Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2. EVİMİZ
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Kalem Koleksiyonerliği
Aprilios Yazılan:Sevgili Yıldırım,

Yoğunluğunuza rağmen ilginizi eksik etmediniz; çok teşekkür ederim.

Değerlendirmelerinizi okuduktan sonra, şöyle de bi'mantığın yürütebileceğini düşündüm: Üçüncü ev'in tamamı Yengeç'te. Yani düşünsel ve iletişimsel anlamda duygusal bağ kurulan nesnelerin (bkz; kelimeler = somutluk bulabildiği kalem nesnesi) saklanması, biriktirilmesi.

Ayrıca şöyle de bi'şey söz konusu; ben ''duygu'' anlamında bi'şeyler yakaladığım her mesajı, kapasiteyi zorlayana kadar ;) cep telefonumda saklarım da. Aynı durum, mail olayında da geçerlidir mesela.

Bilmiyorum, siz ne kadar onaylarsınız yürüttüğüm bu mantığı?

neden olmasın diyorum ve aklıma bir örnek daha geldi onu paylaşayım ,

AY ile Asc kavuşumu olan birini tanıyorum ( onunda yükseleni boğa ) aynı senin gibi özel bulduğu mesajları olabildiğince biriktiren , silmeye kıymayan biri ;)

10-27-2009 05:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

2-8 aksı ve cazibe
Bir yerde bu akstaki zıtlaşmaların cazibe verdiğini okumuştum.Düsününce mantıklı sonuçta ikinci evde tensel bir evdir, sekizinci evin tamlayanı gibi.Bu aksta venüs,mars,pluto,neptün gibi gezegenler zıtlaşsa herhalde daha güçlü etki verir.Misal 8.evinde mars olan biri cazibeli olabilir fakat ikinci evdeki bir neptün veya venüsten karşıt açı alsa tensel(2.ev) bütünlemesi olacağı için güçlü olur diye düşünüyorum.Tabi ne kadar doğru bir yaklaşım bilemiyorumsoru
12-10-2009 09:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: 2. EVİMİZ
venüs mars tercihen güçlü açıları ,arayada jupiter falan girerse kişi çekici olabilir .

8.ev olması bilemiyorum.evlerin özelliği burcun özelliğini vermez bencde ,amam o hayat alanını kişi de aktif kılar.

mesela 8.evde mars venüs kavuşum olsun.çekici biri olur.ama çekiciliği , 8.evden kaynaklı olmaz.
8.ev ,cinselliği hayatfında önemli bir yere koyar,ama çekicilk ekstradan gelir mi bilemem..çekiciliği mars vevenüsten gelir ,hormon seviyesi fazla olur.

plutonda keza öyle .
jupiter arttıran özelliğiyle ,yine mars ve venüsü arttırır.
mesela neptün bayanlara edilgen bir çekicilik verebilir.

ama benim görüşüm aksi de olabilir.
12-10-2009 09:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

Parasal kazanımlar,gelirler yatırımlar
Harcamalar, spekülasyonlar,maddi koşullar
Hayat tecrübeleri, ruzk, kişinin sağ kolu, asistanları
Kişinin kendi maddi imkanları
Mahkemede şahit olan Kişi
2.evler 1.cil evlerin desteğidir.
Ev türetme yöntemiyle koşulların veya durumların ya da kişilerin maddi olanaklarını öğrenebilirsin. Örneğin, 3. evden 2 ev sayarak kardeşinin maddi imkanını ya da 7. evden 2 sayarak eşinin maddi olanakları hakkında bilgi sahibi olabilirsin…
Kar, zarar talih
Borç verilen paralar,taşınabilir mallar
Soran kişinin maddi durumu saat astrolojisine göre
Dünya astrolojisinde, halkın genel para durumu, bankalar finans
Medikal astrolojide ise; boyun ve boğaz
ASC’ye açı yapmadığı için pasif bir ev
Buraya yerleşen bir gezegen %75 performans ile çalışır

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
11-09-2010 04:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 1

2. evimi terazi burcu kesiyor ve jüpiter,pluto ve satürn yer alıyor,hepsi de güçlü gezegenler her birinin fonksiyonu ayrı.Para kazanma açısından nasıl değerlendirebilirim?

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
11-09-2010 07:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Kişinin sahip olduğu tüm kaynakları, özgüveni, yetenekleri, maddi-manevi ve ahlaki tüm kaynaklar ve değerler, para kazanmak için bu hayatta doğal olarak icra edebilecek yetenekler, para, mal, mülk ve yatırımlar ikinci evin sembolleridir. Bu evin gücü kişinin bu benim deme ve kendi değerine sahip çıkma potansiyelini gösterir. Kendi yeteneklerinin farkında olan, bunlara sahip çıkabilen ve özgüveni gelişmiş birisi diğerlerine ve Tabiat Ana’ya şukran duyup gönülden teşekkür edebilir. Bunun oluşması için güçlü bir ikinci ev veya Boğa burcu özellikleri yardımcı olabilir. Bu ev boş olduğunda yöneticisinin içinde bulunduğu burç ve açıları göz önüne alınabilir. Bu ev aynı zamanda kişinin hayatta kendi güvenliğini sağlayabilmek amacıyla hangi pratik yöntemlere yönelebileceği hakkında fikir verir ve parasal yatırıma veya genel olarak paraya karşı yaklaşım tarzını da belirler. Ayrıca çocukların kariyeri ve statüleri hakkında da bilgi verebilir.

Bu evde gezegen birikimi varsa kişinin kendi güvenliğini sağlama almak için bilinçli bir çaba göstermesi tavsiye edilebilir. Hayattaki çeşitli deneyimler kişinin özgüvenini, kendine ait değerleri ve kaynaklarını geliştirmesine yardımcı olabilir veya bu konunun önemli bir gelişim alanı olduğunu vurgulayabilir. Kişi kendini güvende hissettikten ve kendine ait olanlara sahip çıkmayı öğrendikten sonra bulunduğu yere daha sağlam basabilir ve kendi değerlerini tanımlayabilir. Bu şekilde hayatında neyi sağlamlaştırıp devam ettireceğine karar verebilir.

Yazan Meltem Ersoy
12-13-2010 06:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

2. evimi kesen burc koc yöneticisi mars ikizlerde 4. evde.. ve güneşim de ikinci evde yöneticisi aslan da 6. evimde

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
06-23-2011 12:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
shakti Çevrimdışı
Üye
**
lt=

pardon arkadaşlar yanlış vermişim bir bilgiyi mesaj düzeltemediğim için ayrı bir mesaj yazıyorum.

merhaba arkadaşlar oturup ağlamak üzereyim;
2. evimde aslan var
2.evimin yöneticisi (venüs) akrep'te ve 4.evde bu arada.
2. evimde ayrıca mars var marsta başakta.
şimdi sürüsüne lanetli açılarım var;
mars kare satürn
mars zıt uranüs
mars kare plüto
mars kare lilith

ne yapacağım ben, biri bunu yorumlasın ne olur...

hava ateşi canlandırır.
ateş havayı ısıtır.
su ateşi söndürür.
ateş toprağı yakar.
07-14-2011 01:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

bana ne oluyo acabagülücük) 2inci evimm benimde aslan yonetici gunes yayda gunesimde 6inci evde jupi ne neptunle kavusumdagülücük para topluyamiyomm bu kesingülücük))))))))

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
07-14-2011 10:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
shakti Çevrimdışı
Üye
**
lt=

(07-14-2011 07:54 PM)virgotaurus Yazılan:  
(07-14-2011 01:18 AM)shakti Yazılan:  pardon arkadaşlar yanlış vermişim bir bilgiyi mesaj düzeltemediğim için ayrı bir mesaj yazıyorum.

merhaba arkadaşlar oturup ağlamak üzereyim;
2. evimde aslan var
2.evimin yöneticisi (venüs) akrep'te ve 4.evde bu arada.
2. evimde ayrıca mars var marsta başakta.
şimdi sürüsüne lanetli açılarım var;
mars kare satürn
mars zıt uranüs
mars kare plüto
mars kare lilith

ne yapacağım ben, biri bunu yorumlasın ne olur...

2. evi aslanla başlayan birinin 2. ev yöneticisi güneş olur. Ve güneşin oğlakta. Ya da yine yanlışlık vargülücük

aynen öyle :D 2.evime düşen gezegen diyelim yanlış belirtmişim gülücük

hava ateşi canlandırır.
ateş havayı ısıtır.
su ateşi söndürür.
ateş toprağı yakar.
07-17-2011 05:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir