Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) Czech English French German Hindi Italian Portuguese Romanian Russian Spanish

ASLAN BURCU

Aslan burcu sabit burçlardandır. Aynı zamanda ateş elementidir. Sabit, odaklanmış bir ateş düşünün. Büyüteçin Güneş ışığını bir noktaya sabitlemesiyle kağıdı yakmasını gözünüzde canlandırın. Aslan burcunun da ateş elementinin yakıcı, coşkulu, tutkulu enerjisini bir noktaya odaklama hüneri vardır. Diğer iki Ateş burcuna (Yay ve Koç) göre daha kararlıdır. Ne istediğini biliyor gibi bir hali vardır. Kendine güvenir.

 

 

Özgüveni davranışlarına ve ses tonuna yansır.

Aslan burcu gerçek bir motivasyoncudur. Öncelikle kendi kendini motive etme hüneri vardır. Egosunu kendi kendine besleyebilir ama yine de başkalarının onayını ve takdirini önemser. Çünkü o hayatı bir sahne gibi algılar. Doğuştan oyuncudur ve başkalarının dikkatlerini üzerine çekme becerisine sahiptir. İnsanların merkezinde olmak onun içsel ateşini besler. Bu özelliği sadece ego tatmini için değil, insanlara her açıdan yardımcı olma güdüsüyle de alakalıdır. Zor zamanlarınızda yanınızda olmasını isteyeceğiniz türden biridir. Kendi özgüvenini size ustalıkla aşılayabilir ve sizi o karamsar haleti ruhiyenizden çekip çıkarabilir. Maddi, manevi destek olabilir çünkü cömert bir kalbi vardır. Sevdiği insanlara jest yapmaktan, hatta imkanı varsa hediyeler almaktan hoşlanır. Pek çok astroloji yazısında Aslan burcunun pohpohlanmaktan hoşlandığı yazar ancak onun diğer insanlara yaptığı jestler ve motivasyondan pek bahsetmezler. Evet Aslan burcu sizin onayınızı ve güzel sözlerinizi bekleyebilir ancak iyi hatırlayın, o da size güzel sözler edip jestler yapmakta cimri değildir.

Aslan burcu ormanın kralıdır. Doğal bir liderdir. Yönetmek ve organize etmek konusunda en hünerli burçtur dersek yanlış olmaz. Bazen kibirli ve buyurgan tavrıyla can sıkıcı bir kişiliğe bürünse de genelde sempatik, anlayışlı, cömert, özgüven sahibi bir lider olacaktır. Kibirli tarafı ön plana çıktığında ona bu kötü huyundan vazgeçmesi için gerekli vermek isterseniz bu size kalmış ancak bu dersi başkalarının yanında onu küçük düşürecek şekilde yapmamanızı önereyim. Çünkü Aslan insanı için onur kavramı öncelikleri arasındadır ve başkalarının yanında onu küçük düşürmeniz (haklı olsanız bile) onu çok yaralayacaktır. Normalde sempatik, güleryüzlü Aslan insanı gurununun kırıldığı böyle durumlarda kendi içine kapanabilir. Tabii kısa bir süreliğine : ) Uzun zaman sürecek depresif zamanlar ona göre değildir. O içsel ateşini yeniden tutuşturacak ve kısa sürede kendini toparlayacak, yoluna devam edecektir.

Aslan burcu diğer ateş burçları gibi çabuk öfkelenebilir. Kızdığı vakit kükreyebilir ve gerekirse dövüşmek için pençelerini ortaya çıkarabilir. Ancak bu ateşli öfkesi de uzun sürmeyecektir. Kindar değildir. Sadece gurur meselesi yaptığında diğer sabit burçlar gibi fazlaca inatlaşabilir.

Aslan burcu bazen sosyal bir kelebek gibidir. Hali vakti de müsaitse tam bir parti insanı olabilir. Arkadaş çevresini bir araya getirip etkinlik düzenleme üzerine kimse eline su dökemez (doğum haritasında frenleyici etkileri yoksa tabii) O genelde sempatik bir kedidir ve cömertliği, mizah anlayışı gibi özelliklerini düşünürsek çevresinde popüler biri olacağı sonucunu çıkarabiliriz.

Aslan burcu ilişkiler konusunda çapkın bir tabiata sahiptir. Aşk odaklıdır. Sevmek ve sevilmek onun için ekmek-su gibi doğal bir ihtiyaçtır. Karşı cinsin dikkatini çekme konusunda beceriklidir. Gerek özgüveni, gerek cazibesiyle aşkta şansını sık sık deneyecektir. İlgi duyduğu birini jest ve hediyelerle şımartabilir. Flörtçü bir kişiliğe sahip olmakla birlikte, ciddi düşündüğü birine sadıktır. Hatırlayalım o sabit burçlardan idi. Bir kez aşık olunca sevdiği insanı hayatının merkezine koyacaktır ve ondan da aynı şeyi bekler. 1 numara olmalıdır –öyle hissetmelidir-  İlişkisiyle gurur duymak ister dolayısıyla ilişkinin problemli taraflarını öyle herkese anlatmaz aksine birlikte olduğu insandan övgüyle bahsetmeyi tercih edebilir. İlişkinin olası problemlerini tripler atarak değil, doğrudan problemle yüzleşerek çözmek isteyecektir. O sonuçta Ateş burcudur ve dolaylı yollar (imâlar) ona uygun değildir. Ateşli öfkesiyle kalbini kırdığı birinin gönlünü almak konusunda da duyarlıdır. Sempatik bir kediye dönüşerek ne yapar eder siz de tebessüm oluşturabilir.

Gerek kendisi, gerek başkaları için cömert ve yücegönüllü bir duruş sergilediğinden para biriktirmekte zorlanabilir.

Pısırık, fazlaca tutuk-pasif kişiliklerle uzun vadede anlaşamaz çünkü sıkılır. Tutkulu bir ilişkiyi tercih edecektir ve partnerinin bir ölçüde özgüveni olmasını ister. İlişkinin gerek başında gerek ilerleyen dönemlerinde ara ara dramatik veya gösterişli adımlar atabilir.  Partnerini çok özel hissettirebilir.

Genelde ilişkinin iplerini elinde tutmak ister. Bu konuda özellikle diğer sabit burçlarla (boğa, akrep ve kova ile) çatışmalar yaşayabilir. Koç ve Yay burçlarıyla iyi anlaşır. İkizler ve Terazi burçları da onun tabiatına uygun kişiliklerdir.

Aslan burcu için doğal yöneticilik özelliğini kullanabileceği mesleki seçenekler uygundur. Belki kendi işinin patronu olmalıdır. Belki bir şirkette yönetici olmalıdır. Tabii yöneticilik tek seçenek değildir. Aslan burcu içsel ateşini sanatsal faaliyete odakladığında çok yaratıcı eserler ortaya çıkarabilir. Yönetici değil de şirketin bir çalışanı olduğunda yaptığı işin onu motive ediyor olması önemlidir. Sevdiği işte son derece motive olarak çalışkan ve enerjik çizgisiyle diğer çalışma arkadaşlarını da ateşleyebilir. Sıkıldığı, geri planda kaldığı işlerde verimsiz olur. Emrivakiden hoşlanmaz ve ona yapacağınız sert eleştiriler ters tepebilir.

Aslan burcunun yöneticisi Güneştir. Doğum haritasında Güneş’in açıları nasıl bir Aslan olduğunuza dair ipuçları verir. Örneğin Güneş-Jüpiter açısı olan bir Aslan insanı çok iyimser, çok yardımsever ama tutamayacağı sözler veren abartılı biri olabilir. Örneğin Güneş-Chiron açısı olan bir Aslan insanı ise daha mütevazi, daha içe dönük bir duruş sergileyebilir.

 

Aslan burcu için doğum haritasında Güneş’in hangi eve yerleştiği de önemlidir. Güneş’in bulunduğu ev, Aslan kişisinin hangi deneyimlere daha fazla odaklandığına ışık tutar. 

Üye Giriş

İletişim Formu

 

Site İstatistik

1.png1.png5.png2.png5.png1.png4.png
Bugün64
Dün846
Haftalık3338
Aylık22914
Toplam1152514

  • IP Numaran 3.230.1.126
  • Web Tarayıcın unknown
  • Tarayıcı Versiyonun unknown
  • İşletim Sistemin unknown

6
Online