Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.58 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Değişime Hazır Olun
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Değişime Hazır Olun
Yavaş hareket eden gezegenler burç değiştirdiklerinde hayatımızda önemli sarsıntılar olur, kontrol edemeyeceğimiz değişiklikler yaşarız. Böyle zamanlarda en güvendiğimiz, hiç değişmeyeceğini sandığımız şeylerin aniden elimizden kayıp gittiğini görürüz Böylesine yenilenme zamanlarında dengemizi kaybeder, ancak kendimiz ve başkaları hakkında çok şey öğreniriz. Uranüs, Neptün ve Pluton sarsan, aydınlatan, arıtan ve yenileyen, dönüştüren gezegenlerdir. Uranüs ortalama 7 , Neptün ise 14 yıl bir burçta kalırlar. Pluton’un burçlarda kalışı ise (yörünge düzleminin eğikliği yüzünden) daha düzensizdir, örneğin 2008 yılında girdiği Oğlak burcunda 2024’e kadar, yani 16 yıl kalacak.

Astroloji’de bu üç gezegen aynı zamanda kuşak gezegenleri olarak adlandırılırlar. Kuşakları birbirinden sosyal, kültürel, teknolojik ve ekonomik bakış açıları ile ayırırlar. Şimdilerde kırklı yaşlarını geçen Pluton Başak kuşağı artık dünyada yönetimi ele almaya başladığını görebiliriz. ABD Başkanı Obama da bu kuşaktandır. Bir önceki kuşak, Pluton Aslan kuşağı insanları güce, görüntüye, sahne ve ihtişama çok fazla önem vermişler ancak 1956’dan sonra doğanlar zorunlu olarak artık bir önceki kuşağın gözardı ettiği, aşırı hale getirdiği ya da tükettiği şeyleri yeniden toparlamak, düzene sokmak ve verimli hale getirmek durumundadır. Hatta 2012 sonrasında Pluto Terazi kuşağının da (1972-1983 doğumlular) daha aktif hale geleceğini söyleyebiliriz.

Önümüzdeki kısa zamanda hayatımızda güçlü bir değişim rüzgarı yaratacak transit ise Uranüs’ün Balık burcundan çıkarak, 2010 Temmuz’unda Koç burcuna geçecek olmasıdır. Bu transit henüz gerçekleşmemiş olsa bile, öncül etkilerini şimdiden ayırdedebiliriz. Uranüs’ün getirdiği aniliği görebilmeniz açısından öncelikle kendinize şu soruyu sorun. 2003 yılından itibaren hayatımda neler hızlı biçimde değişti ve beni özgür bırakmaya başladı ? Kuşkusuz belki bu transitin etkisi 2002 yılından itibaren de görülmeye başlanmış olabilir ancak sonuçta söz konusu olan, eski bağlardan kurtulma, bazı duygusal kalıpları ve kısıtlanmışlıkları aşma itilimi, adeta bir uyanış ve sezgilerimizin de devreye girdiği bir yenilenme dönemi olmasıdır. Benzer bir tazelenmeyi 2010 yılından itibaren güçlü biçimde göreceğiz. Bu kez Uranüs Koç burcuna geçeceği için, değişiklikler daha gürültülü, daha cesur ve hızlı biçimde gerçekleşecektir. Kendi bireyselliğimizi, özgürlüğümüzü taviz vermeyecek biçimde sergileyebiliriz. Kuşkusuz haritanızda Koç burcunun hangi evde olduğuna bakarak bu aniliklerin, yeniliklerin hangi alanda olacağını daha net görebilirsiniz. Bu durumdan, yükseleni Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar çok daha fazla etkilenecekler.

Uranüs’ün Koç burcuna ilerleyecek olması ve halen Balık burcunun son derecelerinde ilerlerken Satürn’le de karşı karşıya durması herkeste büyük bir gerginlik, bekleme hissi ve artan bir huzursuzluk yaratmakta. Ancak kimi zaman yenilikler büyük sıkıntıların ardından doğarlar ve belki de bu yüzden bu değişikliklerin çok değerli ve yararlı olabileceğini söyleyebiliriz. Özgürleşmeye bakın, eğer değişimi siz yapmazsanız, bu olayları çok daha kontrol dışı yani bir yazgı gibi yaşayabilirsiniz.

Hakan Kırkoğlu.

05-25-2009 12:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

RE: Değişime Hazır Olun
Paylaşımlarınıza teşekkürler
05-25-2009 11:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

benim yükselenim balık ama koç burcunum tamamı birinci evimde dış görünüş olarak köklü değişlikler yapmam gerek sanırım.
05-25-2009 12:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: RE: Değişime Hazır Olun
Nihal Yazılan:Paylaşımlarınıza teşekkürler
Ben teşekkür ederim sevgili Nihal. gülücük

05-25-2009 03:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
açelya Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Değişime Hazır Olun
Kuşkusuz haritanızda Koç burcunun hangi evde olduğuna bakarak bu aniliklerin, yeniliklerin hangi alanda olacağını daha net görebilirsiniz. Bu durumdan, yükseleni Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar çok daha fazla etkilenecekler.

Koç 7.evimde yandım o zaman off yaa.... 7.evinde hiç aniliklerini çekecek değilim...

05-25-2009 06:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
açelya Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Beatricé Yazılan:
Gizem Yazılan:Kuşkusuz haritanızda Koç burcunun hangi evde olduğuna bakarak bu aniliklerin, yeniliklerin hangi alanda olacağını daha net görebilirsiniz. Bu durumdan, yükseleni Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar çok daha fazla etkilenecekler.

Koç 7.evimde yandım o zaman off yaa.... 7.evinde hiç aniliklerini çekecek değilim...

Yeni bir iş ortaklığı ya da hayat ortaklığı kötü mü olur ? gözkýrpma

Tabiki kötü olmaz. gülücük Ani olması farkındalığın o anda kaybolup gözün kapalı olması olasılığı endişelendirdi beni.Her ne kadar da kendime güvensem bile hata yapmayan insan yoktur..Yapılan hatayıda tekrarlamama gibi bir durumum da var.

Konumuza örnek teşkil ettirmesi açısından yaşayacağım her hangi bir gelişmeyi sizlerle paylaşacağım..Konu önemli..

05-26-2009 12:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

Aprilios Yazılan: eski bağlardan kurtulma, bazı duygusal kalıpları ve kısıtlanmışlıkları aşma itilimi, adeta bir uyanış ve sezgilerimizin de devreye girdiği bir yenilenme dönemi olmasıdır.

uranüs balık dönemi için söylenen en anlamlı sözler
05-28-2009 02:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

ay arkadaslar bu transit benim hangi evden geciçek2 bakip bilirmisiniz?
ben tam anlayamadimda:-(

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
05-28-2009 12:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Akrep Çevrimdışı
Üye
**

hilal-e Yazılan:ay arkadaslar bu transit benim hangi evden geciçek2 bakip bilirmisiniz?
ben tam anlayamadimda:-(

Koç'un 4 derecesi 7. evinizde. Sanırım sorunuza 8. evinizden geçecek şeklinde yanıt verilebilir.
05-29-2009 12:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

evet Selin ,

Transit Uranüsün Koç burcundan geçerken senin natal Marsına dokunması , hayatında önemli değişimlere işaret edebilir.

ancak daha vakit olduğunu da ekleyelim.. yaklaşık olarak 2015 ile 2017 yılları arasında bu etkiyi hissedeceksin.

05-29-2009 01:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir