Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2. EVİMİZ
Yazar Mesaj
gemini Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

RE: 2. EVİMİZ
2. evim oğlak ile başlıyor ve kova ile devam ediyor, kova burcunda şans noktam bulunuyor. 2. ev yönetici satrünüm ise 11. evde mars ile kavuşum yaparak akrepte bulunuyor, birde bununda bir önemi olurmu bilmiyorum ama 11. evde terazi burcunda pluto da bulunuyor acaba

ne demektir bu arkadaşlarımla ilgisi nedir para kazanmamın
12-03-2011 03:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

İkinci ev maddi ve manevi kaynaklarınızı nasıl kullandığınızı gösterir.Yaşamınızı maddi açıdan güvenceye almak için parasal kaynaklarınızı nasıl kullandığınıza ikinci ev açıklık getirir.Lüks ve konfora duyduğunuz arzu,yemek ve beş duyunuza hitap eden zevklere ilişkin tutumlarınız bu ev tarafından yönetilir.Boğa burcu ve Venüs'ün etkilerinden güzel sanatlara ilişkin yeteneklerinizi öne çıkardığınız alanlarda ya da el becerisi gerektiren işlerde yararlanabilirsiniz.
Boğa burcu bağlantısı içsel gücünüz ve iradenizi daha iyi kullanmanın ipuçlarını sunaren zamanlama ve planlama yetisine işaret eder.

Lisa Tenzin-Dolma
Hayatınıza Astrolojiyle Yön Verin
12-04-2011 04:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
body snatcher Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 10

2.evde neptün var, bu aralar pluto 2.ev transitine başladı.. halimi siz düşünün gülücük

http://b1112.hizliresim.com/s/7/ym23.jpg
bütün açılar;
http://a1112.hizliresim.com/s/7/ym21.jpg
12-07-2011 02:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Lisa Tenzin Dolma-Hayatınıza Astrolojiyle Yön Verin adlı kitabının bir bölümü ikinci ev için ayrılmış.
Bazı kısımlarını madde madde yazacağım.

-İkinci evinizdeki burcun yönetici gezegeni ihtiyaçlarınızı karşılama yolları hakkında ipucu sunar.İkinci evin analiziyle ulaşabileceğiniz diğer bilgilerse,lüks eğilimi ,güzelliğin her türüyle ilişkiniz ve iradenizi geliştirebilme gücüdür.
-İkinci evin esas yöneticileri Boğa burcu ve Venüs'tür.Boğa burcunun konumlandığı eve bakarak kazancınızı artırmak için kaynaklarınızı en yoğun biçimde kullandığınız yaşam alanını görebilirsiniz.Venüs ise hayatınızda lüksü ve ahengi en çok nerelerde yaratmak istediğinizi,kalbinizin sesini en çok yaşamınızın hangi alanında dinlemeyi tercih ettiğinizi gösterir.Venüs'ün haritadaki konumu en fazla harcama yaptığınız yaşam alanınızı da gösterebilir.

Genel Bakış
İkinci evinizin başlangıcındaki burç sahip olduklarınıza ve paraya karşı tutumunuzu belirler.Kaynaklarınızı nasıl yönettiğiniz,nasıl koruduğunuz,denge ve kendinizi güvende hissetmekle ilgili doğuştan gelengereksinim veya istekleriniz hakkında size bilgi verir.

İkinci evdeki Burçlar
Koç:Yeni ufuklar sizi heyecanlandırıyor ve finansal alanda oldukça girişimcisiniz.Parasal konularda hiç düşünmeden hareket ettiğiniz zamanlar oluyor.

Boğa:İş konusunda parlak fikirleriniz ve parayla ilgili her duruma uyum sağlayabilen bir yapınız var.Her şeyde olduğu gibi parasal mevzularda da yaklaşımlarınızın gerçekçi olmasına dikkat ediyorsunuz.Zaman zaman kendinizi şıartmak hoşunuza gidiyor.

İkizler:Para kazanmaya dair orijinal fikirler hep sizden çıkıyor.Bu alandaki yaklaşımarınız çok yönlü.Heveslerinizi canlı tutmak için farklı ilgi alanlara ihtiyacınız var.

