Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
12.evi irdeliyoruz.. - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: EVLER (/forumdisplay.php?fid=29)
+---- Forum: 12. Ev (/forumdisplay.php?fid=157)
+---- Konu: 12.evi irdeliyoruz.. (/showthread.php?tid=2035)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Cvp: 12.evi irdeliyoruz.. - aeon - 06-15-2008 10:11 PM

12.ev de koç var birde

jupiter ve venüs12.evde
yorumlarsan sevinirim.

RE: Cvp: 12.evi irdeliyoruz.. - Simurg - 06-16-2008 12:57 AM

münzevi Yazılan:12.ev de koç var birde

jupiter ve venüs12.evde
yorumlarsan sevinirim.
yıldırıma rica etmişsin ama ben de birşeyler yazmak istedim zaten yanlışlarımı düzeltirler.
koç 12.evde olunca;insana ırs verir ve herşeyi ister bu tür kişiler ayrıca isteklerini elde etmek için değişik yollara başvurabilirler.bundan dolayı bu tür kişileri çekemeyenler,kıskanlar olabilir.Girişilecek işlerde başarılı olunabilir ve aşk meceralarından da zevk alabilir bu maceralar gizli olacağı için kimse bilmeyecektir.Fakat açılar olumsuza o zaman düşmanlıklar ortaya çıkabilir ve bu düşmanlar zarar da verebilir,olumsuz açılar yine işte başarısızlıkda verebilir bunun nedeni duygulardan kaynaklanabilir.yani yoğun duygular herşeyin önüne geçebilir.
jüpiter 12.evde;böyle bir durum büyük şans verebilir ve bunun farkında olunmayabilir hatta kendini talihsiz olarak düşünebilirsin ama öyle değildir.Umulmadık bir zamanda şans açılabilir ve bu şans hayalerde saklı olabilir ve hayallerden vazgeçilmemelidir ve sabırlı olunmalıdır.Kimsenin bilmesini istenmeyen sırlar asla ortaya çıkmaz ve herşey gizli yapılabilir.
venüs 12.evde;venüste olumlu açılar varsa hayatta başarı verir.Meslekte ve toplum karşısında kendisini gösterme şansı verir fakat venüste sert açılar etkinse düşmanlıklar ortaya çıkabilir.
Yalnız olmayı sevmek ve en iyi arkadaşınızın kendiniz olması, toplum dışına çekilme isteğine yol açabilir. Hoşunuza giden şeyleri gizlice yapmak. Gizli ilişkileriniz olması muhtemel. Alkol, uyuşturucu gibi zevklere düşkünlük olabilir. Merhamet duygusu güçlü. Başkalarına yardım etmek istemek . Hayatın anlamını çözmek istemek. Karşı cinsle ilişkileri gizli tutma eğilimi. En derindeki duyguları nadiren açığa çıkarma. Bu özellikler, genellikle ruhsal veya bilinmeyenkonulara ilgi duyulmasına yol açar.

RE: 12.evi irdeliyoruz - mimoza için - astrosohbet - 06-16-2008 01:36 AM

mimoza 12. ev boğa burcunda ve yöneticisi venüs 11.evde.

boğa burcu ayaklarımızı yere sağlam basan yönümüzdür. boğanın 12.evde olması boğa potasiyelinizin saklanmasını ifade eder. yani ayakların yere sağlam basması zor olabilir sizin açınızdan.
boğaya has korkularınız olabilir. maddi güvenliğinizi kaybetmek mesela.

güneşiniz ve merkürünüz 12.evde ;

pratik zekanızın evi olan 3.evin yöneticisi yani güneşiniz 12.evde saklanıyor. içe dönük bir kimliğiniz olmalı.

ben burada 12.evinizdeki merküre yoğunlaşmak istiyorum ;

kaynak kitabımdan 12.ev merkürünü aktarıyorum..

* okuma - yazma gibi ilgi alanlarına yönelmiş , derin düşünceli biri olabilirsiniz.

* neredeyse her zaman kendinizle iletişim halindesiniz , iç sesinizle sık sık kendinizle konuşabilirsiniz.

* olumsuzlukla karşılaştığınızda kendinizi eleştiren , karamsar bir yapıya bürünebilirsiniz.

* sert açılar varsa zihinsel saplantılar sözkonusu olabilir. ( mimoza senin merkürün güneş sisteminin iki gaddarı satürn ve marstan sert kare açılar alıyor )

* zeki olup olmadığınıza dair saplantılı düşünceler görülebilir.

* satürn ve marsınızın 3. ve 9.evlerden sert açılar yapması sebebiyle okul yıllarında travmatik depresyon vb. sorunlar yaşamış olabilirsiniz.
öğrenmeye dair kendi kendinizi geriyorsunuz diyebiliriz.

* 12.ev merkürü , gizli yazarlık potansiyeli verir. duygu ve düşüncelerinizi net olarak ifade etmekten çekinirken , bunu örneğin bir kitap yazarak başarmayı deneyebilirsiniz.
ki ben yıldırım olarak , 12.ev merkürüne sahibim ve aynen bende kitap yazma içgüdüsüne sahibim.

** genel anlamda gerilimli açılar altındaki ve boğa burcundaki merkürünüzün haritanızın problrmli gezegeni olduğunu söyleyebiliriz ki bahsetmiş olduğunuz hafıza sorununuza buradan yaklaşarak cevap bulabiliriz.

ben kendimce nacizane bişeyler düşüneyim ve size bir takım önerilerde bulunayım istiyorum bu hafıza sorununu çözebilmek amacıyla.
şimdilik ilk önerim ; merkürünüzün bulunduğu burç olan boğa gibi SAKİN OLUN VE GERİLİME DAİR , KENDİNİZE KÜÇÜMSEMEYE DAİR OLASI İÇ SESLERE KULAĞINIZI VE ZİHNİNİZİ KAPATIN , EN AZINDAN BUNU DENEYİN OK

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - astrosohbet - 06-16-2008 02:16 AM

bu akşam için yezda'nın da 12.evini yorumlamayı planlıyordum ama maç tahmin ettiğimden farklı bitti ve konsantre filan kalmadı gülücük
yezda kusuruma bakmaz diimi , bakmaz bakmaaaz gülücük
yarın inşallah ona ve bir iki arkadaşıma daha bakacağım.
şimdilik uyku zamanı , hayırlı geceler efendim ;)

RE: 12.evi irdeliyoruz - yezda için - astrosohbet - 06-17-2008 02:32 AM

yezda 12.evi oğlak burcunda & güneş - venüs - GAD 12.evde..

12.evin karanlıkta kalan yanlarımızı ifade ettiğini söylemiştik. 12.ev oğlak burcunda ise ve burayı satürn yönetiyorsa ;

* iç dünyanın düzenli olması muhtemeldir. iç sesler ve hayaller kontrol edilebilir düzeydedir.

* yalnız çalışmaktan , yalnız hareket etmekten korkma durumları olabilir

* mantık dışı şeylerden korkma durumları olabilir.

* itibar görmek için çok çabalasanda , değerin farkedilmeyebilir ya da mükafatını geç alabilirsin.

güneş ile venüsünün 12.evde kavuşum yapması ;

güneş - venüs kavuşumunun vereceği potansiyeli , içsel dünyanda daha çok yaşayabilirsin. mesela güzellik kavramı , başka hiç kimse senin güzelliğine aldırış etmese bile farketmez , sen bu konuya çok önem verebilirsin. başkaları için değil , kendini güzel hissetmek için çaba gösterebilirsin. enerjini , paranı güzelliğin konusunda kullanabilirsin.
ya da alışveriş.. venüsümüz alışveriş potansiyelimiz hakkında bilgiler verir. sende kendini iyi hisettirecek harcamalar yapmaktan hoşlanabilirsin. hatta 12.evin gizlilik anlamını yoruma katarsak , evine yada kendine gizlice (eşinden , ailenden habersiz) satın alabileceğin eşyalar , aksesuarlar olması muhtemeldir.

güneş - venüs kavuşumunun potansiyellerinden biri sanata eğilimdir. müziğe ve estetik olan herşeye karşı duyarlısındır. bu konularda gizli bir yetenekten sözedebiliriz.

12.evinin yöneticisinin - satürnün - 12.evdeki venüsüne yaptığı kare açıyı irdelersek ;

* duygusal ilişkilerinde ve ya arkadaşlıklarında ciddi hayalkırıklıkları olabileceğini

* hayatındaki özel insanları ve özellikle eşini idealize etme eğiliminde olabilieceğini yani ona olduğundan daha fazla değer verebileceğini , bunu zamanla farkedip (satürn gerçeklerle yüzleştirir) yine hayal kırıklığı duygusunu deneyimleyebileceğini

* ilişkilerin konusunda içe dönük biri olup , evli olmasan bile karşı tarafa pek cesaret verici imajının olmayacağını

* ilişkilerinde güenilirlik kavramına çok çok önem verip , yeni tanışacağın hemen herkese şüpheyle yaklaşabileceğini söyleyebiliriz..

GAD (Güney ay düğümü) 12.evde ;

yezda biliyorsun ay düğümlerinde iyi değilim ama barış ilhanın astroloji dersleri kitabından bir kaç şey aktarmak istiyorum ;

* 12.ev enerjilerine dikkat etmelisin , yaratıcının kollarına kendini bırakmak her zaman iyi bir fikir olmayabilir.

* bir kurtarıcı beklemek yerine ya da kendini sürekli fedakarlıklar yapıyor şekilde bulmak yerine , kendine güvenerek harekete geçmek ve hayatı organize etmek senin için zorda olsa faydalı olacaktır.

* belirsizlikten ve karanlıktan korkuyor olabilirmişsin.

geliştirmen gerekenler...

- hayata katılım
- karmaşaya düzen getirmek
- ''şimdi ve buradaya'' odaklanmak
- şevkat duygusuyla hareket etmek
- ölçülülük
- korkuya rağmen risk almak

kurtulması gerekenler...

- kurban olmak
- karmaşada yönelimini kaybetmek
- planlamaktan kaçınmak
- aşırılıklar
- aşırı duyarlılık

RE: 12.evi irdeliyoruz - artemis için - astrosohbet - 06-18-2008 04:09 AM

artemis 12.evi başak burcunda , güneş 12.evde..

12.evinin başak burcunda olması , başak burcu potansiyelinin saklanıyor olduğunu ifade eder diyebiliriz.

- başak burcunun saklanıyor olması , düzenlilik konusunda sorun getirebilir. mesela tipik başak bayanına göre daha dağınık bir zihnin , daha dağınık bir odan olabilir ;)

- başak burcunun 12.evde olması , normalde başakların çok hassas olduğu eleştirilere karşı daha kayıtsız olmana sebep olabilir.

* güneşinin 12.evde olması ; içe dönük bir kimliğe işaret eder. yalnızlıktan hoşlanan biri yapar seni. gizli gururdan sözedebiliriz. egonun beslenmesi zaafı sözkonusu olabilir. kendini şımartan küçük sürprizler yapmanı ve sana kendini değerli hissettirecek faaliyetlerde bulunmanı , hiç yapamıyorsan özgüven telkinleri yapmanı öneririm.

- kaynak kitabımda yazdığına göre ; güneşin 12.evde olması hayatta güçlü bir baba imajının olmadığına işarettir. baba kavramının zayıf olmasının vereceği çocukluk psiklojisini yetişkinliğimize taşıyabilirmişiz.

- güneşi 12.evde biri olarak benimde hissettiğim duygu şudur ki ; dönem dönem inzivaya çekilmek ihtiyacı sözkonusudur , insanlardan ve herşeyden uzaklaşmak ve kendinle başbaşa kalmak ihtiyacı.
huzuru ve gücü ve hatta mutluluğu bu yalnız zamanlarda yapacağımız faaliyetlerde bulabiliriz. mesela kitaplar , manevi anlamda ibadetler , üretilecek eserlerin tamamlanması , müzik , internet ;)

** artemisin haritasını equal ev sistemine göre yorumladığımda merkürünü 12.ev başlangıç çizgisine yakın görüyorum.

bu yorumu yapacağım ve onun kritiğini bekliyorum ;

- derin düşünme kapasitesi..

- düşüncelerin açıkça değilde , dolaylı anlatımı..

- başkalarının onun hakkında olumsuz düşündüğüne dair yanlış algılamalar ve beraberinde getireceği karamsarlık..

- manevi konulara , bilinmeyene karşı merak..

- zihinsel kapasitesinden kuşku duyma ve/veya aşırı güvenme şeklinde oluşan iç çelişkiler..

- gün içinde zihnin onlarca hatta yüzlerce düşünceyi , hızlı ve düzensiz biçimde akla getirmesi ve dolayısıyla oluşabilecek içsel karışıklık duygusu..

- gizli yazarlık yeteneği , yazma çizme becerisi..

RE: 12.evi irdeliyoruz - Lavinya için - astrosohbet - 06-19-2008 05:11 AM

burası ha doldu ha dolacak gülücük

RE: 12.evi irdeliyoruz - Lavinya için - astrosohbet - 06-19-2008 07:00 PM

Lavinya 12.evi koç ve yöneticisi mars 5.evde..

12.evinin başlangıç çizgisinde koç burcunu görüyoruz , aynı zamanda boğa burcunun önemli bir çoğunluğu 12.evde yer alıyor..

12.evde koç burcu var ise ;

koç potansiyelini saklıyorsun yorumunu yapabiliriz. çünkü 12.ev , bilinçaltımızın karanlık bölgelerinde sakladığımız hayaletlerin bölgesini ifade eder. 12.ev teksasta ki hayaletli kasaba ya da dağ başındaki perili köşk gibidir..

koça özgü potansiyelini saklıyor olman , ilişkilerinde ilk adımı atmanı engelliyor olabilir. koç potansiyeli , çocuksu bir cesaretle her türlü ortamda kendini ifade eder ve karşısındaki insanlara güvenir. oysa sen belkide çocukluk yıllarında koç potansiyelini kullanıp ilişkilere ve ortamlara çocuksu saflığınla girdiğin ortamlarda istediğin karşılığı alamadın ya da yakınların bu yönünü kötüye kullandı ve yetişkinliğine doğru artık koç gibi saf bir çocuk gibi hareket etmemeye karar verdin.
koç dürtülerini bastırdın , sürekli içine attın.
şimdi ise koç cesaretinden , koç girişimcilğinden , koçun hevesli yapısından sende pek eser kalmadı ya da bu özellikler derinlerde bir yerlerde gizlenmekte.

bu psikolojik yaklaşımdan sonra 12.ev koçunun yorumlarına devam edeyim ;

* 12.ev koçu fiziksel enerjinin eksikliğini ve yorucu çalışmalardan kaçındığını ifade edebilir.
kaynak kitabım diyor ki ; bazen sanki sürekli ayağın fren pedalının üstünde yaşıyor ve bir türlü hızlanamıyormuş , ilerleyemiyormuş gibi hissedebilirmişin.

* dikkatsiz hareketler , kazalara sebep olabilir..

* içsel yönden tutkulu olabilirsin ancak bunu gerçek hayatta pek ifade etmeyebilirsin.

* bişeyleri abartılı biçimde yapmak ile baştan savma yapmak arasında gel-gitler yaşayabilirsin.

* iç seslerine dikkat etmelisin özellikle ''ben yapamam , bana göre değil'' gibi cümlelere..

* saldırı , şiddet , cinsellik gibi kavramlarla ilgili rüyalar - kâbuslar görmen olasıdır.

* öfkeni içe yöneltmiş olabilirsin. dış dünyaya karşı serinkanlı bir imaj çizsende , içsel yönden oldukça gerilimli hissedebilirsin yani zannedildiği kadar huzurlu bir yapın olmayabilir.

* öfkeni bastıman durumunda , tepki göstermek yerine içine atman durumunda zamanla içeride (12.evde) biriken öfke , basit bir konu sebebiyle olağandışı bir reaksiyon şeklinde kendini gösterebilir.

* çocuklukta ve ergenlikte cinsel konularda sorunlarla karşılaşmış olma durumu olasıdır. bu konularda ürkeklik , çekingenlik sözkonusu olabilir.

* gizli sevdalar yaşama durumları olabilir.

* yönetici marsın 5.evde olması ve Ay ile satürn ile venüs ile açılar yapıyor olması 12.ev enerjilerinin hayatının pek çok alanını etkilediğini gösterir.
ilişkilerinde olsun (venüs) , çalışmalarında olsun (satürn) , en derin ihtiyaçlarınla ilgili olsun (AY) 12. ev enerjilerinin gizlilik , içine atma , ifade etmeme , sessizlik , karışıklık gibi özelliklerini yaşayacaksndır diyebiliriz.

12.ev boğa burcu ise ;

12.evinin boğa potansiyelini de unutmamak gerekir. boğanın saklanan yüzünde güvence kavramı ön plana çıkacaktır. mesela insanlara güvenip borç para vermek sana zor gelebilir.
boğaya has korkuların olabilir. mesela maddi anlamda yetersizlik korkusu , ekonomik güvencenin olmaması korkusu , aldığın ve değer verdiğin bir eşyanın bozulması yada kaybolması korkusu gibi..

boğa burcu konu aşk , iş ya da hobi her ne olursa olsun sabırla ilerleyen , hazmederek öğrenen bir potansiyele sahiptir ancak 12.ev boğalarında bu hazmederek öğrenme durumu ve tabii sabrı gölgede kalmış , saklanmış olabilir ki bunu forumda gözlemliyoruz gülücük

RE: 12.evi irdeliyoruz - Lavinya için - astrosohbet - 06-20-2008 01:51 AM

Lavinya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Teşekürler yıldırım hiç beklemiyordum açıkçası şaşırdım ve de mutlu oldum yazdıkların çok doğru -alkışama borç verme konusu pekuymuyor çünkü borç veririm ama geri gelme durumu bazen gecikiyor bazen olmuyor bu arada kaza demişsin ne tür kazalar yazarsan sevinirim ona göre dikkatli olurum diyeceğim ama bu aralar çok dalgınım dikkatimi toplayamıyorumhımm

rica ederim hemşo , madem öyle bana borç versene gülücük)
bu arada keyfin nasıl , sorunlar vardı , umarım iyisindir..

kazalar konusunda ki yorum bana değil , astrolojinin 12.evi gizli benliğiniz kitabına ait..
mantık yürütecek olursak dalgınlıklardan kaynaklanabilecek her türlü aksiliğe karşı dikkatli olman gerektiğini söyleyebiliriz.

RE: 12.evi irdeliyoruz - Lavinya için - astrosohbet - 06-20-2008 02:14 AM

Lavinya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Lavinya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Teşekürler yıldırım hiç beklemiyordum açıkçası şaşırdım ve de mutlu oldum yazdıkların çok doğru -alkışama borç verme konusu pekuymuyor çünkü borç veririm ama geri gelme durumu bazen gecikiyor bazen olmuyor bu arada kaza demişsin ne tür kazalar yazarsan sevinirim ona göre dikkatli olurum diyeceğim ama bu aralar çok dalgınım dikkatimi toplayamıyorumhımm

rica ederim hemşo , madem öyle bana borç versene gülücük)
bu arada keyfin nasıl , sorunlar vardı , umarım iyisindir..

kazalar konusunda ki yorum bana değil , astrolojinin 12.evi gizli benliğiniz kitabına ait..
mantık yürütecek olursak dalgınlıklardan kaynaklanabilecek her türlü aksiliğe karşı dikkatli olman gerektiğini söyleyebiliriz.
Param olsa hemn vereyim ne demek hemşom ama ben züğürt ağadan da züğürt durumdayımgülücük)

olsun be , üzme tatlı canını hemşo oky
para dediğin nedir ki
gönlünü hoş tut ki
3 vakte kadar istediğin işi bulacaksın sanki
herhalde yani , kimbilir , belki gülücük gülücük

şaka bir yana hemşo , inşallah gönlüne göre bir iş bulabilirsin en kısa zamanda.