Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) Czech English French German Hindi Italian Portuguese Romanian Russian Spanish

DOĞUM HARİTASININ İŞARET LEVHALARI

Doğum haritasını 360 kilometrelik bir şehir yolculuğu gibi düşünelim. Bu şehrin etrafında 12 semtten oluşan bir tam tur atarak başladığımız noktaya geri dönmek istiyoruz. Bu yolculuğun başlangıç noktası Yükselen burcunu ifade eden Asc noktası olacaktır.

Not = Asc noktasının göstergelerinden biri de : Başlangıçlardır ( Özellikle ağır hareketli transitlerin Asc noktasından geçiyor olması kişinin hayatında yeni bir evreye adım attığına işaret edebilir )

Not = Doğum haritasında 12 ev (hikayeye göre 12 semt)  bulunur

 

 

ve her bir ev farklı bir deneyim alanına işaret eder.

Arabanız geniş bir aileyi içine alacak kapasiteye sahip ve eşiniz , çocuklarınız , anneniz , babanız , kardeşleriniz bu yolculukta size eşlik edecekler. Ayrıca yiyecek içecek eğlenecek her türden malzemeyi yanınıza aldınız ve nihayet yolculuk başladı. İlk dakikalar herşey yolunda ve herkesin keyfi yerinde görünüyor.

Not = Astrolojide mutluluk ve keyif alma göstergeleri Jüpiter ve Venüstür. Venüs ve Jüpiterin uyumlu görünümleri o kişinin kolay mutlu olabilen bir yapısı olduğuna işaret eder.

Küçük çocuğunuz yanınızda getirdiğiniz cips gazoz gibi abur cubur paketlerini hemencik açmaya başladı. Oysa daha bulunduğunuz 1 nolu semtten bile çıkmadınız ve belli ki ufaklık acele ediyor.

Not = Sabırsızlık göstergeleri : Ateş burçları vurgusu (Koç,Aslan,Yay) , İkizler burcu ve Merkür vurgusu , Mars-Uranüs bağlantıları , Mars-Jüpiter bağlantıları , Mars ve Uranüsün diğer kişisel gezegenlerle bağlantıları ( Ay-Uranüs gibi , Güneş-Mars gibi )

Ufaklığa sabretmesini nasihat eden ve onu ikna eden büyük çocuğunuza müteşekkirsiniz. Bu kez kardeşiniz giriyor araya ve parlak fikrini söylüyor ”daha 1 nolu semtten çıkamadık hızlanalım biraz , hadi hadi ”

Not = Hız göstergeleri ile sabırsızlık göstergeleri birbirine benzerdir , aynı gibidir.

Anne devreye girer ve hızlanmamanızı , tabakhaneye bişey yetiştirmediğinizi söyler. Baba da onu onaylar ve yavaş gidelim geç olsun güç olmasın yorumunu getirir.

Not = Tedbirli olma göstergeleri : Toprak burçları vurgusu (Boğa,Başak,Oğlak) , Satürn-Chiron ikilisinin kişisel gezegenlerle yaptığı bağlantılar.

Ve nihayet ilerde 2 nolu semtin tabelasını gördünüz. Bu 2 nolu semt paralı semttir ve arabayla giriş için önce ücretini ödemeniz gerekir.

Not = Venüs ve Jüpiter aynı zamanda parayla alakalı göstergelerdir ( mutluluk göstergeleriydi aynı zamanda ) Yani astroloji bize realiteyi sunmaktadır , parayla saadet olunur =)

2.semtte gerek eşiniz , gerek anneniz alışveriş yapmak istediklerini söylediler ve sık sık aracınızı durdurup onların sahip olmak istedikleri şeyler için para ve zaman harcadınız. Bir an önce bu semtten çıkmak için çaktırmadan gaza asıldınız ve hızlandınız. O sırada karşıdan gelen 8 nolu semtin belediye otobüsüyle burun buruna geldiniz ve aile ölüm tehlikesini ucuz atlattı !

Not = Ölümle alakalı göstergeler : 8.ev vurgusu , Akrep burcu , Satürn ve Plüto gerilimli bağlantıları.

3 nolu semte girdiğiniz de trafiğin yoğun ve aktif olduğunu gördünüz. Bu semt pek gürültülü geldi size ki bir kaç dakika öncesine kadar önceki semtten aldıkları şeylerle meşgul olan eşiniz ve anneniz ve de çocuklar çan çan konuşmaya başladı.

Not = Gevezelik göstergeleri : İkizler burcu ve Merkür vurgusu , ateş ve hava burçlarının ağırlıklı olması , Jüpiterin kişisellerle yaptığı bağlantılar ve de kadın olmak =)

Dikkatinizin dağıldığını ve biraz sessiz olunmasını sakin bir şekilde söylediniz ancak kimse oralı olmuyor ve gürültüye devam..

Not = İlişkilerde sabırlı , saygılı ve sakin kalabilme göstergeleri : Oğlak-Terazi kombinasyonu , Başak-Terazi kombinasyonu , Boğa-Terazi kombinasyonu ve vurguları.

İlerde bir tabela gördünüz ve tabelada Venüs ile Satürn gezegenleri kare açıyla ilişkilendirilmiş.. Tabelanın yanından geçer geçmez yanınızda oturup gevezelik eden eşinize sesinizi yükseltip susmasını yok eğer susmazsa arka tarafa oturmasını sert şekilde söylediniz ve eşiniz bu kırıcı tavrınıza şaşırıp soluğu arka koltukta aldı , yanınızda değil artık.

Not = Venüs-Satürn sert açıları , ayrılık göstergesi olabiliyor.

Nihayet 4 nolu semte girdiğinizde yanınıza ailenin temel direklerinden anneniz oturdu. 4 nolu semtte sizle eşiniz aranızdaki bu gerilim nedeniyle herkes sustu arabada. Siz bu konuyu eşinizle aranızdaki mahrem bir konu olarak görüyorsunuz ve siz de susuyorsunuz oysa şu an yanınızda oturan anneniz hayat konusunda daha tecrübeli ve size bazen kısa cümleleriyle , bazen sadece bakışlarıyla bir şeyler anlatıyor. Annenin bu koruyucu ve kaynaştırıcı tavrı araçtaki herkesi yumuşatıyor , duyarlılaştırıyor. 4 nolu semtin son kilometrelerinde arabanın içi sessiz ve siz arabanın radyosunu açıyorsunuz ve işte tüm ailenin sevdiği o şarkı çalıyor..

Not = 4.ev ebeveynleri, aile kavramıyla ilişkili deneyimleri ifade eder.

5 nolu semte girer girmez arabayı durduruyorsunuz ve hızla büyük bir markete giriyorsunuz.Ailenin geri kalan üyeleri merakla arabada sizi bekliyorlar. Eşiniz de öyle =) Vee bir kucak dolusu paketle marketten dışarı çıkıyorsunuz. Ailenizin şaşkın bakışları altında paketleri arabaya döke saça getiriyorsunuz. Önce çocuklara aldığınız o çok istedikleri ama pahalı olduğu için almayı ertelediğiniz oyuncakları hediye ediyorsunuz. Çocuklar sevinçten çığlık atıyor.. Sonra eşinizi arabadan indiriyor ona diz çöküp bir kırmızı gülü ona uzatıyorsunuz. Eşiniz duygulanırken oracıkta çocukların ve anne-babanın yanında dudaklarına yapışıyorsunuz. Aşk tazelemek diye buna diyorlar sanırım.

Not = Romantizm kombinasyonları : Balık burcu , Terazi burcu , Aslan burcu , Venüs , Neptün ve vurguları. Bu arada 5.ev aşk evi olarak bilinir.

5 nolu semtte harika vakit geçiriyorsunuz hatta yolculuğun en güzel anları ve elbette her güzel şeyin bir sonu ve bir maliyeti vardır.

6 nolu semte girdiğinizde artık aile üyeleri gülmekten yorulmuş , eğlenmenin son dozuna varmış ve sessizce bu şehrin detaylarını incelemektedir. İnanılır gibi değil bir önceki semtte yolculuğun en keyifli anlarını yaşarken şimdi herkes işiyle gücüyle meşgul gibi. Önceki semtte yiyip içtikleri abur cuburun yan etkisi hissediliyor. Ve bu arada eşiniz tedirgin, ütünün fişini çekip çekmediğinden emin olamıyor -ya yangın çıkarsa- Bu endişe eşinizin midesinde yanma hissi oluşturuyor ve eliyle karnını tutuyor. Arabanın torpido gözünden mide ilacını çıkrıp ona veriyorsunuz.

Not = Mide rahatsızlıkları için göstergeler : Ay burcunun sert açıları , özellikle Ay-Mars sert açıları

Not = Kalp rahatsızlığı için göstergeler : Güneşin sert açıları , özellikle Güneş-Satürn sert açıları yaşam enerjisini düşürebiliyor , satürn transitinin güneşle sert açı yaptığı dönemlerde sağlık konusuna dikkat.

Not = Bağırsaklarla alakalı rahatsızlıklar : Başak burcuyla alakalı gerilimler örneğin Başak burcunda gezegeni olan birinin sert transit etki alması gibi.

Not = Kemiklerle alakalı rahatsızlıklar : Satürn gerilimleri , örneğin güneş-satürn sert açıları sırt bölgesinde ağrılara sebep olabiliyor.

Not = Kan dolaşımı ve kas sistemiyle alakalı rahatsızlıklar da Mars faktörünü arayabiliriz.

Not = 6.ev sağlık problemleriyle ilgili olabiliyor.

6 nolu semtte durup bir acil servise giriyor ve eşinizle ilgileniyorsunuz. Ayrıca komşunuza telefon edip evinizde yangın benzeri anormal birşey olup olmadığını arada kontrol etmesini tembihliyorsunuz ve tabii komşunuz sizin pimpirikli ve tuhaf olduğunuzu düşünüyor =)

6 nolu semtte sıkıcı işlerle meşgul olduktan sonra nihayet 7 nolu semte giriyorsunuz. Eşiniz kendini daha iyi hissediyor. Yolu yarıladığınızı farkediyorsunuz , başlangıç noktası şu an bulunduğunuz noktanın tam karşı yakasında kalıyor. O sırada yanınızda ilerlemekte olan aracın kornasını uzun uzun çaldığını farkediyorsunuz ve sizin çocuklar yandaki arabaya el sallıyor. Dikkatli bakınca aracın ortağınıza ait olduğunu ve onlarında ailecek geziye çıktıklarını görüyorsunuz. 7 nolu semtin en güzel yemeklerinin olduğu bir restaurant seçiyorsunuz ve ortağınızın ailesiyle oluşan kalabalık grup keyifli bir yemek ziyafeti çekiyorsunuz.

Not = Karşınıza birilerinin çıkması için göstergeler : Asc noktasının zıt burcu olan Dsc noktası yani 7.ev vurgusu , Güneşin , Ay’ın , Venüsün ve Mars’ın zıt burçlarında etki eden transitler, örneğin Marsınıza zıt açı yapan zorlayıcı bir transit karşınıza rakip-düşman çıkarabilir , örneğin venüsün zıt burcunda olan bir transit karşınıza aşk çıkarabilir.

Not = 7.ev aynı zamanda evlilik ve ortaklık evi olarak bilinir.

Ortağınızın çocukları yolculuğa devam etmek için sabırsızlar ve onlar müsade isteyip yola çıkıyorlar. Siz biraz daha çayın ve eşinizin sağlıklı mutlu bakışlarının keyfini çıkarıyorsunuz. Eşinizin ellerinden tutup birbirinize sevgi dolu bakışlar atıyorsunuz.

Not = İstikrarlı ilişki göstergeleri : Venüs-Satürn bağlantılarının belkide en önemli avantajı budur + Satürnün güneş ve ay ile yaptığı bağlantılar + toprak elementi burçların vurgu yapması.

Yola çıktınız ve 8 nolu semtin girişinde trafiğin bir süre tıkandığını gördünüz. Biraz ilerleyince orada bir kaza olduğunu gördünüz ve yavaşça kaza mahallinden geçerken şok oldunuz çünkü bu bu bu az önce yemek yediğiniz ortağınızın arabası.. ! Kaza yapmışlar.. !

Bitti... Hikayenin sonu...

 

Not = Ani (beklenmedik) bitişler Uranüs ile ilişkilidir.

Üye Giriş

İletişim Formu

 

Site İstatistik

8.png4.png7.png7.png9.png4.png
Bugün239
Dün1128
Haftalık6015
Aylık15718
Toplam847794

  • IP Numaran 18.210.23.15
  • Web Tarayıcın unknown
  • Tarayıcı Versiyonun unknown
  • İşletim Sistemin unknown

8
Online