Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) Czech English French German Hindi Italian Portuguese Romanian Russian Spanish

BURÇLARA İNANMAK

‘Burçlara sahip gökyüzüne andolsun..’

Burûc Suresi 1.ayet

Burçlara inanmıyor olmanız, onların etkilerini yok kılmaz. Bir kere burçlar bir inanç meselesi değildir. Burçları peri masallarıyla karıştıranlar, aslında işin aslının öyle olmadığını anlayabilirler.

Nasıl ? Tabii ki zahmet edip okuyup inceleyerek ve gözlemleyerek.

 

 

 

Yani nasıl ? O övüp durdukları bilim insanlarının yaptığı gibi yaparak..

Kendi kıt bilgisiyle bilimi överken ve de Astroloji gibi Din gibi konulara cazırtı yaparken tam da eleştirdiği tarzda ‘bir yobaz gibi’ davranan insanlar başka bir yazının konusu olsun. Onları önyargısıyla başbaşa bırakıp, Astrolojiyle ilgilenen ve merak edenler için konuya derinlik katalım.

Eskiden şöyle düşünürdüm: ‘Dünyada milyonlarca Yay burcu var. Hepsi benim gibi olamaz çok saçma’

Bu düz mantık ilk bakışta doğru gibi görünür. Ancak bu yaptığımız olaya uzaktan bakıp yüzeysel – basit bir değerlendirme yapmaktan ibarettir. Şüpheci biri olarak Astrolojinin detaylarına inme zahmetinde bulunduğumda, beni ikna ettiğini söyleyebilirim şöyle ki Astrolojinin gazete köşelerindeki burçlardan ibaret olmadığını öğrenmiştim.

Biz doğarken henüz sıcak-yumuşak bir hamur kıvamında olan zihinlerimizin, çevremizdeki her türlü titreşimden etkilenip programlandığını (sıcak demire şekil verdiğinizi ve soğuduğunu gözünüzde canlandırın) öğrenince ilgim daha da artmıştı. Sonra Ay burcu, Yükselen burcu, Venüs ve açıları, evler derken aslında bir doğum haritasının da en az biz insanlar kadar kompleks çözülmesi zor bir yapı olduğunu farkettim.

Velhasılı bilmeyenler için vurgulamakta fayda var;

Bizler gazete köşelerindeki burçlardan ibaret değiliz.

‘Burcun ne?’ sorusunun cevabı Güneş burcunu ifade eder. Burcunuz -yani Güneş burcunuz- bilinçli yönünüzü, temel karekterinizi, istek ve amaçlarınızı, egoyu, hayat ateşinizi (Güneş canlılık kaynağıdır), otorite figürleriyle ilişkilerinizi, baba imgesini, bir kadın için hayatına dahil olacak erkekleri sembolize eder. Evet Güneş burcu önemlidir lakin farkedeceğiniz üzere herşey demek değildir. Hayatın başka katmanları da vardır. İşte orada Yükselen burç, Ay burcu ve doğum haritasının diğer aktörleri devreye girer.

Gezegenleri de ayrı bir bölümde bilgim yettiğince anlatacağım.

Burçlar bölümüyle ilgili şu tüyoyu vererek bitiriyorum: Diyelim ki Güneş burcunuz İkizler, Yükselen burcunuz Yengeç, Ay burcunuz Boğa olsun. Astrolojinin anahtarı potansiyelleri birbirine bağlamaktır (harmanlamaktır) Her ne kadar Yükselen burç ve Ay burcu farklı hayat katmanlarını ifade etsede, bunlar Güneş burcunuzla birlikte temel kişiliğinizi ifade ederler. Dolayısıyla yukarıdaki gibi bir kombinasyona sahipseniz, bu sitede ya da başka astrolojik platformlarda karakterinizle alakalı yorumları okurken her üçünü de okumanızı öneririm. Eğer sadece İkizler burcunu okursanız, İkizler’in yüzeyselliği ve sosyal kişiliği gibi yorumlar size uymayabilir çünkü Yükselen burcunuz Yengeç ve Ay burcunuz Boğa olduğundan siz ancak güvendiğiniz (aile gibi hissettiğiniz) insanlar arasında rahat ve esnek davranabilirsiniz. Yeni ortamlarda tutuk ve ağırkanlı bir izlenim bırakabilirsiniz. Bu özelliğinizi İkizler burcu yazılarında değil, Yengeç ve Boğa yazılarında göreceksiniz..

 

Astroloji kendinizi ve çevrenizdeki insanları tanımanın en hızlı ve en güvenilir yoludur. Yeter ki dikkat edilmesi gereken birkaç ayrıntıyı göz önünde bulundurun diyerek virgülü koyalım ve burçları tek tek ele alacağımız bölüme giriş yapalım.

Üye Giriş

İletişim Formu

 

Site İstatistik

1.png1.png5.png2.png5.png1.png4.png
Bugün64
Dün846
Haftalık3338
Aylık22914
Toplam1152514

  • IP Numaran 3.230.1.126
  • Web Tarayıcın unknown
  • Tarayıcı Versiyonun unknown
  • İşletim Sistemin unknown

6
Online