Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - ibd18 - 11-14-2009 06:20 PM

Aprilios Yazılan:
ibd18 Yazılan:Evet şu an için annemin böyle çalışmaları var... Kendisi belediye için çalışıyor bir parti adına son seçimlerden beri..bu zamana kadar böyle bir ilgileri yoktu fazla ne annemin ne babamın..babamın hala yok...onun işleri çok yoğun uğraşmıyor böyle şeylerle... aralarında elbet her ebeveyn gibi sorunlar vardır... ama yaklaşık 25 senedir beraberler ve öyle göze çarpacak bir sorunları yok... iki balık birbirini bulmuşlar işte gülücük
Ok, olası aktivitenin gerçekleşmesini (annenizin son seçimlerden beri bi'parti adına çalışıyor olması) tetikleyen bi'gökyüzü gündemi ;) olabilir natal'ınız ile yolları kesişmiş... Son ekleyeceğim kısmı da tamamladıktan sonra, bu konuyla ilgili bi'çıkarıma ulaşabilirsem sizi haberdar edeceğim.

Geri bildirimde bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Rica ederim...

RE: Doğum Haritası Analizi... - Ozean - 11-15-2009 02:10 AM

Umarım bende yorum alabilirimgülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - Simurg - 11-15-2009 02:23 AM

Paylaşımlarına devam edip biraz beklersen zamanı gelince sen de yorum alabilirsin gülücük

RE: Doğum Haritası Analizi... - Whitecrow - 11-15-2009 04:58 AM

An itibari ile aşırı plutonik çocuklar dünyaya geliyor (güneş,ay,venüs,merkür akrep) allah yardımcıları olsun=)

RE: Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 11-15-2009 09:02 PM

benim gördüğüm kadarıyla gayet güzel bir analiz olmuş sevgili rüzgar , tabii daha doğru olan değerlendirmeyi her zaman analizi yapılan kişiye bırakmak lazım.

terzi kendi söküğünü dikemezmiş derler.. bende senden ( müsait olduğunda tabii ) genel bir analiz değilde , sadece Venüs ile Ay-Plüto konumlarına dair ( haritam Selin'de varmış sanırım öyle hatırlıyorum ) bir-iki paragraf karalamanı rica etsem nasıl olur utandım

tabii ki kendi yorumumu yapabilirim ama farklı bir Yorumcunun farklı bir bakış açısını da merak ediyorum doğrusu.

bende senin haritan üzerine ( eğer istersen ) birşeyler karalarım müsait olduğumda ok

keyifli ve verimli bir akşam dilerim ;)

Cvp: Doğum Haritası Analizini nasıl yapıyorum ? - idil - 11-19-2009 10:06 PM

Yıldırım Yazılan:[b]* öncelikle haritada ''baskın'' olan bi gezegen , bi element(hava-su-toprak-ateş) , bi burç var mı buna bakıyorum. diyelimki kişinin haritasında burcu oğlak , marsı oğlak ve oğlağın gezegeni önemli açılar yapmış. öyleyse bu kişide satürn baskın bi yapıda diyebiliriz. bundan sonraki tüm yorumlarımızda satürnün sabırlı , çekingen , gerçekçi , çalışkan vb. özelliklerini hesaba katarak yorum yapmaya çalışıyorum. satürn güçlü konumdayken ''diyelimki ay burcu balık'' diye o insan çok romantik , çok hayalci vs.. olmayacaktır. önemli olan haritanın baskın olan gücünü , diğer noktalarla sentezlemek diye düşünüyorum.

* marstan sonra yükselen ve MC yorumlarını yapıyorum. yükselen kişisel imajımızı , MC yani 10.ev sosyal imajımızı-kariyerimizi ifade ediyor. bu iki noktayı yorumlarken 1. ve 10.evlerdeki gezegenleri ve bu noktaların varsa gezegenlerle olan açılarınıda hesaba katıyorum.

Benim yukselenim, venus ve marsim aslanda, 5. evimde 3 tane gezegen var ve ates grubumun kalabalik oldugunu temel alirsak haritamdaki baskin gucun aslan, yani gunes oldugunu soyleyebilirmiyiz? Bir de yukselenim ve MCnin saturnle yaptigi kare ve plutoyla yaptigi zit acilar var...Bunlar basarimi golgelemede cok mu etkilidir? Kendi kendime calisirken mukemmel caldigim bir parcayi bir sinava girdigim zaman cok heyecanlandigim icin istedigim gibi calamiyorum, ozellikle de son 2 yilda performansimda inanilmaz bir dusus var....Daha once ozguvenim cok daha kuvvetliydi ve sahnede yildiz gibi parladigim zamanlari hatirliyorum...Transit saturn de bu noktada etkilimidir?

Cvp: Doğum Haritası Analizini nasıl yapıyorum ? - astrosohbet - 11-19-2009 10:34 PM

idil Yazılan:
Yıldırım Yazılan:[b]* öncelikle haritada ''baskın'' olan bi gezegen , bi element(hava-su-toprak-ateş) , bi burç var mı buna bakıyorum. diyelimki kişinin haritasında burcu oğlak , marsı oğlak ve oğlağın gezegeni önemli açılar yapmış. öyleyse bu kişide satürn baskın bi yapıda diyebiliriz. bundan sonraki tüm yorumlarımızda satürnün sabırlı , çekingen , gerçekçi , çalışkan vb. özelliklerini hesaba katarak yorum yapmaya çalışıyorum. satürn güçlü konumdayken ''diyelimki ay burcu balık'' diye o insan çok romantik , çok hayalci vs.. olmayacaktır. önemli olan haritanın baskın olan gücünü , diğer noktalarla sentezlemek diye düşünüyorum.

* marstan sonra yükselen ve MC yorumlarını yapıyorum. yükselen kişisel imajımızı , MC yani 10.ev sosyal imajımızı-kariyerimizi ifade ediyor. bu iki noktayı yorumlarken 1. ve 10.evlerdeki gezegenleri ve bu noktaların varsa gezegenlerle olan açılarınıda hesaba katıyorum.

Benim yukselenim, venus ve marsim aslanda, 5. evimde 3 tane gezegen var ve ates grubumun kalabalik oldugunu temel alirsak haritamdaki baskin gucun aslan, yani gunes oldugunu soyleyebilirmiyiz? Bir de yukselenim ve MCnin saturnle yaptigi kare ve plutoyla yaptigi zit acilar var...Bunlar basarimi golgelemede cok mu etkilidir? Kendi kendime calisirken mukemmel caldigim bir parcayi bir sinava girdigim zaman cok heyecanlandigim icin istedigim gibi calamiyorum, ozellikle de son 2 yilda performansimda inanilmaz bir dusus var....Daha once ozguvenim cok daha kuvvetliydi ve sahnede yildiz gibi parladigim zamanlari hatirliyorum...Transit saturn de bu noktada etkilimidir?

evet aslan yani Güneş vurgusundan söz edebiliriz + evet satürnsert açılarında gecikmeler deneyimleyebiliyoruz + evet transit satürnün gölgesi özgüveni zayıflatması ihtimalidir ama bence yinede haritanın geneline bakarak bunları yorumlasak daha sağlıklı olur ok

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - idil - 11-19-2009 10:51 PM

Cok tesekkur ederim Yildirim...Haritami ekledim saniyordum, unutmusum...Muzisyen oldugumu da soylemeden baliklama atlamisim konuya..utandım

idil dogum haritasi

Ibd18 için; - Luli - 11-20-2009 06:59 PM

Yaklaşık bi'haftadan beri süregelen yoğunluğumdan dolayı bu seferki yorumlandırma ve ulaştırma süreleri biraz sarktı, biliyorum. Bu nedenle; kusuruma bakmayınız lütfen utandım Niyetim; dün gece analizin son bölümünü de tamamlayıp, göndermekti. Hep yaptığım şey, kişilerin temel vurgularına dair ana başlıkları ve yorumlandırma işlemini öncelikle Word'e aktarmak, oradan da bu başlığa aktarmaktır aslında. Dün gece artık hangi hava dalgası estiyse dil çýkarma direkt bu başlık üzerinden ilgili yorumlandırmaları yapıp, göndereyim dedim. 1.5 saatlik süre sonucunda yazdıklarımı toparlamaya doğru, çıkmam gerekti. ''Yarın sabah ulaştırmaya çalışırım artık...'' düşüncesiyle, tüm yazdıklarımı ''kopyala'' yaptım ki Word'e yapıştırıp, bugün için kaydedebileyim... Ardından tek yaptığım şey, Pc'yi kapatmak olmuş. Evet ''olmuş'' diyorum çünkü ben de Pc kapandıktan sonra, yapıştırmak için kopyaladığım bi'adetten ve 1.5 saatten oluşan analiz olduğunu ''güler misin, ağlar mısın'' modunda hatırlayabildim simdi-kızdım Ben, bunu sizi istemeden de olsa beklettiğime yordum, hani derler ya ''takdir-i ilahi'':((Bunun üzerine; ''ben de bu gece bu değerlendirmeyi tamamlamadan uyursam...'' tadında, aldım elime kağıt kalemi, bi'bibuçuk saat daha üzerinde çalıştığım arkalı önlü iki sayfalık yorumlandırma işlemini uyumadan hemen öncesine sürprizzz hazır ettim.

Buradan buyrun;

Neptünyen Mars & Merkür Karesi (çifte vurgu)

Neptünyen Mars Oğlak'ı, tipik Mars Oğlak'ına göre statü ve somut değerler için gelişkin bi'sorumluluk anlayışına ve bitmek tükenmez bi'çalışma enerjisine sahip olmayabilir. Çünkü, Neptün'ün sisli ellerinin dokunduğu yerde belirsizlikler, karmaşıklıklar, dünyevi konulardan uzaklıklar bulmak pek de zor olmayacaktır. En yalın tanımıyla Neptün, Mars'ın hareketli doğasını çözerek statikleştirebilecektir. Mars Oğlak'ının ''sen'' temasında (7.ev) aradığı somut ve dünyevi değerlere Neptün etkileşimi, ''sel'' işlevi görebilecek, bi'sihirbaz edasında (Neptün = ilüzyon) somut'u soyutla, dünyevi olanı da manevi olanla değiştirebilecektir. Mars Oğlak'ının ikili ilişkilerinize taşıyabilmesi muhtemel mükemmeliyetçi ve gerçekçi yaklaşımları da, öncelikli olan ''inanç'' arayışı ile yer değiştirebilecektir. Ör; muhattabınız olan kişiye mutlak inanç duyma ihtiyacınızı kaybetmemek adına, gerçeklere ''görmek istediğiniz pencereden'' bakma, yani bi'anlamda ihtiyaç duyduğunuzda gerçeklerden kaçma (Neptün) eğiliminiz oluşabilecektir. Bu etkileşimin Dsc'deki en büyük handikapı, yaşamınıza girebilecek kişileri objektif ve gerçekçi bi'bakış açısıyla değerlendirmede size pürüzlü frekanslar sağlayabilecek olması bence. Bi'de söz konusu olacak kişilerin ya da muhtemel bi'ortaklığın sizi belirsizlik sürecine sürükleyebilme (kollektif gezegen = kadersel bazda getirileri) ihtimalini barındırması. Yine de; kimlik ve duygusal bilincinizde bolca bulunan Plütoniklik, sizi olası Neptün gölgelerine karşı duyum kanalları oldukça açık birisi kılacaktır inancındayım.

Neptünyen Mars enerjisi çifte vurguda yani güçlü bi'dinamizmle Merkür Koç'u üzerinden yansıtılmakta. Burada çifte vurguyu oluşturan her ne kadar Mars olsa da, Neptün - Mars etkileşiminden dolayı işlev olarak Neptün kendisini daha rahat gösterebilecektir. Zaten, Neptün'ün Mars'a nazaran Merkür ile daha ''yakın'' temas kurduğu söylenebilir (orb aralığı olarak). Neptünyen Mars, Merkür Koç'unu daha duyarlı ve hassas hale getirecektir. Düşüncelerin oluşum sürecinde hayaller, sezgiler, manevi, mistik ve inançsal konular belirginliğini gösterebilecektir. Arı olarak kuvvetli bi'imajinasyon yetisi, özellikle kelimelere (Merkür) sanatsal anlamda (Neptün) renk katabilecek, yazı-çizi gibi yaratılarla zekasını ortaya koyabilecek birisinden bahsettirebilir bu kombinasyon. Merkür'ün onuncu evdeki yerleşimini de göz önüne aldığımızda, etkileyici bi'hitabet yeteneğinden de bahsedilebilir mesela. İnanç (Neptün) sağladığınız bi'konuda karşı tarafı ikna etme süreciniz genelde başarıyla sonuçlanıyordur diye tahmin ediyorum. Özellikle hukuk okuyan birisi için oldukça keyifli olabilecek bi'donanım bence. Gölgeli olarak; konsantrasyon problemi, düşüncelerin bi'görünüp bi'kaybolması, dalgınlık, hem Koç hem de Neptün etkisiyle oldukça subjektifleşebilecek düşünme tarzını da getiren olabilir. Yalnız şöyle önemli bi'noktadan bahsetmemek olmaz; Merkür - Satürn ile de çok sıkı bi'bağlantıda. Bu Merkür Koç'u ve Neptünyen Mars ortaklığındaki gölgelerin, ortaya çıkmasını kısmen engelleyebilir. Ör; Merkür - Satürn arası akışkan kombinasyonlarda güçlü bi'hafıza, kendinden yaşça büyük kişilerle ve otorite figürleriyle iyi iletişim kurabilme, yaşıtlarına oranla ''olgun'' ve ''ihtiyatlı'' bi'düşünce tarzının işaretçisi de olabilmektedir.

Evler üzerinden de küçük bi'yorumlandırma ile noktalamak gerekirse; kariyeriniz (toplumsal kimliğiniz) ile ikili ilişkileriniz arasında sizi düşünsel (Merkür) olarak çatışmaya zorlayabilecek gerginliklerden bahsedilebilir. Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar... Aklınıza takılan herhangi bi'soru söz konusu olursa, lütfen iletin, bilgim yettiğince cevap olmaya çalışırım ;)

Cvp: Ibd18 için; - astrosohbet - 11-20-2009 07:09 PM

Aprilios Yazılan:. Dün gece artık hangi hava dalgası estiyse dil çýkarma direkt bu başlık üzerinden ilgili yorumlandırmaları yapıp, göndereyim dedim. 1.5 saatlik süre sonucunda yazdıklarımı toparlamaya doğru, çıkmam gerekti. ''Yarın sabah ulaştırmaya çalışırım artık...'' düşüncesiyle, tüm yazdıklarımı ''kopyala'' yaptım ki Word'e yapıştırıp, bugün için kaydedebileyim... Ardından tek yaptığım şey, Pc'yi kapatmak olmuş. Evet ''olmuş'' diyorum çünkü ben de Pc kapandıktan sonra, yapıştırmak için kopyaladığım bi'adetten ve 1.5 saatten oluşan analiz olduğunu ''güler misin, ağlar mısın'' modunda hatırlayabildim simdi-kızdım Ben, bunu sizi istemeden de olsa beklettiğime yordum, hani derler ya ''takdir-i ilahi'':((Bunun üzerine; ''ben de bu gece bu değerlendirmeyi tamamlamadan uyursam...'' tadında, aldım elime kağıt kalemi, bi'bibuçuk saat daha üzerinde çalıştığım arkalı önlü iki sayfalık yorumlandırma işlemini uyumadan hemen öncesine sürprizzz hazır ettim.

Buradan buyrun;

Neptünyen Mars & Merkür Karesi (çifte vurgu)

-------------------
----------------

harita sahibi olan Berat ne der bilmiyorum ama ben bu çabanı takdir ettiğimi belirtmek istedim sevgili Aprilios menekse.