Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) Czech English French German Hindi Italian Portuguese Romanian Russian Spanish

İKİZLER BURCU

İkizler burcu, değişken burçlardandır. Aynı zamanda Hava elementidir. Kabına sığmayan bir kişiliğe sahiptir. Uzun süre aynı ortamda kalmak onu sıkar. Hatta diş fırçalamak, kitap okumak gibi günlük işlerini yaparken bile odanın içinde gezinerek yapabilir. İkizler burcu insanı oldukça aktif bir zihin yapısına sahiptir. Sanki kafasının içinde günde bir milyon tilki dolaşıyor gibidir : )

İkizler burcu çok meraklıdır. Merak duygusu onu tetikler.

 

 

O merak duyduğu şeyi bir şekilde öğrenmeli, sonra da bunu başkalarına aktarmalıdır. Bu işleme teknik olarak ‘veri transferi’ diyebilirsiniz. O sanki burçlar kuşağının santral görevini üstlenmiş gibidir. Bilgiye en pratik yoldan erişme hünerine sahiptir. Ve bu bilgiyi diğer insanlara aktarmakta yine onun görevidir. Bazen onun ayaklı bir gazete olduğunu düşünebilirsiniz. Kendini yetiştirmiş eğitimli bir İkizler insanı son çıkan kitaplardan tutun, vizyondaki filmlere vb genel kültür adına aklınıza gelebilecek pek çok şeyi bilir ve bunları çevresine anlatmaktan keyif alır. Daha az eğitimli İkizler komşunuz var ise mahallede neler olup bitiyor her ayrıntıya vakıf olup bunları kapı kapı aktaracaktır : ) İkizler burcunun bu gölge yönünden dolayı ‘dedikodu’ ile anıldığını söyleyebiliriz. Tabii vurgulamak lazım bu özellik tüm İkizler burcu insanları için geçerli değildir. Kendini yetiştirmiş bir İkizler insanı merak duygusunu sağlıklı ve verimli şekilde kullanacaktır.

İkizler burcu kişiler ve olaylar konusunda objektiftir. Taraf olmak için acele etmez hatta heves duymaz. Bir tartışmada her iki tarafı da aynı iştahlı merakla dinleyebilir. Onun için bilgi bilgidir ve anlatılanları yargılamak için acele etmeyecektir. Dolayısıyla İkizler burcu insanı anlayışlıdır. Eğer ortada mantıksızca bir durum varsa bunu eleştirir ve kendince çözümü paylaşır. Ancak size öyle uzun uzun nutuk verecek biri değildir. İletişim konusunda doğal bir hünere sahiptir. Bazen gevezelik etse de bir o kadar iyi bir dinleyicidir. Kıvrak zekasıyla iyi bir mizah anlayışına sahiptir. Gerektiğinde lafı gediğine oturtmakta son derece beceriklidir. Yeni insanlarla tanışmak hoşuna gider (yine merak duygusu) Serçe gibi dikkatli gözleriyle çevresinde olup biteni kaçırmama telaşı yaşıyor gibidir.

İkizler burcu diğer değişken burçlar (Başak, Yay ve Balık) gibi adaptasyon becerisine sahiptir. Yeniliğe açık bir zihni vardır ve değişimler onu kolay kolay sarsmaz. Ancak mantıksızca durumlar onun zaten aktif olan sinir sistemini gerer ve huzursuzlaşır. Toprak burçlarının ağırkanlılığı ve Su burçlarının duyarlılığı bazen onda tesr etki yaratabilir. Çünkü hem sabırsızdır ve beklemeyi sevmez, hem de mantığına uymayan soyut açıklamalar onu tatmin etmeyebilir.

İkizler burcu yine diğer değişken burçlar gibi kararsızlık gölgesine sahiptir. Çünkü bu burçlar da zihin sanki iki yöne doğru çekiliyor gibidir. Zaman zaman tutarsızlık ve maymun iştahlılık görülebilir.

İkizler burcu çok pratik bir zekaya sahiptir. Sorunlara hızlı çözüm üretmekte üstüne yoktur. Bu pratik zekası, aynı zamanda ona el ve dil becerisi kazandırır. Mesela aynı anda telefonla konuşurken, diğer yanda elbiselerini ütüleyebilir. Siz bir konuyu daha henüz anlatmaya başlamışken o ne söyleyeceğinizi bilir ve zihninde pratik çözümler üretmeye başlamıştır bile..

Pratik zekası ile kolay öğrenir. Ancak bir konuya derinleşmekte zorlanır. Her şeyi biraz bilir ancak bir konuda uzmanlaşmak ona zor gelebilir. Onun bir konuya uzun süre ilgi duyup uzmanlaşması için o konuya gerçekten tutkuyla ilgi duyuyor olması gerekir.

İkizler burcu ilişkiler konusunda çapkın burçlardan olarak görülür. Bu bir genelleme olup her İkizler insanı için geçerli değildir. İkizler’in çapkınlığı daha ziyade ‘ayaküstü flörtleşme’ şeklinde olur. Çünkü o an karşısındaki insanı merak etmektedir ve onunla ilgilenmektedir. İnsanlar konuşa konuşa anlaşır deyimi ona uygundur. İkizler burcu insanını etkilemek için iyi bir dinleyici ve hoşsohbet biri olmanız gerekir. Yoksa kara kaşınıza kara gözünüze bakarak uzun süre sizinle ilgileneceğinizi sanmayın. Onun zihnini oyalamalısınız. Konuşacak şeyleriniz olmalı. Tabii konuşurken cümlelerinizi uzatmanıza gerek yok çünkü o muhtemelen leb demeden leblebiyi anlayacaktır. İlişkiler konusunda İkizler burcu için zihinsel etkileşim ve fikir uyumu çok önemlidir. İyi bir konuşmacı olmadığınızı düşünüyorsanız, en azından iyi bir dinleyici olmaya gayret edebilirsiniz.

İkizler burcu insanı iş hayatında da pratik zekasını ve iletişim becerisini kullanacaktır ve onu insan yüzü görmeyen masa başı göreve vermek onun verimini düşürebilir. Çalışma ortamına dair Kaizen tarzı bir çözüm uygulaması varsa İkizler burcunun pratik çözümleri dinlenmeye değer. Yine zor bir müşteriyle iletişim kurmak için onun bu becerisinden faydalanabilirsiniz. İkizler burcu insanı doğum haritasındaki ya da yaşam koşullarıyla alakalı faktörlerden dolayı kendini konuşma yoluyla ifade etme kanalı bulamıyorsa; yazma, çizme, el becerisi gerektiren spor ve sanatlardan biriyle meşgul olması ona iyi gelecektir. Örneğin ülkemizin Dağcılık sporu deyince akla gelen belki ilk isimlerinden Nasuh Mahruki’nin Güneş’i ve Mars’ı İkizler burcundadır ve bu fiziksel aktiviteden arta kalan zamanlarda kitaplar yazdığını, konferanslar verdiğini biliyoruz. Üniversite düşünen İkizler burcu için İletişim Fakültesini öne çıkan seçeneklerden biri olarak not düşebiliriz.

İkizler burcunu Merkür yönetir ve Merkür ‘haberci’ olarak bilinir. Doğum haritanızda Merkür’ün konumu, merak duygunuzun hangi alanlarda nasıl ortaya çıktığına dair ipuçları verir. Örneğin Merkür Akrep burcunda ise kişi bilinmeyen sırlara meraklı olacaktır. Merkür Kova burcunda ise belki geleceğe belki bilimsel konulara merak duyacaktır.

Doğum haritasında Güneş ve Ay’ın Merkür ile yaptığı dinamik açılar kişiye İkizler burcu özellikleri katar. Örneğin Akrep burcu olmasına rağmen Güneş-Merkür kavuşumu olup son derece geveze olan birini tanıyorum : )

 

Karşınızdaki İkizler burcu insanı bu yorumlarda yazan özellikleri çok değil kısmen taşıyorsa, muhtemelen Merkür’ü Boğa veya Yengeç burçlarından birindedir (İkizler burcunun komşuları) 

Üye Giriş

İletişim Formu

 

Site İstatistik

1.png1.png5.png2.png5.png2.png7.png
Bugün77
Dün846
Haftalık3351
Aylık22927
Toplam1152527

  • IP Numaran 3.230.1.126
  • Web Tarayıcın unknown
  • Tarayıcı Versiyonun unknown
  • İşletim Sistemin unknown

6
Online