Değerlendir:
  • 27 Oy - 2.59 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mustafa Kemal Atatürk
Yazar Mesaj
vivienleigh
Kayıtsız

Mustafa Kemal Atatürk
Atatürkün gerçek manada doğum günü bilgileri yoktur. dahiliğinden dolayı kova olduğunu düşünenler var.kendini feda etmesinden dolayı balık olabilceğini düşünenler de .Benim düşüncem şudur.Atatürk kesinlikle bir akrepti.O gözler, o irade ve yıkarak tekrar oluşturmak bir akrebin yapabileceği bir şeydir.belki de yükseleni akrepti ..yükselen dış görünüştür aynı zamanda.ikinci tahminim de güneşi koç yükseleni akrep.ayrıca jüpiteri koçta olmalı.jüpiter koçta liderlik vasıflarını en üst düzeye taşır çünkü.
atatürk duygularını oldukça belli eden biriydi,annesine de çok düşkündü. demek ki ay 1. evde olamaz çünkü 1. evdeki bir ay anneye düşkünlüğü verdiği kadar duygularını kapama ihtiyacı da verir. demek ki ay ya 4. evde ---ki 4. ev aynı zamanda vatandır.ya da 10. evde olmalı.çünkü 10. evde aynı zamnda anneyi sembolize eder.
ayrıca tepe noktasınınMC nin kuzey ay düğümü ve uranusle kavuştuğunu düşünüyorum..haritasında uranüs etkisinin olumlu ve yoğun olduğunu ,kuzey ay düğümünün mc ile kavuşması ise hedeflerini gerçekleştirme yoluyla gelişim anlamındadır.şöhrettir,halkla irtibattır.atatürk duyugörüsü son derece gelişmiş biriydi ..yine ay ın konumun ,uranüs,jüpiter ve 9. evin irdelenmesi gerek..
babasını erken yaşta kaybetmesi güneşinin veya gece haritasıyla satürnün düşük evlerde olmasını gerktirir.içgüdülerinin kuvvetine bakılırsa güneşi 8. ev de ise hem hisleri kuvvetli olacak hem de babasının hayatında pek rolü olmayacaktır.güneş ve merkür 12.evlerde ise yine medyumluk yetegi verecek ..yine babasının hayatındaki gücünün eksiliğini belirleyecek konumlar.
04-06-2007 10:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Atatürk
Hakan Kırkoğlu'ndan bir yazı eklemek istedim,Atatürk'ün doğum haritası hakkında bize fikir verebilecek bilgiler...Sizde fikirleriniz belirtiniz lütfengülücük

ATATÜRK’ÜN DOĞUM HARİTASI

Bundan 2 yıl önce (19 Nisan 2001 tarihinde) mail listemdeki kişilere gönderdiğim yazıları bir kez daha iletiyorum. Yazı içinde arkadaşlardan gelen mesajlar da yer alıyor. Efe Cal'le birlikte Atatürk'ün doğum tarihi ile ilgili bilgileri uzun yıllardır sorguluyorduk.

Konu ile ilgili yeni bir değerlendirmeyi de yakında sizlere ileteceğim.

Aşağıda 19 Nisan tarihinde Astroloji arkadaşlarıma gönderdiğim e-mailleri ve diğer yazışmaları sizlerle de paylaşmak istedim.

19 Nisan 2001

Biraz önce (19 Nisan 2001, 11:25 am, İstanbul) Marc Edmund Jones'un Sabian Symbols kitabını karıştırırken doğum harita verileri ile ilgili bir bölüm var, kazara eseri gözüme çarptı. Şöyle yazıyordu:

Mustafa Kemal, soldier, Salonika, 1881, Mar 12

Bu veri doğru olabilir mi ? peki nereden elde edildi ? Gerçekten şaşırdım. Fakat beklediğim gibi Satürn Koç'ta, (Yucel Sugen tarafından verilen Boğa'daki birikime hiç inanmamıştım, Atatürk asla konformist Boğa burcundan olamaz bence).

Harita detayları şöyle: (bu verileri doğru diye vermiyorum, sadece aktarıyorum)

Yükselen 4 59 Akrep

MC 12 derece Aslan

Güneş: 22 24 Balık

Ay 16 50 Aslan

Merkür 19 53 Balık Retro

Venüs 6 56 Boğa

Mars 13 7 Kova

Jüpiter 22 55 Koç

Satürn 27 05 Koç

Uranüs 11 17 Başak retro

Neptün 12 14 Boğa

Pluto 26 30 Boğa

Atatürk Jupiter-Satürn birleşiminde doğmuşsa gerçekten ilgi çekici, ayrıca Jüpiter'in Koç'ta olması çok doğru (liderlik yeteneği), Mars'ın Kova'da olması da idealleri için çarpıştığını göstermekte. Ay-Neptün karesi içki arasını da açıklamakta.

Ben gerçekten şaşırdım, bunu keşfettiğim an ise yaklaşık (19. Nisan 2001, 11:25 gibi) zaten hemen size gönderiyorum.

Siz ne düşünürsünüz ?

Sevgiler,

Harita bilgileri: 12 Mart 1881, saat 10:03, Selanik

Kitapta verinin nereden alindigini gösteren hiç bir ibare yok. Bugün tekrar
Andrew Mango'nun Atatürk kitabina baktim. Söyle yaziyor:

Early years bölümünden alinti:
In the officical population register, Atatürk's birth was entered in the
year 1296 in the RUMI calendar. That year extended from 13 March 1880 to 12 March 1881. (Sanirim sen mali yilla bunu kastediyorsun) There is no reason to doubt the accuracy of the entry.

The day and month of Atatürk's birth are uncertain. His mother was later to say the she had given birth to Mustafa during the the forty (cold) days of winter.

Simdi bu 40 soguklar hangi günlere karsilik geliyor, bunu de teyit etmek
lazim. Atatürk'e sorduklarinda ben 19 Mayis'ta dogdum demis ama tabii bu
alegorik bir durum.

Haritaya gelince Ay'in Aslan'da olmasi ve 10. evde çok dikkat çekici, çünkü
Atatürk'te bu Aslan havasi da var. Ayrica annesinin hayatinda rolü çok
önemli olmus, (Ay 10. ev9 annesini idealize etmis (Ay-Neptün karesi), belki
kadinlarla olan iliskisindeki mutsuzluk ve bu alani pek kullanmamis olmasi
güçlü bir anne figurunden kaynaklanmis olabilir.

Daha da ilginci harita vatan ve vatan için savasma için büyük motivasyon
veriyor. (T-kare), haritada gezegenler neredeyse hepsi batida (Ay ve Uranüs
disinda) Kader hayatinda büyük bir rol oynamis. Mars Kova'da 4. evde, (asc
co-ruler) vatanin özgürlügü için savas temasi ve Neptün'le yakin bir kare
var, ve Ay'la da T-kare oluyor bu. Neptun apex gezegen ve vatan için
idealizm, (Ay da bir bakima halk, vatan olabilir, ama burada Aslan'da oldugu için sultanliga karsi durumda, Kova'da), belli ki bunu kendini feda ederek (apex Neptun) kendini motive etmis), Jupiter Koç'da ve K.Ay dügümü ile tama yakin üçgeni var, (Günes de Ay dügümü ile kare yapiyor, karmik olarak bakarsan liderligi ve egosu ile kadere karsi koyuyor) hedefi yolunda associationlardan sans görmüs, destek almis, Ayrica Jüpiter'in Koç'ta olmasi karizma, liderlik yetenegi, Satürn'le bu perçinleniyor, 6. evde askerlik yetenegi ve taktik yetenegi gelistirmis olabilir.

Yükselen Akrep Türkiye Jüpiter Akrep'teyken kuruldu muhtemelen O'nun için önemli bir yil, Uranüs'ü Türkiye'nin 4.evine çok yakin. Günes'i Türkiye'nin 10. evinde.

Günes-Pluto sekstili yine yiginlarla yapilan isbirligi, (Pluto asc
yöneticisi)

Merkür'e gelince bu beni de sasirtti ama Robert Hand'in bir yazisi vardi
Stariq'da, debil durumlarda kimi zaman kisi eger bunu farkedebiliyorsa daha çok üstüne gidebilir, o yüzden Merkür Balik oldukça teorik de olabilir, hele geri gidiyor, (sadece iki gezgeni geri Merkür ve Uranüs) biliyorsunuz bu bazen bir deha göstergesi bile olabiliyor. Merkür'ün midpoint agacina
baktim: +5 dial Merkür=Satürn/MC=X=Satürn/Neptün en yakin derecelerde Satürn var. Bu terbiye edici de olabilir. Ayrica Merkür Balik'a pek takmamak lazim, Galile'nin haritasinda da Merkür Balik'ta ama adam astronomi gibi hesap kitap gerektiren çok sey yapmis.

Açikçasi bu haritayi savunmak istemiyorum ama haritanin sembolizmi Atatürk'e oldukça uygun bence.

Sevgiler,

.............................................................................................................

Hakan

Subject: Ataturk dogum gunu

Merhaba,
---Ataturk'un bu dogum gunu bilgisi nereden gelmis olabilir?
Hatirlayacagin gibi bizim eski arastirmalarimizda onun 13 mart'a kadar
dogmus olmasi gerektigini bulmustuk.Sebep ise iki veri vardi 1881 yilinda dogmustu ve mali yila gore 1296 da idi.Ancak mali yil 13 mart 1881 de degisiyordu.Buna gore 1/1-13/3 1881 tarihleri arasinda dogmali idi.Herkesin bildigi gibi kesin bilgi mevcut degildir.

Belki bir tarih kitabinda bu sekilde yaziyor olabilir.Kimin dogru oldugu ne
belli.
---Dogum haritasina gelince insani dusunduruyor!! Harita bilgilerini gonderirsen bakalim.Jigsaw ile bazi tarihleri denemeye ne dersin?
Ataturk'u gercekten taniyor muyuz?Bildiklerimizin sembolik karsiliklarini getirip tablo olusturabiliyor muyuz?
Hakan,yukselen akrep konusunda hem fikirdik sanirim.Goz rengi,derinligi,fiziki yapisi akrep tipine hic ters dusmuyor.
Harita dogrulamak profesyonellerin bile hataya dustugu bir konu.Onerilen
haritalari denemeye deger.saati yazar misin.
balik burcu da dusunmeye deger,idealize edildi,kendini pek dusunmedi. Merkur balik olmasi ve retro olmasi beni dusunduruyor.Ancak gunesle birlesiyor.Merkur bu konumda matematikte pek yetenek vermez!!kova,oglak olsa idi diye dusunuyorum .yani soru isaretleri var.
Herkese selamlar
Efe

.............................................................................................................

Ataturk için (12 Mart 1881, saat 22:03, Selanik) Jigsaw'da yaptigim
incelemeden çikan bazi ilginç sonuçlari asagida veriyorum:

Ilk askeri okula basladigi gün 13.3.1899, Günes günes üstünde, (Günes 10.evi
yönetiyor), Jüpiter yükselene yakin, Satürn Günes'e kare yapiyor, Neptün
Günes'e kare yapiyor, Prog Ay Jüpiter üstünde

Tibbi tedavi, mudahale 25.5.1918, Mars Merkür'ün karsisinda Mars 6. evi
yönetiyor, Merkür 8. yönetiyor (ve 11'i), Günes 8.ev girisinde

Osmanli Ordusunu terk ediyor, Satürn kare Pluto

30 8 1922, Zafer Mars kare Günes

Annesinin ölümü 14.1.1923 Neptün conj Ay ve hemen ardindan 24. 1.1923'te
Latife ile evlenmis (anne ölüyor ve arkasindan evleniyor, bu çok ilginç
bence) Prog Günes birlesme DSC, tr Ay 6. evden 7.eve geçiyor

Samsun'a çikis 19 5 1919, tr. Günes ve tr. Mars birlesimi Pluto üstünde,
transit Ay üçünce evde (Yengeç 9. evi yönetiyor)
Prog MC oppos Günes, prog Ay Oglak'ta 3.evden geçiyor

23 Nisan 1929 Baskan seçilmesi, Jüpiter ve Neptün 10. ev üstünde birlesiyor
(tolerans 2 derece), Tr. Pluto 9. ev üstünde
Türkiye kurulus Günes Asc üzerinde

Ilk koma 5 Eylul 1938, Neptün karsit Günes,Uranüs kare Ay, Mars kare Pluto,

Ölümü 10 Kasim 1938 Neptün karsit Günes (tolerans 0.20), tr Ay kare Günes,
tr. Ay 8. evden geçiyor, Prog Ay Basak'ta Günes'in karsisinda (1 derece
tolerans), Prog Asc kare Günes

Bu bulgular bana pek tesadüf gibi gelmiyor,

Hakan

0 19 Mayıs tarihini kendisi, İng.Kralı Edward' a mutlaka bir cevap olsun diye veriyor,

gerçek tarihi değil tabi ki.O tarihi yazdırttırıyor, maxat bir kutlama günü olsun diye..

elimdeki bazı tarih kitaplarına baktım, yazdım da galiba, bilmiyorum,

annesinin onu bir bahar günü dünyaya getirdiğini kendisi belirtmiş zaten !!!

üstelik matematiği bir zevk olarak görüyor, mektubu oku,

mektubun ekinde rectification için gerekli gerçek erken dönem bilgileri var,

bulduğun tarihe göre bir çakıştırmak lazım..

Güneş Aksan

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-13-2007 03:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Astro Log Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: atatürk
Ben sadece şunu söyliyim.. Çok gereksiz işler bunlar.. Bu tip kaynağı belirsiz şeyleri irdelemek gerçekten saçmalıktan öte birşey değil.. Atatürk'ün doğum tarihini bulsanız ne olurki? Ki bulamazsınız yani gülücük Hakan Kırkoğlu'nun bu tip öngörüye dayalı çok yazıları var.. Ama kötü bi astrolog değil yinede..

Yıldırım Yazılan:yukarıdaki yorumda ay - neptün karesi için içki içmesine işaret ettiğini yazmışlar. bende diyorum ki 10.evde tepede ki bir AY güçlüdür ve neptünden sert açı alıyorsa mesleki hayatında DUYGUSAL KARARLAR önemli yer alır. hatta ALINGANLIK üst düzeyde olacaktır ve bir kaç vatan haini ya da korkak ya da aptal gördüğünde ÇABUK ÜMÜTSİZLİĞE KAPILABİLİRDİ , YÜKSEK AMAÇLARINA KÜSEBİLİRDİ..

Bu arada Neptün sadece alınganlık ve korkaklık şeklinde kendini bırakmak salmak türünde etkiler vermeyebilir.. Neptün fonksyonel olarak bir şeyi aşırı yüceltme ideale uyarlama gibi etkiler enerjiler yaydığı için, herhangi bir amaca kendini fanatize edebilir yani.. Kendini toplumu değiştirmeye veya "kurtarmaya adamak" gibi...

Neptün = Fanatizm.. Neden fanatizm? Çünkü bir hayalin vardır.. Bu hayale kendini o kadar çok idaelize edersinki, o konuda fanatikleşmemek elde değildir.. Bu konu Neptün'ün bulunduğu evde ve aldığı açıların başka uçlarında kendini gösterir..

Neptün = Hayal Kırıklığı.. Neden hayal kırıklığı? Çünkü bazı hayaller gerçekleşmeyecek derecede yoğun ve fazla manevidir.. Fakat bir konuda fazla fanatikleşmiş bir zihniyet, bir duygu, bir amaç vs.. gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır bu sefer önceden fazla yüceltilmiş olan o konuda hayal kırıklıklığı yaşanır yani..

Neptünyen etkinin herzaman hayal kırıklığı yaşatması yada küstürmesi beklenemez... Bazı hayaller gerçekleşebilecek nitelikte olduğu için kendini bu tür ideallere adamak normal bişey olabilir.. Neden olmasın? gülücük
09-16-2007 07:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Atatürk'ün Olağanüstü Horoskobu
Haritası Nasıl Hazırlandı ?

Atatürk’ün doğum günü,ay ve saati bilinmemektedir. Doğum Haritasının oluşması için en önemli bilgiler bunlardır. Bu nedenle Batı Astroloji Sistemi (Tropik Zodyak) ile tarih ve saati bilinmeyen kişiye ait horoskop hazırlanması olanaksızdır.

Ancak, dünyanın en eski ve etkili astroloji sistemlerinden olan Hint (Vedic) Astrolojisi ile doğum bilgilerinin bulunması mümkündür. Bu yöntemi açıklayan bilgiler ünlü Vedic astrologu B.V. Raman’ın “Hindu Predictive Astrology” adlı eserinin 210. Sayfasında “Unknown Birth Times” (Bilinmeyen Doğum Zamanları) bölümünde bulunmaktadır. Ayrıca, hesapların nasıl yapıldığı “Mistik Hint Astrolojisi” adlı eserimde açıklanmaktadır.

Vedic kurallarına göre yapılan araştırma sonucunda Atatürk’ün 17 Mayıs 1881, Salı günü, Saat 11.45 de Selanik’te dünyaya geldiği saptanmıştır.

Aşağıda Atatürk’ün Batı Astroloji sistemine göre Doğum Haritası görülmektedir.

[Resim: f_Ata02m_d4481b4.gif]

Atatürk'ün Batı tipi haritasında Yükselen Burcu Aslan olup Güneş burcu Boğa ve Ay burcu da Oğlak'tır.

Bu yerleşimlerde toprak kararlılığı ile ateş görünümü rol oynamakta ve duygularını kontrol etmekte son derece başarılı bir profil çizmektedir.

Horoskopun Özellikleri

Atatürk’ün Batı haritasında yedi önemli gezegen ; Güneş, Merkür, Plüto, Neptün, Jüpiter, Venüs ve Satürn Başucunda (Mc) toplanmıştır. Boğa gibi değişmez grup burçta toplanan gezegenler kozmosta çok ender rastlanan olaylara neden olurlar. 5 Mayıs 2000 tarihinde Boğa burcunda toplanmış gezegenler de ilerde dünyayı değiştirecek bir tohum atmış olabilir.

Aynı etkileşimin 1881 yılındaki kozmos olayında dünyaya nasıl büyük bir insan armağan ettiği gözden kaçırılmamalıdır. Böyle bir mistik olayı binlerce yıl içinde çok ender zamanlarda görebiliriz. Atatürk’ün doğum haritası yeryüzüne gelmiş dünya çapındaki insanlar ile astrolojik kıstaslar altında karşılaştırıldığında, benzersiz olduğunu ispatlamaktadır.

Atatürk'ün Hint (Vedic) Doğum Horoskopu

[Resim: f_atatkrm_006462c.jpg]

Yukarıda Atatürk'ün Hint (Vedic) sistemine göre hazırlanmış Doğum Haritası (Rasi) görülmektedir.

Hint sistemine göre Atatürk’ün horoskopu çok güçlü, olağanüstü ve özel bir haritadır. Her şeyden önce Rasi ve Navamsa’da Yükselen burç Aslan’a rastlamıştır. İki haritada Yükselen aynı evde olması büyük başarı ve yükseliş işaretidir. Bunun yanında doğum haritasının en uğurlu ve bereketli evleri olan 5 ve 9.cu evlere önemli gezegenler yerleşmiştir.

Hint sisteminde en önemli gezegen olan Ay, “Parlak Ay” evresindedir ve 5.ci eve yerleşmiştir. Haritada çok etkin ve gizemli Yogalar bulunmaktadır. Bunlar içinde gözümüzü kamaştıran Yoga, Jüpiter ile Ay arasındaki oluşan “Gajakesari yoga” olmaktadır.

Atatürk'ün Doğum Haritasının Özellikleri

Hint sistemine göre Atatürk'ün haritası çok güçlü ve olağanüstüdür. Haritanın en bereketli evleri olan 5 ve 9.cu evlerde özel yerleşimler vardır. 5.ci evde "Parlak Ay" yerleşmiştir ve yükselimdedir. Navamsa haritasında da Ay 7.ci köşe evdedir ve güçlüdür. Jüpiter ve Venüs de Navamsa'da 5.ci eve rastlamaktadır ki çok olumludur. Liderler için en önemli gezegenlerden biri olan Satürn de Rasi'de 9.cu trikona evinde ve Navamsa'da 4.cü köşe evdedir. Bu yerleşim de çok olumludur. Güneş ve Merkür köşe ev olan 10.cu evde yerleşerek Yoga oluşturmuşlardır.

Rasi ve Navamsa haritalarında aynı burca yerleşen Yükselen "vargottama" adı verilen en güçlü durumu oluşturmuştur. Bu yerleşim ancak dahilerin haritasında göze çarpar. Yükselen yöneticisi Güneş de köşe ev olan 10.eve yerleşerek devrimci ruhu vermektedir. En önemli olaylardan bir tanesi de Jüpiter'in köşe ve üçgen evlerin yöneticileri ile birleşerek Yoga oluşturmasıdır.

Jüpiter Yükselen ve Ay ile görünüm yaparak haritaya büyük güç vermektedir. Bu arada Jüpiter evlilik evi olan 7.ci ev ile görünüm yaparken evlilik vermekte ama, 6.cı ev yöneticisi Satürn de evlilik evi ile görünüm yaptığından kurulan evlilik yıkılmaktadır.

Atatürk'ün haritasında Mars 8.ci evdedir ve "Mars Baskısı" (Kujadosha) oluşmaktadır. Bu bakımdan onun bir evliliği yürütmesi zaten kendini zorlayarak veya eşinin pek çok alışkanlıklarından vaz geçerek yürütebileceği bir beraberliktir.

Mars'ın 8.ci evde su gurubundan Balık burcunda yerleşmesi sağlığa zarar vermekte ve erken bir hayat sonunu göstermektedir. Baba karakası (temsilcisi) Güneş, Ketu (Güney Düğümü) ile aynı evdedir ve zarar görmektedir. Bu yerleşim de babanın erken kaybını göstermektedir. Anne karakası Ay 5.ci evde ve güçlüdür. Bu da uzun bir hayat işaretidir. Ancak, Ay 12.ci ev yöneticisi olarak annenin eşini erken yaşta kaybetme işaretidir.

Atatürk'ün haritasında büyük adamların horoskoplarına yakışan pek çok Yoga bulunmaktadır. Bunların içinde en seçkini Ay ve Jüpiter arasında oluşan "Gajakesari Yoga" dır.

Atatürk’ün Doğum haritasının önemli bir özelliği de karmasının olağanüstü güzelliği ve yapısındaki geleceği görme (kahinlik) yeteneğidir.

Atatürk’ün Doğum Haritasında Şöhret, Anne ve Babanın Hayatları, Karakter ve Kişilik, Meslek ve kariyer, Evlilik, Çocuk, Yaşam Periyotları (Nakshatra) , Yaşam sonu hakkında yapılan analizleri ve yorumları incelemek isteyenler ; “Mistik Hint Astrolojisi” adlı kitaba başvurabilirler.

Karşıt Görüşler

Dünya astrolojisinde ilk kez Yücel Sügen tarafından hesaplanan ve 2000 yılında yayınlanan Mistik Hint Astrolojisi adlı kitabında açıklanan Atatürk haritası astroloji çevrelerinde tartışmalar oluşturmuştur. Ortaya atılan görüşler daha çok bazı yabancı yazarların Atatürk hakkındaki doğum görüşlerine dayanmaktadır. Örneğin Andrew Mango'nun kitabında Atatürk'ün annesinin "Kış kırklarının sonunda" doğduğu ibaresi yer almakta ve Atatürk'ün kışın doğduğunu ileri sürmektedirler. Oysa, Atatürk bir konuşmasında "Benim doğum günüm 19 Mayıs'tır" demiş olmasını da çok genel kabul eden astrolog da bulunmaktadır !

Yine başka bir astrologun saptadığı doğum tarihine göre oluşturulan haritada AY-NEPTÜN karesini içki ile ilişkisine bağlayan astrolog görüşü de vardır. Oysa, bir haritada zarar gören Ay'dan asla büyük adam çıkmayacağını, olsa olsa hezeyanlar içinde geçen bir hayata işaret sayılacağını unutmamak gerekir. Vedic sisteminde karmanın ve ruhun sağlam ve esenlik içinde olması Ay'ın yerleşimine bağlı olduğuna dikkat edilmelidir.

Ay-Neptün karesi yer alan bir doğum haritasını Atatürk'e uygun bulmak ve bunu savunmak gerçekte "Büyüklüğün" ne demek olduğunu bilmemektir. Yine öne sürülen haritalarda T-Kare'nin varlığını büyük işler ve devrimler yapmak enerjisi verdiğini savunmak da bize göre astrolojinin temel kurallarına aykırıdır.

Yücel Sügen tarafından hazırlanan haritada Başucunda toplanan etkin gezegenler ile Ay ve Uranüs arasında "Büyük Üçgen" vardır. Girişim gücü-Duygular ve Özgünlük arasında kurulan çok güçlü dengeyi göstermektedir. Aynı zamanda kaderin insana verebileceği büyük talihi de işaret etmektedir.

(astromistik.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
12-22-2008 03:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Mustafa Kemal Atatürk
tüm keramet haritadaysa yani Atatürk 20.yüzyılın en büyük dehalarından biri diye , 1881'e ait en olağanüstü haritayı bulma derdine düşeceksek ve bulduğumuzda herşey açıklanacaksa ;
Atatürkle aynı gün aynı saatte doğmuş olan yüzlerce , belkide binlerce insan için ne diyeceğiz ?? !!

bu iddiayı ortaya böyle iddialı şekilde ortaya atan astrologa katılamayacağım.
bu harita olamazmı sorusuna astrolojik cevabım şudur (kendi fikrimdir) ; değişimden pek hoşlanmayan Boğa burcu vurgusuna sahip 17 mayıs tarihiyle , muazzam bir değişimi HIZLA gerçekleştiren Atatürk'ü özdeşleştiremem.

hakan kırkoğlu 12 mart tarihini kullanıyor ve bu tarihle ilgili özellikle Ay'ın konumuna ait şüphelerim olduğu için hemen kabul etmemekle birlikte , 12 mart tarihini , yazıda belirtilen 17 mayıs tarihinden daha gerçekçi bulduğumu söyleyim.

şahsi görüşüm ; Atatürk Uranüsyen bir potansiyele sahipti ve onunla Mars Kovasını özdeşleştirdiğimi söyleyebilirim.

12 Mart tarihi üzerinde başka astrologlarında rektifikasyon çalışması yapması gerektiğini düşünüyorum.
şubat ve mart ayları ağır basıyor bencede..

12-22-2008 03:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Cvp: Mustafa Kemal Atatürk
Buda farklı bir yorum...

Atatürk'ün doğum günü

ATA NİRUN
Horoskop, Astrolojik amaçla hesaplanıp, çizilen gök haritalarının özgün adıdır. Kişinin doğum anına göre çıkartıldığı için "Doğum Haritası"da diyebiliriz.

Söz konusu insan olduğu zaman, doğum yeri ve doğum saati bilgileri kullanılır. Ama horoskop çıkartmak için de kişinin doğum yılının, doğduğu ayın, ayın hangi gününde, saat kaçta ve nerede doğduğunun bilinmesi gerekir. Bu bilgiler çok önemlidir ve bireyin tüm kimliğini belirlerler. İşte bu nedenle öncelikle önemli insanların doğum bilgilerini araştırmamız, bilmemiz kaçınılmazdır, o zaman onların tüm özellikleri aydınlanacak hatta bilinmeyenler ya da anlaşılamayanlar daha iyi anlaşılacaktır.

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük Önder Atatürk'ün doğum bilgilerini uzun yıllar araştırdım, sayısız kaynak taradım ve birçok ipucu ile karşılaştım. Kendisinin özellikle mi sakladığını veya gerçekten bilmediğini öğrenebilmek de kolay değildi. Fakat 19 Mayıs günü ilgili anekdot, sanki saklıyor izlenimini veriyordu.
Ve bir türlü yayınlatamadığım "Atatürk'süz İlk On Gün" adlı kitabı yazarken karşıma çarpıcı bir kaynak çıktı, bu bir gazeteydi ve o gazetede Mustafa Kemal Atatürk'ün doğum günü açıklanıyordu. Kaynak gerçekti, alıntı yapılan kaynak ve yazar da gerçektiler... Orijinal baskı halen elimde ve eminim başka yerlerde de vardır.

Bu güne kadar bekledim, kitabı yazalı iki yıl olmuştu ama nedendir yayıncılar ilgilenmemişlerdi, öyleyse hiç olmazsa bu bilgiyi yani Atatürk'ün doğum bilgisini duyurabilirdim çünkü Hürriyetim.com bunu tüm dünyaya duyuracaktı...
15 Kasım 1938 tarihli Ulus Gazetesi'nde, 11 Kasım tarihli Paris Soir Gazetesi'nin "Kemal Atatürk est mort" başlığını, birinci sayfadan dört sütün manşetten verdiği yazıyordu. Paris Soir'ın yazarı olan Jean Laubespin imzalı yazıda ise, Atatürk döneminde uzun bir zaman Fransa'nın Ankara Büyükelçiliğini yapan Albert Sarraut'a yer veriliyor ve bu yazının ikinci sütununda, Mustafa Kemal'in 13 Mart 1881'de Selanik'in orta mahallelerinden birinde doğduğu açıkça yazıyordu...

Laubespin'in yazısı acaba sadece Sarraut'un bilgilerinden mi kaynaklanıyordu? Öyle olmalı çünkü Sarraut Atatürk konusunda otoriteydi. Atatürk'ü yakından tanıyan Büyükelçi Sarraut, Türk milletinin hiçbir zaman bilemediği Atatürk'ün doğum tarihini nasıl öğrenmiştii? Acaba kendisinden mi öğrenmişti? Öte yandan 1881 yılındaki Osmanlı kayıtlarında Selanik'te bile, doğum kayıtlarının bulunmaması düşünülemez. Hele babası bir gümrük memuru ise, Atatürk kendi doğum tarihini biliyor olmalıdır...

Ünlü anlatıya göre Atatürk, doğum tarihinin 19 Mayıs olduğunu söylemiş ve kendisini Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç tarihi ile özdeşleştirmişti. Elbette ki bu bir jesttir. Bir başka söylentiye göre ise Atatürk, hasat zamanında doğduğunu söylemiştir. Ama bunlar kesin değiller. Oysa Paris Soir'da doğum tarihinin bu kadar kesin verilmesi düşündürücüdür, eğer böyleyse, Sarraut'nun ailesi bulunmalı ve varsa evrakları incelenmelidir. Zira Sarraut Atatürk'ün gerçekten çok yakınında bulunmuş ve sofrasında bir çok kez yer almıştı, nelerin konuşulduğu aslı bilinemeyecektir ama yurdumuzun ebedi liderinin doğum tarihi çok önemlidir, bilinmelidir ve Türk milletinin bunu bilmeye hakkı vardır...
Bundan ötesi tarihçilerin ya da tarihçi olmayıp da bu konuları bilen ünlülerin işi. İlgilenirlerse oturur araştırırlar...

Ama astrolojik olarak baktığımda Balık Burcu'nun, Atatürk'e uygun özelliklerini anmısıyorum. Bir düşünün...
Genelde kısa veya orta boylu olurlar...
Boyunları kısa, saçları gürdür...
Yüzü ve gözleri genelde, dikkat çekici ve etkindir, gözleri büyük ve güzeldir...
Göz renkleri mavi veya mavi yeşil olur...
Yanakları geniş ve dolgundur veya tam tersine içe çekiktirler...
Mimikleri yoğun ve etkindir...
Alkole dayanıklıdırlar...
Çizme giymekten hoşlanırlar...
Bu burcun insanlarının sezgi güçleri yüksektir ve hırslı olurlar...
Onlar için en uygun söz "ben inanıyorum" dur...
Tartışmalardan ve anlaşmazlıklardan hoşlanmazlar ve genelde tarafsızdırlar...
Genelde sakindirler ama sabırları taştığı zaman zor yatışırlar ve inatçıdırlar...
Sonunda devrim gerçekleşir yani kırıp geçerler...
Genelde kendi mallarına değer vermezler...
Daha çok kendi fikirlerini ve inanılmaz sezgilerini mantıkla bütünleştirirler...
Başkalarının olumsuz taraflarını kısa zamanda hissederler...
İyi niyetleri suistimal edildiğinde çok kırılırlar ve ilişkilerini koparabilirler...
Güvendiğinde yapamıyacağı şey yoktur...
Karar aşamalarında önce tüm detayları görmek ve bilmek ister...
Detayları yakaladığında olay veya konu, onun için artık çözülmüştür.

Atatürk'ün bazı önemli burçdaşları...
George Washington, Edward Kennedy, Mihail Gorbaçov, Antonio L. Vivaldi, Michaelangelo, Yuri Gagarin, Renoir, Muhsin Ertuğrul, Kemal Tahir, Victor Hugo, Enrico Caruso, Alexander Graham Bell, Marie Curie.
Tüm bu astro özelliklerin uygun olup olmadığını tartışacak birileri çıkacaktır ama önemli değiller çünkü Astroloji herşeyden önce bir sanattır ya da yorumdur. Beğenilir veya beğenilmez...

(bakterim.com)

12-22-2008 04:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

teşekkürler qülsah , 13 mart olunca Ay açılarının daha göze hoş geldiğini söyleyebilirim ;)

dediğim gibi bu tarihler üzerinde astrologların çalışma yapması konunun netleşmesi açısından faydalı olacaktır. ben bu aralar çalışma yapamam , meşgulüm gülücük

12-22-2008 04:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Cvp: RE: Mustafa Kemal Atatürk
Yıldırım Yazılan:teşekkürler qülsah , 13 mart olunca Ay açılarının daha göze hoş geldiğini söyleyebilirim ;)

dediğim gibi bu tarihler üzerinde astrologların çalışma yapması konunun netleşmesi açısından faydalı olacaktır. ben bu aralar çalışma yapamam , meşgulüm gülücük

Rica ederim gülücük Görevimiz paylaşmak dimi gözkýrpma Evet çalışma yapsınlarda farklı yorumlar görelim ask

12-22-2008 04:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nuray esen Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 2

bence koc tam anlamıyla ıyı bır komutan savaşcı lıder hepsı meVCUT ATATURK TE BUTUN HAYATI MUCADELEYLE GECIYOR

[Resim: nurayesen.th.gif]http://img38.imageshack.us/i/nurayesen.gif/http://img38.imageshack.
01-08-2009 02:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

benim şahsi görüşüm atatürkte koç etkisinin olmadığı yönünde.bir kere lafını nerede söylemesi gerektiğini bilen bir insan.koç olabilir ancak jupiterde falandır.yoksa sadece "mars " etkisi olduğuna inanmıyorum.
kesinlikle fevri değil.çok stratejik , gerçeklere bağlı bir hesap adamı .
annesiyle ilgili bir hikaye var.gerçek olabilir. annesi öldüğünde aralarında küslük olduğu için gitmemiş.yani ay inceleneblir.aslında annesine fevkalade bağlı bir insan.ama bir konudan dolayı affetmemiş.
atatürkün yegane uygulaması ,hedef belirlenir; eldeki kuvvetle , gerçekçi değerlendirmeler yapılır ve uygulama aşamalara bölünür.
şu çıkartılan olağanüstü haritada ben güneş ve merkürün konumunu uygun buldum .nacizana fikirlerim.
kitap okumaya düşkünlüğü çok fazla.özellille fransız entelektüellerinden çok etkilenmiş.düşün dünyasını onlar oluşturmuş.
tarih , antropoloji ve sosyolojiye karşı ilgisi var ve bu alanlarda çok donanımlı.
uranyen yönü de tabi ki çok.savaş bitene kadar genellikle meclis içinde karşıt görüşten çok insan olduğu için isteklerini çok gizlemiş.ancak , savaştan sonra neredeyse inanılmaz bir devrim yapmış.devrimlerin hızı uranyenlikle çok örtüşüyor.
kendisinin aşağı yukarı şöyle bir sözü var.kendisne bolşeviklerinki gibi bir uygulamaya ( halktan başlayan aşağıdan oluşum şeklinde ) neden gitmediğini sorduklarında. bu toprakların öyle gelişimler için, damarlarında kan kalmamıştır tadında bir cevap vermiştir.
keşke net bir tarih olsa da incelesek.
08-30-2009 01:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir