürünü 9.evde görüyoruz.merkürün hem yayda hem de 9.evde .bildiğin gibi 9.ev alanı kişinin yüksek fikirlere ve ahlaka karşı tutumunu gösteriri.
9.ev yüksek öğretimi de gösterir.merkürün burada oluşu iletişimi aklıma getirdi.yabancı dillerle iletişim sağlamak, yazarlık veya çevirmenlik yapabilirsin.
9.evin sadece merkürden ibaret olmadığı için burada daha fazla detaylandırmak istemiyorum.şuan üstün körü geçip ,sonra ayrıntılandırırım.

-merkür satürn kavuşumu
ne kadar iyimser etkin olsa da satürn sana ciddiyet verecektir.satürnün fikirlerini hayata geçirmek konusunda sana baskısı olabilir.pek çok mühendis ve mimarın haritasında rastlanan bir açıdır.pratikte değeri olan fikirlerle ilgilenmeyi de buraya koyabiliriz.
satürnün de yay potansiyelinin bir parçası . seni ,yüksek öğretim ,yurtdışı gibi konularda frenlemesi söz konusun olabilir.şüphesiz ,
tamamen seni 9.ev konularından koparamaz.ancak, belli zorluklar da olacaktır.9.ev konularında gecikmeler, hak ettiğini alamama düşüncesi.9.ev konularında biraz daha
sebatkar ve azimli olman işine yarayabilir.satürnün olduğu yer şakaya gelmez.önce zirve hedefini belirlemen , sonra da buna ulaşabileceğin kısa vadeli planlar, satürn stratejisine uyar
çünkü zirveye çıkman için kıt kaynakları , en uygun şekilde kullanmalısın.
merkürünle kavuşum yapması fikirlerini ifade ederken kendine güvensizlik verebilir.bilhassa, bu güvensizlik küçüklüğünde olmuş olabilir.
ayrıca şiron da merkürünüe zıt açıyla bakıyor.9.ev konularında veya düşün dünyanda belli soruların anlamını bulamamak gibi bir durumun olsa da insanlara şifa vermek ve rehberlik yapmak durumun olabilir.küçükkken fikirlerin önemsenmemiş olabilir veya ilköğretimde zorluklar yaşamış olabilirsin.çünkü,3 ev yöneticisi merkür satürnle kavuşumda ve şirondan zıt açı alıyor.hatta ilkokulda aldığın kapamayan yaralarını şifalandırarak atabilirsin.son olarak , satürn ve şiron merkürünün dikkatini toplayacaktır.merkür yayının aşırı genişleme sonucu gelen dikkatsizliği veya ilgisinin gereksiz şeylere
dağılmasını önler.merkür jupiter 72 derelik açısı ,jupitere özgü yetenekleri merkürüne aktarmış.çok tekrara düştüğüm dil konusu veya
dini konulara çabuk hakim olmak şekllinde kendisini gösterebilir. 72 derece yetenekle ilgilidir...
satürn form vermekle alakalıdır.yayın genişlemesi olsa da , form vermek için daralmak gerekelidir.fikirleri ortaya atmak kolaydır.ancak, en basit bir fikri bile hayata geçirmek ve inşa çok etmek zordur.satürn ise fikirlerini gerçekleştirme gücü , mantık-muhakeme gibi konularda sana güç verecektir.ancak ,satürn başarısı biraz ter kokar.çünkü gerçekleştirmek her zaman zordur.zaman zaman karamsar
düşünce verse de , bence iyi olmuş:D yay etkisiyle uçuşa geçmeni önlemiştir.

biraz paslandım.devamı da gelecek verygood

-saturn cidden şakaya gelmiyo ne gecikmeler yaşattı bana sağolsun tam tıkır görevini icra ediyor...
- ilk okulda zorlu bi psikoljim vardı küçük yaşımlarımda depresif ve güvensiz hatırlıyorum kendimi hep yaa çok doğru bi tespit olmuş aeon verygood çok şükür şıfalandırdım kendimi...
- dil konusunda diksiyonum çok iyidir ingilizce olsun almanca olsun fransızcada biraz zorlanmış olsamda onuda kaptım baya.. pek severim fransızcayı
-ya üniversite hayatımda başarılı olabilmem için saturn beni çok zorluyo orası kesin karamsarlaşıyorum herşeyi bırakasım geliyo bazen...

Cvp: ginka analizi - ginka - 04-25-2010 04:46 PM

\'aeon\' pid=\'80598\' dateline=\'1272190047\ Yazılan:venüs yay ;
mevcut bayan arketipinde yay burcu özelliklerini görüyoruz.ikili ilişkilerinde veya karşı cinsi etkilemede yay özelliklerini öne çıkartıyorusn.
neşeli , hayata güvenen , gezmeyi eğlenmeyi seven ve kısıtlanmaktan hoşlanmayan bir yapıyı anlatır.
kurduğun illişkilerde somurtkan olmaman bir yana , serüven arzusu da duyabilirsin.bunlar ,yaya özgü felsefi konular da olabilir.9.evde olması ,
farklı kültürlerden veya yüksek öğretimden kişilerle yaşayacağın ilişki veya aşk ilişkilerini aklıma getirdi.
venüsünü güneşle kavuşumda , bunu yazmıştım çok üzerinde durmak istemiyorum.venüs özelliklerini kişiliğinde önemli bir parça haline getirir.
venüs uranüs kavuşumuna sahipsin.hayatında aniden biten ve başlayan ilişkilerden söz edebilirm.bu bitişler, çeşitli yaralar açabilir(şiron)
veya ilşkide karşı tarafa ya da diğer insanlara tavsiyeler verebilirsin.(yara sarmak )
venüs uranüs açısından dolayı , ilişki içinde özgürleşme ihtiyacı hemen aklıma geldi.baskıya ve kısıtlanmaya tepkin belirgin olabilir.
venüsünün bir özelliği de zihinsel paylaşım.ancak , merkür burçlarında olduğu gibi bilgi fırtınasından çok , hayatın anlamını arar tarzda felsefi
paylaşımların olabilir.
venüs , aynı zamanda finans ve maddi değerlerle de ilgilidir.2.ev yöneticin venüs, 9.evde konumlanmış.9.ev konularından maddi gelir elde etmek veya şironu da hesaba katarsak , 9.ev konularıyla ilgili kişilere verebileceğin
tavsiyelerden maddi gelir elde edebilirsin.ancak , finansla ilgili ani değişiklikler maddi kayıplar yaşamana sebep olabilir.

neşeli olmak bana iyi geliyo karşımdakine de... ya özgürleşme ihityacının yanı sıra (akrep ay karem) sanırım söylediğin gibi kıskanılmayı seviyorum haififten sanki gülücük
venüs hakkında anlattıkların bana çok uyuyo aeon ama ani başlayan ilişkiler ve ani bitişler yaşamadım henüz... ama macera tutkum buna sebebiyet verebilir sanki... ama istermisin desen istemem şahsen böyle bişey arkadaşlık bazında kız erkek ilişkilerine bakıcak olursak çok bitişler yaşadım. sildiğim çok arkadaşım oldu...
ya haritam felsefe üzerine kendimi versem filozof olur çıkarım kesin amanın almıyım hiç hehee

Alıntı:7.ev;
7.evini başak kesmiş.hayatına başak özelliği belirgin veya merkürü güçlü konumda kişileri çekebilirsin.pratik yönü kuvvetli
bu kişilere karşı çekim hissedbilirsin.açık düşmanlıklar veya ortaklıklar kurabilir ve kendinde atıl kalan bu yönleri açığa çıkartabilirsin.
böylecce pratiklik , düzen ve sistemlilik gibi özellikleri bu kişiler sana öğretebilir.
yönetici merkür , yayda ve 9.evde.bu kişilerle yükseköğretim , yabancı ülkelerde karşılaşabilirsin.belki de bu kişlerin hayat felsefeleri veya dini inançları senden farklı olabilir.ayrıca , bu kişilerin haritasında oğlak etkisi olması ,senden yaşça büyük veya olgun kişiler olma ihtimali de var.

bu yoruma bayıldım aeon hehee benden olgun saturnyen biri olması, merkürisi kuvvetli olması...ve başak detaycılığına sahip olması... benim eksikliklerimi tamamlaması önemli gülücük

Alıntı:mars ;
akrep burcu arenasına yeni geçmiş ve pluto ile kavuşumda bir mars görüyorum.haritandaki eril belirtilerden birisi de marstır.insanların cesaretlerini ve mücadele yöntemlerini göstermesi bir yana , bayan haritasında,bayanın çekim duyacağı erkek arketipini de gösterir.tutkulu, gizemli , kuşkucu ,kurnaz ve yoğun duygulara sahip erkeklere çekilebilirsin.
kıskançlıktan hoşlanmayan bir venüse sahip olsan da , kıskanan erkekleri çekici bulabilirisn.
mücadele yöntemine gelirsek , inantçı ve kararlı bir yanın var.bu konum ,hedefine odaklanan bir yapı verir. \" felsefesine sahip olabilirsin. ancak , bu özelliklerini bu güne kadar göster(e)memiş oalbilirsin.ancak ,bu özellikler daha çok kriz anlarında kendisini gösterir..çünkü , marsın akrepte saklanması bir yana , pluto kavuşumuyla iyice gizlenmiş.(çifte kavrulmuş )
gizlenen akrepsi yönler , kriz anlarında bir volkan gibi patlar.hayatta kalma ve yaşam güdün diğer insanlara göre fazla olabilir.düştükten sonra ayağa kalkmakta
diğer insanlara göre bir adım önde olabileceğini söyleyebilirim.çünkü, akrep -plutonun gücü , hiç düşmemkten düşmemkten değil , düştükten sonra ayağa kalkma ve yeni
başlangıçlar yapmada gizlidir.son olarak , mücadelede rakiplerine karşı manipülatif davranışlar da sergiliyebilrisin.
yazdıklarım sert dursa da yay etkin ,yükselen balık olman tabiki biraz yumuşatıcı özellikler katar :D
8.ev kişinin korkularını da anlatır.dönüşememek , korkuların üzerine gidememek gibi akrep si korkuların olabilir.
ancak , bunlarla da yüzleşebilme gücün var.

marsımı fena deşifre ettin aeon hehee
Alıntı:9.ev
yay, felsefe ve 9.ev yazmaktan artık bıktım koptum.w
9.evin dolu gözüküyor.satürn, venüs ve merkürü yazdım.burada uranüsten de bahsedeyim.
9.ev kişinin dini inanışlarını da gösterir.satürn ve uranüsün bulunması.inançlarda yenilik-gelenek çatışmasını veya geleneksel inanışları sonradan terkedeceğini gösterebilir.
venüsün burada olması ise inançlara karşı hoşgörüyü gösterebilir.

off yaa bende 9. evden bıkıyorum allahtan güçlü akrep falan var oralarda... her türlü dini inançlara hoş görülüyümdür evet...

Alıntı:jupiter ;
jupiterin kovada ; kovaya özgü konularla barışık olabilirsin.ayrıca ay kovası ve güneş uranüsü de eklersem daha iyi anlaşılır.
12.evde olması ve bazı soru ve cevapları kendi kendine aradığını gösterir.dışarıda aryorsan da bunlar nafile çabalardır.
12.ev jupiterine sahip kişinin, soruları araması gerken yer kendisidir.
yine kovada olması ve 9.ev jupiteri , geleneksel inanışların dışına çıkabiliceğini gösteirir.sert pluto açısı ise 8.evden geliyor ve iç dünyandaki soruları aramanı ve odaklanmanı sağlar.
herşey bitti dediğin anlarda , son bir umut ışığı bulabilirsin.

iç dünyamda mutlu ve huzurluyum soru ve cevapları kendi içimde bulabilmek güzel bişey... herşey bitti dediğim anlarda sihirli bi el beni ayağa kaldırıyor.verygood

Alıntı:ay düğümleri ;
kuzay ay düğümün boğada ; bugüne kadar akrep özelliklerini getirmişsin.bundan sonra boğaya yöneleceksin.hayata güvenmen ve kuşkulardan arınmaya çalışman gerekiyor.
özetle , akrebin gölgelrini terk etmen ve hayatın berketine inan yönünü harekete geçirebilrisn.ancak , bu konum biraz zorlu , pluto karşı açısı ay düğümünde mevcut. 8.evdeki pluoyla yaşadığın krizlerden sonra ,
akrebe has yönlerini terkedebilirsin.kuşkucu ,ketum ve herkesi cezalandırmaya çalışmak gibi kendinde gölgeler görüyorsan ; bunları terketmen tekamülün açısından faydalı olur.
öte yandan ,ay düğümleri bir zıtlık içindedir ve 180 derece olduğundan , insanı zorlar.üstelik 180 derecenin güney tarafı daha çok ağırlık kazanır.çünkü getirilerin bu yönde.kuzey tarafı ise yüzmen gerken bilinmeyen alanlar.

topraksılaşmayı 2. ev konularını hayata geçirmeyi öğrenmem gerek ...

Alıntı:ay kova ;
ay kovası olarak , duygusal motivasyonun bir kova gibi.sıradışı olan şeyler senin ilgini çekiyor olabilir.
farklı ve özgür olmakla duygusal tatmin sağlayabilirsin.ayın pluto karesi alıyor.tipik bir ay kovasına göre biraz kıskançlık durumun olabilir.
annen hayatında etkili bir insan mı ?
ayın kovada , 12.evde ve pluto karesi alıyor .bunlar , duygularını göstermekte zorlanan konumlardır.duygular ifadesi güç hale gelebilir.
son olarak , ay , 12.ev konularını biliyor.madde ötesine ilgin olabilir ve sezgileri kuvvetli bir insan olabilirsin.
ayın jupiyle yaptığı kavuşum , sana iyimsrlik katacaktır.yay etkini de düşünürsek genel bir iyimserlik hali katar.ayrıca, pluto karesinin
hard duygularını biraz unutturur.

elimden geldiğince analizi yapmaya çalıştım.memnun kalman dileğiyle...

-son-

duygularımı ilişkilerimde belli edemiyorum ve karşısı hislerimi kaybettiğimi zennedebiliyor soğudum olarak anlayabiliyor...
kıskançlık var bende... sevdiğim insanı özellikle.. annemle aram çok iyidir dostumdur kendisi bi başak yükseleni oğlak ay burcu aslan biri olarak :D
memnun kalmam mı sevgili arkadaşım saolsın ellerine bilgine sağlık çiçek

RE: Doğum Haritası Analizi... - aeon - 04-25-2010 04:51 PM

rica ederim ginka verygood

pumkin yakını - Serena - 04-25-2010 10:20 PM

sevgili pumkin,

haritayı kısaca toparlamak istiyorum.
güneş ikizlerin çok yönlü ve sosyal kişiliği , yükselen terazi ile kendisini orta yollar ve makul çözümler bulan denge uyum ve sosyalliğe önem veren bir yapı ile dışarı yansıtır. iletişim, ikili ilişkiler,sosyallik ve denge kavramları kişi için önemlidir.
yükselen şiron, hassasiyet, eleştirel yapı, hijyen düşkünlüğü, öğreticilik, dürüstlük ve kendisiyle fazlaca uğraşmak gibi yönlerle karşısına çıkabilir.
ama yükselen şiron her zaman için, bu hayatını temiz, dürüst, vasıflı ve insanlara da iyi örnek olan bir kişilik olarak geçirmek isteyecektir.
plüton ile olan sert bağlantılar, biraz daha içe gömük bir mizaç verecek, psikoloji ve hayatın daha derin noktalarına inmek konusunda güdümleyecektir.

siz placidus a göre değerlendirmemi istediniz ancak, whole signs sistemiyle de biraz kabaca ele almaktan geri duramayacağım çünkü placidus beni tam olarak tatmin etmiyor. whole signs a göre güneş, krizlerin evi olan 8. evde değil 9. evde olacaktır. dolayısıyla yurtdışı bağlantıları, çok okumak, çok gezmek, farklı kültürleri keşfederek ruhsal aşama kaydetmek istemek, felsefe ve inançlar, dünya insanı olmak gibi etmenlerin altı çizilecektir. güneş,yani baba ve benlik figürü çok önemli. dolayısıyla 8 ve 9. evler, her ikisi de kişi için önemli gelişim alanlarından olacaktır. ölüm teması, psikoloji, krizler ve öte alem de(8. ev) felsefe, aşkınlık ve seyahatler de(9. ev) güneşin ışığından nasiplenebilir.

10. eve düşen ay, sivrilme ve şöhret konusunda şans tanıyabilir. pozisyon aslanın öngördügü biçiminde, yöneticilik, idare, ve ya sahne sanatları doğrultusunda olabilir. mesleğinde annesinin rolü, desteği hissedilebilir. 10. ev toplum önünde aldıgımız apoletleri, madalyaları simgeler. burada yer alan ay ; koruyan,kollayan,duyarlı bir figür olarak toplum önünde yer alabilir. whole signs sisteme göre ay 11. evde yer alıyor. arkadaşlara, çevreye karşı duyarlı ve anaç bir tavır , onları koruma, kollama istegiyle beraber aslanın ifade ettigi üzere ; yönetmek , girdigi ortamda sivrilmek ve baş olmak isteyen bir yapı verebilr.

satürn, bulundugu burcun temaları ile ilgili sıkıntı ve yüzleşilmesi gereken derslere neden olur. satürnün bulundugu burca dair konular kişide belli bir korku ve gerginliğe neden olabilir. yakınınızın haritasında satürn koç burcunda, atılım isteyen işler, cesaret, önderlik, hareket, girişimler vb. gibi konulara bir parça korku öğesi katarken, hem de bu konular üzerinde ince ince çalışılan ve arzulanan temalardan olacaktır. satürn koç, lider olamamaktan, başaramamktan, girişimlerinin sonuç vermemesinden korkabilir. keza, ay aslan da içgüdüsel olarak lider, beğenilen , imrenilen ve sözü dinlenen bir mertebeyi isteyecektir.
yakınınızda özgüven, girişimler, parlama, cesaret ve liderlik gibi aslan ve koç temalı konular üzerinde enerji sarfedebilir. bu konuların üzerinde durabilir.

whole sign sistemine göre 7. evde bulunan satürn, satürn karakterli bir eş getirebilir kendisine. yaşça olgun, bilge, kariyer sahibi, ciddi bir kimse olabilir mesela..
aynı zamanda satürn, evlilik ve ortaklıkla ilgili gecikmelere, örneğin geç gelen evliliğe, ve evlilik/ortaklık temalı sıkıntıları da beraberinde getirebilir. sıkıntı derken, satürn bilgeliği ışığındaki deneyim ve öğrenme süreçlerini kastediyorum..

merkür boğasının yavaş yavaş öğrenme sürecini, marsla yaptıgı kavuşum hızlandıracaktır. bu konumda merkür boğaya dair konular üzerinde düşünür ve kafa yorar. iyi bir ev, yuva, güzel yemekler, konforlu mekanlar,güvence, rahatlık, bolluk, yatırımlar vb. gibi boğa konuları üzerinde sıkça kafa yorulan konulardan olabilir. keza birleşim yaptıgı mars da, boğa burcunda enerjisini konfor , güvence, güzel yemekler, ve rahatlığı sağlayabilmek için harcayacaktır.
yakınınız para kazanacaktır ama örneğin bunu boğaya dair keyif veren ve rahatlık sunan her türlü şeye yatırmak ve iyi bir dünyevi konfor sağlayabilmek için kazanacaktır mesela.. merkür ve ayın yaptıgı sert bağlantı, duyguları analitikleştirebilir. duygular ve rasyonel zihin bir arada gider. içgüdüler, ihtiyaçlar ve duygusal arena üzerinde düşünmek, fikir yürütmek, zaman zaman rasyonelliğin duygulara galip gelmesi gibi etkiler verebilir. ayrıca kişi duygularını iletişime dökmek, mesela yazmak, çizmek, ya da duygular üzerine konuşmak gibi yönelimler hissedebilir. ama ben yine de ay-plüto nun duygularını çok fazla ortalara dökebileceğine inanmıyorum.:D

sevgili pumkin, yakınının haritasıyla ilgili yorumumu burada noktalıyorum.. sormak istedigin birşeyler olursa bekliyorum.. sevgiler..

Cvp: Serena\\\'ya teşekkürler - Serena - 04-26-2010 01:44 PM

\'pumkin\' pid=\'80695\' dateline=\'1272271893\ Yazılan:Serena,
Emeğine sağlık.
isabetli yorumların için çok çok teşekkür ederim.

Selam ve sevgiler

rica ederim:)utandım

RE: Doğum Haritası Analizi... - aeon - 04-28-2010 01:53 PM

söz verdiğim arkadaşlar ;
cumaya modemimi halledicem.analizlerinize de o zaman başlarım.
internet cafeden siteye girsem de , analizler güzel olmuyor ve odaklanamıyorum.

merikeklik (kızı) - Serena - 04-28-2010 10:59 PM

meral abla,

güneş; başak burcunda..
zeki,planlı,pratik, dürüst, mütevazi,çalışkan, eleştirel, mükemmeliyetçi ve manevi değerleri olan bir yapıdadır..
başak, pratik bir insandır. mars kavuşumu, bu pratikliğe hız katar.
mars etkisi alan güneş başak; pratik, işlerini çabuk halleden, zeki, sorunlara yaratıcı ve hızlı çözümler üretebilen, mükemmeliyete erişmek konusunda aceleci ve sabırsız davranabilen bir yapı verebilir. mars, güneşe dokundugunda kişi hayatı bir savaş alanı gibi görür. hedeflerini bir an önce gerçekleştirmek isteyebilir.. aceleci olabilir.
güneş-uranüs zıtlığı da yine güneşi hareketlendiren diğer bir etmen. başağın sadeliğini, uranüs zıtlığı biraz daha egzantrik bir noktaya taşıyabilir. biraz sıradışı, bireysel, özgürlükçü, egzantrik bir yapı verebilir. uranüsün sert bağlantıları elektrik, bilim ve fenle de ilişkilendiriliyor. bu konulara eğilimi olabilir..
güneş başak, mükemmeli ister. detaycıdır. güneş, mars dokunuşları ise kışkırtılmaya açık bir yapıdadır. mükemmeliyetin bozuldugu, memnuniyetsiz kaldıgı noktalarda kızınız asabileşebilir. çalışmak,planlamak gibi başağa yönelik konularda daha tuttugunu koparan bir ifade (mars) olabilir.
güneş, mars ve jüpiter, başak burcunda 12. evde stelyum oluşturmuş. 12. ev konuları başak inceleme ve detaycılığının altında inceleniyor olacaktır. 12. evde bulunan gezegenler kendilerini tam olarak ifade edemezler. güneş ve marsın burada yer alması utangaçlık, çekingenlik ve içedönük bir yapı verebilir.
ama içsel güç son derece kuvvetlidir. iç dünyasıyla iletişim halindedir. bu nedenle 12. ev güneş konumuyla , diğerilerinin beceremediği içsel bağlantıyı sağlayarak başarıya ulaşmış çok insan vardır. 12. ev konuları kızınız için her zaman önemli konulardan olabilir. içe dönmek, gerçekliği iç dünyasında aramak,psikoloji, manevi öğretiere ilgi, manevi uğraşlar edinmek gibi..
mars başak burcunda, zaten eleştirel ve memnun edilmedigi takdirde kabarabilen bir yapıdadır. 12. ev ile ilgili konularda; mesela sürekli kendini eleştirmesi, kendisni hedef tahtası haline getirmesi sözkonusu olabilir. kafanın içi daima meşguldür. karışıktır.içsel bir öfke, huzursuzluk (mars) ile birlikte, hayatındaki deneyim ,öğrenim ve gelişme süreçlerini 12. ev sahasından toplama istegi beraber gidecektir.. (güneş-jüpiter)

yükselen terazi ;
her şeyden önce görüntüsel güzellik verebilir.
güzelliğe, sevgiye, sanata düşkün; adaletli, uyum ve denge arayan bir yapı verecektir. kozmetik eşyalarını, aynaları,süslenmeyi, güzelliği, uyum ve ahenk veren konuları sevebilir.
yükselen terazi her şeyden önce sosyal, sevilen, beğenilen bir birey olmak ister.. hayatı ele alış biçimi de diplomatik ve adaletlidir. çözümcü, orta yol bulabilen, uzlaşmacı bir yapıdadır. hayatta en başta adalet kavramını sorgular. çünkü hayatı ele alma biçimimizi ve taktıgımız gözlüğü simgeleyen 1. evi terazi burcunun kesmesi, eşitlik, sosyallik, sanat, uzlaşma,haklar ve diplomasi gözlükleriyle hayata bakan bir insanı anlatır.

yükselen yöneticisi venüs, satürnle kavuşum halinde.. sevginin gayet önemli oldugu terazi yükselen için, satürnle sert görünüm alan bir venüs; sevgi konusunda deneyim, öğrenme ve yapılanma süreçlerine işaret eder. satürnün dokunduğu gezegen kişi için oldukça arzulanan ve bir türlü yeterli hissedilemeyen bir alandır. sevgisizlik ve yalnız kalma korkusu, sevgi,estetik, güzellik konularıyla ilgili korku ve yetersizlik hisleri, ve bu konularla ilgili deneme-yanılma, yapılanma süreçleri bu konumu anlatabilir. satürn; zorlandıgımız, tırmaladıgımız, sıkıntı çektigimiz ve bu süreçlerin sonunda bizi olgunluk mertebesine taşıyan alanlardır. kızınız içinde venüse dair konular satürn markajı altında ele alınacaktır. şiron bu görünüme zıtlık oluşturuyor. şironun da, satürn gibi yara almak, tedavi etmek ve öğrenmek/öğretmek ekseninde etkileri vardır.
ilişkilerden aldıgı yaralarla öğrenip yapılanarak, hem kendine hem insanlara faydalı olmak gibi şiron-venüs etkileri hissedilebilir.

venüs, bir kadın için kendisini karşı cinse nasıl sundugunun da göstergesidir. yengeç burcunda; kızınız kendisini karşı cinse anaç, evcimen,koruyan, güven veren, anne olabilecek bir dişi olarak gösterecektir. aynı zamanda satürn etkisiyle, biraz soğuk, ulaşılmaz, ya da kuralcı, sistematik, disiplinli, ilişkilere belli bir disiplin çerçevesinde bakan biri olarak da görünebilir. bana venüs yengeç, satürnle kavuşumda, biraz evlilik üzerine giden bir yapıyı da çağrıştırdı. zira venüs-satürn, ilişkilerde tutarlılık, kalıcılık, ve evlilik gibi elle tutulur yapılanmalar arayabilir. yengeç zaten evcimendir. annedir.

venüs, satürn temaslarında, satürn yapılanması kendini ilişkiler arenasında gösterir. varlıklı , ona belli bir getiri sağlayabilecek, somut bir sonuç alabileceği ilişkiler ve kimseleri seçebilir. venüs,-satürnün sosyalleşme ve sevilme istegi çok yoğun olmasına rağmen , sosyalleşmek, sıcaklık, sevgisini göstermek gibi venüs konularında sıkıntı çeker. bu temasta venüse dair ne varsa, satürn onu şiddetle ister. aşkı, güzelliği, sosyalleşmeyi, sevilmeyi, canayakın olmayı, karşılıklı sevgi alışverişini canı gönülden isteyecektir ama satürn onu deneyim ve sınavlara tabi tutabilir.

devam edecek..

RE: Doğum Haritası Analizi... - Nota - 04-28-2010 11:09 PM

yükselen terazi-yöneticisi venüs akrep.

pek anlamadım

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Schatz - 04-28-2010 11:15 PM

\'Nota\' pid=\'81021\' dateline=\'1272481750\ Yazılan:yükselen terazi-yöneticisi venüs akrep.

pek anlamadım

nesine bakılacak bunun ?