Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

melis bk - aeon - 11-30-2009 02:14 PM

melis bk

-ay burcu balık
ay burcu balık olarak hassas duygulara sahip olabilirsin.kırılgan ve kolay etkilenen duygulara sahipsindir.
karşı taraftan hassas duygularına karşı gereken özeni görmediğin an içine dönüp , okişiyle uzun süre görüşmeyebilrisin
ayrıca senin ayın neptün karesine de sahip.
bu ay balığının tüm özelliklerini arttıran bir açı.
zatam zaman duyguları fazla idealize etmek durumun ve bunlara bağlı hayal kırıklıkların olabilir.
insanlara anlamsız gelen konualrda gözlerin çabuk doluyor olabilir.
öte yandan müthiş sezgilerden bahsedebiliriz.karşında morali bozuk biri olduğunda onun tüm sorunlarını emen
bir yapı...
tavsiyem insan duygularını bu kadar sallama gülücük)

-7.ev

7.evini ikizler kesmiş.
ikizler insanlarından ilişkiler , açık düşmanlıklar yoluyla birşeyler öğreenmen gerekiyor.
hayatına iletişimci ve rasyonel tipleri çekmen olasılığı var.
bu kişilerden mantıklı olmak , iyi iletişimcilik ,hatta bazen üç kağıt gibi şeyler öğrenebilirsin.
sana pratik olmak gibi özellikler kazandırırlar.haritanın 7.ev kısmında kalan potansiyelleri ilişkiler vasıtasıyla
dışarıdan kazanacaksın.
7.evde jupiter var. kurduğun ilişkilerde , felsefe yapmak hayatın anlamını sorgulamaya yönelik paylaşımlar arayabilirsin.
özetle merak duygusu olan , bilgili kişlerin yanında kendini daha iyi tanıma fırsatın olacak,
kendindeki bu atıl kalmış yönleri açığa çıkartacaksın .

-mars

marsın aslan burcunda
aslan burcundaki mars kişsii olarak ,
gurur senin için önemli bir kavram olmalı , gururuna yönelik bir hareket oldumu tırnaklarını çıkartabilirsin.
marsın açıları
uranüs açınla marsın gerilmiş.
tepkilerin senden beklenmeyevcek ölçüde sert olabilir.fevri ve anlık tepkiler verebilisin.

7.evide harmanlarsam haritanın söyldeiği erkek arketipi

dikkat çekeci , vakur duruşlu (mars aslan ve uranüs)
öte yandan 7.ev yöneticisine bakarsak neptünler kavuşmu(gizliden aşırı duygusal ve iyi iletişim kurabilen ve pratik zekalı)
aslında tüm bayanlar bunu ararda neyse gülücük

-venüs
venüs mars karen var.bu biraz ilişkiler için zorlayıcı bir açıdır.sorunlara işaret eder.
erken evlilik gibi durumlara yol açabilen bir açı.uranüsü de hesaba katarsam ilişkilerinde ani bitiş ve başlangıçlar olabilir.
venüs akrebi oalrak uranüs açısına sahipsin.
ilişkilerinde senin o aradığın yoğunluğa sahip olmadığında bitirmek istersin.bunu illede aşk ilişkisi olarak düşünme ,arkdaşlıklar vs.
tüm ilişkiler bazında düşşünebilirsin.
bilhassa 11.ev oluşundan dolayı arkadşalıkları daha ön planda tutabiliriz.

kironun venüs ve marsınla temas etmiş.ilişkiler bazında kendi yaralarını sarmakda zorlanıp kişilere iyi tavsiyeler verebilirsin.
özellikle kironun 4.evde oluşu aklıma aile kavramını getirdi.kendi aile kavramınla ilgili bazı zorluklarını aşmak da zorlansanda
kişilere gayet pratik(boğa ) ve somut sonuçlara yönelik tavsiyelerin olabilir.

8.evinde mars var ve uranüs kontağı aklıma eşinden dolayı ortak kaynaklar miras gibi işlerden dolayı kayıplara uğrama ihtimalini geldi.

-bitti-

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - songül - 11-30-2009 03:51 PM

SeLiN Yazılan:
songül Yazılan:merhaba arkadaşlar benim yıldız haritamı yorumlarsanız gerçekten çok mutlu olurum .
03.12,1992
15.30

Doğum yerinide verirsen haritanı çıkartıp foruma eklerim.Genel olarak yorumcular bir şeyler söyler.Sen en iyisi astrosohbeti tanıyalım ve kurallar kısmına bir göz gezdirgülücük

Ayrıca imzana sanırım haritanı eklemeye çalışmışsın.Fakat pc deki o uzantıyla ekleyemezsin.Haritanı çıkarınca imzana ekleyebileceğin bir kod yollarım ben sana.

Bu arada hoşgeldin astrosohbete keyifli paylaşımlarask

Teşekkür ederim gülücük evet ekliyemedim haritamı nasıl yapılacağınıda pek çözemedim gülücük Doğum yerim İstanbul gülücük

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Dark Lord - 11-30-2009 06:39 PM

songül Yazılan:
SeLiN Yazılan:
songül Yazılan:merhaba arkadaşlar benim yıldız haritamı yorumlarsanız gerçekten çok mutlu olurum .
03.12,1992
15.30

Doğum yerinide verirsen haritanı çıkartıp foruma eklerim.Genel olarak yorumcular bir şeyler söyler.Sen en iyisi astrosohbeti tanıyalım ve kurallar kısmına bir göz gezdirgülücük

Ayrıca imzana sanırım haritanı eklemeye çalışmışsın.Fakat pc deki o uzantıyla ekleyemezsin.Haritanı çıkarınca imzana ekleyebileceğin bir kod yollarım ben sana.

Bu arada hoşgeldin astrosohbete keyifli paylaşımlarask

Teşekkür ederim gülücük evet ekliyemedim haritamı nasıl yapılacağınıda pek çözemedim gülücük Doğum yerim İstanbul gülücük

Haritan, Üyelerin Doğum Haritaları adlı konu başlığına eklendi. Bu haritayı imzana eklemek içinse, aşağıda vermiş olduğum kodu kopyalayıp imza kısmına yapıştır.
Kod:
[URL=http://img402.imageshack.us/i/ssssssssh.jpg/][IMG]http://img402.imageshack.us/img402/9788/ssssssssh.th.jpg[/IMG][/URL]

RE: Doğum Haritası Analizi... - SeLiN - 11-30-2009 06:45 PM

Ben mesajımı yazarken melancholic farketmemişim, neyse ben diğer mesajımı sileyim.Keyifli paylaşımlar songül, arkadaşımız zaten yardımcı olmuşgülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - songül - 11-30-2009 07:41 PM

çok teşekür ederim arkadaşlar yardımcı olduğunuz için gülücük harita yorumlarınızı bekliyorum gülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - edamnur - 12-02-2009 09:44 AM

Mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım astroloji benimde ilgimi çok çeker, bu siteyi çook beğendim. Rica etsem benim doğum haritamı da yorumlar msnz. Aşağıdaki linkte doğum haritam var.

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2ata_51_eda.20091.8259.gif&res=100&va=&cid=v11fileC8ePVm-u1251657945

almira - aeon - 12-02-2009 01:28 PM

almira

-güneş
güneşin yay burcunda.yay burcundaki güneşin seni olmulu bir insan yapar.umutsuzluk ortalığı kasıp kavursa da senin olumlu baktığın bir taraf vardır.yay prensiplerini kişiliğinde görülmesi çok normal.farklı kültürlere ilgi , resmin bütünü yakalamak."herşey yoluna girer "
"hayat güzel" felsefesi senin önemli özelliklerini oluşturur.
güneşin 8 orbla uranüsle kavuşmuş.bağımsızlık , özgürlük , orjinallik gibi kavramlar senin önemli özelliklerin.kısıtlanmaya gelememek...
tüm bu olumlu özelliklerinin yanında yay burcuna özgü bir kibir taşıyabilirsin.ve uranüsün vereceği ukalalıkla , karşındaki insanlara zaman zaman negatif görünebilirsin.
güneşinle şiron arasında zıt açı var.hastalıklara kolay yakalanmak gibi bir durumun olabilir.
çeşitli takıntılar geliştirebilirsin.
güneşinin mc ve 9 ev olduğunu hesaba katarsam.inanç bazaında kafanda belli sorunların olabilir veya 9.eve has her konu , ama insanlara güzel tavsiyeler verebilirsin.
aynı şekilde kariyer anlamında da bu durumdan bahsedebiliriz.

dinamik bir 9.ev potansiyelin var.
farklı kültürlere ilgi duyarak yaşamın içinde anlam aramak.değişik dinlerden parçalar toplamak senin ilgini çekecektir.yüksek öğretim ve uzun yolculuklara karşı içgüdüsel bir çekimin olabilir.öte yandan 9.evin dinamik olmasına rağmen ; 8 ve 9. evide etkileyecek bir satürnün var.
belki bu alanlara (diğer aktif gezegenlerden dolayı) çabuk girip yavaş yükselme durumun olab,ilir.o aktiflik ve saturn birbirini dengeliyecektir.sana biraz çaba harcatacak bir konum.

yine baktığımda 9.evini akrep kesimş bu kısmıda değinmeden bitirmeyim.

9.ev yöneticisi 8.evde.
hayatın anlamını aramak gibi harita bütnüne özgü bir uğraş sırasında , gizli ilimler ilgibi çekebilir.
saturnünde burada oluşunu hesaba katarsam .bu uğraşın aşırı metafizik varlıklarla temastan çok , köklü bir bilgi arayışı şeklinde olabilir.
.

-mc aalanı ve 10 .ev
alanına baktığımda sana masa başı iş uymaz gibi geldi gülücük)
uranüs kavuşumunla orjinalitenle insanları etkilemek ve güneşi de harmanlarsam bu şekilde tanınmak isteyebilirsib.ruhun kendisini zirvede hisseder.
zaman zaman toplumun gözünde uzaylı gibi algılanabilirsin.(uranüs ;)
sanırım çevirmenlik gibi bir durumun var.mc alanın gayet uygun.
yine merkürün 10evde oluşu farklı ilgi alanlarına işarettir.kariyerinde merküre has ,ietişim ve zihinsdel aktivite odaklı kurabilirsin.(merkürü ayrıca açıklayacağım, ama 10evi anlatırken
bölmemk adına değiniyorum)

-merkür

-merkür incelemesi
yay burcundaki merkürünle bütünü görmek gibi olumlu özelliğin olabiir.birşeyleri sentezlemek istersin.
pek çok bilgiyi bir inanç ve felsefe üzerine kurmak gibi bir durumun olacaktır.merkürü yayının sorunlarından biri burada karşımıza çıkar.bazen bir bilgiyi sentezleyemeyebilirsin.illede kafamda oluşturduğun resmin bütününe koyamayabilirsin.bazı bilgiler sadece öğrenilip geçilmeli(karşıt aksın ikizler gibi).
bilgiyi harmanlamak ve sonunda belli senteze ulaşmak...
ancak , olumsuz anlamda yaydaki merkür dikkatsizdir.herşeyi bir an önce kapmaya çalışır.olumsuz anlamda," herşey kolay öğrenirim" , "ben bunları zaten biliyorum " gibi düşüncelere düşer ve bunlar gölgedir.(yaya özgü kibir )
analiz yapmak , objektif düşünmek ve konsantrasyon konusunda sıkıntıların olabilir.
çünkü merkürün neptün kavuşumu var.
sana müthiş hayal gücü verir.diyaloglarında insanların hislerini çabuk kavrayabilirsin.ancak , konuşmalarda zaman zaman yanlş anlaşılma durumunb çok yüksek(üstelik kironunda ikizler).bir şeye odaklanmaya çalışırken, kafanın bir anda başka düşüncelerle meşgulken bulabilirsin.
bir gölge daha, düşüncelerini falza idealize etmek ve yaya özgü iyimserlik birleşirse , gerçekler zaman zaman gözden kaçabilir.
bunlara dikkat edersen kişisel gelişiminde ileriye doğru yol alırsın..

devam edecek...

RE: Doğum Haritası Analizi... - Schatz - 12-02-2009 02:16 PM

Sevgillii aeon hayırlı olsun başlamışsın gözkýrpma

Gerisinide bekliyorum sonunda bir kritik yaparız tşk.lerverygood

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - aeon - 12-02-2009 03:43 PM

Almira Yazılan:Sevgillii aeon hayırlı olsun başlamışsın gözkýrpma

Gerisinide bekliyorum sonunda bir kritik yaparız tşk.lerverygood

rica ederim.
mars
venüs
ay
jupiter
birde 7.ev kaldı .onlarıda atarım.
sonra kritik ederiz.verygood

RE: Doğum Haritası Analizi... - aeon - 12-02-2009 08:36 PM

-ay kova

duygu dünyan ve hissedişim bir kova gibi.özgürlük duygusundan mahrum kalmak seni korkutabilir.
birinin seni kısıtlamasını kaldıramayabilirsin.
ay kovalar duygusal oalrak bağlanmayı sevmezler. ancak , senin ay kovan mars ve pluto ile
güçlü açılar yapmış.
tüm özgür kız tavırlarına rağmen ,derin bir duygusal ilişki ihtiyacında olabilrsin.
ayın 12.evde oluşunu da hesaba katarsam duygularını göstermekte zaman zaman problemler
yaşayabilirsin.üstelik pluto ayı iyice gömer.insanlara karşı soğuk ve mesafeli gelen davranışların
olabilir.

ay-mars kavuşumu ile bazı fevri duyguların olacaktır.ancak ,hem 12.ev hem pluto bunları
çok gizler.
arasıra harita bütününe uymayan bir kıskançlık duygunun olması normal.
hatta bazı kişilerin sana yaptığı kötü davranışları unutmakta zorlanabilirsin.bunları
duygu dünyansa sürekli tekrar etmek gibi durumların olabilier.
öte yandan harita bütünün ve ayın kovada olması pluto açısını olmusuzluklarını azaltabilir.
gerek güneşe gerek aya baktığımda, annen hayatında daha etkili bir insan olabilir.

-mars
marsın 12.evde öfke göstermek konusunda nasılsın ?
öfkeni kova ve yay etkisiyle,karşındakini umursamama yolunu seçebilirsin.ancak , bu öfkeyi bastırmak
demektir ve sana zararı olur.üstelik pluto marsın fevri davranmasını engeller.
arasıra öfkeni açığa çıkartman senin için daha faydalı olur.
ancak , müthiş mücadeleci potansiyel katar .senin marsın dakika başı ortalığa çıkmaktan çok
zorda kalınca açığa çıkan bir mars.
bir mars kovası olarak , birilerinin seni (örn otorite ) kısıtlaması vebaskılanması
canını sıkar ve sert yüzün açığa çıkar.

-venüs

venüsün oğlak burcunda .oğlaktaki düşen ilişkiyle ilgili gezegenler (mars venüs)
ilişkide saygı kavramına çok önem verir.senin de dikkat ettiğin bir değerdir.
saygı ve sadakat.oğlak biraz depresif burçtur.neyse ki haritanda jupiterle kavuşmuş
durumda.
oğlağın bazı ıkötümser yönlerini aşmanda sana yardımcı olur.
kişileri etkileme yöntemin bilgi ve sadakat gibi kavramlarla olabilir.
ilişki yaşayacağın kişi farklı inanç veya kültürlerden olma olasılığı var.
bu kişiden olgunluk beklemen olasılığı var.11.evde oluşu bana grup arkadaşlıklşarını
hatırlattı.
ilşkinde sadakate önem veriyorsun ama özgür ruhlusun.karşı tarafın anlamak da zorlanacağı bir konu ...
son olarak kendinden yaşça büyük kişilere de ilgi duyabilirsin.

-7.ev
başak kesmiş.bu pinpirik başakların bazı özelliklerini kendinde yok.bunları ilişkiler vasıasıyla ortaya çıkartacaksın
analitik tutumlar, titizlik ve en önemlisi bilgide ustalaşma.
merkürünün ve harita genelin geniş alanda bilgi almaya ve sentez yapmaya dönük.
bir çok konuda geniş bilgi birikimin olabilir.ama başağın bilgiyi alma stratejisi
daha farklı ; didik didik edip öğrenmek, aynı konu üzerinde uzun süre durmak...
hayatına giren bu kişilerden başağa has çok özellik öğrenebilirsin.olasılık çok ancak i, ben harita geneline baktığımda bu
konu üzerinde daha çok durdum.
ilişkin açık düşmanlık ilişkiler vs. türünde olur.ve kensinde atıl kalan bu yönleri
açığa çıkartırsın.

7.ev yön. merkür
neptünle kavuşumda ve marsın kovada
balık kova mixi erkekler ilgibi çekecektir.akıl ve duygu yönü olan,biraz uçuk kaçık ,birazda tutkulu(pluto)
yaşları senden büyük olma ihtimalini ve arkadaş gruplarında tanışman olasılığının üstünde durmuştum.

8.evinin terazi kesmiş.ve akrepteki pluto 8.evde orada ve saturn var.
bana ortak kaynaklar konusunda kazançlı olacaksın gibi geldi.
yönetici venüs jupiterle kavuşmuş.
8.ev korkunu çok düşündüm.teraziye has korkuların mı var.yoksa akrebe has mı(yoksa ikisi mi? )
malum benimde astroloji alanında arge çalışmalarım sürüyor .bir açıklarsan sevinirm.
terazi korkuları uyumu sağlayamamk , denge kuramamktır.akrebe has korkular dönüşememek
ve krizlerden korkmaktır.
ikisi de birbirine zıt korkular.ikisi varsa sen de çelişki yaratır.
dönüşmek için huzur bozmalısın kriz yaratmalısın.uyum içinde krizden uzatlaşmalısın.
bana akrepsi korkuların daha ön planda geldi.çünkü uranyen bir tarafın da var.değişememk hep aynı kalmak
seni korkutabilir.(ama sen yine de soruyu cevaplarsan memnun olurum)

-saturne çok bakmadım.seni çok kasmamış
8. ve 9.evde arasıra zorlama getirebilir.ama iki evde de saturnü aşacak potansiyeller var.
ancak ,akrepte oluşundan dolayı derin duygusal bağlar kurmak konusunda ksıtlanabilrisn.
uranyen yönünle de örtüştürdüm.

-bitti-