Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

Cvp: melancholic için=devam - SeLiN - 01-05-2010 12:26 AM

Melancholic Yazılan:Açıkçası ben bile bu stelyumu anlayabilmiş değilim. Neredeyse tüm kollektiflerin arasında kalmış bir ay ... Tabii duygusal olarak çok geniş bir yelpaze dahilinde, melankoli dominant olmak üzere garip bir modta oluyorsun. Yukarıda bahsettiklerinden hep birer parça taşıyorum. Ne bileyim .. gerçekten hiç çocuk olamadığımı düşündüğüm oluyor . Ama bi yandan bakınca , erken adam oluyorsun. Yıpranmışsın belki ama bi o kadar da yıpranmaya karşı dayanıklı hale gelmişsin. Herşeyin artısı eksisi var...

Sonuç olarak satürnün domine ettiği bir stelyum olarak baktığımızda vurguladıkların doğru Selin Hanım verygood

begenmene sevindimask

Cvp: melancholic için=devam - aeon - 01-05-2010 12:32 AM

Melancholic Yazılan:Açıkçası ben bile bu stelyumu anlayabilmiş değilim. Neredeyse tüm kollektiflerin arasında kalmış bir ay ... Tabii duygusal olarak çok geniş bir yelpaze dahilinde, melankoli dominant olmak üzere garip bir modta oluyorsun. Yukarıda bahsettiklerinden hep birer parça taşıyorum. Ne bileyim .. gerçekten hiç çocuk olamadığımı düşündüğüm oluyor . Ama bi yandan bakınca , erken adam oluyorsun. Yıpranmışsın belki ama bi o kadar da yıpranmaya karşı dayanıklı hale gelmişsin. Herşeyin artısı eksisi var...
Sonuç olarak satürnün domine ettiği bir stelyum olarak baktığımızda vurguladıkların doğru Selin Hanım verygood

hoca , bu cümleyi sevdim.

gerçekten bende de "sokak köpeği "kadar dayanıklıyımdır.çoğu kişiyi çökertecek olaylar karşısında biraz tevekküllü ve dayanıklı bir hal veriyor.ama satürnden dolayı depresif bir hava oluyor..bu cümleyi şaka olması için değil tüm samimiyetimle yazıyorum.

gerçekten tabi mars olduğu için etkiler farklı olacaktır ama doğru söylüyorsun.ben sanki 15 yaşımdan sonra 15 yaş daha yaşlandım.nasıl desem hep 30 yaşındaki bir insan gibiyimdir.
ama arasıra o stelyumun insanı aptallaştıran etkşsinden herhalde.bazen uranüse bazen neptünü falan uyup kişiliğimin enterasan parçalarına da rastlıyorum.ve insanların şaşkın bakışlarına çok rastlıyorum.

muhabbetinize salça olmayım dedim ama dayanamadımn.verygood

RE: Doğum Haritası Analizi... - antigone - 01-05-2010 12:37 AM

Canı analiz yapmak isteyen arkadaşlar benim haritamı yorumlayabilirler gülücük

Cvp: melancholic için=devam - Dark Lord - 01-05-2010 12:42 AM

aeon Yazılan:

gerçekten bende de "sokak köpeği "kadar dayanıklıyımdır.çoğu kişiyi çökertecek olaylar karşısında biraz tevekküllü ve dayanıklı bir hal veriyor.ama satürnden dolayı depresif bir hava oluyor..bu cümleyi şaka olması için değil tüm samimiyetimle yazıyorum.

gerçekten tabi mars olduğu için etkiler farklı olacaktır ama doğru söylüyorsun.ben sanki 15 yaşımdan sonra 15 yaş daha yaşlandım.nasıl desem hep 30 yaşındaki bir insan gibiyimdir.
ama arasıra o stelyumun insanı aptallaştıran etkşsinden herhalde.bazen uranüse bazen neptünü falan uyup kişiliğimin enterasan parçalarına da rastlıyorum.ve insanların şaşkın bakışlarına çok rastlıyorum.

Salçasız yemek mi olurmuş bee gülücük)

Senin dışardan daha belli olacaktır diye düşünüyorum bu yanının. Ben pek belli etmem bu halimi. O değil de, bu stelyumu düşündükçe eskidim yine . Yaşam enerjimi sömürüyor yemin olsun

Cvp: melancholic için=devam - ginka - 01-05-2010 01:06 AM

Melancholic Yazılan:
aeon Yazılan:

Salçasız yemek mi olurmuş bee gülücük)

Senin dışardan daha belli olacaktır diye düşünüyorum bu yanının. Ben pek belli etmem bu halimi. O değil de, bu stelyumu düşündükçe eskidim yine . Yaşam enerjimi sömürüyor yemin olsun

gülümse Melancholic

Cvp: melancholic için=devam - Félicé - 01-05-2010 10:33 PM

SeLiN Yazılan:oğlaktaki ay-satürn-uranüs-neptün stelyumu

Bu stelyuma sahip gençlerin, satürn oğlak prensipleri olan hiyerarşik kurallar, bir sistem inşa etmek, disiplinli ve otoriter devlet sistemleri, fazla kuralcılık, esneme sorunu ilkelerini değiştirmek için yaratıldığını düşünüyorum.

Aynı özellikler kendilerindede olsa, diğer kollektif etkilerle, çökmek üzere olan kapitalist sistemlere yeni ses ve nefes getireceklerini düşünüyorum.
Bu stelyum etkisi de statüko, yönetme ihtiyacı, kurallara aşırı bağlılık gibi satürne has (donuk şeyler;) özellikler verse de, uranüs yenilik ihtiyacı ve herkesin metaryal anlamda eşit olması, adil yönetimlere olan zaafı, neptünün kendini bir vizyona adarken karşı tarafıda düşünmesi ve aşırı duyarlılaşması etkisi ile yeni dünya düzeninde ekonomik alanda ve kurallarla yönetilen her birimde çok yönlülük arzetmeleri ile, pluto oğlak süreci bitimindeki yıkılmış kapitalist sistemin, yerine adil, farklı, esnek, insanların hepsini düşünen bir ekonomik çark sistemi ve yeni kanunlar oluşturacaklarını düşünüyorum. Sosyalizm değil ama bahsettiğim, benimde bilmediğim yeni bir sistem.
Bu tamamen benim fikrimdir. Ve bütün oğlak stelyumu olanlar bunu gerçekleştirecektir de demiyorum. Biraz ateş elementi, öncü burçlarda yerleşim, aklı yerinde ama duyarlı bir ay'ı olanlar olabilir mesela.
Tüm dünya sistemine böyle bir etki veremeseler bile, kendi kurdukları çevresel sistemler içinde bu orjinal, akıllı ve çok yönlü sistematik yapılarını dürtüsel olarak kullanacaklarını düşünüyorum. Ni

Cvp: melancholic için=devam - SeLiN - 01-05-2010 11:16 PM

Félicé FilosoFo Yazılan:
SeLiN Yazılan:oğlaktaki ay-satürn-uranüs-neptün stelyumu

Bu stelyuma sahip gençlerin, satürn oğlak prensipleri olan hiyerarşik kurallar, bir sistem inşa etmek, disiplinli ve otoriter devlet sistemleri, fazla kuralcılık, esneme sorunu ilkelerini değiştirmek için yaratıldığını düşünüyorum.

Aynı özellikler kendilerindede olsa, diğer kollektif etkilerle, çökmek üzere olan kapitalist sistemlere yeni ses ve nefes getireceklerini düşünüyorum.
Bu stelyum etkisi de statüko, yönetme ihtiyacı, kurallara aşırı bağlılık gibi satürne has (donuk şeyler;) özellikler verse de, uranüs yenilik ihtiyacı ve herkesin metaryal anlamda eşit olması, adil yönetimlere olan zaafı, neptünün kendini bir vizyona adarken karşı tarafıda düşünmesi ve aşırı duyarlılaşması etkisi ile yeni dünya düzeninde ekonomik alanda ve kurallarla yönetilen her birimde çok yönlülük arzetmeleri ile, pluto oğlak süreci bitimindeki yıkılmış kapitalist sistemin, yerine adil, farklı, esnek, insanların hepsini düşünen bir ekonomik çark sistemi ve yeni kanunlar oluşturacaklarını düşünüyorum. Sosyalizm değil ama bahsettiğim, benimde bilmediğim yeni bir sistem.
Bu tamamen benim fikrimdir. Ve bütün oğlak stelyumu olanlar bunu gerçekleştirecektir de demiyorum. Biraz ateş elementi, öncü burçlarda yerleşim, aklı yerinde ama duyarlı bir ay'ı olanlar olabilir mesela.
Tüm dünya sistemine böyle bir etki veremeseler bile, kendi kurdukları çevresel sistemler içinde bu orjinal, akıllı ve çok yönlü sistematik yapılarını dürtüsel olarak kullanacaklarını düşünüyorum. Ni

yorum süper olmus verygood

RE: Doğum Haritası Analizi... - sessizgidiş - 01-05-2010 11:20 PM

seliiin tebrik ederim canım çok güzel yorumlamışsın melancholic'i gülücük

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - SeLiN - 01-05-2010 11:23 PM

sessizgidiş Yazılan:seliiin tebrik ederim canım çok güzel yorumlamışsın melancholic'i gülücük

tesekkürler tatlimask

RE: Doğum Haritası Analizi... - coolhandsome - 01-06-2010 01:55 AM

Tugcee

Güneşin Terazi,ayın yay ve yükselenin başak..1. evinde başak ve içinde mars yerleşmiş konumda,1. evin sonlarında olduğundan dolayı etkisi 2. evdede hissedilecektir.Yükseleninin başak olması giyimine kuşamına,dış görünümünle ilgili her ayrıntıda çok titiz olduğunu gösteriyor,içinde mars burcunun bulunması senin insanlara enerjik,atılgan ve zaman zaman sinirli bir görünüm çizdiğini gösterebilir,ayrıca çekici bir görünüm verecektir.Marsın 4. evdeki satürn-uranüs kavuşumundan kare açı almış,bu senin enerjini iyi kullanamaman ve durduk yere halsiz ve yorgun hissetmene sebep olabilir,görünümünde zaman zaman olmadık değişiklikler olabilir ve beklenmedik kazalara maruz kalabilirsin.Ailenle ilgili bir çok kriz yaşamış olabilirsin.Ayrıca yüzünde ufak da olsa bir yara izi olması muhtemel.Yükselen başak ve yöneticisi merkür 3. evde konumlanmış.Merkürün bu evde güçlü olması sana insanlarla iletişiminde kolaylık sağlayacaktır,zaten bir terazi olmanda sosyal biri olduğunu gösteriyor.Çok meraklı olabilirsin,bilgiye aç bir mizacın olabilir.Zihnin çok hızlı çalışıyor ve merkürün terazide konumlanmış olması konuşmalarında oldukça diplomatik ve ikna edici olduğunu gösteriyor.Yükselen yöneticisi olan merkür 9. evdeki retro jupiterden karşıt açı almış.Zaman zaman aşırı kilo alabilirsin çok yemediğin halde,kilo vermekte zorlanıyorsun.Eğitim hayatında çok şanslısın merkür ve jüpiterin 3-9 ev aksında olmasından dolayı ama jüpiterin retro olması ve merküre karşıt açı yapması eğitim konusunda zorluklar yaşatabilir ya da bırakmalar söz konusu olabilir.Güneşin 2. evde terazide ve 5. evdeki neptünden kare açısı almış,güneş-venüs-merkür terazi olmasından ve artı neptün kare açısından dolayı yüksek bir sanat potansiyelin var,bilmiyorum yazıyormusun ama ben senin çok güzel şiir yazdığını düşünüyorum.Güneş terazi neptün karesiyle,sana tembellik verebilir,hayal dünyasında yaşamana ve gerçekçi olmadığın zaman hayal kırıklıklarına sebebiyet verebilir.Sen tipik teraziye göre daha kararlı olabilirsin 2. ev güneşiyle ama neptünden aldığı kareyle para açısından şanslı olmana karşın finansal kayıplar yaşayabilirsin.Mali konularda realistik olmalısın ve ayağın yere iyi basmalı.Güneşinin 5. ev neptününden kare açı alması para harcama dürtünü kontrol edemediğini gösteriyor ve aşırıya kaçabilirsin bu konuda.Ayın 4. evde ve yayda.Ev ortamında kendini özgür hissetmek çok önemlidir senin için,büyük ihtimalle güzel yemek yaparsın,modun genellikle değişken olabilir.4. evde ayının olması babanın çok duygusal sevecen ve hassas biri olduğunu gösterir ama aynı 4. evde satürnünde olması babanın bu özelliklerini dışarı yansıtmadığını söylüyor hatta gereğinden fazla sert bir imaj bile sergileyebilir senin gözünde.Satürnün aynı zamanda uranüs le kavuşmuş olması ailene uzak hissetmene ya da kafandaki aile ve baba tanımının farklı olmasına yol açabilir.Mc'en boğada ve yöneticisi venüs 2. evde terazide,venüsün herhangi bir kötü açısı yok,ben kariyer yapmakta zorlanacağını zannetmiyorum,özellikle sanat alanında ve mali konularda kariyer yapabilirsin.Dsc'en balıkta yöneticisi jüpiter (klasik astrolojide) 9. evde,partnerinin yabancı ülkede yaşıyan biri olması kuvvetle muhtemel ya da üniversite hayatında tanıyacağın biri..Ayrıca partner bulmakta zorlanmazsın,kısmetin boldur..2. evini başak kesmiş yöneticisi merkür 3. evde,iletişim konularından(komunükasyon) kendi yeteneğinden,merkürün jüpiterden aldığı açıyla öğretmenlikten para kazanabilirsin.6. evini kova kesmiş ve yöneticisi satürn 4. evde,bu miğdenin çok hassas olduğunu gösteriyor,zaten yükselen başak olmanda sindirim sisteminde zorluk yaşadığını gösteriyor.9. evini koç kesmiş ve yöneticisi mars 1. evde,marsın aldığı satürn kare açısıyla 9. evinde jüpiter olmasına rağmen üniversite yaşamında zorluklar hatta hiç kazanama gibi(üniversiteye gidiyormusun bilmiyorum) potansiyel verebilir.11. evini yengeç kesmiş ve yöneticisi ay 4. evde,en yakın arkadaşların ailenden ve yakın çevrenden olabilir,annenle birer dost gibi olabilirsiniz.12. evini aslan kesmiş ve yöneticisi güneş 2. evde,insanların ilgisini çekememe gibi bir korkun olabilir ya da mali açıdan zor durumu düşme korkusu ve güneşin aldığı neptün kare açısıyla kendi kendine kafanda üretip kendini korkutmakta usta olabilirsingülücük)ve ayrıca babanın sağlığıyla ilgili korkularında olabilir.Haritanın genel potansiyelleri böyle..