Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

Cvp: Daily için-Ay Burcu - Daily - 11-12-2009 12:19 PM

Rüzgâr Yazılan:Koç burcunda Ay.

Ay en derin duygularımızı yönetir.Kendimizi nasıl güvende hissettiğimizi.Çoğu kez bunun için 2 ve 4. ev ile birlikte Ay'ı incelemek kişinin güvenlik tabanlı duygusal savunma mekanizmasını anlamamıza yardım eder.

Koç burcu, coşkulu ve her ateş burcunda olduğu gibi enerjik ve çocuksu.Çok çabuk parlarlar ve eğer haritada mümkün kılıyorsa tepkilerini hızlı bir şekilde verirler.Fakat klasik astrolojideki kardeş burcu Akrep gibi çok fazla düşünmez, stratejiler üretmezler.Ay Koç burcunda olduğu zaman, coşkulu neşeli ve belki patavatsız(hızlı tepki) olabilir.

Çok duygusalsınız ve bir Koç'tan çok daha derin duygulara sahipsiniz.İncindiğinizde sert tepkiler verebilirsiniz.Duygusal anlamda aileniz ve eşiniz tarafından oldukça incitilmiş ve Ay-Pluto karşıtlığının getirilerini yaşamış olabilirsiniz.Yinede çok iyimser, insancıl ve merhametli birisiniz.Hisleriniz kuvvetli olabilir.İnsanlardan sık sık kendilerini yansıtan bir ayna gibi olduğunuzu düşündüklerini duyabilirsiniz.Ay-jüpiter insanısınız ve ayınız 12.evden yükselenle kavuşmakta(12.evdende etkilenecektir) ve Neptün üçgeni var.Tüm bu etkileri Pluto karşıtlığıyla sentezleyince, kendinizi sık sık sömürülmüş gibi hissedebilirsiniz.Hatta çoğu zaman çok saf olduğunuzuda düşünebilirsiniz.

Hazır Ay burcunuzu yorumluyorken yükseleniniz hakkında bir iki şey söyleyeceğim.Güzel bir yüzünüz olabilir.Romantik ve çocuksu bakışlarınız vardır.Dış görünümünüzde masumiyeti yansıtmanız olası.Bu sizin partneriniz üzerinde sevimli bir etki bırakmanızı sağlayabilir.Bakışlarınızın ve yüzünüz duruluğunun onu etkilemiş olabileceğini düşünüyorumgülücük Ayrıca çok sevimli bir gülüşünüz vardır.İştahlı olduğunuzu ve biraz kilo kontrolüne ihtiyacınız olduğunuda düşünüyorum.Ayrıca haritanızın genel etkisi lezzetli yemekler yapabileceğinizide gösteriyor.Yükselen yöneticisi Mars'ın yer aldığı T-Kare'yi irdelerken yükseleniniz hakkında bir kaç cümle daha ekleyeceğim.

Devamı gelecek....

tekrar, emeğinize, zahmetinize ve harcadığınız zamana teşekkür ediyorum...
çok enerjiğim, enerjim hiç bitmez, çoook mutsuz olmadığım sürece... asla rahat oturamam, 1-2 işi bir arada yaparım. hep çocuğum ve büyümeye hiç niyetim yok. düşünmek diye bir kavram olduğunu bile yeni yeni düşünmeye başladım neredeyse.. gülücük eskiden parladığım zamanlarda nerede kiminle hangi ortamda olduğumun hiç önemi olmazdı. o anda en şiddetlisinden tepkimi verirdim. patavatsızdım açıkçası ama artık daha kontrollü, daha olgun davranıyorum, çok şükür :D yaş 35...
"kendinizi sık sık sömürülmüş gibi hissedebilirsiniz.Hatta çoğu zaman çok saf olduğunuzuda düşünebilirsiniz." son bir kaç sene öncesine kadar bu sözcüklerde ki anlamın farkında bile değildim. ama şimdi... kesinlikle haklısınız.
evet çok incitildim. ama atlatıyorum... yine incinecek yine atlatacağım galiba bu hiç değişmeyecek... hislerim güçlüymüş, yeni yeni farkediyorum.. daha önceleri hislerime kulak vermezdim artık onları dinlemeye başladım... ( hislerim mi yoksa neptünün yanıltmasımı birde bunu ayırt etmeyi öğrenebilirsem.... gülücük) ) insanlar bana güvenirler... bana en uzak duran insanlar bile başları sıkıştığında bana gelirler. çoook sağlam bir sırdaşımdır. benim için adeta bir onur meselesidir, sır saklamak..
İflah olmaz bir romantiğim... bakışlarıma da yansımıştır herhalde. hep gülümserim... iştahlıyım. çukulatasız yaşayamam... son derece sağlıksız besleniyorum, ıvır zıvırla yaşıyorum diyebilirim. ama zayıfım.. hamileliklerim dışında kilo problemim olmadı.. yemeklerimin lezzetli olduğunu söylüyorlar :D
teşekkür ediyorum... gülücük

Cvp: Daily için;Birincil T-Kare - Daily - 11-12-2009 12:43 PM

Rüzgâr Yazılan:Birincil T-Kare (Mars(ceres)-Neptün ve Güneş(venüs) arasında.)

Değişken burçlarda bir T-Kare'ye sahipsiniz.Birincil olarak belirlememin sebebi güneş+venüs ve yükselen yöneticisi Mars'ın bu oluşumun elemanlarından biri olması.Açılara girip kafa karıştırmadan yorumlamaya geçmek gerekirse;

"DEĞİŞKEN burçlar arasındaki T- Kare; Değişik durumlara kolay uyum sağlamayı, çok yönlülüğü fakat çabuk etkilenmeyi gösterir. Değişebilme özelliği, huzursuzluk verir. İnsan ilişkilerinde denge sağlama ihtiyacı hissettirir." (sufizmveinsan)

Genel olarak değişken burçlarda oluşan böyle gerilimli açı kalıpları yukarıdada belirtildiği gibi çok yönlülüğü,adaptasyonu ama bununla beraber gelen huzursuzluğu gösterir.Ama ben tam tersi sizin çokta huzursuz bir yapıda olmadığınızı düşünüyorum.Anlık sıkıntılar dışında kafaya şapkadan başka bir şey takmayan biri olabilirsiniz, ki iyi yapmaktasınız.

Bu t-karenin en önemli etkilerinden birinide ikili ilişkilerinizde görebilirsiniz.Partnerde veya arkadaşlarda.Çok vericisinizdir.İlişkilerde taviz veren taraf hep siz olursunuz, sürekli başkalarının iyiliğini düşünürsünüz.İlişkilerinizde(eş,arkadaş) aldatılma,hayal kırıklığı,belirsizlikler,sizi hedef alan duygusal yıpranışlar yaşamış olmanız muhtemel.2-8 aksı başkalarıyla denge kurmayı öğrendiğimiz akstır.Fakat siz bu dengeyi kurmakta biraz zorlanıyor olabilirsiniz.Sorun fazlasıyla verici olmanız, bence fren mekanizmanızı geliştirip asalak kimselerden kurtulsanız iyi olur.Bu aksın bir diğer konusuda para,miras,piyango gibi bazı konuları yönetmesidir.Miras konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz, para konusundaysa biriktirme sorununuz olabilir, bir şeyi almadan önce iki kez düşünseniz iyi olur, çünkü sonraları aslında ihtiyacım yokmuş yada hevesim kaçmış diye elden çıkartmaya uğraştığınız bir çok şey aldığınızı görebilirsiniz.Tabi yaşınız itibariyle zamanla bu tarafınızı törpülemeyide öğrenmiş olabilirsiniz.Depresyona meyilli bir yapınız olduğunu da belirtmeden geçmeyeceğim.

Bir de sağlık boyutu var, fakat bu konuda çok büyük çalışmalarım yok yanılma payım yüksek.Cilt problemleri yaşamış olabilirsiniz, özellikle iltihaplı sivilceli problemler.Hassas bir cildiniz var.Ergenlik döneminiz zor geçmiş olabilir.Özellikle hormon seviyeleri yada düzensizlikler gibi.Ayrıca dikkat etmenizi önereceğim iki bölge var rahminiz ve mideniz.Tabii acemi olduğumuda düşününce yanılma payım yüksek ve takıntı yapmamanızı rica ediyorum.Ve evet mide yada rahimle ilgili sorunlarla karşılaştınız mı?İltihaplar,asit dengesi bozukluğu vs. gibi?

Devamı gelecek....
her kelimesi doğru...
"Anlık sıkıntılar dışında kafaya şapkadan başka bir şey takmayan biri olabilirsiniz, ki iyi yapmaktasınız." hehee
çok güldüm... aynen öyleyim.... sevdiklerimin sağlığı dışında hayatta beni gerçekten üzebilecek hiç bir şey yoktur! çok ciddiyim. her günüm pür neşe geçer...
ikili ilşkilerimde denge kurmaya başladım sanıyorum.. artık daha bencilim. gülücük iltihaplı sivilceli bir ergenlikten sonra 18-19 yaşlarımda şiddetli bir sivilce patlaması yaşadım. :D ergenlikte bazen midem ağrırdı fakat hali hazırda rahim ve mide ile ilgili başka bir problem yaşamadım.. takıntı yapmam, endişe etmeyin.. kanser olsam geçer diye düşünenlerdenim gülücük) eminim geçerde...

tekrar, tekrar teşekkürler.. gülücük

Cvp: Daily için; - Daily - 11-12-2009 12:51 PM

Rüzgâr Yazılan:Jüpiter-Uranüs ve Satürn T-Karesi

Başındada belirttiğim gibi söz konusu üç gezegende yavaş hareket ettikleri için sizinle aynı zamanda doğan bir çok kişi için geçerli bir konum.Potansiyeli ve daha çok bunu hangi alanlarda yansıttığınızı irdeleyeceğim.

Öncü burçlarda oluşan bu açı kalıbı, genellikle krizleri ve ilişkilerde sorunları getirir.Bu oluşumun en büyük özelliği değişime olan açlığınıza ragmen bunun satürn tarafından engellenmesidir.Değişim mutlaka yaşanır ama biraz sancılıdır.Satürn kolay kolay teslim olmayacaktır.Bunu en çok ikili ilişkilerinizde hissedebilirsiniz.Partneriniz geleneksel ve baskıcı bir tutum izleyebilir.Çocuklarla ilişkileriniz sorunludur.İnsanlar için anlaşılmaz birisi olabilirsiniz.Ayrıca idealist bir yapınız olabilir ve ideallerinize giden yolda bir çok engelle karşılaşmış olabilirsiniz.Özellikle etkilerini eş ve çocuklarda hissedebileceğinizi düşünüyorum.

Son olarakta belirttiğim gibi başak-balık aksını yönetmenizle ilgili bir kaç cümle ekleyeceğim.Egonuz yok denecek kadar azdır.Hizmet etmekten çekinmeyen bir yapınız vardır.Sürekli ben önde olayım insanı değilsiniz, parçaların bütünselliği sağladığını bilirsiniz.Kaderci bir tutumunuz vardır.Güçlü inançlarınız olabilir.Aslında bunun için iki seçenek var ya çok takıntı yaptığınız için bilinmezci bir tutum izlersiniz yada dini değerlerinize oldukça bağlısınızdır.Genel olarak merhamet,pratiklik vb. bu aksın özelliklerine sahipsinizdir.

Haritanızda görebildiklerimi dilimin döndüğünce, ya da başka bir deyimle klavyemden aktarabildiğimce anlatmaya çalıştım, sağlıklı,huzurlu ve ailenizle mutlu nice senelere (:

Yine tam isabet :D eşim 19. yada 18. yüzyıldan falan kalmış olmalı. onu da ben bulmuşum ne başarı! :D çocuklarımla ilişkilerim iyidir, umarım bozulmaz. bütün çocuklarla iyi anlaşırım genelde..
inanç konusunda da, dini değerlerime bağlıyım, Allah ayırmasın.. :D
Çook teşekkürler iyi dilekleriniz ve zaman ayırdığınız için.... bil-mukabele... çiçek çiçek çiçek çiçek çiçek çiçek

RE: Doğum Haritası Analizi... - gizem kara - 11-12-2009 02:01 PM

rüzgar... bende yorum istesem mümkün mü?? acaba..gülücük

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - gizem kara - 11-12-2009 02:51 PM

Rüzgâr Yazılan:
gizem kara Yazılan:rüzgar... bende yorum istesem mümkün mü?? acaba..gülücük

sagittarius ve revengeden sonra eğer programımda bir aksaklık olmazsa mümkün, ben size yorum yapıp yapamayacağımı özel mesaj yoluyla bildiririmgülücük
teşekkürler...

RE: Doğum Haritası Analizi... - Glogg - 11-12-2009 04:27 PM

ne güzel yazmışsın gülücük vaktin olursa ben de yorum alabilir miyim mümkünse?

RE: Doğum Haritası Analizi... - Glogg - 11-12-2009 04:32 PM

teşekkür ederim yine de, vaktin olmazsa da sorun değil gülücük

Ibd18 için; - Luli - 11-13-2009 03:51 PM

ibd18 Yazılan:tek kelimeyle muhteşemmm... çok teşekkür ediyorum yorumların için..
Ben teşekkür ederim ;)
ibd18 Yazılan:anne ve baba olarak pek bir fikir ayrılıklarını görmedim...eğer kastetiğiniz buysa..
Kastettiğim; anneniz ile babanız arasında varolması muhtemel gerilimler, pürüzlerdi. ''Dolunay'' temasına ilişkin varsayımlandırılabilecek olasılıklardan birisidir.

İkisinin de yaşamınızdaki imgeselliğinin oldukça güçlü olduğundan bahsedilebilir.
(bkz; Plüto'nun dinamik açıları)

Bi'de aklıma gelmişken izninizle sorayım; annenizin ya da babanızın siyasi bi'görüş, parti ve çalışmaları ile yakın bi'geçmişi ya da hali hazırda bi'temasları var mı?

Plüto ''politik bağlantılar'' ile de simgeleşebilendir çünkü.

RE: Doğum Haritası Analizi... - ibd18 - 11-13-2009 06:37 PM

Evet şu an için annemin böyle çalışmaları var... Kendisi belediye için çalışıyor bir parti adına son seçimlerden beri..bu zamana kadar böyle bir ilgileri yoktu fazla ne annemin ne babamın..babamın hala yok...onun işleri çok yoğun uğraşmıyor böyle şeylerle... aralarında elbet her ebeveyn gibi sorunlar vardır... ama yaklaşık 25 senedir beraberler ve öyle göze çarpacak bir sorunları yok... iki balık birbirini bulmuşlar işte gülücük

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - Luli - 11-14-2009 01:01 AM

ibd18 Yazılan:Evet şu an için annemin böyle çalışmaları var... Kendisi belediye için çalışıyor bir parti adına son seçimlerden beri..bu zamana kadar böyle bir ilgileri yoktu fazla ne annemin ne babamın..babamın hala yok...onun işleri çok yoğun uğraşmıyor böyle şeylerle... aralarında elbet her ebeveyn gibi sorunlar vardır... ama yaklaşık 25 senedir beraberler ve öyle göze çarpacak bir sorunları yok... iki balık birbirini bulmuşlar işte gülücük
Ok, olası aktivitenin gerçekleşmesini (annenizin son seçimlerden beri bi'parti adına çalışıyor olması) tetikleyen bi'gökyüzü gündemi ;) olabilir natal'ınız ile yolları kesişmiş... Son ekleyeceğim kısmı da tamamladıktan sonra, bu konuyla ilgili bi'çıkarıma ulaşabilirsem sizi haberdar edeceğim.

Geri bildirimde bulunduğunuz için teşekkür ederim.