Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim.. - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: AÇILAR (/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Forum: Özel Açı Kalıpları (/forumdisplay.php?fid=203)
+---- Konu: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim.. (/showthread.php?tid=1288)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Cvp: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim.. - vivienleigh - 08-08-2007 03:48 PM

hadese başladım T karesiz kardeşim bu bilgiler de işine yarargülücük)

9. evde Merkür başakta ne yapar 9. evdeki Merkür iletişime geçerken sana başak yöntemlerini kullan der sen başak yöntemleriyle düşünür iletişime geçer araştırır konuşursun..yani eleştirel bir zihnin vardır..merkürün aslında yükselen yayını tamamlar yay ateş elementi ve başak da topraktır bunlar birbirine uyumludur yani tıpkı ateşle toprağın bir araya gelip seramik oluşturması pişmesi gibi düşün..merkürn 9. evinde olması senin uzuak deniz olculukları felsefe din yüksek eğitim hukuk gibi konulara hatta astrolojye eğilimini veren konumdur..ticarete de kafan çalışır ama nasıl ?küçük projelerden ayrıntılardan büyük ticaretler oluşturmak gibi.çünkü başak çok ayrıntı sever inceler küçük ayrıntılara merak duyar ..meraklı bir yapı verir sana Merkür başakta meraklı bir zihin araştıran ve işlek bir kafa yaratır..

Jüpiter ve merkürün bileşmesi harika bir konum hem de 9. evde birleşmişler yani jüpiterin doğal evinde bu jüpiterin oldukça kuvvetli ve rahat ettiği bir yer ;güçlü çalışacak sana istediğin verimi verecek sen de bu avantajını kullanmalısın..senin zaman içinde edebiyata şiire felsefeye ilgin artabilir sen bu konularda yetenekli olabilirsin ..eğer bunların yani merkürünün jüpiterinin satürnle uyumlu bir açısı varsa yazdıkların kalıcı şeyler olabilir ayla merkürün uyumu varsa hayal gücünü destekler yazarlık için mükemmel bir konum oluşturur..

RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim.. - uranus - 08-08-2007 11:20 PM

Sevgili Hades, ben de vivinin harika yorumuna bir kac ekleme yapayım...

yukselen yay ve yayın yöneticisi Jupiter asc ye kare yapıyor... Öbur yandan partner evin dc, ikizler ve ikizlerin yöneticisi merkur de buraya kare yapıyor... asc, dc yada 9. evdeki merkur JUpiter beraberliğine bir transit gezegen ugrarsa senin o güne kadar ortaya koydugun davranışların, kendini ifade ediş biçimin, başkaları tarafından algılanış şeklinde değişiklikler yaşarsın ve kare acı olması yuzunden zorlanırsın bu durumdan.. daha cok aklının karışması seklinde ortaya cıkabilir bu durum... akıl = merkur... düşünce biçimini değiştirmek durumunda kalabilirsin... ve tabii ki bu durumdan hoşnut kalmazsın, cunku zorlanırsın... mesela basaktaki merkur cok kritik eder, transit gezegenin cesidine göre ya, artık olur olmaz seyleri krtik etmekten vaz gecersin ya da daha fazla kritik etmeye eleştirmeye başlarsın... sonucta kendini daha baska turlu yansıtmaya, ifade etmeye baslarsın... Partner anlayışında da değişiklik yaşarsın ama bu da zorlayıcıdır.. kafanda oluşmus bir partner anlayısın vardır... benim sevgilim böyle olmalı, şöyle davranmalı dersin ve bu fikirlerinde değişiklik yaşamak zorunda kalabilirsin, o yuzden zorlayıcı olur bu kareleri tetikleyen transitler...
Normal durumda jupiterin iyi halini yani iyimser tavrını gösterirsin sen, ama bir transitte yayın son kontrolleri yapma egilimini abartır ve cok detaylarda boğulabilirsin... cunkü merkurun oluşturdugu ögrenme isteği ile detayları ögrenmek isterken lüzumsuz seylere de kafa patlatmak durumunda kalabilirsin...
Ayrıca genelde akıl dolu, entellektüel kişilerden sevgili bulma istegin vardır ama bulmakta zorluk cekersin (merkur dc karesi) ya da felsefik düşünen iyimser tarzlı kişileri eş, partner, ya da ortak secmek istersin ( dc-jupiter karesi) ama yine bulamazsın ve zorlanırsın... cunkü değişim yaşamak zorundasın bu konularda, demekki bu konulardaki mevcut düşünce tarzını ve felsefeni değiştirmek için çaba göstermen gerekir... özellikle agır hareket eden gezegenlerin (neptun, uranus pluton) bu acıları zorlaması durumunda bu bahsettiğim olayları yasarsın... ama nerden baksan nisan 2011 e kadar rahatsın... o zaman gelince hatırlat bana, gülücük) önemli değişimler yaşayacaksın.. bir yandan uranus döngusu baslarken , diğer yandan da neptun bu zorlu acıları tetikleyecektir... senin merkur- jupiter konjunktionuna zıt acı yapacaktır, cunku neptun kovadan balık burcuna girecek 2011 de ve bu, dünyada mevcut sistemin içinde cok önemli bir devrin baslangıcı olacaktır...
doğum tarihini görunce cok şaşırdım, benim 88 doğumlu bir oğlum var...
Henüz 16 yasında astroloji ye olan alakandan dolayı seni kutluyorum... umarım sistemli bir şekilde bu konuda ilerler ve bizleri gecersin... avantajlısın cok... gülücük)
basarılar...

RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim.. - uranus - 08-08-2007 11:52 PM

zorlu derken söyle... hemen hemen herkesin yasadıkları , değişimler, ailenden uzaklaşma istekleri, kendini dışarıya tanıtma, kabul görme, onaylanma istekleri filan... değişim yaşayacaksın yani... ama her değişim kendi içinde zordur... ve astroloji bilginle bunları bilerek, farkına vararak yaşamak işini kolaylaştıracaktır... zorlanırsın ama başarırsın... endişelenmene hiç gerek yok...gülücük)

Cvp: T Kare Açı Kalıbı - sarı cimcime için.. - astrosohbet - 08-09-2007 05:01 AM

Yıldırım Yazılan:yanlış hatırlamıyorsam o harita erkek arkadaşına aitti , yanılıyorsam düzelt lütfen.

Ay - venüs zıtlığı

ilişkilerini oğlak modunda yaşayan biri olabilir. yalnızlıktan hoşlanır gibidir , karamsar ve melankolik bir havaya bürünebilir özellikle AY transitlerinde..
duygularını ifade etmekte zorlanabilir , ketumluk vardır sosyal görünümünde ve özgüven eksikliğinin getirdiği şüpheci bir yapısı olabilir.
Ay yengeç olması sebebiyle , derine inildikçe soğuk dağın arkasında derin bir duygu okyanusu olduğunu keşfederiz.
bu derin duygusallığı ilişkilerde ifade edemediğinizi hayal edin ; işte bu o'nun ay - venüs zıtlığıdır..
transit Ayın sert açılarında alınganlık ve kısa dönemli küslükler olabilir. böyle inzivaya çekildiği oluyorsa , ondan , fazla talepte bulunmamanızı bi süre kendi haline bırakmanızı öneririm..

ben geride kaldım arkadaşlar ; hemencik yetişeyim geçeyim sizi gülücük

sarı cimcimenin erkek arkadaşının T Karesini bitireyim önce ;

T Karesinin aktığı nokta da 12.ev jüpiter - satürn terazi kavuşumunu görüyoruz.
12.ev jüpiter terazisinin ona oldukça iyilik sever , saf kalpli bir yapı katabileceğini düşünüyorum. hemen yanında satürnü görüyoruz. hayalkırıklıkları yaşatmayı pek sever satürn 12. evde.. sanki iyi niyetinin kötüye kullanılması gibi durumlar sözkonusu olabilir geldi.

şimdi jüpiter - satürn ikilisi kişisel gezegenler olmadığından ; AY - Venüs ikilisi daha çok etkilenecektir bu gerilimden. yani duygular ve ilişkiler.. ben ilişkilerde Gel-gitler yaşayabilme olasılığını görüyorum diyebilirim. bunu hem T Kareye hemde jüpiter-satürn düellosuna bakarak söylüyorum. sanki iyimserlik - karamsarlık aynı ruh içinde mücadele ediyorlar gibi..
jüpitermi baskındır , satürnmü ? ben diyorum ki , iyicil transitlerde jüpiter baskındır , kötücül transitlerde satürn baskındır.
mesela mayıs 2004 civarında hem satürn hemde mars , onun T Karesini hırpalıyorlar. ne olmuş , önemli bir anısı varsa o tarihlerle ilgili bizimle paylaşabilirsiniz fazla özele girmeden ok.
jüpiterin etkisi ; abartma , gevşeklik , duygusal iniş çıkışlar getirebilir.
satürn etkisi ; kısıtlama , kendini özellikle duygularını ifade etmede zorlanması sözkonusu olabilir.

Cvp: RE: T Kare Açı Kalıbı - kurby için.. - astrosohbet - 08-09-2007 05:59 AM

Kurby Yazılan:Evet, ben kendi t-karemden başlayayım.
Bir ipin zıt uclarında güçlü iki çocuk(MARS-URANÜS), bir de hakemlik verdikleri bir çocuk(GÜNEŞ).Tüm gün çekişiyorlar ama yere devrilen yok.Hava kararmış.Hakem çocuk panikte, evine gitmeli, ama diğer çocuklar hırsla hala yenişiyorlar.Sonuç, elleri patlayan iki güçlü çocuk, eve gidemediği için oturup ağlayan bir hakem.Benim t-kare böyle bir durum yaratıyor ben de işte.Koçtaki mars güçlü, atak, aktif, dinamik, heyecanlı.Terazideki uranüs dengeyi arayan ama bir türlü bulamayan bir deli.Yengeç güneşim hassas, duyarlı ve kırılgan.Dingin bir yapı isterken, iki delinin arasında kalıyorum.Bu da müthiş bir gerginlik.
Uranüs-mars zıtlığı: devrimci, özgürlük savaşçıcı, yarışmacı,(karanlık yönü)bela çıkaran, tehlike peşinde huysuz, aksi, ani parlamaya hazır.(bu benim işte)

Güneş yengeci, güvenlik arayışıyında ve bunu 10.evde deneyimliyor.Toplum içindeki yeri, kariyeri.Ben bilinci yengeç özellikleriyle kendisini toplum önündeki görüntüsünde vurgulamak istiyor.
Mars koçu, cesaretini deneyimliyor 7.evde.İkili ilişkiler ve açık düşmanlıklar evinde.İlişkilerinde ya öncü tavırlarıyla karşısındakini gaza getiriyor, ya da onu düşman olarak kabul edip savaş açıyor.

Uranüs terazi,kendine özgü uyumunu ve işbirliğini geliştirme çabası ile maskesindeki komik ama tuhaf resimle karşısındakine gülümsüyor, 1.evde.

Bu üçlü şimdi ne yapıyor.Uranüs terazisi kendisine özgü uyumu oturtmaya ve özgürlüğe ve değişime olan tutkusunu dengelemeye çalışırken, mars koçu karşısından "şşşşş!hadi!" diyor.Zaten gaz vermeye meğilli olan mars koçu, uranüs terazisini zaten zor sağladığı dengesini altüst ediyor.Keza bu ikilinin 90 derecesinde ikisinin iplerini elinde tutan bir güneş var.Nasıl bir güneş? Hassas, kırılgan, melankolik.Karşısında gerilim hissettiğinde içine kaçan bir güneş.üstelik toplum içinde kendisini bu şekidle ifade etmeye çalışan bir güneş.Ancak bu iki delinin bir araya gelip, türlü hınzırlıklar yapması onu sürekili güven arayışında, sahip olduğu konuma aitlik hissetmeyen, kendisini ortaya rahat koyamayan karamsar bir yapı haline dönüştürüyor.Kaldı ki, yengeçleri bilirsiniz.Onları kırmak için söz söylemeye gerek yoktur, bir bakışınız yeter.

Ve bir süredir T- uranüs tarafından "değiş,değiş,değiş" diye sürekli uyarılan bir uranüsüm var.Uranüse yapılan bu baskı hem marsımı hem de güneşimi tetikliyor.Uranüs dengeleri bozmamaya özen göstererek değişimi zaten canı gönülden istiyor.Ancak karşısındaki mars sabırsız!"Tanrım, yenilik mi?Hani, nerdeeee!" nidaları ile uranüsüme "hadi, hemen, şimdi!" diyor.Zavallı güneşim, gene gözleri nemli"gene mi yaaaaaa!" diye hüzünle bakıyor.Ben ne yapıyorum peki bu durumda, meditasyona başladım biliyorsunuz.Altbenlik yazılım meditasyonlarına devam ediyorum.Yani değişiyorum.Böylelikle Uranüsümü besliyorum. (1.ev) Arkadaşlarımla -genellikle ikili olarak- dışarı çıkıyorum, hareketli ve keyifli zamanlar geçiyorum, marsımı besliyorum.(7.ev)Son olarak evim güzel evim takdiği ile yengecimin güvenlik isteğini yerine getiriyorum.Bazen şeker yengeç güneşim"nolur evde kalaım diyor" diyorum ki ona "şimdi dışarı çıkalım, eve dönünce sana çikolata alıcam, ne dersin?" İkna kabiliyeti işte!Yengeçler bayılır çikolataya!Ya da Marsım diyor "dışarı çıkalım, şunu ara , bunu ara".Diyorum bak bugün evde kalalım, elimde süper bir korku filmi var, mısır yer izleriz.gülücük) söz seni yarın dışarı çıkarıp eğlendireceğim.Hatta at gibi koşturacağım.gülücük)Uranüsüm pek memnun.Ama arada çılgınlığı tutmuyor değil, ancak zaten denge problemi var o nedenle üstüne pek gitmiyorum.Salıverdim yakasını!gülücük)

Bunları anlatıyorum ancak, kolay değil hiç bu üçlüyle baş etmek.Karamsar bir yengeç tablosu çıkıveriyor bazen ortaya.Zavallı canım arkadaşlarım, hepinizi seviyorum.Romantikam hep yanımda kal!gülücük

astrolojik etkileri böyle hikaye tadında okumayı seviyorum , eline sağlık kurby .)

kurby T Karesine hakim görünüyor o yüzden ben ''bu T Karesini'' kısa keseceğim !

evet kurby , astro.com'dan aldığım astreoid verilerine bakınca senin T Karen üçüz doğurmuş , bunu gördüm gülücük)

10.ev satürnün - 1.ev plüton ve 4.ev lilith'in başka bir T Kare yapıyorlar.. veee ;
5.ev AY'ın - 11.ev merkürün ve 2.ev Pallas arasında başka bir T Kare görünüyor..
ne deyim ki kurby , senin kazan doğurdu gülücük) tüh tüh maşallah ;)

no panik ; bunları alıştıra alıştıra söyleyim dedim kendini atmayasın bi yerlere diye ve dahası şunu düşündüm ;
gezegenlerin hemen pek çoğu gerilim altında olan bir insan - hele ki yengeçse gülücük - ''bu gerilimi nasıl dengeleyebilir , bir çözüm yolu varmıdır astrolojik dilde ifade edebileceğimiz'' gibi sorular geldi aklıma.
çözüm yine haritadan geldi ; bu T Karelerin aktörleri için başka çıkış yolu olmalı diye bi fikir geldi aklıma. sonra pınarın venüsü dikkatimi çekti. hem marsa , hem uranuse güzel bakıyordu. sanki venüsü beslerse , venüste T Karesinin gerilimine masaj yapmış gibi iyi gelecekti.
venüs aslanını nasıl besleyebilir sorusuyla karşılaşıyoruz bu kez ; sosyal olmayı aksatmamalıydı kurby , 11.evdeydi venüs aslanı ve ilişkilerine arkadaşlıkla başlayabilirdi , arada bir kendini şımartmalıydı , kendini pohpohlamalı ve minik sürprizler yapmalıydı. venüsünü mutlu etmeliydi sözün özü ve venüste onun baş T Karesini rahatlatacaktı..
satürn - plüto - lilith T Karesi için ne yapabilirdi ? lilithin anlamına henüz hâkim değilim , satürn ve plütonun ikilemini yorumlamaya çalışayım ;
yükselene yakın duran plüto , otoriteyle ( satürn ) sürtüşüyor..satürn ise kişisel imajla ( yükselen burç ) sürtüşüyor ve onu kısıtlamaya çalışıyor. bu T Kareninde oldukça önemli olduğunu düşünüyorum çünkü satürn ve plüto , bulundukları yer itibariyle haritada söz sahibi görünüyorlar..
ay - merkür - pallas için ne diyebiliriz ; pallas beni aşıyor gülücük ay - merkür zıtlığının duygu ve düşüncelerde zıtlıklar ve beraberinde kararsızlık getirebileceğini söyleyebilirim. şükür ki , Ay - plüto güzel açısı ve Ay-jüpiter kavuşumu orada..
duygusal açıdan kendini yenilemen (plüto) ve neşeli kurby (jüpiter) olman uzun sürmüyor olmalı..
ve bir kaç telkin ;

* Ben güçlü bir yengeç kadınıyım.. ( bunu özellikle söyle bence , çünkü güneş yengeçin yaramaz mars-uranüs zıtlığı karşısında pasif kalmamalı , enerji güneşe akıyor çünkü , güneş yengeçin geminin kaptanı olmalı ..)

* öfkemi kontrol edebiliyorum.. artık daha sabırlıyım.. değişimi seviyorum ve bunu bilinçli yapıyorum..

* kararlıyım - kontrollüyüm - hayattan ne istediğimi biliyorum ve onu elde etmeye hazırım..

* neşeliyim , sosyalim , hepinize yeterim gülücük

RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim.. - Kurby - 08-09-2007 08:52 AM

Ellerine, yüreğine, gözlerine, zihnine sağlık arkadaşım.Lilith, özgür kadın tiplemesi olarak çıkıyor karşımıza astrolojide.Bir süredir Lilithe takmış durumdayım.Kendine hakim, erkekle eşit haklara sahip olduğunu savunan kadın.Kendi geleceğini elinde tutan kadın.Kadını ay ve lilith olarak ikiye ayırırsak,(Aydınlık ve karanlık yüzü) ay kadının anne tarafını vurgularken, lilith kadının sosyal arenadaki tarafını sunuyor bizlere.Ben en azından öyle yorumladım.Kaldı ki, Lilith ademin kendi gibi toprktan yaratılan ilk eşi olarak geçiyor.Ademe boyun eğmemesi sebebiyle cennetten kovuluyor.(Bu arada mitolojiye sardım, Fatih sayesinde) Pluto asc-satürn mc-lilith ıc ile kavuşumda benim.Ve aralarında T-kare varmış.Ben farketmemiştim.Tekrar teşekkürler yıldırım.Bu kalıp üzerine düşünmem lazım.Pluto ve satürnün etkilerini biliyorum.Lilithin haritaya tam etkisi nedir bu konuda henüz bilgi sahibi değilim.Araştıralım öğrenelim!

Cvp: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim.. - salmakis - 08-09-2007 12:19 PM

Aylin Yabanoğlu ile Astroloji

http://katyadan.blogcu.com/2936983/

Aylin Yabanoğlu ile Astroloji sitesinde Lilithle ilgili bilgilendirici bir yazı okumustum . Kurby belki merakını belli bir ölçüde dindirebilir bu yazı.

Cvp: T Kare Açı Kalıbı - romantica için.. - astrosohbet - 08-10-2007 12:10 AM

12.evdeki şiron - 6.evdeki uranüs arasında zıt açı var romantica'da. şunu gözlemledim ; 6.ev ile 12.ev arasında zıt açıya sahip olanlar da fedakarlık , başkalarını idare etme , olumsuz şartlara dayanma vb. bir tür potansiyel görüyorum. şiron ve uranüs bireysel gezegenler değiller çok şükür. yinede aralarındaki gerilim nereye akıyor diye sorduğumuzda cevap Güneş oluyor.
güneş yengeç burcunda ve haritanın alt tarafında görülüyor. yengeç burcunun 6. ve 12. evlerden gerilimle beslendiğini hayal edince , hayat enerjisini , canlılığını kısıtlayacak durumlar geliyor aklıma.
yengeçin gölgesi ; okyanustan duyguların içinde kaybolması özellikle içine kapandığı dönemlerde. bu duyguların uranüs ve şiron tarafından gerilimle beslenmesi -özellikle sert transitlerde- duygusal Gel-gitlere sebep olabilir diye düşünüyorum. yada fedakarlık vb. şartlar gereği , yengeçin sevgi ihtiyacının tam beslenememesi durumu..
nacizane tavsiyem ; kurby'e de söylediğim gibi güneş yengeçine ver ipleri. bunu iradeyle yapabilirsin. şiron 12.evde bilinçaltıyla ilgili yüksek sezgilerle birlikte zihin karışıklığına sebep olur bazen. özellikle AY sert transitlerinde..
uranüs ise özgürlük , bağımsız ruhlu biri olma gibi dürtüleri katacaktır. öyleyse romantica ; özgürlüğünü besleyecek yenilikler , küçük sürprizler , arkadaşlıklar oluşturabilirsin hayatında. ancak esas oğlan burada Güneş oluyor. mutlu etmen gereken esas o.. yani yengeçi neyin mutlu ettiğini öğrenmişindir artık , uzun süredir aramızdasın gülücük evet sevgi .)

kurbye tavsiye ettiğim telkini sana da öneriyorum ;

*Ben güçlü bir yengeç kadınıyım..

* ayna ayna söyle bana , benden daha güzeli yok diimi bu dünyada .)

* hayattan ne istediğimi biliyorum , istiyorum ve elde edeceğim.. ( henry fordun bu sözü , hayatın her alanında kullanılabilir )

* duygu ve düşüncelerimin farkındayım , dağınık değilim , çevremde sevilen biriyim , saygı duyulan biriyim ve minnettarım..

RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim.. - uranus - 08-11-2007 08:51 PM

Chiron, bildiğim kadarıyla şifa vermekle ,ilgilidir. 12 ev ise kendi içine kapanma, sonlanma evi oldugu için, aslında kişi kendi kendini iyileştirme potansiyeline sahip oluyor, ama bu durum; içine kapandığı dönemlerde gözükür... Özellikle Uranusun 6. evde çalıştığı işinde yepyeni sistemler bulma arzusu, mevcut sistemde değişiklik yapma istekleri, ve bu amacta devrimci bir nitelik kazanması gündeme geldiğinde , yani bu potansiyelleri uyandığında çok tenkit alabilir ve bu durumda içine kapandığında kendi kendine careler üretir, psikolojik durumunu düzeltir ve bütün bu potansiyeller de Yıldırımın dedigi gibi, "ben güçlüyüm, ben ne istedigimi biliyorum," gibi şahsiyetinde (=guneş) zorlu uyanmalara sebeb olur... Bu uyanışlar elbetteki zordur ama neticede kişi kendi verimini, kapasitesini anlıyor ve kendisini böylece güçlü hissediyor... Uranus 6. evde bir misyoner gibi ama cok değişik, yani radikal bir misyoner tarzı verir kişiye.. kişinin kitleleri etkileyecek potansiyeli vardır. Bu potansiyel onu zorlasa da neticede egosu, kişiliği bununla da besleniyor.

Ayrıca romantikanın plutosu da 6. evde oldugundan, agır sartlarda çalışma, ağır sorumluluklar üstlenme potansiyeli de cok fazla oluyor, ve kişi bu sartların üstesinden kolay gelecegini bilir, aslında pluton gunes arasında 60 derece açıyı 1 derece ile kaybettigini düşünürsek, bence bu durum da onun kişiliğini olumlu besliyordur... çunku neticede bu gibi haritalarda gunesin plutoyla yaptığı açıyı bir sextile, 60 derece olumlu açı olarak kabul edebiliriz...
Neden , çünkü, guneşi sadece 2 açı alıyor, Uranusten sert açı ve Neptun den 120 si, trin açısı var...
Gunes bu durumda biraz beslenmekte güçlük çeker ve bu "aç" durumda plutondan aldığı 7 derecelik farka rağmen, sextile kabul görur... Gunes cok açı alsaydı, başka gezegenlerden, o zaman bu açıyı kaale almayabilirdik, ama bu durumda bence ciddiye almak lazım.
Zaten Pluton açısını sextile olarak ciddiye alırsak, ne kadar zor sartlarda, neden cok sorumluluklar altında oldugunu da anlayabiliriz. Ve bu durumlar onun şahsiyetinde olumlu gelişmelere sebeb oldugunu , cok tecrübelere sahip oldugunu , cok şey ögrendigini ve neden tam bir "hayat insanı" oldugunu, anlayabiliriz. Bu cok kuvvetli ve görünür şahsiyeti, egosu, kişiliği; Uranusun sıradışı tavır verme potansiyeli, radikal tarzı ve içine döndüğünde başkalarına şifa verdiğinde kendisinin ne kadar zorlandığını, yani yardım maksadıyla başkalarına enerjisini verdiğinde , güneşinin, şahsiyetinin ne kadar zorlandığını anlayabiliyoruz bu zayıf t-kare ile.

RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim.. - uranus - 08-12-2007 02:10 AM

Forum arkadasların T- kare ile ilgili kendi haritalarındaki örnekler bittiyse size bir harita göstermek istiyorum... karşılaştığım en enteresan haritalardan biridir, ve t-kare olmak üzere ucurtma tabir ettiğimiz ve grandgross diye adlandırdıgımız örnekleri de içinde barındırır.

Vividen rice etsem bu haritayı da buraya koyar mısın lutfen? ama dedigim gibi öncelik t karesi olan forum arkadaslarındır...onların yorumları bittiyse sıra buna gelsin...
istanbul, 12 nisan 1977 , sabah 11.25
buyrun gülücük)