Yengeç:Parasal konularda da başkalarını düşünmeye devam ediyorsunuz.Açgözlü bir tutumunuz olabilir ama iradeli kullanmayı da bilirsiniz.Para meseleleriyle aranız iyi.

Aslan:Fazlasıyla otoriter bir yapıda olduğunuz için sahip olduklarınızı gücünüzün bir temsili olarak görebiliyorsunuz.Ama cömertliğiniz tartışılmaz.

Başak:Kaynaklarınız söz konusu olunca oldukça dikkatli ve tedbirli davranıyorsunuz.işbirliğine girmek ve kazanmak için çalışmak sizi mutlu eden şeyler arasında.

Terazi:Yaratıcı ve kültürel yönü olan iş ortaklıklarından hoşlanıyor ve böyle işlerde başarılı olabiliyorsunuz.Kolay para kazanır ama kolay da kaybedersiniz.

Akrep:Akıllı yatırımlar sizin işiniz.Kaynaklarınızı kullanırken becerikli ve kararlı davranıyorsunuz.

Yay:Finansal alanda şanslısınız ve karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmek istersiniz.Para meselelerinde samimisiniz ve işbirliği yapmak hoşunuza gider.

Oğlak:Para söz konusu olunca sorumluluk sahibi ve tedbirlisniz.Tercihiniz uzun dönemli yatırımlar yapmak.Hırslı ve çalışkansınız.

Kova:Kaynaklarınızı kullanma ve yönetmede alışılmadık,yeni ve orijinal yöntemler üretirsiniz.Teknoloji odaklı olmayı seviyorsunuz.

Balık:Parasal alanda mantıksız ve gerçekçi olmayan yaklaşımlarınız var ama eli açık bir insansınız.Paranızı sakınmaz,başkalarının ihtiyaçlarını gözetir ve kaynaklarınızı paylaşmak istersiniz.

-İkinci evinizle belirlenen kaynaklarınız sadece maddi kaynaklar değildir.Bu kaynaklar benliğinize ait,gizli kalmış zenginlikleri de içerir,bunlar sizi ileri taşıyabilecek belli özellikler veya doğuştan gelen beceri ve yetenekler olabilir.

İkinci evdeki gezegenler

Güneş:İnatçı,kararlı,becerikli,hedef odaklı
Ay:İş odaklı,artistik,evine düşkün,tutumlu
Merkür:Dikkatli,becerikli,pratk,motivasyonu yüksek
Venüs:Savurgan,nefsine düşkün,sevecen,ileriye dönük
Mars:Israrcı,kararlı,hırslı,sahiplenici
Jüpiter:Becerikli,finansal alanda şanslı,cömert,savurgan
Satürn:Sabırlı,ısrarcı,tedbirli,işini bilen
Uranüs:Risk alan,farklı kaynaklar,grup yatırımlarıyla ilgilli.
Neptün:Eli açık,fedakar,idealist,güvenilir
Plüton:Biriktiren,iradeli,kararlı,finansal değişimlere açık
Şiron:Sabırlı,pratik,yardımsever,becerikli
12-07-2011 10:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Devam..

Genel Bakış
İkinci evdeki gezegenler kaynaklarınızı nasıl kullandığınızı ve para ve mal birikimi alanındaki becerilerinizi nasıl geliştirdiğinizi gösterir.Güven hissiniz,denge ve istikrarla ilgili yaklaşımlarınız da bu gezegenlerce belirlenir.Bulunduğunuz ortamı güzelleştirme arzusu yine ikinci evde konumlanan gezegenlerce yansıtılır.

-İkinci evin yönetici burcuna,varsagezegenlere ve bu gezegenlerle ilişkin açılara bakın.İncelemeniz yaparken ikinci evinizi yöneten burcun üçlü ve dörtlü gruplarını göz önünde bulundurmayı unutmayın.Daha fazla bilgi için Boğa burcunuzun haritanızdaki konumuna bakabilirsiniz.

Eğer ikinci evinizin yönetici burcu toprak grubuna aitse güven ihtiyacını mülk edinerek ya da uzun süreli bir işe girerek tatmin edebilirsiniz.

Eğer ikinci evinize bir ateş burcu hakimse,maceralı bir yaşamı dengeli ve istikrarlı seyreden sakin bir havaya tercih etme ihtimaliniz daha yüksektir.

İkinci evinizdeki burç hava grubundansa entelektüel becerilerinizden faydalanmayı tercih eder ve iletişim ve bilgiyi güven ihtiyacınızın kaynağı olarak görürsünüz.

Eğer ikinci evinizin yönetici burcu su grubuna aitse aynı işi uzun süre yapmayı sıkıco bulabilir ve güven ihtiyacını daha ziyade duygusal bağlar yoluyla tatmin ediyor olabilirsiniz.

-İkinci ev duyularınızı yönetir.

isa Tenzin Dolma-Hayatınıza Astrolojiyle Yön Verin
12-07-2011 10:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(12-08-2011 05:08 PM)Kıvılcım Yazılan:  Mahinur benim 2evime de bakarmısın
Ama yükselen net değil 4.-5.dk ile aslan da olabilir ve ev sistemlerine göre de değişiyor
vakit burulursan çok sevinirim
sağol

Ben tecrübesizim ama yine de bir deneyeyim.Yorumcu üyeler de ekleme çıkarma yaparlar duruma göre,gerekirse..
Ben Whole Signs sistemini kullanıyorum.
Buna göre 2.eviniz Aslan.Yöneticisi Güneş de burada.Aslan'ın para evindeki gücü etkili denilebilir.
Peki Aslan'ın 2.evdeki özellikleri ne olur?
Aslan 2.evde lükse düşkün olabilir.Bu yüzden elindeki parayı tutmakta zorluk yaşayabilir kanımca.Eli açık da deniliyor.Gururlu olduğunu da biliyoruz.Borç para isteyemeyecektir bu durumda.
Olumlu diyebileceğim tarafı ise Aslan bir lider.Koç gibi hemen sıkılan bir burç değil.Sabit bir burç.Yönetme gücüne sahip.Parayı da yönetebilir.Lüks zayıf noktası sadece.

2.evinizde Güneş'in yanısıra Merkür de var.Merkür konsantrasyon gücünüzü artırıyor.Parayı yönetme gücünüz de artıyor dolayısıyla.Aslan zaten sabit bir burçtu.2.ev konularında Merkür'ün etkisiyle sabit fikirli olabilirsiniz.İnsanları sözlerinizle etkileyebilirsiniz.

Alıntı:-İkinci evin esas yöneticileri Boğa burcu ve Venüs'tür.Boğa burcunun konumlandığı eve bakarak kazancınızı artırmak için kaynaklarınızı en yoğun biçimde kullandığınız yaşam alanını görebilirsiniz.

Whole Signs ev sisteminde Boğa 11.evde,Venüs 1.evde.
Venüs 1.ev denünce güzel görünmek için yapılabilecek harcamalar geliyor aklıma.
Ya da Venüs Yengeç'te olduğu için anaç,koruyucu özellikleriniz baskın olabilir bilhassa aileye yardım etmek hayatınızda çok önemli olabilir.

Keza,Venüs Placidus sistemde 12.evinizde kalıyor.12.ev Balık'ın doğal evi.Yine eli açık,cömertlik özellikleriniz baskın olabilir.
Yengeç burcu evine düşkündür harcamalarınızı evinize yönlendirmeniz de mümkün olabilir.

11.ev Boğa.Burada takıldım açıkçası.11.ev kişinin sosyal durumunu anlatan ev.
Gerçi Boğa söz konusu para ise olumlu bir burç.Aslan'ın aksine risk almayı sevmiyor.Sakin.Aslan burcu gibi sabit.

Gelelim açılara,açılarda da zorlanıyorum ama ..
Güneş-Ay karesi.Zaman zaman kendinizle çelişeceğiniz durumlar söz konusu olabilir.Bu durumlar da kendinizi ifade etmenizde bazen sıkıntılar yaratabilir.

Güneş-Şiron 120'liği.Aslan burcu denince akla gelen kelimelerden biri de egodur.Şiron bu egoyu biraz hafifletmiştir diye düşünüyorum.

Merkür Mc 120'liği,Merkür özellikle kariyer alanında güçlü bir etkisi olabilir.Zihin çok çalışabilir.

Merkür-Neptün olumlu açısına gelirsek sitede ''sezgisel zeka'' diye açıklama var.
Neptün=Hayaller
Fakat Merkür'ün bu hayallere dalma durumunu dengeleyeceğini düşünüyorum.
Neptün 6.evde,Merkür 2.ev-10.evde çok hızlı çalışıyor.Bu durum sağlığınıza yansıyabilir.

Dağınık oldu galiba bir oradan bir buradan..acaba
12-08-2011 09:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Kıvılcım;
Merkür Venüs Kavuşumu olan bir arkadaşım resim ve elişinde yetenekliydi.
Kaç orb alınması gerekir bilmiyorum.
Aslında olabilir,neden olmasın 6.evde sanatı,yaratıcılığı anlatan Neptün gezegeni var.Merkür ile de uyumlu.
Transit Güneş ve Merkür 6.evden geçiyolar.
10.evinizden de tr.Uranüs geçiyor.
Kariyer-iş alanındaki değişiklik fikri buradan gelmiş olabilir.

Whole signs ev sistemine göre 9.ev Balık.Balık güzel sanatlarla,ilham gerektiren konularla ilgili.
İki yöneticiden biri olan Neptün 6.evdeydi.Diğer yönetici Jüpiter de burada.Jüpiter aynı zamanda parayla da ilişkili.İşletme,muhasebe=Para.acaba
12-09-2011 02:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

benim 2.evimde neptün var birde k.a.d orada hayatım çok şükür rahat ama ben 2.evden hiç menun değilim arkadaş bütün derdi olan bizi buluyor sanki ben çok zewnginim herkese yardım etmem gerekiyomuş gibi hele bende bir eş var müthiş eli açık arkadaşı borç yapyor iflas ediyor beim eşim onu kurtarmaya çalışıyo bide beni hep böyle tipler buluyor artık bıktım benim alt üstü bi kuru maaşım var başka neyim var herkesi sanki ben düşüneceğim ben bu yönden çok şeyler yaşadım neyse uzatmıyayım yani neptün hep alıp götürüyo hiç geri getirmiyo

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
12-09-2011 06:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(12-09-2011 06:16 PM)Kıvılcım Yazılan:  sanırım sende whole singi daha doğru buluyorsun
Şimdi bir de yükselenim aslan olursa 04:45 alarak bakyıım ...senin verdiğin bilgilere göre
ciçekbu sana

Astrologlar ev hususunda uzlaşamıyorlar.
Bence olay yaşadığımız yer ve yorum farkı ile alakalı.
Placids sistemde evlerin burçları kesme durumu var.Onları gördüm mü tıkanıp kalıyorum.
Whole signs sistemde daha rahat ve özgür hissediyorum kendimi.

Neptün 5.evde olursa..O zaman 5.ev konularında idealizm söz konusu oabilir.
Merkür 1.evde Asc'ye yakınsa kişinin sahip olduğu Merkür etkisi dşarıdan da farkedilebilir durumda olabilir.
Yükselen Aslan gür saçlar verir diye aklımda kalmış.acaba
12-09-2011 07:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(12-09-2011 07:16 PM)Kıvılcım Yazılan:  -alkisMinnettarım sağol arkadaşım
Rica ederim. gülücük
Yükselenin verdiği fiziki özelliklere göre de size uygun ev sistemini belirleyebilirsiniz.Daha rahat olur.
Örneğin Placidusta 1.evimin neredeyse tamamını Terazi kaplıyor.Terazi etkilerini de hissedebilirim yani.
Ama ben dışarıda daha çok ''ne kadar sadesin.'' diyorlar.Ki Whole signs sistemde Ay-Venüs bağlantım minyon yapı veriyor.
Ben de whole sistemi daha bir benimsiyorum.Nedenlerden biri de bu.
12-09-2011 07:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir