Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Mustafa Kemal Atatürk - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: ÜNLÜLERİN DOĞUM HARİTALARI (/forumdisplay.php?fid=34)
+---- Forum: Devlet Başkanı (/forumdisplay.php?fid=253)
+---- Konu: Mustafa Kemal Atatürk (/showthread.php?tid=101)

1 2 3 4

RE: Mustafa Kemal Atatürk - Arkadaş - 01-13-2012 01:12 AM

Kurtuluş savaşı başlayıp yenilgi üzerine yenilgi gelince tüm umutlar ölmüş, bir kişinin umudu hariç Atatürk
Düşman Ankaraya ( meclise ) kadar dayanınca... Atatürk meclisten hem askeri hemde siyasi, sınırsız yetki istemiş.
Karşı çıkmışlar. Atatürk eğer başarısız olursam meclis başkanlığını bırakıcam demiş. ( Zaten Atatürkten başka herkez yıkılmış, fikir yok ) meclis bunu kabul etmiş.

Sonuçta Atatürk başarılı olmuş.

&&&&

Aslında çok set bir adamdı...

İsmet İnönü ile trende geçen bir diyalogları var...

İsmet --- Efendim halk benden hiç memnun değil..
Atatürk --- Neden memnun değil, İsmet ?
İsmet --- Siz çok karışıyorsunuzki efendim, ben yönetemiyorum.

Bu lafın üzerine, Atatürk askerlerden birine söyler...
İlk istasyonda İsmet bu trenden inecek !! gülücük
Ankaraya vardıklarında İsmet bir telgraf alır İstifa.. Görevinden alınıp yerine başkası geçer.

RE: Mustafa Kemal Atatürk - smoochy - 01-25-2012 05:00 AM

bu konuya Latife Hanım'ın yeğeni geçtiğimiz yıllarda açıklık getirdi. buyrun makale :
http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1312762&Date=10.11.2010&CategoryName=turkiye&b=Iste%20Ataturkun%20gercek%20dogum%20tarihi

RE: Mustafa Kemal Atatürk - aeon - 01-25-2012 02:22 PM

[Resim: 22xgw.gif]

böyle bir hartia ortaya çıktı ve ben yakıştırdım

ben yükslenin akrep olarak aldım . d. yerini de ankara oalrak aldım ..

smooty ünlülerle ilgil başlık açtığımda hartia ekelrsen çok iyi olur :D osnradan çıkartması zor oluyor. harita eklemesen dahi haritanın linkini verebilirsin verygood

RE: Mustafa Kemal Atatürk - astrosohbet - 01-25-2012 02:53 PM

Keşke Lilithi de ekleseydiniz en çok onu merak ediyorum =)

RE: Mustafa Kemal Atatürk - Aldebaran - 01-28-2012 08:18 PM

Atatürk'ün güneş burcunun ne olduğu net değil. balık ya da koç olduğuna katılmıyorum. ama bana göre kişiliğinde boğa-akrep ve kova gibi sabit burçlar oldukça etkili.

RE: Mustafa Kemal Atatürk - Aldebaran - 02-01-2012 01:46 PM

dün gönderdiğim istekten sonra astrotheme.com adlı siteye Atatürk'ün haritası eklenmiştir. tarih net bilinmediği için 19 mayıs 1881 12:00 tarihi girilmiş.

http://www.astrotheme.com/portraits/9bS5u84HhA42.htm

uranüs tepe noktası ile birleşiyor. bana göre de bu harita uygun.
astro_2gw_05_mustafa_kemal_atatuerk_78060_39040.gif:[Resim: thumb_172990.gif]

RE: Mustafa Kemal Atatürk - Mavisahram - 02-11-2012 10:31 PM

O kadar cok farkli haritalar ortaya cikmis ki acikcasi hangisinin dogru oldugunu da bilemeyiz... ayrica yükseleninin akrep olmadigini düsünüyorum... buna sirf bakislarindan ve kaslarindan mi yola ciktiniz merak ediyorum ...

RE: Mustafa Kemal Atatürk - astrosohbet - 07-13-2012 05:15 PM

(07-13-2012 09:32 AM)karmen2 Yazılan:  Atatürkün hasat zamanı doğduğuna dair birçok söylentiler var,hasat zamanıda ağustos sonuna yada eylül ayının başına denk geliyor.

acaba atatürk başak burcu olabilir mi?

keskin ve analitik zekası,
çalışkanlığı,
üretkenliği,

misyon sahibi oluşu,
gerçekçiliği,
topluma hizmet için kendini feda etmesi,

eğer diğer planetleride aslanda kalıyorsa,başak-aslan karışımından bir lider neden çıkmasın diyorum,birde yükseleninide akrep alırsak aslında hiçte yabana atılacak bir ihtimal değil.

Doğum yılı = 1881

Elimizdeki veri sadece bu olunca doğum zamanını saptama denemeleri varsayımdan ibaret kalacaktır ve net doğru tarihi bulmanın pek mümkün olmadığını düşünüyorum.

RE: Mustafa Kemal Atatürk - eylülmavi - 07-13-2012 07:55 PM

(07-13-2012 05:15 PM)Neptunian Yazılan:  
(07-13-2012 09:32 AM)karmen2 Yazılan:  Atatürkün hasat zamanı doğduğuna dair birçok söylentiler var,hasat zamanıda ağustos sonuna yada eylül ayının başına denk geliyor.

acaba atatürk başak burcu olabilir mi?

keskin ve analitik zekası,
çalışkanlığı,
üretkenliği,

misyon sahibi oluşu,
gerçekçiliği,
topluma hizmet için kendini feda etmesi,

eğer diğer planetleride aslanda kalıyorsa,başak-aslan karışımından bir lider neden çıkmasın diyorum,birde yükseleninide akrep alırsak aslında hiçte yabana atılacak bir ihtimal değil.

Doğum yılı = 1881

Elimizdeki veri sadece bu olunca doğum zamanını saptama denemeleri varsayımdan ibaret kalacaktır ve net doğru tarihi bulmanın pek mümkün olmadığını düşünüyorum.

hatta doğum yılı bile kesin olmayabilir.. bir kaç yıl önce bunun ile ilgili bir tartışma gözüme çarpmıştı,

sebep; rumi-miladi takvim uyarlamasında arta kalan günler.. 1880 li olablieceğide konuşuluyordu gülücük

RE: Mustafa Kemal Atatürk - Alejandro - 09-22-2016 06:48 PM

Bence atatürk akrep burcu , kurduğu ülkenin burcu olarak öyle düşünüyorum. Keşke doğum tarihi bilinseydi, doğum tarihinin gizli kalması yada bilinmemesi çok garip geliyor bana