Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) Czech English French German Hindi Italian Portuguese Romanian Russian Spanish

DOĞUM HARİTASINDA 2.EV

Astrolojide 2.ev ‘para evi’ olarak tanımlanır. Ve sahip olduğumuz şeyler bu evin kapsama alanına girer. Elbette 2.ev yorumlarında para gibi, eşya gibi maddi kaynaklarımızın öne çıkması doğaldır ancak ‘özdeğer’ gibi kişiliğimize dair kaynaklarımızı da veya atletik bir erkeğin kaslı vücudunu da fiziksel bir kaynak olarak düşünebilmeliyiz ve 2.ev yorumlarına dahil edebiliriz.

2.ev denince oyuncaklarını misafirliğe gelen çocuklardan kıskanan evin sahibinin çocuğunu zihninizde canlandırabilirsiniz.

 

 

Çünkü bu çocuk önce 1.evi hazmetmiş, kendini ve yakın çevresini gözlemlemiştir ve artık ‘bir şeylere sahip olma, benimseme’ zamanı gelmiştir. Bize göre basit bir oyuncak kavgası olabilir ancak o anda muhtemelen çocuklar arasında 2.ev – 8.ev zıtlaşması cereyan etmektedir. Anlayamazsınız :)

(8.ev demek başkasının kaynaklarını gösterir yani bir çocuk için başkasının oyuncakları)

Kişinin özdeğer duygusunun sahip olduklarıyla (maddi, manevi, kişisel veya fiziksel) alakalı olabileceği fikri üzerinde düşünmeye değer. Örneğin kendine yeni bir ayakkabı veya kıyafet aldığında kendini daha değerli –daha özgüvenli- hissettiğini söyleyen (Venüsü Aslan burcunda olan) bir arkadaşım var. Bu fikirde doğruluk payını kabul etmemiz durumunda, uzun zamandır kendini değersiz hisseden ve gizli bir depresyona giren kişiler için küçük veya büyük harcamalar yapmalarını veya örneğin spor yaparak fiziksel forma sahip olmayı önerebiliriz.

Şimdi sırayla 2.evdeki gezegenlere ve özelliklerine bakalım.

 

GÜNEŞ 2.EVDE: Kişi paraya önem verebilir. Zihin projeksiyonunu maddi olarak sahip olmak istediği şeylere yöneltmiş olabilir.

Kişi yöneticilik (organizasyon işleri) yaparak para kazanabilir.

Para kıtlığı dönemlerinde özgüveni azalabilir. Güneşin açılarına göre çevresinde cömert, cimri, zengin veya yoksul gibi parayla ilişkili özelliklerle tanınabilir.

Maddi veya fiziksel kaynaklarıyla –sahip olduklarıyla- gurur duymak ister.

 

AY 2.EVDE: Kişi maddi kaynaklara sahip olduğunda kendini güvende hisseder.

Malı kıymetlidir yani eşyasını sahiplenir, korur, gözetir.

Parasal geliri değişkenlik gösterir özellikle haritada değişken burçlar vurgulanıyorsa veya Ay bolca açılara sahipse..

Kişinin ev harcamaları sık sık öne çıkabilir. Ay’ın olumlu açılarında aileden maddi destek görebilir. Ay’ın sert açılarında ve özellikle sert açılı transit dönemlerinde duygusal kararlar nedeniyle maddi kayıplar olabilir.

 

MERKÜR 2.EVDE: Kişinin düşünceleri ve deneyimleri maddi-somut konulara yönelir. Kişi finans üzerine pratik bir zekaya sahip olabilir. Merkür’ün olumlu açıları varsa ticari kazançlar yaşayabilir.

Kişi fikirleriyle veya iletişim becerisi vasıtasıyla para kazanabilir.

Merkür’ün sert açıları para konularında kurnaz bir kişiliğe işaret edebilir.

Kişi el becerisini kullanarak da para kazanabilir.

Bu kişinin kendini değerli hissetmesi için, kendini zeki, becerikli hissedip başkalarına sözlü veya yazılı kendini ifade etmesi iyi olur.

 

VENÜS 2.EVDE: Bu kişinin kendini değerli hissetmesi için, güzelliğe veya güzel bulduğu şeylere sahip olmaya gereksinimi vardır. Dolayısıyla borçlar vb sebeplerden uzun süre kendine ‘bi güzellik’ yapmaması halinde mutsuz, keyifsiz biri olup çıkabilir.

Kişi sanatla veya tasarımla ilişkili konulardan para kazanabilir.

Giyim üzerine veya kuaför gibi ‘güzellik’ üzerine işlerden para kazanabilir.

Sert açılarda savurganlık ve tembellik eğilimi olabilir.

Venüs’ün güzel açılarında para kişiye daha kolay akacaktır.

 

MARS 2.EVDE: Bu kişinin kendini değerli hissetmesi için güçlü olmaya, bir eylemin/ bir mücadelenin içinde aktif olmaya gerekesinimi olabilir. Heves duyduğu şeyler sürekli ihmal edilirse kendini değersiz hissedebilir.

2.evdeki Mars para hırsına da işaret edebilir. Özellikle Mars’ın sert açıları varsa bu kişi muhtemelen dönem dönem maddi kaynaklı çatışmalar, gerilimler yaşayacaktır.

Örneğin 2.evinde Mars olan bir erkek için güçlü kaslara sahip olmak özdeğeri için gerekli bir araç olabilir (Brad Pitt’in Mars’ı 2.evdedir)

 

JÜPİTER 2.EVDE: Bu kişinin kendini değerli hissetmesi için, küçük şeyler yetmeyebilir, büyük şeylere gereksinimi olabilir özellikle Jüpiter sert açıları varsa.. Büyük bir ev, zengin bir koca vb.

Veya tam tersine parayı değil de hayatın anlamı gibi daha felsefi arayışları // dini inançlar gibi daha manevi arayışları önemseyen biri olabilir.

Öğretmenlik, yabancı dille ilişkili meslekler, seyahatle ilişkili mesleklerden para kazanabilir. Yurt dışında para kazanma potansiyeli vardır.

Jüpiter’in olumlu konumunda zenginlik göstergesi olarak düşünebiliriz örneğin doğru hatırlıyorsam Bill Gates doğum haritasında Jüpiter 2.evindeydi.

Jüpiter sert açılarında parasal risklere dikkat edilmelidir çünkü iflas etme gibi deneyimler de yaşanabilir.

 

SATÜRN 2.EVDE: Cimrilik verebilir :) Kişi maddi konuları ciddiyetle ele alır. Hatta parasal kaygıları olan biri olabilir bu yüzden ‘sakla samanı gelir zamanı’ deyimine uygun davranabilir.

Zamanla parasal konularda otorite bile olabilir örneğin iş adamı-iş kadını olmak gibi ancak bunun için uzun yılları gerektirecek bir çabayı göze alması gerekebilir.

Bu kişinin kendini değerli hissetmesi için, çevresinde saygı görmeye gereksinimi vardır. Saygı görmek için de başarı veya en azından ‘bi baltaya sahip olabilecek güvenceli bir iş’ sahibi olması iyi olur.

CHİRON 2.EVDE: Kişinin maddi konular üzerine onarılmayı bekleyen yaraları olabilir. Kişi başkalarına hizmet ederek para kazanabilir. Veya sağlık sektöründe başkalarına şifa dağıtan biri olabilir (Doktor, hemşire, veteriner vb)

Kişinin sahip olduğu şeylere dair bir takım takıntıları olabilir. Yeni aldığı bir eşyanın detaylarına (eksiği, çiziği vb olup olmadığına) dikkat edebilir.

Öğretmenlik, finans danışmanlığı, yaşam koçluğu gibi seçeneklere eğilimi de olabilir.

Kendini değerli hissetmesi için, başkalarına faydalı olduğunu hissetmeye gereksinimi vardır.

 

URANÜS 2.EVDE: Bu kişinin kendini değerli hissetmesi için, başkalarından farklı olduğunu, özel olduğunu hissetmeye gereksinimi vardır.

Kişinin paraya veya maddi konulara yaklaşımı çevresinden bağımsızdır. Çok farklı bir mesleki seçenekten para kazanmayı tercih edebilir.

Bilgisayar, akıllı telefon vb teknolojik (elektronikle alakalı) araçlara sahip olmayı önemseyebilir.

Uranüs sert açılarında kişinin parasal konularda inişli-çıkışlı dönemleri olacağını düşünebiliriz. Kişinin eline beklenmedik paralar gelebileceği gibi şok kayıplar da yaşayabilir.

Para kazanmak üzerine son derece orjinal fikirler üretebilir.

 

NEPTÜN 2.EVDE: Yoksulluk verebilir :) Neptün bulunduğu alanı çözme, dağıtma eğilimine sahiptir. Örneğin bu kişiye miras kalması durumunda, haritanın diğer faktörleri de bunu destekliyorsa bu mirası elinden kayıp gidebilir.

Para üzerine hırslı değildir aksine kaderine razı, kabullenici bir yapısı olabilir.

Olumlu açıdan sanattan, kimya sektöründen, denizcilikten para kazanabilir.

Maddi konularda genelde cömerttir, yardımsever biri olabilir.

Neptün’ün sert açıları varsa veya sert açılı Neptün transitlerinde para kayıpları yaşayabilir.

Kendini değerli hissetmesi için neye gereksinim duyduğu somut değildir. İyi biri olarak hissetmesi bile kendini değerli hissetmesi için yetebilir veya tam tersi şöhret sahibi bile olsa kendini değersiz hissedip alkolle iç içe yaşayan biri olup çıkabilir.

 

PLÜTO 2.EVDE: Bilinçaltının derin katmanları maddi konulara yoğunlaşacaktır. Belki bu kişi çocukluğunda fazla oyuncağa sahip olamamış ve komşu çocuğun oyuncaklarını gördükçe bilinçaltına ‘güçlü bir sahiplenme’ programı kodlanmış gibidir..

Ve evet sahiplenme güdüsü güçlüdür. Para ve güç hırsına sahip olabilir.

Para ve güç için çirkin-karanlık işlere bulaşma potansiyeline dikkat etmelidir.

Bu kişinin kendini değerli hissetmesi için ‘güçlü’ olduğunu hissetmeye gereksinimi vardır ve tabii kontrolün kendinde olduğunu..

Sahip olduğu şeyleri korumak adına ekstra güvenlik harcamaları yapabilir.

 

Kişi hayatının büyük dönüşümlerini maddi konular vasıtasıyla yaşayabilir. Örneğin sevdiği birinin onu kazıklamasının ardından düştüğü yerden yeniden kalkıp hayata yeni bir bakış açısıyla yeniden başlamak vb gibi..

Üye Giriş

İletişim Formu

 

Site İstatistik

1.png1.png5.png2.png5.png1.png2.png
Bugün62
Dün846
Haftalık3336
Aylık22912
Toplam1152512

  • IP Numaran 3.230.1.126
  • Web Tarayıcın unknown
  • Tarayıcı Versiyonun unknown
  • İşletim Sistemin unknown

4
Online