Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Serena - 04-21-2010 07:40 PM

\'pumkin\' pid=\'80215\' dateline=\'1271863836\ Yazılan:
' pid=' dateline= Yazılan:
'pumkin' pid='79649' dateline='1270983375 Yazılan:Çok teşekkür ederim, Serena.

Diğer konularda da yorum yapma imkanın varsa, müsait bir zamanında isteyebilir miyim?

Selamlar...

tamam pumkin, fırsat buldugumda bakacağımverygood

selamlar serena,

sanırım sıradayım, sabırsızlıkla bekliyorum.
Teşekkürler

verygood pumkin.. yakının haritasıyla ilgili genel bir yorum yapacağım. akabinde meral ablanın kızının haritasını değerlendirmeye çalışacağım..

pumkin (yakını) - Serena - 04-23-2010 11:45 AM

sevgili pumkin,

yakınınızın haritasında genel olarak ikizler potansiyelinden söz etmiştik. yükselimde olan şiron, şironik etkileri fazlalaştırabilir. öğretme vazifesi, insanlara yararlı olma güdüsü, kendi şahsına yönelttigi özeleştiri oklarıyla birlikte çevreye karşı da eleştirel gözlüklerle bakmak, teraziye has konularda vericilik.. diplomasi, tampon görevi üstlenmek, barışı sağlamak, ilişkiler konusunda öğretmek, vermek sözkonusu unsurlardan olabilir.
terazi burcunda yükselen şiron, kişiye ilişkiler/ortaklıklar konusunda başkalarına yardım etmek, şifacılık artıları verebilir.

ilişkiler ortaklıklar konusunda yakınınız kendi hatalarını, yaralarını tedavi edip öğrenirken, bir yandan da başkalarının benzer sorunlarına merhem olabilir. gerçi henüz yaşı küçük, ileride etkisini hissedebilir bu konuların. 12. evde yer alması, onu kendi bilinç dünyasının karanlıklarını sorgulamaya, kendi içsel yaralarını tedavi etmeye ve bu konuda insanlara ışık tutmaya, yardım etmeye itebilir. özellikle terazinin ifade ettigi \' ilişkiler ve uyum \' temalarının irdelenmesi söz konusudur.

güneydüğüm dsc noktasıyla birleşmekte ve koç burcunda. ilişkiler ile ilintili olarak gelen karmik yükün altı kırmızı kalemle çizilmiş gibi. ve asc ile birleşen kuzeydüğüm,terazi burcunda ; ilişkiler eksenli karmaların bu hayatında çözümlenmesi gerektigine dair işaret niteliğinde olabilir.

yükselen yöneticisi venüs, 9. evde, güneş ise dispozitörü merkür ile birlikte 8. evde yer almakta. başlıca öne çıkan yaşam alanları 9 ve 8. evler dahilinde gibi görünüyor.

yakınınız kendisini gerçekleştirirken din,felsefe, yurtdışı, yabancı kültürler ve yüksek eğitim gibi 9. ev temalarını kullanabilir.

güneş 8. evde, ölüm ve ölüm ötesi konulara, bilinmeyenlere , krizler ve dönüşüm süreçlerine ışık tutar. bu evde yer alan merkür, güneş ve mars yığılımı bu konuların yakınınızın hayatında söz sahibi konular olabileceğine işaret edebilir. ikizler burcundaki güneş ve merkürün bir arada burada yer almasını, bilinmeyene/metafiziğe karşı artı bir merak olarak yorumluyorum ben. çünkü ikizler ve merkür etkileri iletişim kuran, araştıran , merak eden, sorgulayan potansiyellerdir.dönüşümler, kriz süreçleri,hayatın karanlık/bilinmeyen bölgeleri ve yeniden doğum ve ölüm temalarının hayatında yer tutan, sorgulanan etmenlerden olması muhtemel olabilir. ayrıca bu yerleşim psikolojik dönüşümler ve ölüm korkularıyla da ilişkilendirilir.

güneşin plütodan aldıgı sert açı, plütonik yaşam alanlarına bir vurgu daha yapıyor. plüto ile ilgili tüm potansiyellerin ; kriz, korkular, ölüm, psikoloji ve güç kavramlarının incelenen, bir arada yaşanan etmenlerden olabilmesi ihtimali bir kez daha öne çıkıyor.

güneş ikizler ama, plütonik vurgulu bir ikizler. dolayısıyla yakınınız tipik bir ikzlere göre biraz daha içine kapanık, ya da kişiliğinin belli bölümlerini saklayan, gömen bir kişi olabilir.bu yerleşim tipik ikizler gevezeliğini perdeleyebilir.

ay aslan, gururlu, önde olmak isteyen, lider ruhlu bir yapı verebilir. plütonun aya olan etkisi ile ay aslanın, yönetme istegi ve güç arzusu daha da perçinleniren, duygularını egzajere eden şovmen aslan kendisini gizlemek isteyecektir.plütonun dokundugu ay aslanda önde olmak ve kontrol temaları yoğundur. ama daha gizli kapaklıdır.

ay aslanın mars ve plüto etkileri manüple etmeyi seven, kontrol odaklı, duygusal krizleri yoğun olan (plüton) çabuk kışkırtılan (mars) bir yapıyı çağrıştırıyor.

plütonun aya ve güneşe olan sert açıları, kişinin anne ve babayla ilgili problemler, kriz ve dönüşüm süreçleri yaşayıp yaşamadıgını merak ettirdi. bilgi verirseniz sevinirim..

yükselen terazi; sevgi, uyum, ilişkiler konularına çok önem verir. yükselen yönetici venüsün satürnden sert açı alması, kişiyi sevgi konuları çerçevesinde yetersiz ve sevgisiz oldugu, mahrumiyet çektigi, sevilmedigi, yalnız oldugu, vb. olumsuz duygularla kuşatabilir. ama satürn, sevdi mi de tam sever. satürn ilişki sayısını kısıtlayıp, var olan ilişkilere de sağlamlık, uzun ömür ve ciddiyet katacaktır.

sevgi konusu , üzerinde uğraş vermesi gereken, eğitilmesi gereken, öğreneceği bir alan olabilir. neptünle yaptıgı 150 derecelik bağlantı da, fazla idealize edilmiş sevgi kavramları, fazlaca fedakarlık öğeleri ve kurtarıcı rolü üstlenmek gibi neptün gölgelerini hissettirebilir.

9 ev venüs, yabancı, uzak bir kültürden ya da akademik kariyeri olan bir eşi de çağrıştırdı bana. yakınınızın yurtdışı ve uzaklık temalı aşklar yaşayabilme potansiyeline dikkat etmekte yarar var.

güneşin dispozitörü merkür mars ile kavuşumda, ve dolayısıyla güçlü bir merkürden söz edebiliriz. düşünme becerileri hızlı, çabuk karar veren, çabuk iş bitiren, konuşan, araştıran bir kimlik öne çıkıyor. ayrıca karşısındakinin sözünü kesme, uzun tutulan konuşmalara tahammülü olmama, bazen sert , yaralayıcı ve dobra konuşmak marsın dokundugu bir merkürün öne çıkan etkileri olabilir.

devam edecek..

Cvp: Tuğçe için; - Tuğçe - 04-23-2010 05:12 PM

\'Aprilios\' pid=\'80067\' dateline=\'1271603679\ Yazılan:
'tugcee' pid='79862' dateline='1271315618 Yazılan:aprilios çok güzel tespitler bunlar görüntüyle ilgili takıntı,titizlik doğru olucaktır ilk diyet yaptığım zmnlar sanırım 11 yaşındaydım makara şimdi biraz törpülüyorum kendimi mars başağın 1.ev de olması sebebiyle en çok kendimle uğraşırım en acımasız eleştiriyi kendime yaparım her zmn,gönülçelen mevzusuna gelincede sorumluluk sahibi,işini gücünü seven,en azından bişeye tutkuyla bağlı biri ilgimi oldukça çeker

devamını sabırsızlıkla bekliyorum sevgiler gülücük

aprilios sonradan aklıma geldi mars-şiron-neptün t karesi var haritamda bunun için ne gibi bir yorumun olur merak ettim
Neptün – Şiron arasındaki bağlantıdan çok (bkz; burç değişimi ve iki ağır top için geniş sayılabilecek bi´açı aralığı) Şiron & Uranüs & Mars arasındaki T-Kare gerilimini hatırı sayılır bulduğumu ifade etmeliyim. T-Kare gördüğüm yerde, ilk baktığım şey, niteliksel özelliklerin harita sahibinde daha ´´net´´ izlenebilme olasılığı… Açık ara farkla, natalında vurgulanmış niteliksel enerji: değişken. Uyum gösterme kabiliyeti, sürekli yenilik arayışı vb. uzantıları; yaşamının mottoları arasında işaretleyebiliriz sanıyorum. Asc evindeki Mars Başak´ını, çifte vurguda denetimine almış Şiron´dan sonra, biraz da ikincil denetçi Uranüs´den bahsedelim dilersen… Uranyen Mars Başak´ı seni tipik Mars Başak´lığından saptırıyor ;) olmalı. Diğer bi´deyişle, Mars Başak´lığını ´´tek tip´´liğinden sıyırıyor, ona; yenilikçi, devrimci ve özgün bi´vizyon katıyor olmalı. Bi´önceki iletimde, analiz, hizmet, dakiklik, pratiklik, eleştiri…gerektiren konularda enerji kapasitenin yetebilirliğinden bahsetmeye çalışmıştım. Bu özelliklere bi´miktar ´´elektrik´´ katalım ;) üstelik bağlantının ´´kare´´ olmasından mütevellit, elektriğin voltajını bol tutalım… Örneğin, Mars Başak´ının eli çabukluk potansiyeli Uranüs´ün yüksek voltajlı gönderisi ile ´´uçmuş´´ olabilir. Servis açısından başarısız işletmeler, sinirinin en çok bozulduğu alanlardan sayılabilir mesela =) Eleştiri oklarının çevrildiği her istikamette, en az Plutonik Merkür sahipleri kadar ´´derin´´ yaralar açabilmen de olası. Ki, senin de belirttiğin üzere –Mars, Asc evinde- en keskin eleştiri oklarını kendine yöneltiyor olman da oldukça doğal. Özellikle sosyal imajın hakkındaki ´´mükemmeliyetçi´´ arayışlarına, ´´orjinallik´´, ´´bireysel farkındalık´´ ve her ne pahasına olursa olsun ´´bağımsızlık´´ arayışları eşlik edebilecektir. Sekizinci ev yöneticisinin Asc evinde konumlanması artı Uranüs bağlantısı, muhtemel seksapaliteyi arttırıcı (çarpıcılık) olarak düşünülebilir. Ayrıca; yaşamında ağırlayabileceğin ani krizler, beklenmedik dönüşümler, uç cinsel tercihler ya da deneyimler olarak ifadeleştirilen de olabilir. Mars´ı üçüncü ev –klasik- yöneticisi olarak aldığımızda; sıra dışı yakın akrabalık ilişkileri ya da tecrübeleri, zihinsel açıdan muhaliflik ve reform yanlılığı, yine ´´çabukluğu marifet´´ eller vb. düşünülebilir… Es geçmeden, Uranyen Mars Asc yerleşimi artı üçüncü ev –klasik- yöneticisinin Uranüs etkileşiminde olması artı Pluto üçüncü ev yerleşimi; sihirbazlık gibi bi´meslek potansiyelini olası kıldırdı. Notunu düşmeden edemedim ;) Bunların yanı sıra, Uranüs, olası ´´gönülçelen´´inde zeka, bi´miktar ayrık otu olma ve düşünsel açıdan da ortaklık (arkadaşlık) bulma ihtiyacını işaret eden. Gölgeli olarak; hızlı başlayıp hızlı biten ´´gönül ilişkileri´´ni akla getirtebilir.

Söyleyebileceklerimi tamamladığımı düşünüyorum sevgili Tuğçe. Aklına takılan bi´nokta, sormak istediğin herhangi bi´şey olursa, her zaman beklerim ;) sevgiler.

Örneğin, Mars Başak´ının eli çabukluk potansiyeli Uranüs´ün yüksek voltajlı gönderisi ile ´´uçmuş´´ olabilir. Servis açısından başarısız işletmeler, sinirinin en çok bozulduğu alanlardan sayılabilir mesela =) çok doğru makara eli çabukluk yaptığım yemek,oda topralamk..vs aklıma gelmiyor herşey çabuk olur çabuk bitiriyorum beklemeye katlanamıyorum yemekte çoz hızlı yerim :D

çok teşekkür ederim güzel tespitlerdi çiçek

RE: Doğum Haritası Analizi... - miyase - 04-23-2010 08:10 PM

Sevgili Serena, analizin icin cokcok tesekkur ederim! Ozur dilerim, biraz gec yazdimgülücük

ginka analizi - aeon - 04-24-2010 10:46 AM

sözümü yerine getiriyorum :D .geçen süre boyunca klasik astroloji daha çok ilgimi çekmeye başladı.tekniğini bilmesem de ,artık kollektifleri yönetici olarak almayarak işe başladım.kendi adıma daha sağlıklı sonuçlar elde ettim.haritanı da bu şekilde yorumlayacağım.
biraz da paslanmış olabilirim.hatamız varsa inceden söyle , ama yüzüme vurma.
kükrerim ay aslanıyım hehe.koptum.w
whole sign değil paladicusu kullandım.daha whole signe alışamadım.risk almamk adına böyle yaptım.hepsi bittiği zaman takıldığın veya benim net ifade edemediğim yerleri söyleyebilirsin verygood

güneş
güneşin yay burcunda iyi çalışacaktır.genel olarak ,güneş, ateş elementinden olan yay burcunda kendisini
iyi ifade eder.yüksek fikirler , uzun yolculuklar , yüksek öğretim ve
yabancı dil gibi kavramlar senin kişiliğinde belirgin olacaktır.iyimserlik en büyük özelliğin olsa da ,zaman zaman gerçekleri kaçırmana neden olabilir.bir yay olarak ,ikizler burcunun konularında biraz
kadük kalabilirsin.elbecerisi , pratiklik gibi...(zaten başak da 7.evinde :D)
hayatın her zaman olumlu bir getirisi olacağına inancın olabilir.
olumsuz olarak , yaylara özgü kibir , inanç ve felsefe ile alakalı
konularda ,fildişi kulenden ahkam kesmekten bahsedebiliriz.

-güneş venüs kavuşumuna sahipsin.bir bayan için olumlu bir konum. seni hoş bir bayan yapar.olumsuz olarak kilo alma ve rehavete düşkünlük verebilir.

-güneşin 10.evde ; seçtiğin kariyerde tanınma verebilir.ayrıca , 10.ev alanı kişinin kendini zirvede
hissettiği yerdir.sonuçta ; mc, uranüs, güneş ve venüs kavuşum yay burcunda konumlanmış.mesleğinde tanınmak ve liderlik gibi
kavramlar ön plana geçse de ; bu liderliği , despotik bir liderlik gibi düşünmek yanlış olur.

-güneş uranüs
sıradışı ve marjinal yönlerin olabilir ve bunları toplumsal arenada sergilemekten hoşlanabilirsin.
zaman zaman toplum önünde özgür kız imajıyla anılmak senin hoşuna gidebilir.
yine mc ile kavuşumda oluşu sık meslek değiştirmek , farklı meslekler yapma olasılığını getirdi.

-mc yine yay olduğu için yabancı dil , akademisyenlik ve farklı kültürlerle ilgili kariyer yapmayı aklıma getirdi.
-venüs yayda ve mc ile kavuşumda çeiştli kültürler arasında ilişkileri sağlamak , diplomasi gibi kavramları aklıma getirdi.
keza , tercümanlığı da buraya koyabiliriz.

yükselen burcun balık
bir balık olarak zaman zaman saf ve latif hallerin olabilir.bazen duygusal ve kırılgan imaj sergiliyebilirsin.biraz ıslak bakan gözlerinde olabilir.olumlu olarak ; duygusal ,sezgisel ve
ilhamları çabuk yakalayan bir inssan olsan da ; kırılganlık, çabuk etkilenme ve rehavete düşmek gibi durumlardan bahsedibilir.

merkür
-merkürün yay burcunda , satürnle kavuşumda ve şirondan zıt açı alıyor.
bildiğin gibi yay bir jupiter burcudur.merkürün de jupiterde düştüğü söylenir.çünkü , yay, bilgiyi 3.ev mantığıyla almaz.
pek çok bilgiyi alır ve genel bir kanıya varmak ister.belli bir dogma veya inancın üzerine pek çok bilgi yığmak tam bir merkür yayına göredir.
hayatın anlamını arayan felsefi sorulara odaklanmak ,resmin bütününü görmek , çeşitli kültürlere ait bilgiler toplamak ve yabancı dil öğrenmek
bir merkür yayının yeteneklerine uygun konulardır.
olumsuz yönlerinden bahsedersem ;merkür yayı bilgiyi alıp geçmez.bilgiyle oynar , felsefe yapar.kafasında oluşturduğu büyük resmin içine
yeni aldığı bilgiyi yerleştirmeyi hedefler.bu durum, objektifliği kaybetmesine sebep olur.resmin bütününü görmek için resimden uzaklaşmak gerekir.bu durum hoşgörüye sebep olsa da , en küçük anlamlı parçayı kaybettirebilir.

-merkürünü 9.evde görüyoruz.merkürün hem yayda hem de 9.evde .bildiğin gibi 9.ev alanı kişinin yüksek fikirlere ve ahlaka karşı tutumunu gösteriri.
9.ev yüksek öğretimi de gösterir.merkürün burada oluşu iletişimi aklıma getirdi.yabancı dillerle iletişim sağlamak, yazarlık veya çevirmenlik yapabilirsin.
9.evin sadece merkürden ibaret olmadığı için burada daha fazla detaylandırmak istemiyorum.şuan üstün körü geçip ,sonra ayrıntılandırırım.

-merkür satürn kavuşumu
ne kadar iyimser etkin olsa da satürn sana ciddiyet verecektir.satürnün fikirlerini hayata geçirmek konusunda sana baskısı olabilir.pek çok mühendis ve mimarın haritasında rastlanan bir açıdır.pratikte değeri olan fikirlerle ilgilenmeyi de buraya koyabiliriz.
satürnün de yay potansiyelinin bir parçası . seni ,yüksek öğretim ,yurtdışı gibi konularda frenlemesi söz konusun olabilir.şüphesiz ,
tamamen seni 9.ev konularından koparamaz.ancak, belli zorluklar da olacaktır.9.ev konularında gecikmeler, hak ettiğini alamama düşüncesi.9.ev konularında biraz daha
sebatkar ve azimli olman işine yarayabilir.satürnün olduğu yer şakaya gelmez.önce zirve hedefini belirlemen , sonra da buna ulaşabileceğin kısa vadeli planlar, satürn stratejisine uyar
çünkü zirveye çıkman için kıt kaynakları , en uygun şekilde kullanmalısın.
merkürünle kavuşum yapması fikirlerini ifade ederken kendine güvensizlik verebilir.bilhassa, bu güvensizlik küçüklüğünde olmuş olabilir.
ayrıca şiron da merkürünüe zıt açıyla bakıyor.9.ev konularında veya düşün dünyanda belli soruların anlamını bulamamak gibi bir durumun olsa da insanlara şifa vermek ve rehberlik yapmak durumun olabilir.küçükkken fikirlerin önemsenmemiş olabilir veya ilköğretimde zorluklar yaşamış olabilirsin.çünkü,3 ev yöneticisi merkür satürnle kavuşumda ve şirondan zıt açı alıyor.hatta ilkokulda aldığın kapamayan yaralarını şifalandırarak atabilirsin.son olarak , satürn ve şiron merkürünün dikkatini toplayacaktır.merkür yayının aşırı genişleme sonucu gelen dikkatsizliği veya ilgisinin gereksiz şeylere
dağılmasını önler.merkür jupiter 72 derelik açısı ,jupitere özgü yetenekleri merkürüne aktarmış.çok tekrara düştüğüm dil konusu veya
dini konulara çabuk hakim olmak şekllinde kendisini gösterebilir. 72 derece yetenekle ilgilidir...
satürn form vermekle alakalıdır.yayın genişlemesi olsa da , form vermek için daralmak gerekelidir.fikirleri ortaya atmak kolaydır.ancak, en basit bir fikri bile hayata geçirmek ve inşa çok etmek zordur.satürn ise fikirlerini gerçekleştirme gücü , mantık-muhakeme gibi konularda sana güç verecektir.ancak ,satürn başarısı biraz ter kokar.çünkü gerçekleştirmek her zaman zordur.zaman zaman karamsar
düşünce verse de , bence iyi olmuş:D yay etkisiyle uçuşa geçmeni önlemiştir.

biraz paslandım.devamı da gelecek verygood

RE: Doğum Haritası Analizi... - Mimoza - 04-24-2010 10:54 AM

sevgili aeon bende yorum isteyebilirmiyim? utandım bu arada yeniden hoşgeldingülücük

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - aeon - 04-24-2010 11:38 AM

\'Revenge\' pid=\'80449\' dateline=\'1272092098\ Yazılan:sevgili aeon bende yorum isteyebilirmiyim? utandım bu arada yeniden hoşgeldingülücük
verygood sıradaki arkadaşlardan sonra elden geldiğince yorum yaparım.

Cvp: ginka analizi - ginka - 04-24-2010 07:58 PM

\'aeon\' pid=\'80448\' dateline=\'1272091616\ Yazılan:sözümü yerine getiriyorum :D .geçen süre boyunca klasik astroloji daha çok ilgimi çekmeye başladı.tekniğini bilmesem de ,artık kollektifleri yönetici olarak almayarak işe başladım.kendi adıma daha sağlıklı sonuçlar elde ettim.haritanı da bu şekilde yorumlayacağım.
biraz da paslanmış olabilirim.hatamız varsa inceden söyle , ama yüzüme vurma.
kükrerim ay aslanıyım hehe.koptum.w
whole sign değil paladicusu kullandım.daha whole signe alışamadım.risk almamk adına böyle yaptım.hepsi bittiği zaman takıldığın veya benim net ifade edemediğim yerleri söyleyebilirsin verygood

güneş
güneşin yay burcunda iyi çalışacaktır.genel olarak ,güneş, ateş elementinden olan yay burcunda kendisini
iyi ifade eder.yüksek fikirler , uzun yolculuklar , yüksek öğretim ve
yabancı dil gibi kavramlar senin kişiliğinde belirgin olacaktır.iyimserlik en büyük özelliğin olsa da ,zaman zaman gerçekleri kaçırmana neden olabilir.bir yay olarak ,ikizler burcunun konularında biraz
kadük kalabilirsin.elbecerisi , pratiklik gibi...(zaten başak da 7.evinde :D)
hayatın her zaman olumlu bir getirisi olacağına inancın olabilir.
olumsuz olarak , yaylara özgü kibir , inanç ve felsefe ile alakalı
konularda ,fildişi kulenden ahkam kesmekten bahsedebiliriz.

-güneş venüs kavuşumuna sahipsin.bir bayan için olumlu bir konum. seni hoş bir bayan yapar.olumsuz olarak kilo alma ve rehavete düşkünlük verebilir.

-güneşin 10.evde ; seçtiğin kariyerde tanınma verebilir.ayrıca , 10.ev alanı kişinin kendini zirvede
hissettiği yerdir.sonuçta ; mc, uranüs, güneş ve venüs kavuşum yay burcunda konumlanmış.mesleğinde tanınmak ve liderlik gibi
kavramlar ön plana geçse de ; bu liderliği , despotik bir liderlik gibi düşünmek yanlış olur.

-güneş uranüs
sıradışı ve marjinal yönlerin olabilir ve bunları toplumsal arenada sergilemekten hoşlanabilirsin.
zaman zaman toplum önünde özgür kız imajıyla anılmak senin hoşuna gidebilir.
yine mc ile kavuşumda oluşu sık meslek değiştirmek , farklı meslekler yapma olasılığını getirdi.

-mc yine yay olduğu için yabancı dil , akademisyenlik ve farklı kültürlerle ilgili kariyer yapmayı aklıma getirdi.
-venüs yayda ve mc ile kavuşumda çeiştli kültürler arasında ilişkileri sağlamak , diplomasi gibi kavramları aklıma getirdi.
keza , tercümanlığı da buraya koyabiliriz.

yükselen burcun balık
bir balık olarak zaman zaman saf ve latif hallerin olabilir.bazen duygusal ve kırılgan imaj sergiliyebilirsin.biraz ıslak bakan gözlerinde olabilir.olumlu olarak ; duygusal ,sezgisel ve
ilhamları çabuk yakalayan bir inssan olsan da ; kırılganlık, çabuk etkilenme ve rehavete düşmek gibi durumlardan bahsedibilir.

merkür
-merkürün yay burcunda , satürnle kavuşumda ve şirondan zıt açı alıyor.
bildiğin gibi yay bir jupiter burcudur.merkürün de jupiterde düştüğü söylenir.çünkü , yay, bilgiyi 3.ev mantığıyla almaz.
pek çok bilgiyi alır ve genel bir kanıya varmak ister.belli bir dogma veya inancın üzerine pek çok bilgi yığmak tam bir merkür yayına göredir.
hayatın anlamını arayan felsefi sorulara odaklanmak ,resmin bütününü görmek , çeşitli kültürlere ait bilgiler toplamak ve yabancı dil öğrenmek
bir merkür yayının yeteneklerine uygun konulardır.
olumsuz yönlerinden bahsedersem ;merkür yayı bilgiyi alıp geçmez.bilgiyle oynar , felsefe yapar.kafasında oluşturduğu büyük resmin içine
yeni aldığı bilgiyi yerleştirmeyi hedefler.bu durum, objektifliği kaybetmesine sebep olur.resmin bütününü görmek için resimden uzaklaşmak gerekir.bu durum hoşgörüye sebep olsa da , en küçük anlamlı parçayı kaybettirebilir.

-merkürünü 9.evde görüyoruz.merkürün hem yayda hem de 9.evde .bildiğin gibi 9.ev alanı kişinin yüksek fikirlere ve ahlaka karşı tutumunu gösteriri.
9.ev yüksek öğretimi de gösterir.merkürün burada oluşu iletişimi aklıma getirdi.yabancı dillerle iletişim sağlamak, yazarlık veya çevirmenlik yapabilirsin.
9.evin sadece merkürden ibaret olmadığı için burada daha fazla detaylandırmak istemiyorum.şuan üstün körü geçip ,sonra ayrıntılandırırım.

-merkür satürn kavuşumu
ne kadar iyimser etkin olsa da satürn sana ciddiyet verecektir.satürnün fikirlerini hayata geçirmek konusunda sana baskısı olabilir.pek çok mühendis ve mimarın haritasında rastlanan bir açıdır.pratikte değeri olan fikirlerle ilgilenmeyi de buraya koyabiliriz.
satürnün de yay potansiyelinin bir parçası . seni ,yüksek öğretim ,yurtdışı gibi konularda frenlemesi söz konusun olabilir.şüphesiz ,
tamamen seni 9.ev konularından koparamaz.ancak, belli zorluklar da olacaktır.9.ev konularında gecikmeler, hak ettiğini alamama düşüncesi.9.ev konularında biraz daha
sebatkar ve azimli olman işine yarayabilir.satürnün olduğu yer şakaya gelmez.önce zirve hedefini belirlemen , sonra da buna ulaşabileceğin kısa vadeli planlar, satürn stratejisine uyar
çünkü zirveye çıkman için kıt kaynakları , en uygun şekilde kullanmalısın.
merkürünle kavuşum yapması fikirlerini ifade ederken kendine güvensizlik verebilir.bilhassa, bu güvensizlik küçüklüğünde olmuş olabilir.
ayrıca şiron da merkürünüe zıt açıyla bakıyor.9.ev konularında veya düşün dünyanda belli soruların anlamını bulamamak gibi bir durumun olsa da insanlara şifa vermek ve rehberlik yapmak durumun olabilir.küçükkken fikirlerin önemsenmemiş olabilir veya ilköğretimde zorluklar yaşamış olabilirsin.çünkü,3 ev yöneticisi merkür satürnle kavuşumda ve şirondan zıt açı alıyor.hatta ilkokulda aldığın kapamayan yaralarını şifalandırarak atabilirsin.son olarak , satürn ve şiron merkürünün dikkatini toplayacaktır.merkür yayının aşırı genişleme sonucu gelen dikkatsizliği veya ilgisinin gereksiz şeylere
dağılmasını önler.merkür jupiter 72 derelik açısı ,jupitere özgü yetenekleri merkürüne aktarmış.çok tekrara düştüğüm dil konusu veya
dini konulara çabuk hakim olmak şekllinde kendisini gösterebilir. 72 derece yetenekle ilgilidir...
satürn form vermekle alakalıdır.yayın genişlemesi olsa da , form vermek için daralmak gerekelidir.fikirleri ortaya atmak kolaydır.ancak, en basit bir fikri bile hayata geçirmek ve inşa çok etmek zordur.satürn ise fikirlerini gerçekleştirme gücü , mantık-muhakeme gibi konularda sana güç verecektir.ancak ,satürn başarısı biraz ter kokar.çünkü gerçekleştirmek her zaman zordur.zaman zaman karamsar
düşünce verse de , bence iyi olmuş:D yay etkisiyle uçuşa geçmeni önlemiştir.

biraz paslandım.devamı da gelecek verygood

tek kelimeyle süper -alkış aeon çok teşekkür ederim eline bilgine sağlık. devamını dört gözle bekliyor olucam :D bu arada yazdıklarını iyice irdeleledikten sonra kritiğini yapıcam gözkýrpma

RE: Doğum Haritası Analizi... - aeon - 04-24-2010 08:19 PM

rica ederim , bitince bir bakarız verygood

RE: Doğum Haritası Analizi... - Serena - 04-25-2010 12:43 AM

sevgili pumkin,

jüpiter kökleri ve geldigimiz yeri temsil eden IC noktasıyla kavuşumda.
aileyi kapsayan konuları jüpiter penceresinden ele alabiliriz. IC üzerine yerleşen jüpiter, ailevi konulara nimetlerinden bol bol verecektir.
bu konuma sahip kişilerin geniş bir ailesi, soyu, sopu, kökleri olabiliyor..

jüpiter 4. evde yuvaya, aileye, değerlere sahip çıkmak, hayata dair din/felsefe odaklı inanç konularının aile tarafından çocuğa verilmesi gibi etkileri olabilir. jüpiter, bulundugu yere bol keseden verir. şans dağıtır. plütonun ay ve güneşe olan sert açıları, anne-baba odaklı sorunları aklıma getirmişti ama jüpiter IC noktasında, kesesinden yuvaya bol bol sıcaklık, hoşgörü,sevgi ve destek akıtacaktır..

jüpiter bu konumda, toprak işleri, aileden gelen miraslar, köklere ait zenginlik gibi konulara da olanak tanıyabilir. 4. evde yığılan tüm gezegenler , \'dışarıdan bize gelen\'leri temsil eden 8. evle hoş bağlantılar yapıyor.
yakınınız için de aileden gelen malvarlığı ve şans faktörü sözkonusu olabilir.örneğin miras, ailesinin ve yakınlarının onu maddi anlamda desteklemesi vb. gibi.

neptün ve uranüs de 4. evde yer almaktalar. aile ilintili bazı belirsizlikler, baba figürünün somut olarak ele alınamaması, idealize edilmesi, ailede meydana gelen durumlardan çok çabuk etkilenme, etki altında kalma, aileye duyulan hassasiyet, aşırı fedakarlıklar sözkonusu olabilir.
neptün, bulundugu yeri oldugu gibi algılayamaz. toz pembe, idealleştirilmiş olarak görmek ister. oraya fedakarlık ve adanma katar. yakınınızın da neptünyen enerjisi aile ve yuva konuları bünyesinde kendisini gösterebilir.

neptünle beraber 4. evde yer alan uranüs, sık yer değiştirmeler, taşınmalar, bir yere tam olarak kök salamamak hisleri verebilir. yuva bir şekilde hareketli, ya da diğer ailelere göre biraz egzantrik olarak algılanabilir.
uranüs buldundugu yere hareket ve sıradışılık katar. dolayısıyla, kişi ailevi ilişkilerinde de bağımsızlık, bireysellik,kendi kurallarını yaratmak gibi uranüs konularını öne koyabilir.

neptün, aileye karşı fazla hassasiyet verirken uranüs daha asi tavırlı olacaktır. dolayısıyla yakınınız, bu iki kollektif enerjinin baskısını üzerinde hissedebilir. neptün, aileden kopamama, bağımlılık ve hassasiyet etmenlerini serpiştirirken , uranüs onu bağları koparmak ve bireysellik konusunda arada fişekleyebilir.

yakınınızda birbirine farklı olan bu iki enerji arasında zaman zaman gidip gelebilir. bağımlılık mı özgürlük mü ?

fedakarlıklar mı, bireysellik mi ? şefkat ve acıma hisleri mi, aile fertlerini kendi yollarında özgür bırakmak mı ? gibi uranüs ve neptün enerjileri arasında gidip geldigi zamanlar olabilir. mesela, bireyselliğini ilan ederek evde ayrılıp (uranüs), sonrasında ise neptün etkisiyle vicdanen rahat edememek ve aileden kopamamak gibi iki enerjinin birbiriyle çelişmesi durumu yaşanabilir.
ama whole signs sistemine göre, uranüs bu ikiliden ayrılarak 5. eve düşüyor.
dolayısıyla jüpiter ve neptün, IC ve 4. evlerde kişiyi aileye karşı gerçekten bir hayli hassas, fedakar ve verici yapabilir. bu kişi hayırlı evlat olmak isteyecektir.

2 ve 6. evler arasında plüton ve satürnün meydana getirdiği hoş bir ateş üçgeni var. yakınınız maddi kaynaklarını oluştururken, son derece sıkı ve disipline çalışabilir, iş hayatında tuttugunu koparan, disiplinli bir çalışan olabilir diye düşünüyorum. 6. ev koç burcunda, iş alanında yönetme, organize etme kabiliyeti verir. buraya yerleşen satürn, yönetme kabiliyeti ve liderliğe artı olarak; sorumluluk, düzen, işini ciddiye alarak ve sıkı çalışmak gibi kariyere dönük artılar da katacaktır.
6. ev koç burcunda, kişi işinde lider olmak ister. yönetilmeye fazla gelemez.
satürn de işiyle ilgili çok sıkı çalışma ve prensipler verir ama satürn bulundugu ev ile ilgili baskı da hissettirir.
mesela çalışma ve görev duygusu o kadar fazladır ki, işine inanılmaz konsantre olur ve en sonunda o işten gına gelebilir. çünkü 6. evdeki satürn, kişiyi çalışmanın prensipleri, disiplini konusunda çok zorlayacaktır. kişi hem sorumluluk sahibi olacaktır, hem sorumluluktan kaçacaktır. çünkü satürn bulundugu yeri hem sağlamlaştırıp aşırı ciddiye almanıza neden olurken, hem de sıkıştırır, daraltır, ve baskı yaratır.

2. ev akrep burcunda ve plüto ile çifte cilalanmış durumda; paranın güç olarak algılanmasına ve bu gücü elde etmek için para kazanmayı arzulamasına neden olabilir.
ay aslan son derece cömerttir ama 2. ev akrep/plüto, paraya oldukça önem verir. ve gücünü kaybeder korkusuyla pek fazla da elinden çıkarmak istemeyebilir.

2. ev akrep/plüto parayı güç kazanmak için isterken, bağlantıda oldugu 6. ev satürn/koç, yılmadan çalışmak ve iş hayatında lider olmak isteyecektr.
iki ev arasındaki bağlantı, finansal ve kariyer anlamında son derece iyi ama fazla hırsa neden olmamasını umarım.
zira, 6. ev gündelik konulardan çıkışını alan hastalıklarla da ilgili ve buradaki satürn, yakınınızın hem iş, hem de gündelik hayatın getirileri konusunda kendisini fazla yıpratıp rahatsızlıklar yaşamasına neden olabilir.

6. ev satürnün, herşeyden önce ilk kabul etmesi gereken, gündelik sorunları gereğinden fazla büyütmemesi, gündelik hayatı sorun ve engeller bütünü gibi görmemesidir. günlük sorunları hayatın doğal engebeleri olarak kabul edilmesi, ve alınan görevlerin dünyanın en önemli şeyiymiş gibi kendini paralarcasına yapmaması ,bu evdeki satrün blokajını çözecektir.
satürn bulundugu eve kasvet verir. güncel konulara, beslenmeye, işlere ve çalışma hayatına dair konular da zaman zaman kasvet verici sorunlar bütünü olarak algılanabilir.
aynı zamanda satürn bulundugu alana hakim olmayı da arzular. o alanı tırmalar. çünkü o noktanın mükemmelini ister ve hiçbir zaman, tam olarak o noktaya sahip oldugunu hissedemez.

her zaman için beslenmesine, egzersizlerine dikkat eden, sorumluluk sahibi, iyi/düzenli bir çalışan olmak isteyecektir. bunun için çaba harcayacaktır. ama kendisini fazla sıktıgı için bu alan ona tümüyle itici de gelebilir. bu ters etkiyle, sorumluluklara arkasını dönen, çalışmak istemeyen, gündelik iş gerekliliklerini reddeden, beslenmesine hiç dikkat etmeyen biri haline gelir zaman zmaan. çünkü bu konuları o gereğinden fazla önemsedigi için, ve mükemmeli istedigi için, aklı ona en sonunda zaten başaramayacağını o nedenle hiçbirşey yapmamasının daha uygun oldugunu söyleyecektir. satürn bulundugu yerde bu iki uç noktada çalışır. ya aşırı derecede yüklenir, ya bütün sorumluluklardan kaçar.

fazla bir şey kalmadı sevgili pumkin.. yarın ya da öbür gün bir kaç cümle daha karalayıp noktalayacağım..