Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) Czech English French German Hindi Italian Portuguese Romanian Russian Spanish

TERAZİ BURCU

Terazi, öncü burçlardandır ve aynı zamanda Hava elementidir. Koç burcunun tam karşı kutbundadır ve Koç ile zıt burçlardır.

Koç burcu kişisel ilk adımları ifade ederken, Terazi insanı ‘birlikte ilk adım’ mesajıyla doğar.

Koç burcu BEN odaklıyken, Terazi insanı BİZ odaklı düşünmeye eğilimlidir.

İlişkiler konusu en çok Terazi burcu ile bağlantılıdır. İlişki ve ortaklık kurmak üzerine doğal bir içgüdüye sahiptir. Yalnızlık onun hassas fabrika ayarlarını bozabilir.

 

 

Onu mutlu eden şey kişisel doyum değildir, diğer insanın mutlu olmasıdır ve mümkünse ‘birlikte mutlu olmaktır’

Birlikte mutlu olmak isteği onu paylaşmaya yöneltir. Cömert ve uyumlu burçlardandır. O, sevdiği biriyle film izliyorsa hem filmin tadını, hem de o an ki ortak paylaşımın tadını bir arada duyumsar. Hayatın lezzetleri Boğalar kadar Terazi insanı için de önemlidir. Güzel bir yemek, güzel bir müzik, göze hitap eden estetik mekanlar onun Venüsyen ruhunu okşar. Güzelliğe karşı zaafı olabilir. İnsanları ve diğer her şeyi ‘güzellik’ kriterine göre değerlendirebilir. Bu elbette güzel bulmadığı şeylere burun kıvıracağı anlamına gelmez sadece güzel bulduğu şeye (kişiye) karşı içi daha çabuk ısınır.

Kendi güzelliğine, kişisel bakımına en çok dikkat eden burçlardandır. İlişkiler için kendini karşı tarafa çekici biri olarak nasıl sunacağını bilir. Zevk sahibidir ve ona neyin yakıştığının bilincindedir.

Terazi burcunun ilişkiler konusunda düştüğü gölge, BİZ odaklı düşünürken ibrenin SEN odaklı düşünmeye doğru değişmesidir.

Terazi insanı bazen ilişkisine öyle takılıp kalır ki kendini unutabilir. Özellikle karşı taraftan beklentilerini alamıyorsa denge bozulur ve tavizler vermeye başlar. Mühim olan senin mutluluğun moduna girer ve sanki eşi-sevgilisi mutluysa o da mutludur, eşi-sevgilisi mutsuzsa o da huzursuz olur. Bu durum Terazi burcu için tehlike çanlarının çaldığının işaretidir.

Zaten kararsız bir kişiliğe sahiptir ve tüm kararları diğer kişinin belirlemesine izin verip kendinden tavizler verirse, ilişkide Teraziye ait hayat alanı kalmayacaktır. Oysa onun kararsızlığı en doğruyu seçme ve sakince ÖLÇÜP TARTMA ihtiyacıyla alakalıdır. Çünkü obir Terazidir ve önündeki kişiyi-meseleyi ölçüp tartmalıdır ve ondan sonra karar vermelidir. Ve genelde bir kez karar verdiğinde en doğru kararı vermiş olur.

Şimdi bu özelliğinden taviz verip tüm kararları hatta ilişki içinde mutluluk, huzursuzluk ayarlarını bile diğer kişiye bırakırsa kendine ihanet etmiş olur.

Böyle yaparak görünüşte uyumlu bir ilişki imajı veriyor olsa da aslında böyle bir ilişki son derece yüzeyseldir ve doyumdan uzaktır. Terazi’nin bu yapaylığa müsade etmeyip BİZ odaklı düşünme ayarını muhafaza etmesi lazımdır.

Ve eğer eşi-sevgilisi BİZ frekansını sürekli ihmal ediyor, HEP BANA HEP BANA diyorsa kendini geri çekme kararlılığını gösterebilmelidir.

Bir kere Terazi ilişki kurmak belki en güzel deneyimlerden biridir ve karşı taraf bunun değerini bilmeyip BEN odaklı düşünmekte ısrar ediyorsa Terazi’nin kendini ‘acaba hata mı yaptım’ diye sorgulamak yerine karşı tarafı ‘bu doğru kişi mi değil mi’ diye sorgulaması daha sağlıklı olabilir. Çünkü günümüzün yüzeysel insanı Terazi’nin BİZ odaklı frekansıyla karşılaşınca şımarabilir.

İşte bu noktada Terazi’nin BİZ frekansına uyum sağlayamayan partnerine zarif bir tokat atması iyi olur. Çünkü Terazi burcu paylaşmak ister demiştik ve karşı taraftan da ilgi-sevgi-jestler bekler (beklemiyor gibi görünse de..)

Terazi burcu barışçıldır. Zıt burcu olan Koç’un savaşçılığını hatırlayın. Şimdi de Yüzüklerin Efendisi karakterlerini hatırlayın (okuduysanız veya filmini izlediyseniz) cesur, bencil ve gürültücü cüceler Koç burcunu zarif, barışçıl ve çekici elfler ise Terazi burcunu sembolize ediyor diyebiliriz.

Terazi burcunun hüneri dengelemektir. Kendi ilişkisinde denge kurmayı isterken o ister ki çevresinde herkes ve herşey denge içinde olsun. Örneğin arkadaşları arasında bir tartışma olduğunda arabuluculuk rolünü üstlenebilir.

Gerilim anlarında zıt burcu olan Koç’un aksine Terazi sakin kalabilir. Gerilimi olabildiğince objektif (diğer Hava burçları gibi objektiftir) ÖLÇÜP TARTAR.

Terazi burcu haksızlık karşısında öfkelenir. Adalet kavramı için onun için önemlidir ve sadece kendisine yapılan haksızlıklar değil, etrafında gördüğü herhangi bir haksızlığa da sinirleri bozulabilir. Nasıl normalde alttan alan sakin Yengeç insanı sevdiği biri tehlikedeyken öfkesi parlıyorsa, aynı şekilde sakin bir Terazi insanı da haksızlık karşısında öfkelenebilir.

Çalışma hayatında da Terazi’nin diplomatik becerisi öne çıkacaktır. Diplomatlar, hukuk sahası, danışmanlık, moda tasarım ve sanatsal eğilimler Teraziye uygun seçenekler olarak öne çıkar.

 

Terazi burcunun çalışkan olduğunu iddia edemeyiz hatta periyodik olarak tembelliğe ihtiyacı vardır. Ancak genelde çalışma temposunu ‘orta karar’ seviyede yürütmesini bilir. 

Üye Giriş

İletişim Formu

 

Site İstatistik

1.png1.png5.png2.png5.png3.png1.png
Bugün81
Dün846
Haftalık3355
Aylık22931
Toplam1152531

  • IP Numaran 3.230.1.126
  • Web Tarayıcın unknown
  • Tarayıcı Versiyonun unknown
  • İşletim Sistemin unknown

3
Online