Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Şiron Çalışmaları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: GEZEGENLER (/forumdisplay.php?fid=28)
+---- Forum: Şiron (Chiron) (/forumdisplay.php?fid=79)
+---- Konu: Şiron Çalışmaları (/showthread.php?tid=2147)

1 2 3 4 5 6

Cvp: RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları - Félicé - 11-04-2009 10:14 PM

aeon Yazılan:
Nevrotik Yazılan:
aeon Yazılan:haritamda kişisel gezegenlerimden sadece merkürle 120 derecelik açısı mevcut ve ikizlerde.
kendimi ifade ederken ve konuşurken yanlış anlaşılma olayım çok fazladır.bir şeyi yazarken 40 kere gözdeen geçiririm.cümlelerim , fakat ,lakin ancak gibi bir çok ifadeyle bölünür.çünkü bir şeyi doğru ve tam olarak (başak) ifade etmek gibi bir huyum var.
(gerçi merkürüm sadece şiron dışında zihinsel takıntı veren daha güçlü açısı var)
ama şiron etkisini azda olsa merkürümde hissediyorum.

Sen 120'lik açı ile bu hassasiyeti yaşıyorsan, ben öleyim...Güneş-ay-şiron t- karem mevcut. Balığı bile kokusundan rahatsız olduğum için eldivenle yiyorum.
Ve daha neler neler...Uzun dönem obsesyon tedavisi gördüm. Taktım mı fena takarım. Takıntım hep var, sadece kimlik değiştiriyor.

pluto merkür 90 derecesi mevcut.bana takıntılı zihin yapısı vermiş.
ancak 120 olmasına rağmen , ikizlerde oluşundan ötürü inanılmaz yanlış anlaşılma olayım var.;)

Merkür pluto karesi sana yeter de artar bile:D dikkafalı, inatçı, konsantrasyonu yüksek, paranayok düşünceleri olan, iletişimde ketum davranan, sabit fikirli biri olabilirmisin?:D

Cvp: RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları - aeon - 11-04-2009 10:18 PM

Nevrotik Yazılan:Merkür pluto karesi sana yeter de artar bile:D dikkafalı, inatçı, konsantrasyonu yüksek, paranayok düşünceleri olan, iletişimde ketum davranan, sabit fikirli biri olabilirmisin?:D

iletişimde ketumluk derken .merkür 10evde ve kovada .memleketin hali ne olacak , insanlık vs .kova konularında çok konuşabiliyorum.pek suskun sayılmam.
ancak , kendimle ilgili ketumlumum diyebilirim..
aptal gibi kafaya birşeyleri takıp insanlara gizliden tavır almada mevcut.sonra düşündükçe kendime de gülüyorum gülücük)(paranoya ...)
ayrıca, zorda kalınca lafla yaralama huyu mevcut.(sevmediğim bir huyum sonra , arkadaşlı vs bütün ilişkileri toparlaması zor oluyor.)

Cvp: RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları - Luli - 11-05-2009 12:31 AM

Phoenix Yazılan:şiron 6. evde başakla ilgili konularda eğitiliyorum ben de.
Enteresan.

Şiron (İkizler) ikinci ev yerleşimine sahibim. Ben de ilerleyen süreçte seslendirme & dublaj eğitimi almayı planlıyorum.

Aeon,

Şiron konusunu kavrama ve astrolojik çerçevede anlamlandırma üslubunuzu ''özellikle'' çok başarılı buluyorum. Hatta ''nane limon'' benzetmesini içeren yazınız, defterime aynen aktardıklarımdan...

Şiron'un yönetici Merkür (12) ile yaptığı 60'lığı yorumlandırırsanız, çok sevinirim ;)

Cvp: RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları - aeon - 11-05-2009 06:49 PM

Aprilios Yazılan:
Phoenix Yazılan:şiron 6. evde başakla ilgili konularda eğitiliyorum ben de.
Enteresan.

Şiron (İkizler) ikinci ev yerleşimine sahibim. Ben de ilerleyen süreçte seslendirme & dublaj eğitimi almayı planlıyorum.

Aeon,

Şiron konusunu kavrama ve astrolojik çerçevede anlamlandırma üslubunuzu ''özellikle'' çok başarılı buluyorum. Hatta ''nane limon'' benzetmesini içeren yazınız, defterime aynen aktardıklarımdan...

Şiron'un yönetici Merkür (12) ile yaptığı 60'lığı yorumlandırırsanız, çok sevinirim ;)

beğenmene sevindim aprilios.
senin ,imla kurallarına dikkat eden , uzun ;ancak detaylı cümlelerinin sırrı belki de bu şiron enerjisidir.;)
çünkü ,merkür koçu için,çabuk yazılmış ve hatalı bir tarz beklerken , cümlelerin ayrıntılı ve lafı tam olarak anlatma çabasını yansıtıyor...
açılarında , saturn 120 derecsiyle şiron 60 merkür koçunu deyim yerindeyse terbiye etmiş diyebilirim.
şüphesiz çevre şartları (kitap okumak vs ) yazım tarzında etkili olabilir.ancak , bir titizlik ve ayrıntılara dikkat etme göze çarpıyor. nane limon etkili olmuşgülücük)
üstelik ikizlerde oluşu merkür üzerinde daha etkili olmuş.sanki yanlış anlaşılmamak ve tam ifade etmek kaygıların var.(bende de mevcut)
12.ev oluşu da senin yazı yazman üzerine etkili olmuş olabilir.çünkü yazı denemeleri yapan biri olduğun anlaşılıyor;)
biraz şirondan durum çıktı ama yanlış anlaşılma kaygımdan uzattım gülücük)

Cvp: RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları - Luli - 11-06-2009 02:33 AM

aeon Yazılan:beğenmene sevindim aprilios.
senin ,imla kurallarına dikkat eden , uzun ;ancak detaylı cümlelerinin sırrı belki de bu şiron enerjisidir.;)
çünkü ,merkür koçu için,çabuk yazılmış ve hatalı bir tarz beklerken , cümlelerin ayrıntılı ve lafı tam olarak anlatma çabasını yansıtıyor...
açılarında , saturn 120 derecsiyle şiron 60 merkür koçunu deyim yerindeyse terbiye etmiş diyebilirim.
şüphesiz çevre şartları (kitap okumak vs ) yazım tarzında etkili olabilir.ancak , bir titizlik ve ayrıntılara dikkat etme göze çarpıyor. nane limon etkili olmuşgülücük)
üstelik ikizlerde oluşu merkür üzerinde daha etkili olmuş.sanki yanlış anlaşılmamak ve tam ifade etmek kaygıların var.(bende de mevcut)
12.ev oluşu da senin yazı yazman üzerine etkili olmuş olabilir.çünkü yazı denemeleri yapan biri olduğun anlaşılıyor;)
biraz şirondan durum çıktı ama yanlış anlaşılma kaygımdan uzattım gülücük)
Evet, Merkür Koç'u onikinci ev'e giriş yapmadan önce tipik doğasını onbirinci ev'in vestiyerinde unutmuş, şekersiz (Satürn) nane limon (Şiron) etkisi de es geçilmemeli tabii makara ve evet, klişeleşmiş söylemiyle: ''Yanlış anlaşılmaktansa, anlaşılamayan olmayı yeğlerim.''

Sayının, hesabın kapsama alanındaki hemen hemen her konuda kabiliyet oranım sıfır'a sıfır elde var sıfırdır. İlkokulda, babannemin tabiriyle ''kerrat cetveli''ni ezberlerken bile az kalsın depresyona giriyordum booms ama en basitinden, okuma yarışlarında ''birinci belli, ikinci kim?'' modundan çıktığım, pek rastlanılası değildi. Ben açıkçası bunu ''ilahi denge'' olarak nitelendiriyorum gülücük)

Cevaplandırdığınız için teşekkür ederim ;)

RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları - astrosohbet - 11-06-2009 03:26 AM

Şiron - Başak olası bağlantısıyla ilgili bugün ki gözlemimi paylaşayım buradan ,

alt bölümde detaylı analizini yaptığım Eslem isimli küçük hanımın annesiyle bugün harita yorumu üzerine görüşme yaptık.
Eslem Ay-Şiron güçlü bağlantısına sahip ( Eslem için Ay demek bir taraftan anne kavramını ifade ediyor ) ve annesinin gerçekten de çok titiz ve temizlik-sağlık gibi konulara karşı fazlaca duyarlı olduğunu öğrenmiş olduk.

yani doğru yolda olduğumuzu destekleyen örneklerden biriydi , dünya hâla Başakın yöneticisini Merkür kabul ededursun ;)

Cvp: RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları - JoMaJa - 11-11-2009 09:47 PM

Yıldırım Yazılan:yani doğru yolda olduğumuzu destekleyen örneklerden biriydi , dünya hâla Başakın yöneticisini Merkür kabul ededursun ;)

Ve kabul edenler bunun oldukça doğru yanıtlar ve geri bildirimler veren bir bilgi olduğunu göredursun ;)

Cvp: RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları - JoMaJa - 11-11-2009 10:07 PM

KoçAslanı Yazılan:evet bencede 2 burca bir gezegen düşmesi olayı mantıksız geliyordu, ee başağa yönetici bulduk ve bence boğanında yöneticisi venüs değil.

Sen yeterki iste :D Gökyüzü astroid dolu .Hatta yalnız kalmasınlar diye yanlarına 1-2 tane daha iliştirebiliriz.Nasıl olsa bunlar basit işler.Şahsen ben erosu çok seviyorum.Lütfen boğanın yöneticisi o olsun. gülücük)

İşte bilgi böyle birşey kimilerinin mantıksız bulduğu şeyi diğeri müthiş bir simetri olarak görebiliyor.(Khalde düzeni)

Cvp: RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları - Félicé - 11-12-2009 01:08 AM

KoçAslanı Yazılan:evet bencede 2 burca bir gezegen düşmesi olayı mantıksız geliyordu, ee başağa yönetici bulduk ve bence boğanında yöneticisi venüs değil.

Boğa'ya earth'ü, yani bizim dünyayı yönetici olarak örnek gösterenler var. Boğa özellikleri dünyevi konularla fazlaca paralellik göstermekte. Yeme, içme, para, lüks, mal yığma vs.. gibi özellikler boğayı ifade eder. Earth'ün haritamızdaki yeri, güneş pozisyonunun tam zıddı derecesinde. Salt boğa özellikleri gerçekten venüsün zarif fonksiyonları ile uyuşmuyor. Biraz kaba duruyor..

Cvp: İleri Seviye Şiron Çalışmaları - Félicé - 11-12-2009 02:08 AM

melis_bk Yazılan:Dünyanın yorumlara dahil edildiğini duymadım ..Diyelim boğa yöneticisi ilan edildi nasıl yorumlanacak?

Boğa özellikleri ile paralel olarak yorumlanabilir. Bir olasılık tabi bu..Uzun süre gözlemlenmesi gerek.
Elimdeki kitapta şöyle yazıyor: Marion D. March astroloji kitabı

Alıntı:Dünyayı yorumlarımıza kattığımız zaman, onu boğa burcunun yöneticisi olarak kabul edebiliriz. Aslında boğa burcunun yöneticisi yumuşak, açık ve hava ile ilgili bir burç olan venüs olarak bilinir. Venüs, pratik, durgun boğaya uygun bir yöneticidir. Boğalat müthiş bir estetik duygusuna sahiptir. Müzikal anlamda başarılıdır. Fakat bu özellikler pekala dünya ile de ilgili olabilr. Ayakları yere basmayan az sayıda boğa vardır. Bilinçli bir şekilde dünyadan haberdardırlar. Sağlık durumları ile yakından ilgilenirler ve asla çok heyecanlanmazlar. Fakat stresle ve engellemelerle karşılaştıkları zaman, dünyanın ters atmosfer olaylarıyla karşılaşmasındaolduğu kadar aksi ve inatçı olabilir. Dünya bize yaşamdaki rolümüzü, nerede ve nasıl hareket edeceğimizi gösterir. Dünyanın horoskoptaki konumu en verimli olabileceğimiz alandır. Çünkü dünyanın boğayı yönetmesi demek, 2. evi dolasıyla da doğuştan gelen yetenekleri yönetmesi gerekir.

Burada yazılanlar katıldığım için değil, bu konuda bulabildiğim tek bilgi olduğu için ekledim. Earth'üm ay aslanımla kavuşuyor. Boğanın müzik, inatçılık, sağlık durumu ile ilgilenme dışında hiçbir özelliğini taşımıyorum. Ay gibi duyarlı bir noktaya dokunduğunda daha fazla etki olması gerekir. Doğuştan gelen yeteneklerimiz konusunda aslan özellikleri barındırsam da, aile konularında yetenekli olduğumu söyleyemem.

Sevgili mod arkadaşlar, Earth başlığı varsa bu başlıktaki earth mesajlarını oraya taşırmısınız? Yoksa bir zahmet Earth başlığı açıp taşırsanız çok sevinirim;)