Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) Czech English French German Hindi Italian Portuguese Romanian Russian Spanish

YAY BURCU

Yay; değişken burçlardandır ve Ateş elementidir.  Okunu havaya nişan almış bir idealisttir. Aklı ve gönlü geleceğe (ileriye) dönüktür. Hedefleri konusunda iyimserdir. Yarının bugünden daha iyi olacağına dair umutları vardır ve bugün düşse bile düştüğü yerden gülümseyerek ayağa kalkacaktır. Dolayısıyla melankoli ve depresyona kapılıp hayata küsen bir Yay bulmanız zordur, eğer bulduysanız cidden zor şeyler yaşamıştır muhtemelen.

Yay burcunun bu iyimser ve neşeli hali onu sempatik yapar.

 

 

Her ne kadar bazen sakarlık veya patavatsızlık yaparak diğer insanların sinirlerini zıplatsa da genelde sempatik biri olarak tanınır ve çevresinde sevilecektir.

Yay burcunun değişken niteliği ona adaptasyon becerisi kazandırır. Yenilikler onu ürkütmez aksine neşelendirebilir.

Yay; İkizler burcu ile birlikte en meraklı burçlardandır. İkizler burcu daha ziyade burnunun dibinde olup bitenleri, o günün o haftanın konularını merak ederken Yay burcunun merak sahası daha geniştir. Yay insanı uzakları (zaman ve mekan olarak) merak eder. İşte gözleri sürekli uzaklarda olduğundan, burnunun dibinde olanı gör(e)memek gibi bir problemi vardır. Hemen önündekini göremeyip sık sık sakarlık etmesi bundandır. Sakarlığıyla bazen eşyaları kırıp dökebilir bazen de burnunun dibinde ona değer veren gönülleri kırabilir. Tabii bu iki tür sakarlıkta da kötü niyet yoktur. Aksine Yay insanı en dürüst, en açık sözlü kişiliklerden biridir. Ve tabii Ateş elementinin saf kalpli iyi niyetli tarafını da unutmayalım. Yay burcu istemeden birini kırdığında onun gönlünü almak için gerekli adımları atacaktır. Samimi bir dille özür dilemesini bilir ve Ateş elementinin egosu Koç ve Aslana nazaran Yay da daha düşüktür. Yay burcunun gölgesi egosundan ziyade çok bilmişliğidir. Evet belki başka burçlara göre daha çok düşünür, daha çok gezer, daha çok okur ve donanımlı biridir ancak bu birikimlerini vaaz verir gibi bilmiş bir tavırla anlatması diğer insanların ondan sıkılmasına neden olabilir. Ukalalık konusunda Yay burcu ile Kova burcunun yarıştığını söyleyebiliriz. Sonra Kova ile benzeyen bir diğer özelliği de istediğinde umursamaz olabilmesidir. Örneğin kırmış olduğu birinden özür diler, ona gülümser, şakalar yapar ve affedilmeyi bekler ancak karşı taraf gereksiz bir inatlaşma veya gurur veya trip atma veya düşmanlık besleme moduna girmişse Yay insanı bunu farkettiği anda ‘keyfin bilir seninle uğraşamam’ diyerek arkasını dönüp gidebilir.

Yay burcu diğer Ateş burçları gibi sabırsızdır. Çabuk öfkelenebilir, birden parlayıp öfkesi hızla yatışabilir. Burada Yay burcunun diğer iki Ateş burcu olan Koç ve Aslana göre Hava elementine daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Koç ve Aslan birer ateş parçasıdır oysa Yay burcunun gerek merak duygusu gerek iletişim alanında ki rahatlığı ve zihinsel-sosyal gelişimine önem vermesi gibi özellikleri onu Hava burçlarına benzetir. Hatta Hava burçlarının BİLGİLİ AMA DENEYİMDEN YOKSUN olduklarını düşünürsek, Yay burcu öğrenmekle yetinmeyen ve deneyimlere de açık biri olarak Hava burçlarını da kıskandıracak birikime sahip olabilir. Tabii burada Yay burcunun DAĞINIK özelliği onun örneğin Koç ve Aslan kadar tutkulu bir aşık olmasına izin vermez. Yay daha ziyade bir dava insanı gibidir ve sosyal dünyada daldan dala konabilir, derin ilişkiler kurmakta zorlanabilir.

İlişkiler alanında Yay burcu çapkın bir doğaya sahiptir. Değişken niteliğe sahip bir Ateş burcu olarak çabuk sıkılır. İlgi duyduğu birinin ayaklarını yerden kesebilir, o kişiyi alıp kucaklar ve havaya fırlatır sonra o kişi mutluluktan havalara uçtuğunu düşünürken bizim Yay o kişiyi tutmayı unutur ve ilgisi başka yöne kayar ve o mutluluktan havaya uçan kişi de popo üstü yere çakılabilir.

Yay burcu ile ilişkiyi uzun ömürlü tutmanın yolu önce kafa uyumuyla alakalıdır. Yay insanı fikir tartışmalarını sever, periyodik olarak evinden uzaklaşıp uzaklara seyehat etmeyi sever ve tüm bu deneyimler açısından onu sıkmayan, ona ayak uyduracak insanla mutlu olabilir.

Yay burcu karakteri itibariyle saf kalplidir ve kolay inanır. Bu yüzden sıklıkla iyi niyeti suistimal edilebilir. Borç verir geri alamaz, aşık olur karşılık bulamaz vs.

Çalışma hayatında Yay insanı doğal bir öğretmendir. Ve meslek olarak öğretmenliği veya bir alanda eğitmen olmayı seçen çok sayıda Yay etkili insan vardır.

İdealist Yay insanı maceracı ruhuyla türlü sporlara da eğilim gösterebilir. O ya zihinsel olarak ya manevi olarak ya sosyal açıdan veya fiziksel olarak en az bir yönünü (bazen bir kaç yönünü) geliştirmek için dünyaya gelmiş gibidir. Yay etkisi taşıyan pek çok kadın vey erkek atletik bir görünüme sahip olabilmektedir. Spor yapmayan ve yaşı ilerlemiş bazı Yaylar da fiziksel genişleme kilo almak şeklinde ortaya çıkabilir.

Memurluk gibi masa başı işler Yay burcunun özgür doğasına pek uygun değildir. Böyle monoton bir işte çalışmak durumunda olan Yaylar için hayatına hareket katacak hobi ve ilişkilere yönelmesini önerebiliriz.

Ulaşım sektörü, yabancı diller (turizm sektörü) ve yabancı ülkelerde çalışma seçeneklerini de ekleyebiliriz.

Yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiterdir ve Jüpiter şans talih genişleme gezegeni olarak bilinir. Jüpiter transiti, bir kişinin doğum haritasına güzel bağlantılar yaptığı dönemlerde o kişiye fırsatlar sunabilir.

 

Jüpiter’in olumsuz gölge tarafı ise aşırılık, abartı ve rehavettir. Jüpiter'in çocuklarının bir şeyleri ve özellikle hayatlarına dahil olan insanları abartıp gözlerinde büyütmemeleri iyi olur.

Üye Giriş

İletişim Formu

 

Site İstatistik

1.png1.png5.png2.png5.png2.png0.png
Bugün70
Dün846
Haftalık3344
Aylık22920
Toplam1152520

  • IP Numaran 3.230.1.126
  • Web Tarayıcın unknown
  • Tarayıcı Versiyonun unknown
  • İşletim Sistemin unknown

9
Online