Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2. EVİMİZ
Yazar Mesaj
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Cvp: RE: 2. EVİMİZ
aeon Yazılan:2.evi yarısı ikizler yarısı yengeç.ancak ikizler kesiyor..kitap biriktirme huyum var.başkasından kitap alıp okuyamam.
başkasına da kitap vermekten nefret ederim hatta vermem.
okuduğum kitap kütüphanemde durmalı .yoksa rahat edemem.
mesela kütüphanelerden ödün kitap alıp okumuyorum.sanki o kitaba benim sahip olamam , gerekiyor.gidip satın alırım.(tabi bazen çok tuzlu oluyor.)

2.evden ve biriktirme huyundan bahsediyorsak benim 2.evimde güneş ve venüs var.. benimde venüse uygun olarak dergi(magazin..vsutandım) biriktirme huyum var
09-20-2009 12:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

optimus_prime Yazılan:aprilios,aeron 2nizinde ikinci evi ikizler ve iletişime dayalı seyler biriktirmeyi seviyorsunuz demek..bunuda ögrenmiş olduk demekki 2.ev biriktirmeylede alakalıgülücük

Benimde 2.ev ikizler düzenli bir insan olmadığımdan biriktirme olayını da düzenleyememgülücük ama kafamda biriktiriyorum,her konuda biraz dahi olsa bilgi edinmeliyim,bilmediğim bir konu hakkında tartışıldığında kendimi ezik hissederim,bir an önce öğrenmeliyim derim,meraklı melahat gibiyim gülücük)o kim acaba:D
09-20-2009 12:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

optimus_prime Yazılan:aprilios,aeron 2nizinde ikinci evi ikizler ve iletişime dayalı seyler biriktirmeyi seviyorsunuz demek..bunuda ögrenmiş olduk demekki 2.ev biriktirmeylede alakalıgülücük

biriktirmek konusu tam karşılamaya bilir.ancak , kitaplarıma bakınca hoşuma gidiyor.maddi olarak sahip olduğum bir değer olarak görüyorum.
09-20-2009 12:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

SoL@RÎ$ Yazılan:günesim 2ev oglakta bende esyalarımı biriktirme değilde baglılıksorunum olur ayrılırken içim burkulur küçükken eski yatagımı değiştirmek için evden cıkarmıslardı saatlerce aglamıstım taki yenisini görünceye kadar :D esyalarımı sevdiklerimi paylaşamıyorum
''Saatlerce ağlamak'' ve ''Çocukluk'' denilince, anılarım depreşti gülücük)

Yanlış hatırlamıyorsam, 6-7 yaşlarındaydım ve iki yüz elli bin lira gibi cüzzi bir rakamdı, ilk aldığım harçlık (eskilerin deyimiyle şimdinin parasıyla (((; üç dört lira civarı eder sanırım).

Bozukluk çıkmaması sebebiyle, bir gün annem, dünyaları alacak :D o miktarı yeniden vermesi şartıyla benden talep etti. Yalnız geri verdiğinde, benim sevgili kağıt paramın yerinde (totalde eksik olmasa bile) demirlikler de bulunmaktaydı.

Aman Allah'ım, nasıl ağladığımı hala dün gibi hatırlıyorum utandım kadıncağız ne diller döktü, aslında değişen hiçbi'şey olmadığına ikna etmek için.

Matematiğimin gelecek vaad etmeyeceği, o günlerden belliymiş dil çýkarma

09-20-2009 10:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: 2. EVİMİZ
pares Yazılan:2. evimde Saturn var etkilerini yaşıyorum gerçekten astroloji bi tesaduf değil.2. evim terazi venusum yay zengin bi kocayla evlenme ihtimali verebilirmigülücük)

2.evinizde pluto var ve mars ile kare yapmıs..aceleciliğiniz yüzünden maddi kayıplara ugrayabilirsiniz yada bir kaza sonucu..bu arada 2.eviniz terazi ve buda güzellikle,kozmetikle ilgili konularddan maddi kazanç saglayabieceğiniz anlamına geliyor bence..gülücük
09-21-2009 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Kalem Koleksiyonerliği
Aprilios Yazılan:Açıkçası kafamdaki soru işaretini hangi başlık üzerinden yansıtayım bilemedim. İkinci evin, ''biriktirme'' kavramıyla paralel işleyebilirliğini düşünerek, bu başlıktan ileteyim;

(düşülesi not: sevgili Yıldırım'ın ve JoMaJa'nın uygun zamanlarında ilgileneceklerini umuyorum (; )

Çocukluğumdan beri kalem koleksiyonculuğu yapıyorum. İlkokul döneminde kalem terminolojisinde gülücük) ''yumurtlayan kalem'' tanımsalıyla anılan şeker şeyleri her girdiğim kırtasiyeden teker teker toplama isteği, karşı konulmazdı :D

İlerleyen dönemlerde ise her türden (daha çok kurşun ağırlıklı, nedense mürekkeplilere pek sardırmadım dil çýkarma) kalem'i, gittiğim her yerden (evet, küçük marketlerden bile) edinmişliğim vardır. 10 - 12 yaşlarındayken, sürekli alış-veriş yaptığım bir kırtasiyeci vardı. Abarttığımı zannetmiyorum, heralde, benim sayemde yıllık cirolarında artış söz konusu olmuştur (((;

Yakınlarımdan hep duymuşumdur: ''sendeki kalemlerden rahatlıkla kırtasiyeci sermayesi yapılır'' gülücük) diye.

Enteresan değildir heralde, yazı yazmayı da çok severim. Not edilecek her şeyi çoğu kez teknolojinin nimetlerinden yüz çevirerek kağıda aktarırım. Örneğin; astroloji adına tuttuğum küçük bir defteri bitirdim. Yenisine başlayacağım yakın zamanda...

Sorum, bu özelliğin natal haritamdaki hangi fonksiyoneller ile ilişkili olduğu üzerine. İkinci ev'imde İkizler burcu var. Aslında bu konuya çok da uzak değil, hatta birebir ilişki içerisinde. Beşinci evimin de (yaşamdan keyif aldığımız şeyler) yol'u Merkür'e uzanıyor, evet.

Farklı astrolojik uzantılardan da bahsetmek mümkün olabilir mi ,,, görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Sevgili Aprilios, 2.ev aksın ikizlerle başlıyor, yengeçte söz sahibi burada. Aslında senin yazdığın ve arkadaşların da desteklediği gibi ikizlerin işin içinde olması ile biriktirdiğin sevgili kalemlerin paralel duruyor.Yengecin anısal değeri olan şeyleri biriktirme ve koleksiyonerlik gibi özellikleri de mevcut. Aynı yerleşime sahip biri olarak kitap biriktirme ve onları okuma dışında kitaplığımda durması
büyük bir mal(bilgi) varlığına sahipmişim gibi güvende hissettirmekte.

Kalemi neden hep kurşun seçtiğine dair astrolojik bir veri bulamamaktayım;
12. evin karanlıklarından kurtulup, geliştirmen gereken koç kimliğini, merkür desteğiyle yazarak ifade etmen için bu kalemlerin çok işe yarayacağına eminim. Hali hazırda yazma yeteneğin ve düzinelerce kalemin varken 12. evini aydınlatma sürecin başarılı geçer umarım.
09-21-2009 01:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

aeon Yazılan:
Nihan Yazılan:biriktirdiğin sevgili kalemlerin paralel duruyor.Yengecin anısal değeri olan şeyleri biriktirme ve koleksiyonerlik gibi özellikleri de mevcut. Aynı yerleşime sahip biri olarak kitap biriktirme ve onları okuma dışında kitaplığımda durması

kitaplarınızı paylaşmak konusunda nasılsınız.
biraz cimriliğiniz var mı?;)

Lise zamanında paylaştığım, içinde astroloji kitabı da olan 4 tane kitabım geri gelmeyince, kitap paylaşmada ciddi anlamda cimrileştim. Bir dönem kitaplığımdan kitap almak için göz gezdirenlere tahammül edemiyordum.
Sonra bir sistem kurdum, kitabımı alanlara 'Kitaplarımı alanlar iade etmediği için, bu konuda hassasım. O yüzden 1 ay içinde geri getirmezseniz sizden kitabımı isteyeceğim kusura bakmayın' diyerek çözüm buldum.
09-21-2009 02:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Nihan Yazılan:Sevgili Aprilios, 2.ev aksın ikizlerle başlıyor, yengeçte söz sahibi burada. Aslında senin yazdığın ve arkadaşların da desteklediği gibi ikizlerin işin içinde olması ile biriktirdiğin sevgili kalemlerin paralel duruyor.Yengecin anısal değeri olan şeyleri biriktirme ve koleksiyonerlik gibi özellikleri de mevcut. Aynı yerleşime sahip biri olarak kitap biriktirme ve onları okuma dışında kitaplığımda durması

Kalemi neden hep kurşun seçtiğine dair astrolojik bir veri bulamamaktayım;
12. evin karanlıklarından kurtulup, geliştirmen gereken koç kimliğini, merkür desteğiyle yazarak ifade etmen için bu kalemlerin çok işe yarayacağına eminim. Hali hazırda yazma yeteneğin ve düzinelerce kalemin varken 12. evini aydınlatma sürecin başarılı geçer umarım.
Şimdi, ikinci paragraftaki ilk cümlenizi okuyunca teorik olarak kafamda şöyle bir şey döndü:

Ay, Venüs gibi önemli kişisel kaynaklarımın da kapısı on ikinci ev Merkür'ünden çalınıyor. Bu yerleşimin, ''yanlış anlaşılma korkusu'' da yaratabildiğini hatırlıyorum. Ki; şahsım adına fazlasıyla geçerli olan bir bilgidir. Sırf bu yüzden, herhangi bir şeyi anlatırken, gerektiğinden fazla detaya girerim. Sanki tüm fotoğrafın o en ince ayrıntısını es geçersem, kendiliğinden yitirecek gibi...

Belki de bu yüzden; kurşun kalemin gerektiğinde silinebilirliği, seçim sebebim.

Her zamanki gibi yüreklendirme eylemini de eksik etmemişsiniz cümlelerinizden. Ricamı kırmadığınız, değerli vaktinizden ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Sevgiler.

09-21-2009 02:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Sagittarius Yazılan:
optimus_prime Yazılan:
Late-goodbye Yazılan:Doğum Haritası

2.ev daha çok alış-veriş le gelen parayla ilgilidir..sizin 2.evini akrep ve plutoda bu evde..açılarıda güzel sayılır..ama akrep ne satar bilmiyorum malesef..

2.ev Oglakla ba$lyp içine Kovadaki Satürnüde alyosa bunun nsl bi etkisi olur..para konusunda sknti veya geç gelen parami oluyo yoksa para kazanmakta iyi oldugum $eklindemi yormalym..Neptünde orda zaten para konusunda sahtekarligami ba$vuruyo oluyorum ya da paraya gerektiginden fazlami deger veriyo oluyorum..çok cimriyimdir bu arada para benim için önemlidir ve para kazanmaktada fena diilimdir ben ugra$masam bile o beni bulur ama bazende bütün çabalarima ragmen elimden kayar gider ayrca kitaplarmn arasndan çoraplarn içinden eskiden saklayp unuttugum paralar çkar hep..2.evi özgüvenin temeli olarak dü$ünücek olursak Satürnle Neptün gibi 2 gck gezegenin burda olmasi özgüvenle ilgili ya$adgm problemleri açklyo gibi..kim bilir belki geç gelen fakat temelleri saglam ve sarslmaz bi özgüvenede i$aret edebilir..acaba Uranüsüdemi 2.eve dahil etmeliyim yoksa Venüsle beraber 1.evdemi saylyo...

oğlak burcunun 2.evde olması kötü derler bazıları ama ben bunun tam tersini düşünüyoruım sagittarius..:)nede olsa oglak en basarılı burctur..tüm gezegenlerin oglak burcunda çok olumlu çalıstıklarını düşünüyorum ama tabi bazen kötü görünen seyler iyi,iyi görünen seylerde kötü olabilir..oglak burcu kurallar burcudur ahlak kurallarıda buna dahil..2.evinizin oğlak olması parasal konularda çok dürüst oldugunu gösterir bence..cimriyim demişsin ama bunun sebebi oğlak olmayabilir çünkü 2.evi oglak olup çok cömert insanlarda gördüm..ama oğlaklar parasal konularda kovalar kadarda cömert değildir bunuda kabul etmek lazım..oğlaklara göre her koyun kendi bacaklarından asılır..oğlaklar müsrif olmadıkları için ve sürekli geleceği düşünerek yaşadıkları için cimri sanılırlar genelde..bence eger oyle oldugunuzu düşünüyorsanız bunun sebebi 8.evde ve yengeç burcunda olan marsınızdan kaynaklandıgınız düşünüyorum..yngec burcunda mars tüm parasını kendisi için harcamak isteyecektir bence..ayrıca 12.evde akrep burcunda plutonuz ve merkürünüzde varki bununda etkisi olacaktır bence..su gurpları duygusal burclardır...onlarda sahip olma duygusu cok kuvvetlidir..12.evde korkularımızla ve takıntılarımızla ilgisi var biraz..2.evinizdeki saturn size parasal konularda daha dikkatli olmayı ve gerçekci olmayı gösterecektir..çalıstıgınız yerde ppekçok terfi alabilirsiniz..üstelik sizin saturnuz kova burcunda ve buda size para konsunda basarı getirecektir..venüsünüz oğlak burcunda belkide evlendiğiniz kişi sayesinde ekonomik olarak daha rahat bir hayat yaşayacaksınız..ayrıca mutlu bir evlilik yapacagınızı düşünüyüyorum:)bu arada neptünüm 2.evde demişsiniz ama haritanızda 1.evinizde gözüküyor sevgili sagittarius..neptününüz oğlak burcunda bu yüzden aldatılmanız zor bence:)birlikte çalıstıgınız insanlarla mesafenizi korursunuz ve ciddi olursunuz bu yüzden sizi kandırmaları zordur..gülücük
10-04-2009 05:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Aprilios Yazılan:Açıkçası kafamdaki soru işaretini hangi başlık üzerinden yansıtayım bilemedim. İkinci evin, ''biriktirme'' kavramıyla paralel işleyebilirliğini düşünerek, bu başlıktan ileteyim;

(düşülesi not: sevgili Yıldırım'ın ve JoMaJa'nın uygun zamanlarında ilgileneceklerini umuyorum (; )

Çocukluğumdan beri kalem koleksiyonculuğu yapıyorum. İlkokul döneminde kalem terminolojisinde gülücük) ''yumurtlayan kalem'' tanımsalıyla anılan şeker şeyleri her girdiğim kırtasiyeden teker teker toplama isteği, karşı konulmazdı :D

İlerleyen dönemlerde ise her türden (daha çok kurşun ağırlıklı, nedense mürekkeplilere pek sardırmadım dil çýkarma) kalem'i, gittiğim her yerden (evet, küçük marketlerden bile) edinmişliğim vardır. 10 - 12 yaşlarındayken, sürekli alış-veriş yaptığım bir kırtasiyeci vardı. Abarttığımı zannetmiyorum, heralde, benim sayemde yıllık cirolarında artış söz konusu olmuştur (((;

Yakınlarımdan hep duymuşumdur: ''sendeki kalemlerden rahatlıkla kırtasiyeci sermayesi yapılır'' gülücük) diye.

Enteresan değildir heralde, yazı yazmayı da çok severim. Not edilecek her şeyi çoğu kez teknolojinin nimetlerinden yüz çevirerek kağıda aktarırım. Örneğin; astroloji adına tuttuğum küçük bir defteri bitirdim. Yenisine başlayacağım yakın zamanda...

Sorum, bu özelliğin natal haritamdaki hangi fonksiyoneller ile ilişkili olduğu üzerine. İkinci ev'imde İkizler burcu var. Aslında bu konuya çok da uzak değil, hatta birebir ilişki içerisinde. Beşinci evimin de (yaşamdan keyif aldığımız şeyler) yol'u Merkür'e uzanıyor, evet.

Farklı astrolojik uzantılardan da bahsetmek mümkün olabilir mi ,,, görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

geçmişe dair bir şeyleri saklama potansiyelini Linda Goodman '' Burçlar '' kitabında YENGEÇ burcunu anlatırken çok güzel ifade etmiş bence.

onda duygu uyandıran hatıraları belleklerinde sakladıklarını ve net bir şekilde hatırlayabildiklerini hatta hatıralarını gözünde canlandırdıklarında sanki o ânı tekrar yaşıyormuş gibi olduklarını ifade ediyor.

somut olarak geçmişle bağlantılı şeyleri saklamayı , biriktirmeyi de sevdiği ifade ediliyor ki bu yazılanların doğru olabileceğini düşünüyorum.

Yengeç potansiyeli bu forumda daha öncede yazmıştım , EN DUYGUSAL potansiyeli ifade eder.

ve eşyalarına yada nesnelere de DUYGU YÜKLEMELERİ gayet doğaldır..

şöyle diyebiliriz ;

Yengeç ( AY ) kişiliği , DUYGU YÜKLEDİĞİ bir kişiye karşı fazla korumacı ve duyarlı olabilir ( Anne şevkati gibi )

ve de

Yengeç ( AY ) kişiliği , DUYGU YÜKLEDİĞİ nesnelere de romantik düzeyde bir bağ geliştirebilir..

senin AY burcunu 1.evde İkizler burcunda görüyoruz ki sende aslında bu tespiti yapmışsın ( ikizler ve kalem nesnesi çok iyi örtüşüyor )

başka astrolojik gösterge olup olmadığını sormuşsun ;

* AY'ın 1.evde olmasının önemini biliyoruz.. sana yükselen yengeçten esintiler katacaktır diyebiliriz kısaca.

* Ay = doğal evi olan 4.evini yönetiyor ( 4.ev = çocukluğun , alışkanlıkların , köklerin , rahat ettiğin ve sığındığın yer )
yani sen Ay ikizler olarak YAZMAYA sığınıyor gibisin ve bu içsel dürtünü KALEM nesnesiyle somutlaştırıyor olabilirsin.

* Ay ile İkizler burcunun yöneticisi Merkür arasında 36 derecelik yarım-quintile açı var..
bu bağlantı hafif bir etkili bir açıdır , kişiliğe damgasını vurmaz ama özel bir ayrıntıya işaret edebilir diyebiliriz ( yinede emin olmadığımı söyleyim , sadece olasılıktan söz ediyorum ok )

* son olarak henüz çok donanıma sahip olmadığımız diğer astroidlerden birinin de parmağı olabilir bu konuda , bu olasılığa da değineyim.

10-27-2009 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir