Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Değişime Hazır Olun - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Değişime Hazır Olun (/showthread.php?tid=2855)

1 2 3 4

RE: Değişime Hazır Olun - ariess - 05-29-2009 03:26 PM

benım burcum koç , 7.ev ve 8.ev koç oralarda venus merkur ne ararsak var gülücük olumlu mu olur olumsuz mu acaba endıselendım :(

Cvp: RE: Değişime Hazır Olun - astrosohbet - 05-29-2009 07:03 PM

ariess Yazılan:benım burcum koç , 7.ev ve 8.ev koç oralarda venus merkur ne ararsak var gülücük olumlu mu olur olumsuz mu acaba endıselendım :(

Uranüsü ve Transitlerini güzelce incelemeni öneririm Aries.

iyi mi olur kötü mü olur orasını bilemem ancak 2012 ile 2015 yılları arasında önemli değişimler , iniş-çıkışlar sözkonusu olabilir genel olarak bunu söyleyebilirim.

RE: Değişime Hazır Olun - Aquar - 05-29-2009 07:29 PM

Yıldırım

uranüs koç turunda, 5 derece MC-IC aksımı tetiklediğinde sizce neler öngörülebilir,,,

RE: Değişime Hazır Olun - Tuğçe - 05-30-2009 01:31 PM

uranüs benim 7.evimden çıkmakta ve 8.evime doğru ağır ağır yol almakta:)bakalım 8.evdeki transitinde nelerle karşılaşacağım..8.evimde k.a.d var özellikle onunla kavşum yapacağı sıralar yoğun olarak etkisini hissedeceğim sanırım..artık ölürmüyüm kalırmıyım bilemiyorumhehee

Cvp: RE: Değişime Hazır Olun - Akrep - 05-30-2009 11:30 PM

tugcee Yazılan:uranüs benim 7.evimden çıkmakta ve 8.evime doğru ağır ağır yol almakta:)bakalım 8.evdeki transitinde nelerle karşılaşacağım..8.evimde k.a.d var özellikle onunla kavşum yapacağı sıralar yoğun olarak etkisini hissedeceğim sanırım..artık ölürmüyüm kalırmıyım bilemiyorumhehee

Uranüs ne kadar çok üyenin 8. evine giriyor. Benim önce 7. evime (Koç) uğrayacak ama asıl bombayı 8. evimde (Koç) marsla kavuşunca patlatacak herhalde. Hepimizi birden helak ederse siteyi öbür tarafta devam ettiririz artık.gülücük)

Cvp: Değişime Hazır Olun - Mavi - 05-30-2009 11:44 PM

Sevgili yıldırım benim değişimim ne durumda ? iyi şeylere ihtiyacım var bişeyler karalarsanız memnun olurum, iş hayatımda gelişmeler var sanki ufukta bu değişim oralara dayanır mı ki?

RE: Değişime Hazır Olun - vuslat - 05-31-2009 12:31 AM

benimde 6.evim koç altıncı ev sağlık ve iş alanı acaba sağlığımla ilgili bi durummu olacak aklıma geldi benim seneye yazın bir ameliyat durumum var uranüsle bağlantısı var ozamanhımm iş bakımından nasıl birşey olabilir bana yardımcı olurmusunuz,,,

RE: Değişime Hazır Olun - Aquar - 05-31-2009 05:59 PM

Yıldırım

uranüs koç turunda, 5 derece MC-IC aksımı tetiklediğinde sizce neler öngörülebilir,,,

Zembul'dan alıntıladığım değerlendirmeler benim tr Uranüs IC kavuşumu analizinde bir bakış açısı sağlayacaktır düşüncesiyle eklenmiştir..

meşgulsünüz biliyorum, sınavınız ve ev düzeninizin değişimi olanak verirse cevap yazmanızı isterim
Zembul Yazılan:Güneş'imizin verdiği bireysel yaratıcılığımızı, Uranüs'ün bulunduğu ev'le bağlantılı olarak; daha evrensel bir değişime uyumlu hale getirdiğimizde, ilgili evde farkındalığımızı arttırdığımızda Uranüs'ümüzün bizden beklediğini yerine getirmiş oluruz. Uranüs'Ün bulunduğu evin alanında zekamızı, bilgimizi, cesaretimizi, hayalgücü ve dehamızı birleştirdiğimizde, bireysel uyanışımızı da sağlamış oluruz. Böylece Uranüs bulunduğu eve ani bir kaos ya da yıkımla geşdiğinde hazırlıklı oluruz..

İçsel kişiliğiniz ve ruhsal arayışlarınız ile dışsal kişiliğinizin arasına bir mesafe girmişse, bu mesafe endişe verici olmaya başlamışsa, birşeyler sizi değişmeye zorluyorsa (örneğin Uranüs 10. evdeyse işinizi değiştirme sancısı, mevcut işinize bakışınızın değişmesi, işteki sağlamcılığınızın sorgulanması, Uranüs hangi evinizdeyse o evdeki klasik yaşantınızı zorlar), bazı değerleriniz veya doğrularınızla uyum sorunu yaşıyor ve etrafın baskısından bunu ortaya koyamıyorsanız (kötü giden bir evliliği, çocuk ya da toplum yüzünden sürdürmeye çalışmak), orijinallik, sıradışılık, farklılık arayışlarınız artıyorsa ama mevcut durumunuzu bozmamak için bunu bastırıyorsanız, bu ve buna benzer belirtiler varsa Uranüs sizi yoklamaya başlamıştır.. Kaosa hazır olun, o size doğru gelmektedir, buna kendiniz cesaret edemezseniz, Uranüs gelip 40 yıllık rutinlerinizi, alışkanlıklarınızı, güvencelerinizi, kopamadıklarınızı paramparça eder ve gider ve siz hiç bir şeyi kontrol edemezsiniz..

En iyisi Uranüs kapınızı çalmadan, siz ona doğru yol alın:-))
Nedense ben Uranüs'ün kötülüklerini seviyorum.. saygıyla..

Zembul Yazılan:...kendim bu konuda deneyimli değilim bu yüzden yazdıklarım benim subjektif değerlendirmelerim.. Fakat Uranüs çok ilgimi çekiyor..

Benim Uranüs'üm de 4. evde ve Terazi'de ama ikinci transiti yaşamama daha çok var, o yüzden üzerine düşünmedim ama muhtemelen 4. evde köklere, aile-yuva yaşantısına, içsel keşiflerimize müdahale edebilir ama değişime açık bir Yay buna genelde hazır olur diye düşünüyorum:-) ve pek korkmuyorum..

4. ev bizim özümseme yerimizdir, burada ruhumuzun derinliklerini keşfederiz ve içsel yuvamızı oluştururuz. Aynı zamanda ayakucu noktası (IC) ve köşe ev olduğu için önemlidir. Burada köklerimizi derinleştiririz. Uranüs etkisiyle kişi bu evde ailesine veya köklerine karşı bir yabancılık hissi içinde, göçebe bir yaşantı sahibi olabilir..

Örneğin ben hayatımda çok sık yer ve ülke değiştirdim, aileden erken ayrıldım ya da kaçtım, hiçbir yere aidiyet duygum kalmadı, annemle hiç anlaşamam.. Bu da bir Uranüs 4. ev etkisi olabilir mi acaba?

Transitlerde de bu ayrılma ve taşınma etkisi veya evsiz kalma mümkün olabilir. Aynı zamanda başka bir ülkeye taşınmak, memleketinden, ülkesinden dolayı huzursuz olmak, bir yeri terk etmek zorunda bırakılmak, ailede ciddi bir sorun yaşamak da olabilir.. Başka bir seçenek gelmiyor aklıma..

Cvp: RE: Değişime Hazır Olun - astrosohbet - 05-31-2009 07:10 PM

vuslat Yazılan:benimde 6.evim koç altıncı ev sağlık ve iş alanı acaba sağlığımla ilgili bi durummu olacak aklıma geldi benim seneye yazın bir ameliyat durumum var uranüsle bağlantısı var ozamanhımm iş bakımından nasıl birşey olabilir bana yardımcı olurmusunuz,,,

transit uranüsün 6.evinizde ilerlemesine daha birkaç sene var , önümüzdeki sene transit uranüs balık burcunu terketmeyecek.

Cvp: RE: Değişime Hazır Olun - astrosohbet - 05-31-2009 07:18 PM

Nihal Yazılan:Yıldırım

Zembul'dan alıntıladığım değerlendirmeler benim tr Uranüs IC kavuşumu analizinde bir bakış açısı sağlayacaktır düşüncesiyle eklenmiştir..

meşgulsünüz biliyorum, sınavınız ve ev düzeninizin değişimi olanak verirse cevap yazmanızı isterim

------------------

2011 ve 2012 yıllarında transit uranüs & IC etkilerini yaşayacaksınız.

- ev değiştirme gibi bir seçenek olabilir yada sıradışı bir ev hayatı..

- ailevi konularda değişimler , sürprizler olabilir. ( boşanmak gibi yada kendi ailenizde ait sürprizler gibi )

- iç dünyanızda uranyen kıpırdanmalar , uranyen alışkanlıklar kazanma yada pek çok alışkanlığınızı değiştirme vs..

- geçmişe ait olan şeylerden bağımsızlaşma.. eski olan yada köklü olandan vazgeçme..