Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Doğum Haritası Analizi... - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Forum: Üyelerin Doğum Haritası Yorumları (/forumdisplay.php?fid=259)
+---- Konu: Doğum Haritası Analizi... (/showthread.php?tid=3)

RE: Doğum Haritası Analizi... - Hades - 07-17-2007 11:55 PM

Hmm anladım seals çok sağol gülücük Açılarına bakiim ben

RE: Doğum Haritası Analizi... - memati - 07-19-2007 06:32 AM

heyecanla bekliyorum üstadgülücük

memati Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 07-20-2007 12:54 AM

GÜNEŞ

terazi adaletin simgesidir. bu yüzden Paylaşmak ve adaletli bir şekilde Paylaştırmak Terazinin doğal ve güçlü içgüdüsüdür. ateş elementi burçları öfkeyle karışık haksızlıklara gelemez ve kavgacı olarak tanınırlar. Terazi ise gerçekten adaletin peşindedir. diğerlerinin öfkesi , gururu , egosu ön plana çıkarken terazi mücadelesinde serinkanlıdır ve hakkın peşindedir. terazinin güzel farkı buradadır..
çok zekidir , zeka birer hava burcu olan ikizler ve kovaya atfedilir daha çok. oysa Terazi ( ikizler kadar pratik ve kurnaz , kova kadar sıradışı ve dahice olmasada ) çok parlak bir mantığa sahiptir..
mematinin merkürünün de terazi olduğunu düşünürsek , pek çok konuda DENGE kavramı memati için önemlidir.
mesela normalde tartışmalardan hiç hoşlanmazsın ancak tartışma konularında en çok konuşanlardan biri olabilirsin gülücük
mesela oldukça zeki ve mantıklısın aynı zamanda oldukça romantik bir kalbinin olması ihtimaldir.
para konusunda ay boğa nedeniyle oldukça tutumlu olsanda cimrilik derecesine tahammülün edemezsin.
daha pek çok konuda terazinin dengeleri sık sık sınanacaktır diğer terazilerde olduğu gibi , sende de..
terazideki güneş - merkür ikilin 9.evde olması bence seni diğer düşünce sistemlerine saygılı , farklı inançlara hoşgörüyle bakan biri yapıyor..

AY

ay burcun boğa ; duyguların sağlamdır ve sürekli değişmez. güvenilir bir yapın vardır. hızla aşık olup çabuk unutanlardan değilsin. aksine , pek çok konuda olduğu gibi duygusal konularda da kendini ağırdan alırsın. senin için bir kıza güvenmek çok önemli bir kavramdır. bir kez kararını vermişsen tutarlı ve sağlam adımlarla hareket etmeyi tercih edebilirsin. hemen teklif edenlerden değilsin.
AY bizi gerçekten mutlu eden şeyleri gösterdiğine göre ; memati kardeş sen önce ekonomik anlamda aile kurmaya yetecek bir iş , sonra güvenilir bir eş arayışında olabilirsin.
inatçı yönünden bahsedelim ; bir karar verdiğin zaman fikrini değiştirmek isteyenlere öfkelenebiliyorsun. istediklerine ulaşabileceğin sabrı ve özveriyi oğlaktaki iki gezegenine de bakarak söyleyebiliriz..
yine AY - jüpiter güzel açısının güzel ahlak ve insanların iyiliği için idealleri olan bir kalp vereceğini ilave edeyim.

VENÜS

Haritanın tepesinde ki venüsün akrep burcunda ve satürnün hemen yanında görüyoruz. rahat olmadığını söyleyebilirim. venüs konuları , aşk , sosyallik , beğeniler kısıtlanmış olabilir. aslında oldukça tutkulu bir yapın var. bunu ifade etmen her zaman kolay olmayabilir. içinde aşkmı - başarımı hangisine öncelik vermeliyim gibi içsel çelişkiler olabilir. eğer böyleyse kardeş ; nacizane tavsiyem ÖNCE BAŞARI .)
her tutkulu insanda olduğu gibi sende de kıskançlık vardır ancak bunaltıcı şekilde bir sahiplenme göstereceğini sanmıyorum.

MARS - JÜPİTER OĞLAKTA

mars oğlak burcunda güçlü çalışır ve yanında jüpiter olunca değmeyin marsın keyfine gülücük ne yazık ki ancak kelimesini kullanmak durumundayım , çünkü bu kavuşumu 12.evde görüyoruz. sonuçta sağlam bir marsın var , bulunduğu ev biraz karanlık.. hedefleri olan bir yapın var öyle düşünüyorum. ancak zihninin sürekli karışıyor olması ihtimali var. bazı planlarının yarım kalmış olması muhtemel , eğer öyleyse memati nacizane önerim tepedeki satürnüne güven ve 12.evin hayalleriyle zamanını tüketme derim..yani her neyi istiyorsan o doğrultuda GERÇEKÇİ adımlar at , çok zor olmayacak senin için çünkü oğlak ve boğa gerçekçidir .)
çalışkan ve sorumluluktan kaçmayan , sevdiğin bir işte saatlerce sıkılmadan çalışabilecek gayrete sahip olmalısın..

Cvp: Doğum Haritası Analizi... - memati - 07-20-2007 01:20 AM

alkış üstad ellerine yüreğine sağlık yine çok süpersin ne desem bilmem ki sağol varolalkışalkışalkışmelek

RE: Doğum Haritası Analizi... - luci - 07-20-2007 10:30 AM

ay açıların çok güzel memati. ay mars, jüpiter ve neptünle 120 açı yapmış.
çok duygusal olmana rağmen güçlü karakterinle duygu mntık dengesini kurmakta zorlanmazsın. olumlu ve yapıcı düşünce şeklin sana başarıyı getirir.iyi bir organizatör olabilirsin.insanlar tarafından sevilen bir tipsin ama üstündeki utangıçlığı atabildiğin zamangülücük
dini inançların güçlüdür. sorun çözmeden üstün yeteneklisindir.Ailenle bağların kuvvetlidir.korumacı yönün gelişmiştir.ay-neptün trini, duygusallığın yanı sıra büyük medyumik kabiliyetin de işaretidir.

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - memati - 07-20-2007 10:34 AM

lucifer Yazılan:ay açıların çok güzel memati. ay mars, jüpiter ve neptünle 120 açı yapmış.
çok duygusal olmana rağmen güçlü karakterinle duygu mntık dengesini kurmakta zorlanmazsın. olumlu ve yapıcı düşünce şeklin sana başarıyı getirir.iyi bir organizatör olabilirsin.insanlar tarafından sevilen bir tipsin ama üstündeki utangıçlığı atabildiğin zamangülücük
dini inançların güçlüdür. sorun çözmeden üstün yeteneklisindir.Ailenle bağların kuvvetlidir.korumacı yönün gelişmiştir.ay-neptün trini, duygusallığın yanı sıra büyük medyumik kabiliyetin de işaretidir.
burçdaşım var ya sen de az değilsingülücük beni çok şımartıyosun helal sanagülücük

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - luci - 07-20-2007 10:42 AM

memati Yazılan:burçdaşım var ya sen de az değilsingülücük beni çok şımartıyosun helal sanagülücük

senin açılar güzel memati ben bişey yapmadım kigülücük
alemsin demdin az değilsin dedingülücük
terazi yay farkı iştegülücükgülücük
( tanıdığım iki yay erkeği var , ikisi sürekli alemsin diyorlar bana )

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 07-26-2007 03:35 AM

dark_venus Yazılan:dark_venus doğum haritası analizi:
Burası da dolacak...... :p

yazısını bekliyorum gülücük

sırayı bozmayalım lütfen , senin uyum analizini yeni yaptım daha ama ben sebebini biliyorum , merkür-mars başakta kavuşuyordu diimi dark .)

Yury Doğum Haritası Analizi... - astrosohbet - 07-26-2007 06:21 PM

Güneş

9.evde başak burcunda bulunuyor. başak arazisinin özelliklerini hatırlayalım ; başağın hedefi mükemmele ulaşmaktır. saf bir dürüstlüğe sahiptir. güvenilir bir kişilik verir - eğer sert açılar yoksa - çalışkanlık ve sorumluluk bilinci katar. olumsuz yönleri eleştirel tavırlarıdır. kolay beğenmeyen , seçici insanlardır. detaylara önem verirler. güzelliğin yanında akıla da önem verirler. mantıklıdırlar. ayakları kolay yerden kesilmez , uçuk kaçık değildirler. israfı sevmezler. abartılı olan şeyleri sevmezler. sadelikten hoşlanırlar. şimdi genel başak özelliklerini yazdıktan sonra yurynin güneşine odaklanalım ;

* 9.evde ve başakta olması düşünce sistemlerinde analizci bir kafa yapısı verebilir. yani olayların yüzeysel kısmı seni tatmin etmeyebilir. bazı konularda esnek değilsindir çünkü sen başkalarından daha çok düşünmüşündür o konuyu ve bir sonuca ulaşınca kolay vazgeçmeyebilirsin. açılarına bakalım ;
güneşin tepede venüse yakın duruyor. çekicilik veren , popülerite veren , sanata eğilim veren bir etki olduğunu bir iki cümleyle yazmıştım daha önce hatırlarsan.
şimdi güneşin aynı zamanda satürnden sert açı alıyor ve tabii uranüsten. iç huzuru olan biri olduğunu sanmıyorum. bazı konularda özgüven sahibi olsanda , pek çok konuda güvensizlik sözkonusu olabilir. kendini ifade etmek konusunda mesela kendini tam olarak anlatamadığını yada seni anlamadıklarını düşünüyor olabilir sık sık. sanki dışarıdan görünen parıltı içeride sorun yok gibi görünmesine sebep olabilir ancak işin aslı öyle olmayabilir.
yaşından olgun göstermene sebep olabilir satürn etkilerin. hem yükselenin üzerinde güçlü konumda hemde güneşinle sert ve güçlü bir açı yapmış durumda.

venüs - mars

venüs - mars ikilisi de başak burcunda ve 9.evde. aşkta ve mücadele alanında başak potansiyelini yansıtıyor olabilirsin. mesela çevren geniş olsada , senin yakın bulduklarının sayısı çok değildir ve ilişkilerinde seçici olabilirsin. venüsün uranüsten aldığı sert açı , çapkınlık yada ilişkiden çabuk sıkılma içgüdüsü verir. başak burcunun sadakatini hesaba katarsak şöyle yorumluyorum ; seversen sadıksın yoksa küçük yaramazlıklarda sakınca görmeyebilirsin gülücük
mars başak etkisi , fikir çatışmalarında gayretli ve bazen kırıcı olabileceğini gösteriyor. ay burcunun koç olduğunuda hesaba katarsak sık sık öfke - sabır ikileminde bulabilirsin kendini. genelde sabır tarafını seçmeni öneririm.

AY

Bir Ay koçu olarak , duyguların fırtınalıdır. orada AY'a yakın jüpiteri görüyoruz. koç saldırganlığına merhamet ve duyarlılık katmış olabilir diye düşünüyorum. yine koç burcunun bazen nükseden bencilce duyguları , yerini daha geniş çevrelerin , insanların sorunlarına karşı duyarlılığa bırakıyor. belkide maneviyatını arttırıyor.
uzun vadeli konularda sabırlı , kısa vadeli konularda sabırsız ve gergin olabileceğini söyleyebilirim.

Merkür

10.evdeki merkür , terazi burcunda iletişim konusunda yetenek verir ancak neptünün sert açısı nedeniyle kendi iç dünyanla olan iletişimin de önemlidir bence.
hayallerinle başbaşa kalmak iyi gelecektir abartmadığın sürece böyle düşünüyorum.
piyano çaldığını söylemiştin yanlış hatirlamıyorsam , merkür terazisi ellerini estetik biçimde kullanmanı da açıklayabilir diye düşünüyorum.

yury için.. - astrosohbet - 07-26-2007 06:31 PM

yükselen burcun yay ve satürnü orada görüyoruz. kişisel imajında ; yay burcunun meraklı , düşünsel ve pozitif etkisiyle , satürnün ciddiyeti , saygılı tutumu ve karamsarlığı arasında gel-gitler söz konusu olabilir. seninle yeni tanışanlar yay tarafını gördüyse , satürnün ciddiyetiyle karşılaştıklarında şaşırabilirler.
şimdilik bu kadar yury , arada ilave yorumlar yapmaya çalışacağım