Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) Czech English French German Hindi Italian Portuguese Romanian Russian Spanish

BALIK BURCU

Balık; değişken burçlardandır ve Su elementidir. Su akar yolunu bulur misali Balık burcu da önüne çıkabilecek engellerin etrafından dolaşarak ilerler, bazen de içine girdiği kabın şeklini alarak adaptasyon yeteneğini ortaya koyar.

Balık burcunun dünyasında kesin ve katı kurallar yoktur. Herşey mümkündür. Balık burcu yakınınız, başkalarını şok edebilecek en uçuk kaçık hikayelerinizi ilgiyle dinleyebilir, hiç şaşırmamış bi hali olabilir ve dahası

 

 

anlattıklarınız hatalarınızı itiraf niteliği taşıyorsa da sizi yargılamak-eleştirmek için acele etmez.

Bu anlayışlı doğası yüzünden ne zaman bir arıza çıksa Balık burcunu arayan tipte arkadaşlar tarafından sömürülmesine sebep olabilir. Balık burcu olmak demek 0 kan grubuna sahip olmak gibidir, başı sıkışan herkese yardımcı olabilme potansiyeline sahiptir. Velhasılı Balık kişisi zaman zaman ‘hayır’ demeyi öğrenmelidir.

Balık burcu, burçlar kuşağında zincirin son halkasıdır. Ancak o doğası gereği sınırlardan hoşlanmaz. Bazen hayal gücünde sınır tanımaz ve Einstein gibi ışık hızında seyahat etmek gibi düşler kurabilir (Einstein Balık burcudur)

Balık burcu da diğer Su burçları gibi empati becerisine sahiptir. Bazen son derece duyarlı biri olabilir. Kendini başkalarının yerine koyma becerisi güçlüdür. Bu özelliğini kullanarak en az Aslan burcu kadar iyi rol yapabilir çünkü içine girdiği rol ile kısa sürede bütünleşebilir (suyun içine girdiği kabın şeklini alması örneğini hatırlayın)

Balık burcu sezgiseldir. Fabrika ayarları hassastır. Dolayısıyla çevresindeki insanlardan ve olaylardan kolay etkilenir. Kolay etkilenir oluşu onun kafasını sık sık karıştırabilir. Diğer değişken burçlar (ikizler, başak ve yay) gibi onun da zihni oldukça aktiftir ve fikirleri bi o yana bi bu yana salınım yapar.

Balık burcu şair ruhlu biri olabilir. Duyarlı, yardımsever biri olabilir ancak şu da bir gerçek ki şairlerin pek çoğu yoksuldur, özellikle kapitalist bir dünyada Balık burcu zorlanabilir çünkü biriktirmek üzerine HIRS VE ODAKLANMA gibi hünerler onda pek yoktur. Tabii doğum haritasında hırs veren farklı etkiler taşıyan Balıkları istisna olarak düşünebiliriz.

Balık burcu hayal dünyasında sınır tanımayabilir demiştik. Bazen de zanna kapılıp kişileri ve olayları yanlış değerlendirebilir. Sonrasında da hayal kırıklığına uğrayabilir. Diğer Su burçları Yengeç ve Akrepte duygusaldır ve onların da duygusal acılar çektikleri dönemler olmuştur ancak onlar bu acı ve hayal kırıklıklarından ders çıkarıp etrafına sert bir kabuk örebilirler. Böylece kendilerine bir tür koruma kalkanı geliştirebilirler.

Oysa Balık burcu belki onu hayal kırıklığına uğratan kişileri ve olayları kolay affettiğinden, belki herkesi hata yapabileceği gerçeğini içsel olarak çok iyi bildiklerinden, belki de bişeyleri akışa bırakmanın dayanılmaz hafifliğinden çevresine o güven sağlayan yengeç-akrep kabuğunu örmeyecektir. Bu özelliğiyle SU elementinin en saf halini Balık burcunda görebilirsiniz.

Yine diğer Su burçları gibi Balık burcunu da ‘tam bağımlılar’ grubuna dahil edebiliriz. Belki alkol, çay, kahve gibi içeceklere olan bağımlılıkları belki sevdikleri insana olan bağımlılıkları, belki de modern çağın bağımlılığı olan internet onun dış dünyadan kaçmak için sığındığı birer liman olabilir.

Kaçmak demişken evet Balık burcunun gölgelerinden biri sorumluluklarından kaçmaktır. Zıt burcu olan Başak burcunun aksine, gündelik işler ve ayrıntılar Balığa zulüm gelir. Kafası gibi hayatı da dağınık olabilir. Dalgın biri olarak zaman yönetimi becerisi zayıf olabilir. Ara ara bir yerlere geç kalabilir.

Balık burcu insanı birinden hoşlandığı zaman çok sempatik olabilir. Yine içine girdiği kabın şeklini alan su misali ilişki içinde kendini kaybedip tamamen sevdiği insana dönüşebilir –ona benzeyebilir-

Uyumlu yapısı ile hoşlandığı kişinin isteklerine adapte olabilir. Hatta kendi isteklerini arka plana koyup fedakarlık bile yapabilir. Burada gerek aşk gerek dostluk ilişkilerinde ‘kendini kullandırtmamayı’ öğrenmesinin onun için iyi olacağı uyarısını yapalım. Çünkü Balık burcunun gölgelerinden biri ‘kurban olma’ psikolojisiyle alakalıdır. İlişkiler ve dostluklar en az iki kişiye ait deneyimlerdir ve burada taraflardan biri (Balık burcu) sevdiği adına kendini ihmal ederse orada sağlıklı bir ilişki olmayacaktır. Bu arıza ve bağımlılık ihtiyacı nedeniyle pek çok Balık insanı, aslında onları haketmeyen tiplerin kendilerini bırakacağı korkusuyla onların yanlışlıklarına katlanabilmektedir.

Balık burcu edilgen doğasına rağmen son derece çekicidir. Nasıl kendisi başkalarından etkilenebiliyorsa, o da istemsiz de olsa başkalarını etkileyebilme hünerine sahiptir. Sadece çekicilik anlamında değil, fikirsel olarakta böyle..

Çalışma hayatında, hırs adını verdiğimiz yakıtı az kullandıkları için ve sorumluluklardan kaçma eğilimine sahip oldukları için genelde toplumun alt tabakasında rastlarız Balık burcu insanlarına..

Dünya denen şu gezegen, mütevazi bir işe razı olmuş, az ile yetinen, sahip olduğu zekayı veya sanatsal hüneri heba eden Balıklarla doludur..

Balık burcu insanı, dünya ona ne kadar sert davransa da hayata küsmemeli, ayaklarını yere sağlam basmanın ve hünerlerine odaklanıp başladığı işleri bitirmenin yöntemini öğrenmelidir. Bunu yapmak sadece Balık burcunun kazancı olmayacaktır, dünyanın da aslında Balığın bu özel potansiyeline ihtiyacı vardır..

Balık burcu Neptün gezegeni ile ilişkilidir. Doğum haritasında kişisel gezegenleriyle Neptün arasında güçlü bağlantıları olan insanlar Balık burcundan esintiler taşıyacaktır. Örneğin sahnelerin gelmiş geçmiş en popüler isimlerinden biri olan Marilyn Monroe’nun Yükselen burcu Aslan ve Yükselen gezegeni Neptündür (dolayısıyla yükselen balık etkileri de taşır) Örneğin müzik dehalarından biri olan Mozart’ın doğum haritasında Güneş, Merkür, Ay kişisellerinin Neptün ile güçlü bağlantılar yaptığını görürüz.

 

İdealist olmak ve hayallerinin peşinden gitmek Balık-Neptün etkisi olan insanların kaderinin bir parçasıdır diyerek burçlar kuşağına noktayı koyalım.

Üye Giriş

İletişim Formu

 

Site İstatistik

1.png1.png5.png2.png5.png2.png8.png
Bugün78
Dün846
Haftalık3352
Aylık22928
Toplam1152528

  • IP Numaran 3.230.1.126
  • Web Tarayıcın unknown
  • Tarayıcı Versiyonun unknown
  • İşletim Sistemin unknown

7
Online