Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
12.evi irdeliyoruz.. - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: EVLER (/forumdisplay.php?fid=29)
+---- Forum: 12. Ev (/forumdisplay.php?fid=157)
+---- Konu: 12.evi irdeliyoruz.. (/showthread.php?tid=2035)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - astrosohbet - 06-15-2010 02:50 PM

12.evin yurt dışıyla doğrudan alakası yoktur yanlış bilgi rakka.
Sniperin dediği gibi 9.ev , Yay burcu ve Jüpiterle ilgili potansiyelleri yurtdışıyla özdeşleştirebiliriz.

RE: 12.evi irdeliyoruz - Final - Terazi - 06-16-2010 08:12 PM

(06-26-2008 03:03 AM)Yıldırım Yazılan:  12.ev enerjileriyle yaşamak ;

* 12. ev enerjileriyle yaşamak , büyük okyanusun derinliklerinde yaşamak gibidir. bu mecaz bir ifade olsada , gerçeği anlatmak ve anlamak için bire bir örtüşen bir ifadedir.

okyanusta yaşamak nasıl bir şeydir ?

- dünyanın gerçeklerden soyutlanmış olarak , kendi okyanusumuzda yaşamak gibi bir şeydir.
yani suyun üstünde neler olup bitiyor , farkındalığımız zayıftır..

- dünyayı suyun altından seyrettiğmiiz ve algıladığımız için , sık sık yanılgılara düşebiliriz. yakınlarımızı bile tam manasıyla çözemeyebiliriz ve doğal olarak yakınlarımız tarafından bile hayal kırıklığına uğratılabiliriz.

- dünya üzerinde bir şeyleri başarmak istiyorsak , önce suyun üstüne çıkmamız gerekir..

12.ev enerjileriyle bilinçli yada bilinçsiz muhatap olduğumuz dönemler olacaktır. Alya gibi , artemis gibi , benim gibi 12.ev enerjisi kuvvetli olan kişiler ise hayatlarında 12.ev vurgusunu sık sık hissedeceklerdir.
işte 12.ev vurgusuyla yaşayanlar için yukarıda yazdıklarımın ve şimdi yazacağım önerilerin çok faydalı olacağını düşünüyorum. tabii değerlendirebilenler için ;)

12. ev enerjisiyle yaşamak

bu önerilerim özellikle 12.ev vurgusunu sık sık yaşayanlar içindir.

1- dünyadan soyutlanmamak için , sık sık su üstüne çıkışlar yapmalıyız.
su üstüne çıkmak için , öncelikle suyun altında olduğumuzun FARKINA VARMAMIZ gerekir.

farkındalık nasıl geliştirilir ?

peygamber efendimiz diyor ki ; soru sormak ilmin yarısıdır..

suyun altında olduğumuzun farkındalığını geliştirmek için ; ŞU ANDA NE DÜŞÜNÜYORUM ? NE İSTİYORUM ? gibi soruları sık sık sormayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

sorular sormak ve cevaplara konsantre olmak , bilinçaltından (yani suyun altından) bilinçüstüne (yani suyun üstüne) çıkmak için bir tür araç olacaktır.

öyleyse sık sık DOĞRU SORULAR sorarak bilinçli kalmayı , düşüncelerimizi kontrol edebilmeyi öğrenebiliriz.
bunu yaptığımızda , dış dünya ile bağlantımızı korumuş olacağız.

2- çevremizdeki insanları DOĞRU ALGILAMAK istiyorsak yine doğru soruları sormak ve insanların tavırlarını , sözlerini sorgulamak faydalı olabilir.

- o kişi bu sözleri söylerken bizi incitmeyi mi amaçlıyordu ?

- o kişi bizim için ne kadar değerli ?

- diyelim ki o kişi bizi aldattı ama hala onu seviyoruz ; ''bizi aldatan bir insan bizi ne kadar seviyordur , sevgisi sahte biri için üzülmeye değer mi ?

- hatalarını sık sık gördüğümüz eşimiz için yada aile üyemiz için ; o'nun hangi özelliklerini seviyorum ? bana yaptığı iyilikler nelerdi ?

- o kişi bizim yakınlık ihtiyacımıza şimdi olumlu cevap verdi ama amacı sadece arkadaşlık olamazmı , hemen bizden hoşlandığını düşünmek acelecilik olmuyormu ?

vs........ gibi sorularla yakınlarımızla olan ilişkilerimizi daha saplıklı ve objektif biçimde yürütebiliriz.

bunu yapmadığımız sürece , 12.ev enerjileri ( ki dini anlamda burası şeytanın rahatlıkla girip yuvalandığı bir arazidir - bence) bize sık sık ilişkilerimizle ilgili olumsuz düşünceler yani vesveseler verecek ve karşı tarafı pek çok zaman yanlış algılamamıza neden olacaktır..

3- başarmak için ; ilk adım prensibini uygulamak 12.ev ve neptün insanları için çok etkili bir yöntem olacaktır.

diyelim ki ders çalışmanız gerekiyor ama hayal dünyanızda gezinmekten buna vakit bulamıyorsunuz ya da dikkatiniz çabucak dağılıyor ya da TV gibi PC gibi bağımlılık yapan şeylere kendinizi kaptırıyor ve ders çalışmaya üşeniyorsunuz ;

ilk adımı prensibine göre ; yapılması gerekeni DÜŞÜNMEDEN yapın mesajı vardır.

normalde kişisel gelişimciler ve psikolojik danışmanlar DÜŞÜN VE BAŞAR gibi tavsiyelerde bulunurlar.
yıldırım diyor ki ; 12.ev ve neptünyenler için bu kural geçerli olmayabilir aksine HİÇ DÜŞÜNCE kuralıyla hedefe doğru ilk adımı atmanız , sonra hiç düşünmeden ikinci adımı atmanız ve hiç düşünmeden hedefiniz doğrultusunda adımlar atmaya devam etmeniz bir süre sonra bilinçaltınızın devre dışı kalıp bilinçli kontrolünüzü HEDEFİNİZE ODAKLAMANIZI sağlayacaktır..

mesela Nin.me.sar.ra'nın bir yakınına vermiş olduğu kitap yazma tavsiyesini ele alalım ;

kitap yazmak o 12.ev kişisinin hedefi olsun.

yapması gereken , 12.ev ve güçlü neptününden aldığı müthiş ilhamları , yazma yeteneğini okyanusun altından su üstüne çıkarmak olacaktır.

bunu yapmasının pratik ve etkili yöntemi tekrar ediyorum ilk adım prensibini uygulamaktır.

suyun altından aldığı ilhamları , DOĞRU SORULARI sorarak su üstüne çıkarmalı ve İLK ADIM PRENSİBİNİ uygulayarak harekete geçirmelidir.
yazmak için HİÇ DÜŞÜNCE kuralını uygulayarak daktilosunun yada bilgisayarının başına geçmeli yada kağıdı kalemi almalı ve ''12.evinden dalga dalga gelen yapamazsın mesajlarını dinlemeden düşünmeden yazmaya devam etmelidir..

umarım bu önerilerim 12.ev insanlarına ve tabii ki kendime de gülücük faydası olur..

12.ev konusunun finalini böyle yapmak istedim..

saygılar efendim ;)

Yıldırım çok büyük sevap kazanıyorsun yaa.. Bizi bir tek sen anlıyosunn 12.ev insanları sana minnettar kalacak .. Tam kişiliğimin oluşma yaşı ve sen bana çok büyük fayda sağlıyorsun sayende 12.ev gölgelerini yavaş yavaş yenmeye başlıyorum...

"Hiç Düşünce ve İlk Adım prensibi " bunları uygulamaya başlıyorum bugünden sonra.. Heryere not aldım . Birşey yapacakken kafamda gereksizce dolaşan düşünceleri ve korkuları yoksayacağım.. gözkýrpma

RE: Cvp: 12.evi irdeliyoruz.. - astrosohbet - 08-09-2010 05:33 PM

(11-06-2009 12:55 AM)aeon Yazılan:  
almira Yazılan:12.sorunları ve şikayetleri ...

12.EV ne olursa olsun sizi yüzelsellikten korur ve sizin derin ruh sahibi ..yapar...

Güneş olduğunda dondurma bir işe yarar ama bu işin kışıda var....

Dondurma ile sokakta baka kalmakta...

Kurban vs olayı sadece materyal astrologların yorumu...

Öz benlikle kontağı kolaylaştırır...

Bilinç altına daha kolay hüküm etmeyi sağlar...

Ne gzegen olursa olsun ...sonuçta.... yol bu yol...!

Deve kervan olayı ama kaçış exit yok gülücük)

O yüzden 12 evi şamar oğlanı yada oraya yerleşmiş gezegeni beyenip beyenmeme olayına düşmeyelim...

Komik ve değişmezle eş.....

Donkişot gibi yerdeğirmenleri ile savaşmakla eş....

Çözüm bu alanı yapılandırmak....

Ruhu beslemek o kadar zor değil....

Egosal beslemekten bahsetmiyorum.....

Düzgün yapılandırmalar ile harika şeyler çıkabilirgözkýrpma

sorma bende de 12.ev venüs jupiter kavuşumu var.
ilahi aşk takılıyorum makara derinlemesine makara

demek ilahi aşk takılıyorsun :D

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - astrosohbet - 08-09-2010 05:36 PM

(06-27-2010 10:52 PM)Aquar Yazılan:  
(06-27-2010 10:47 PM)Sniper Yazılan:  bazen kendimi hristiyan rahipleri gibi hissediyorum:D kimselere söyliyemedikleri sırlarını arkadaşlarım filan hep gelip bana söylerler..günah çıkartır gibi..onlar rahatlıyolar ama tabiki 12.ev etkisiyle ben tüm O çirkin duyguları yaşamış gibi oluyorum..gene de güzel bişey..insanların güvendiği biri olmak..ve O başkasına ait duygularla kendi duygularının karışımının yoğunluğu arasında kaybolmak:D
Sniper, biraz sabırlı olursan, 12. evi geniş irdeleyeceğim yazılar yazmayı planlıyorum...az kaldı

12. eve dair böyle samimi paylaşımlarına da ihtiyacımız vargözkýrpma

Satürn döngüsü kuralını düşününce , Sniperin bir hayli sabırlı olması gerekiyor anlaşılan gülücük

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - Messa - 08-12-2010 02:03 AM

12. evim boş ikizler burcunda. Etki yok dolayısıyla tepki de yokgülücük Zaten haritamın üst tarafları hep boş gülücük 6. eve kadar toplaşmış gezegenler.

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - Mavisahram - 09-15-2010 05:25 PM

Ben de Günesi 12. evde olanlardanim ve Asc ye kavusumda... Herseyi icimde yasarim, bu yüzden olsa gerekki duygularimi kimse anlamaz, benide.. Kendi kendime cok konusurum, hatta bazen kavga bile ederim aynada gülücük kimle mi, kizdiklarimla, kizdigim konularla... Ve gizemli kalmayi severim, yardimi cok severim, herkese yardim eder(dim) bu neptün dsc sinden sonra mahvoldum, tüm yargilarim degisiyor 12. evle karsi karsiya cünki...hersey yüzüstüne mi cikiyor nedir... önceden kizmadigim bastirdigim sinirliligimi simdi bastirmiyorum.. Kabul eden böyle etsin diyorum...
Hep bir sucluluk duygusu vardir zaten.. anlasilmadigimi hissederim... Bir yerde ambulans sesi duyarim örnegin, acaba simdi bunu düsündügüm icin mi bunu duydum vs.. olur... Evet fedakarlikmidir bilmiyorum ama, kendimi birakip baskalari icin yasayabiliyorum... bu beni cok yoruyor :( bu yeni oldu.. Evlendim hayir severek degil yardim amacli...Ama suan kendim boguluyorum... evlilik bu yardim edip cekilemiyorsunki... Bilemiyorum...
Günes 12. evde yoruyor, dost gibi gözükenlerden korkmaya basladim...benden uzak duranlara daha cok ilgiliyim... Evlenince yalniz da kalamiyorsun, esin zaten anlamiyor...
Ne hikmetse 6 kardesiz ve 6 mizin da günesleri 12.evde balik evi yani... ve Annemiz balik burcu...
Birde dikkat ettim, esimin günesi terazi evinde yani 7. evde dscyle kavusumda, annesinin burcu terazi... :( tesadüfmüdür artik bilemiyorum...
sevgilerimle...

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - Mavisahram - 09-15-2010 10:11 PM

Cok pardon ya kavusum degilmis 17 derece yaziyor... günes sembolü ascnin üzerinde oldugu icin kavusum sandim.. bir anda sasiracaktim gülücük

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - tiyatral_gitarist - 11-02-2010 02:00 AM

(11-02-2010 01:50 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  12. evimde gezegen yok sanırdım. yıldırım sayesinde öğrendim ki meğer 3 gezegenim varmış. hem de en mafya kılıklıları... dansy

onların etkilerini, kısıtlanmışlığı yaşıyorum da benim merak ettiğim başka bir şey var.(çok saçma olduğunun farkındayım)
benim ayaklarım eylül-temmuz arası hiç ısınmaz. iş yerinde bile sıcak su torbasıyla gezerim hep. bir keresinde bir arkadaşım elektrik sobasının başında bir saat ovalamıştı gülücük ama yine suna-bak

doktora gittim.tahlil yaptık yaptırdım. kan değerlerim iyi çıktı. o da anlamadı. hiçbiri çözüm bulamadı hatta.
hani 12. ev, ayakları da temsil ediyor ya. satürnün orda olmasından yola çıkarak acaba ayaklarım ısınmıyor diyebilir miyim? doktora da diyemem ya satürn 12. evimde

ya sorum çok saçma ama napim atamıyorum kafamdan?
bilinçaltı evim yoğun. anlayın beni
utangaç

Bende imzandaki sözün okyanuslardan derin manasını günlerce gecelerce uyumadan ,uyuyamadan düşünmüştüm gözümü kırpmadan... Yaktın beni... gülücük

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - NinMeSarRa_ - 11-02-2010 03:56 AM

(11-02-2010 01:50 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  12. evimde gezegen yok sanırdım. yıldırım sayesinde öğrendim ki meğer 3 gezegenim varmış. hem de en mafya kılıklıları... dansy

onların etkilerini, kısıtlanmışlığı yaşıyorum da benim merak ettiğim başka bir şey var.(çok saçma olduğunun farkındayım)
benim ayaklarım eylül-temmuz arası hiç ısınmaz. iş yerinde bile sıcak su torbasıyla gezerim hep. bir keresinde bir arkadaşım elektrik sobasının başında bir saat ovalamıştı gülücük ama yine suna-bak

doktora gittim.tahlil yaptık yaptırdım. kan değerlerim iyi çıktı. o da anlamadı. hiçbiri çözüm bulamadı hatta.
hani 12. ev, ayakları da temsil ediyor ya. satürnün orda olmasından yola çıkarak acaba ayaklarım ısınmıyor diyebilir miyim? doktora da diyemem ya satürn 12. evimde

1. evdeki Neptünün Ayla karesi yüzünde olabilir bu.
12. evdeki Mars ve Satürn psikolojik rahatsızlıklar verebilir belki.Ama ben bulundukları burcu sağık açısından daha önemli buluyorum.

RE: 12.evi irdeliyoruz.. - eylülmavi - 11-02-2010 06:21 PM

12.evim yay.. yönetici jüpiter 5. evde..