Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım (/showthread.php?tid=1435)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - Angel - 01-21-2009 01:51 AM

gizem kara Yazılan:beyhancım bende 1 haziran 2004-10 kasım 2004 tarihi arasındaki transitleri sorsam hayatımın en zor dönemiydi benim için....

Tamam Gizem hanım en yakın zamandagülücük Yarın akşam 6 dan sonra inşallah evde olacağım, o zaman bu sayfada cevaplanmamış soru kalmamsını istiyorum.

RE: Cvp: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - Angel - 01-21-2009 01:55 AM

galaxia Yazılan:beyhancım sana 3 tarih vericem müsait zamanlarında yazarsan sevinirim

1-umreye gittiğim tarih 21-06-2007 gece 12:30 da uçağa bindim
2-ameliyat oldum 09- 06 -2004 sabah 8 girdim öğlen 12 çıktım hastaneye ise 24 mayısta yattım 16 haziranda taburcu oldum
bu tarihlerin hepsi vukuatlıdır hepsi satürn transitlerinde olmuştur hepside bende ciddi değişimlere sebep olmuş ve çok ciddi olaylar yaşamışımdır

şimdi merak ettiğim satürnden başka hangi gezegenlerin de parmağı olduğu :D

Galaxia 09.06.2004 Tarihindeki transitlerin;

11. evinde bulunan transit Satürn Haritanda Plütoyla kare açı yapmış, natalde senin Güneşle olan Kare açında var, Sağlığınla ilgili bu zamana kadar gereken önemi göstermediysen bu dönemde sorunların çıkmış olabileceğini söyleyebiliriz. Ümitsizliğe kapılıp kendini kötü hissettiğin durumlar yaşamış olabilirsin. Hayatında çok önemli bir sayfayı artık kapattığın bir dönemdi sanırım. Bu döneme psikoloji olarakta sarsıldığın bir dönem diyebiliriz sanırım galaxia, kolay atlattığın bir dönem olduğunu sanmıyorum.

Ve bence en önemli etkiyi gösteren gezegen Uranüs; Tr. Uranüs 6. evin sonlarında bu dönemde Satürnden gelen olumsuzluklarında desteğiylegülücük

Tr. Uranüs Natal Uranüsle kavuşum içinde, sonra Tr. Uranüs ASC ile zıt açı yapmış.
Transit gezegenlerin ASC ile yaptıkları açıların hayatımızda önemli olduğunu söyleyebiliriz.
ASC ile oluşan zıt açı, senin bu dönemde ani ve yıkıcı olaylar yaşadığını gösteriyor. Hastalığın aniden mi çıktı acaba? O dönemde herkesten bağlarını koparmak isteğide olmuş olabilir,içsel olarak…

Tr. Uranüsün Natal uranüse yaptığı tam kavuşum ise; bu zaman diliminin hayatında bir geçiş dönemi olduğunu söyleyebiliriz.

21.06.2007 Tarihli transitlerine baktığımda ise;

Sadece Tr. Uranüsün etkilerini görüyoruz. Tr Uranüs 7. evinde ve Venüsle kare açı yapmış; bu dönemde aşık oldun mugülücük
Şöyle söyleyebiliriz, umraya gidişin içsel olarak sana bir duygusallık vermiş. R. Uranüsün Satürnlede yaptığı 120lik açı; değişikliğe ihtiyaç duyduğun, ve bu dönemde beklemediğin gelişmeler yaşamış olmanda olası bir durum.

Galaxia verdiğin üç tarihte de bence seni tetkleyen gezegen kesinlikle URANÜS.
Sen uranyen biri olduğun içinde, haritanda Uranüsün etkileri yoğun olan birisin ve bu yaşadığın Transitlere destek veiyor. Senin için önemli transitleri vurgulayan gezegen Satürnden ziyade Uranüs.

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - Angel - 01-23-2009 03:40 AM

galaxia Yazılan:çok teşekkür ederim beyhan çiçek gözkýrpma
evet hastane dönemi çok zor bir dönemdi 2 defa sinir krizi geçirmiştim bir türlü sinirlerime hakim olamadığım bir dönemdi sinirlendiğim doktorun ağzını burnun dağıtsaydım sinirim geçerdi ama o öfke içimde kalınca sinir krizi geçirmiştim hastane de) aslında aynı anda aşık olduğum dönem de bu dönemdi

sağlığmda ihmal yoktu ve bebekliğimden beri çektiğim tek rahatsızlık kulaklarım daki hastalıktı ihmal daha ziyada salak doktorların hatasıydı ama faturası bana çıktı

umreye gelince o dönem de aşık olmadım ona yakın bir olay da yaşamadım ama satürn ve uranüs haricinde retro merkürde bayağı vurdu bizi

tekrar teşekkür ederim beyhan ellerine sağlık ask

Rica ederim galaxiaçiçekask, yaşadığın transitlere baktıktan sonra ve seninde değerlendirmelerin doğrultusunda zihnimde canlandırdım yaşadıklarını..
Zor ve birokadarda mücadele gerektiren şeyler olsa gerek.
Tabi benim saçmasapan hayalgücümle söylediklerim doğruysagülücük
Transitlerle insanların yaşamlarını hayal etmeyi seviyorum, çünkü bazen yaşanılan transit için daha ilginç şeyler ortaya çıkabiliyor.

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - Angel - 01-23-2009 03:43 AM

cansin1970 Yazılan:Beyhancığım bende sana şu tarihleri yazsam mümkünse benim için de bir bakabilir misin?

Mart 1999;net gününü hatırlayamıyorum ,ama,beni uzun süre uğraştıracak bir hastalığın başlangıcıydı.

12 Temmuz 2001 , 1. ameliyat tarihim,

18 Mayıs 2004 , 2. ameliyatım,

12 Ağustos 2004 , 3. ameliyatım.

Beyhancım şimdi bu tarihlerde yer alan etkilerde anlamlı bir benzerlik var mıdır?Onu da merak ediyorum açıkçası...Şimdiden çok teşekkürler...

Sizin bu dönemde yaşamış olduğunuz rahatsızlıkla ilgili sorumlu gezegen Plüton ve Uranüs diyebiliriz bence;

Tr. Uranüsle başlayalım 12 Temmuz 2001 tarihi;

Tr. Uranüs 6. evinizde ve yaptığı tek açı; Jüpiterle oluşan kare açı.
Bu dönemde hayata bakıç açınız sanki test ediliyor gibi düşünceler içinde olduğunuz bir dönem olabilir. İlk ameliyatınızda bazı sorunlarla karşılaştınız mı?

Sonra Tr Plüto 3. evinizde ve Uranüsle tam bir kavuşum içinde; Transit plüto bu evdeyken eğer ser açılar varsa bazı dertler olacağını anlatıyor. Bu dönemde kavuşumdan dolayı çok yüksek bir enerjiye sahip olduğunuzu da söyleyebiliriz. Bu enerji size zorda gelmiş olabilir.

18 Mayıs 2004 ve 12 Ağustos 2004 tarihli transitlerinizde aynı etkiler mevcut ağır giden gezegenler için;

18 Mayısta 6. evinizde bulunan Tr Uranüs Ayla 60lık bir açı yapmış; sizin haritanızda 6. eviniz boş. Duygusal olarakta çok karışık olduğunuz bir dönemdi sanırım, Uranüsün Ay ile ilişkisinde ameliyat tehlikesi sözkonusu ve sizinde tam bu dönemde bunu yaşamış olmanız astrolojinin önemini vurguluyor.

Tr. Plütoya gelince Tr Plüto 4. evinizde ve ASC ile 60lık açı var; bu dönemden sonra bir iki yıl içinde ev hayatınızda değişimler olmuş olabilir. ASC ile oluşan açılar önemlidir, zaten Plütoda sizin haritanızda 1. evde ve kişisel değişikliklerde yaşamış olduğunuz bir dönem olabilir. Başkalarına karşı biraz daha duyarsız davranışlarda bulunmuş olabilirsiniz; ama ameliyat stresi ve içsel olarak hissettiğiniz huzursuzluklar size bu tavrı verebilir. Zor bir dönemiydi sizin için?

Bu konu başlığında cevap bekleyen sevgili arkadaşlarım, ilk mesajımdada belirttiğim gibi fırsat buldukça cevap verebiliyorum, hele ki son 1.5 haftadır düzgünce forumda zaman geçiremiyorum bile, umuyorum anlıyorsunuzudr. Hiç bir sorunuz cevapsız kalmayacaktır.

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - cansin1970 - 01-23-2009 06:10 PM

Sevgili Beyhancım;
Öncelikle göstermiş olduğun ilgine çok teşekkür ederim.
Pluto ve Uranüs'ün hayatımdaki rolü malüm.Her ikiside zaten birinci evimde.Pluto ASC de...
Tespitlerin doğrudur Beyhancım, öncelikle ilk ameliyatım sırasında yaşadığım bedensel acı sonrasında hayatı sorgulayışımı da farklılaştırdı.Zamanın göreliliği,şartların bireysel farklılığı,bencilliğin benmerkezciliğinde hayattan alınan tatların da kişiselleştiği ve de her ne yaparsak yapalım aslında yalnızlığın çıplaklığı gibi önceliklerin farkındalıklarının ben de katlandığı bir ameliyattır bu...Evet kesinlikle hayata bakışım revizyondan geçti.
Bunun yanısıra teknik olarakta ilk ameliyatımda bazı sıkıntılarla karşılaştım.Ameliyat ertelendi...ekip değişti...yapılan bazı hatalar ve eksiklikler akabinde tahmin edersin ikinci ve de üçüncü ameliyatları getirdi.
Ancak sonraki ameliyatlarımda çok şanslıydım,ekip ve prof. çok mükemmeldi herşey çok yolunda gitti...Çok şükür artık herşey yolunda...
Beyhancım benim için asıl zor dönem şu an içinde bulunduğum dönemdir.Hayatım boyunca ev yaşamım,ikili ilişkilerim ve bunların sonucunda psikolojik olarak bu kadar yıpranmış olduğum zaman dilimi sanırım 14 yıl önce falandı.Şu an transit pluto natal plutoma kare açıda...
Bununla ilgili yorumlarını benimle paylaşırsan çok sevinirim.
Beyhancım bir de şunu soracaktım,ameliyatlarımın neyle ilgili olduğunu hartitamdan tahmin edebilmek mümkün sanırım.Bu konuda bir tahminiş var mı?Paylaşırsan sevinirim...Tekrar tekrar teşekkürler...

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - Angel - 01-24-2009 12:32 AM

cansin1970 Yazılan:Sevgili Beyhancım;
Öncelikle göstermiş olduğun ilgine çok teşekkür ederim.
Pluto ve Uranüs'ün hayatımdaki rolü malüm.Her ikiside zaten birinci evimde.Pluto ASC de...
Tespitlerin doğrudur Beyhancım, öncelikle ilk ameliyatım sırasında yaşadığım bedensel acı sonrasında hayatı sorgulayışımı da farklılaştırdı.Zamanın göreliliği,şartların bireysel farklılığı,bencilliğin benmerkezciliğinde hayattan alınan tatların da kişiselleştiği ve de her ne yaparsak yapalım aslında yalnızlığın çıplaklığı gibi önceliklerin farkındalıklarının ben de katlandığı bir ameliyattır bu...Evet kesinlikle hayata bakışım revizyondan geçti.
Bunun yanısıra teknik olarakta ilk ameliyatımda bazı sıkıntılarla karşılaştım.Ameliyat ertelendi...ekip değişti...yapılan bazı hatalar ve eksiklikler akabinde tahmin edersin ikinci ve de üçüncü ameliyatları getirdi.
Ancak sonraki ameliyatlarımda çok şanslıydım,ekip ve prof. çok mükemmeldi herşey çok yolunda gitti...Çok şükür artık herşey yolunda...
Beyhancım benim için asıl zor dönem şu an içinde bulunduğum dönemdir.Hayatım boyunca ev yaşamım,ikili ilişkilerim ve bunların sonucunda psikolojik olarak bu kadar yıpranmış olduğum zaman dilimi sanırım 14 yıl önce falandı.Şu an transit pluto natal plutoma kare açıda...
Bununla ilgili yorumlarını benimle paylaşırsan çok sevinirim.
Beyhancım bir de şunu soracaktım,ameliyatlarımın neyle ilgili olduğunu hartitamdan tahmin edebilmek mümkün sanırım.Bu konuda bir tahminiş var mı?Paylaşırsan sevinirim...Tekrar tekrar teşekkürler...

Ameliyatlarınızın neyle ilgili olduğunu tahmin edebiliriz belki ama ben bunun için daha acemiyim sankigülücük
Siz söylmeyein ben daha ayrıntılı olarak inceleyip bir tahminde bulunayım. Yanılma payım yüksek olsada.

Şimdi sizin Şuanki transitleriniz için verdiğiniz bilgiye göre kısaca şunu söyliyeyim. Tr. plütonun Natal plütoyla oluşturduğu kare açı sizin tüm hayatınızı etkileyecek radikal değişiklikler yaşayamanız sözkonusu olacağı anlamına geliyor. Tr Plütonun natal plütona olan açıları bir insan ömründe ancak sekstil ve kare açı mümkün olabilir. Ben dataylı bir yorum yapmaya çalışacağım sizin plüto transidinizle ilgili. ( En kısa zamanda yapacağım
Yaşadıklarınızı bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten o dönemde özellikle 2001 dönemi sizin için daha karmaşalı bir dönem olmuş. bunu transitlerle söyleyip sizinde paylaşımınız olunca, Transitlerin hayatımızda çok önemli olduklarını bir kez daha anlıyoruz.

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - Angel - 01-24-2009 04:33 PM

tugcee Yazılan:20 kasım 2008 müsait olunca bu tarihede bakarmısın beyhan:(

Tuğçecim verdiğin tarihe göre transitlerine baktım.

Tr. Satün senin 1 evinde Uranüsle kare açı yapmış.
1. Ev sen demektir, kişliğin ve yaşadığın olaylara yaklaşımın değişir.
Satürn 1 evinde hareket ettiği için sen kim olduğunu sorgulamanın yanı sıra, nasıl bir kişi olmak istediğnide sorgularsın içsel olarak. Bu transit döneminde depreyonel duygular içine girdiysen hayatında belli şeylerin yolunda gitmediği ve değişmesi gerektiğiin sinyali olabilir. Sende içsel olarak bir sıkışmışlık yaşadığın için depresyon benzeri durumlar sözkonusu olmuş. Uranüsle oluan kare açı bu dönemde seni bayağ zorlamış Tuğçe, isyankar ruh halleri, ve bazı değer verdiğin kişilerdende uzaklaşmış olabilirsin.

Aynı zamanda Tr. Uranüste senin 7. evinden geçiyor ve NatalUranüsle kare açı mevcut. Yani işte bu açı sinir krizi geçirmeye sebep olabilecek bir açı. Yaşadığın hayat şartlarımı seni bunalıma itti?

Tr Plütoyada baktım. Merkürle tam kavuşum içinde ve senin 4. evin sonlarına artık 5. eve geçiş yapmışta diyebiliriz. Aileyle ilgili dıştan bir problem yokmuş gibi görünsede içsel olarak problem yaşadığın bir dönemdi sanırım. zihinsel olarak çok uç düşüncelerde olduğun bir dönemdi sanırım. Kötü düşüncelere dalan bir ruh hali diyebiliriz belki... Bu dönemden sonra çokta zaman geçmemiş ama bazı takıntıların oldu mu Tuğçe?

Senin yaşadığın bunalım döneminin en büyük etkisi bence Satünün açılar ve 1. evinde olması.

Senin değerlendirmelerini bekliyorumgözkýrpma

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - Tuğçe - 01-24-2009 08:39 PM

Beyhan Yazılan:
tugcee Yazılan:20 kasım 2008 müsait olunca bu tarihede bakarmısın beyhan:(

Tuğçecim verdiğin tarihe göre transitlerine baktım.

Tr. Satün senin 1 evinde Uranüsle kare açı yapmış.
1. Ev sen demektir, kişliğin ve yaşadığın olaylara yaklaşımın değişir.
Satürn 1 evinde hareket ettiği için sen kim olduğunu sorgulamanın yanı sıra, nasıl bir kişi olmak istediğnide sorgularsın içsel olarak. Bu transit döneminde depreyonel duygular içine girdiysen hayatında belli şeylerin yolunda gitmediği ve değişmesi gerektiğiin sinyali olabilir. Sende içsel olarak bir sıkışmışlık yaşadığın için depresyon benzeri durumlar sözkonusu olmuş. Uranüsle oluan kare açı bu dönemde seni bayağ zorlamış Tuğçe, isyankar ruh halleri, ve bazı değer verdiğin kişilerdende uzaklaşmış olabilirsin.

Aynı zamanda Tr. Uranüste senin 7. evinden geçiyor ve NatalUranüsle kare açı mevcut. Yani işte bu açı sinir krizi geçirmeye sebep olabilecek bir açı. Yaşadığın hayat şartlarımı seni bunalıma itti?

Tr Plütoyada baktım. Merkürle tam kavuşum içinde ve senin 4. evin sonlarına artık 5. eve geçiş yapmışta diyebiliriz. Aileyle ilgili dıştan bir problem yokmuş gibi görünsede içsel olarak problem yaşadığın bir dönemdi sanırım. zihinsel olarak çok uç düşüncelerde olduğun bir dönemdi sanırım. Kötü düşüncelere dalan bir ruh hali diyebiliriz belki... Bu dönemden sonra çokta zaman geçmemiş ama bazı takıntıların oldu mu Tuğçe?

Senin yaşadığın bunalım döneminin en büyük etkisi bence Satünün açılar ve 1. evinde olması.

Senin değerlendirmelerini bekliyorumgözkýrpma

böyle bir yorum geliceğini tahmin ediyodum sıkıntılı zamanlardı ve de aynen yazdıkların gibi,çok doğru bu yorumlar beyhan-alkışo dönemde yaşadığım çevreden uzaklaşmak istemek hatta hayatımda var olan herkesi,hayatımdan çıkarmak gibi düşüncelerim oldu neyseki o insanlar sabırlıydılarda ucuz atlattık ve o dönem yaklaşık 1.5 ay kadar sürdü sonra birşey oldu pat diye kendime geldim:)acaba 1.evimden tr venüs fln mı geçiyorgülücük)şimdi iyiyim astroloji gerçekten bir sanat bence,yorumlamak ta aynı şekilde,emeğine,gönlüne sağlık beyhancım vakit ayırıp uğraştığın içingülücük

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - Angel - 01-25-2009 01:10 AM

galaxia Yazılan:söylediklerini saçma sapan bulmuyorum beyhanım gözkýrpma
çokta memnunum

yaşadıklarım gerçekten mücadele gerektiren durumlardı pes etmeyi de düşündüm ama edemedim

mücadele ve yenilgiyi kabul etmemek benim yapımda var sanırım ölsem de sonuna kadar gidenlerdim (arabesk şarkı sözü gibi oldu)

tabi forumda her şeyi yüzelsel geçmek zorundayız hayatımızı anlatırken fakat yaşananlar özelliklede üni. dönemi hayalleri bile zorlayacak türdendi :(

Uranyen kişiliğini sonuna dek yansıtıyorsun galaxia, ben çok teşekkür ederim gerektiği kadar paylaştın bizlerle.
transitlerin etkilerini anladıkça, hayatımızda çok önemli olduklarının dahada farkına varıyoruz.çiçek

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım - Tuğçe - 09-09-2010 02:32 AM

geçmiş dönemde önemli olaylar yasadığınız tarihleri eklerseniz başlamak istiyorum verygood