Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2. EVİMİZ
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: RE: 2. EVİMİZ
Nihal Yazılan:Beyhan,

benim 2. evim için yorum yapabilir misin? gülücük

Nihal hanım sizin 2. evinizde topluluk oluşturmuş birçok gezegen görüyoruz ve 2. evin yöneticisi olan Venüsle beraber... Dolayısıyla Venüs 2. evinizde güçlü durumda bulunmakta. Venüs Kova burcunda. 2. evinizde stelyum oluşmuş.

Venüs 2. evde zevkli olma konusunda güvenilir biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Parayla ilişkilerinizde dengeli ve maddi güvenceye önem veren biri olabilirsiniz. Venüs Kova size parayla olan ilşkilerinizde özgür,orijinal ve bağımsız olduğunuzu söyler. Venüs kova 2. evle ilgili olan ilişkilerinizde size farklılıklar getirebilir.

Güneşte 2. evinizde sonra Satürnde 2. evinizde bu durumda Satürn güneşi biraz gölgeleyebilir diyebiliriz. Satürn yanlış değelendirilmenize yol açabilir. Sahip olduğunuz şeyleri geliştirmede Güneş size destek versede Satürn belki bunu kısıtlayabilir. Venüsün Güneş ve Satürnle kavuşum yapması; Güneşle olan kavuşum fiziksel güzellik verir size, aynı zamanda yaşamı seven hayata bağlı bir kişi olduğunuzuda vurgulayabiliriz. Satürnle olan kavuşum ise; sabırlı, detayları gözardı etmeyen, toplumsal kişiliği olan biri olduğunuzu söyleyebiliriz.

Aynı zamanda Marsta 2. evinizde konumlanmış ve Oğlak burcunda; Mars Oğlakta Ödün vermeyen, güvenilir, saburlı ve disiplinlidir. 2. evde Mars parayla ilgili konularda mücadele ruhu verir size. Bazen parayla ilgili konularda keyfi ve kendinizi haklı gören bir tutum segileyebilirsiniz. Mars Günşle Kavuşmuş,bu kavuşum Marsın 2. evde güçlü bir konuma sahip olduğunu anlatır.
Jüpiterde 2. evinizde ve Kova burcunda Bu konum parasal konulard size şans getirir.

Kısaca toparlayacak olursakgülücük,Satürn kısıtlasada, size olgunluk verecektir, para ile ilgili konularda.
Marsın konumundan savaşçı bir yapınız olabilir, Jüpiter şans verir.
Haritanızda Kova etkisini oldukça yoğun yaşıyor olmalısnız ve 2. evinizde konumlanmış.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-13-2008 10:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: 2. EVİMİZ
2. Ev

Doğal burcu: Boğa

Yönetici gezegeni: Venüs

Güçlü gezegen : Ay

Şifre : Sahip olma

İkinci ev kişiliğinizin gereksindiği maddesel olanakları belirler. Maddesel serveti arttırmak toplumsal ilişkilerle ilgili olduğundan kişi, toplum ve insanlarla ilişkin derslerini ikinci evden alır. Doğal burçlar kuşağında ikinci evin yöneticisi Venüs ile Ay bu evde güçlü durumdadır... Para, para, para. İşte ikinci evin ilgi alanı. Fakat tabii ki iş bu kadar basit değildir. Para denince işler karışır. Bu ev, para kazanma yeteneğimizle, parayı harcama biçimimizle, parasal sorunların üstesinden nasıl geldiğimizle ilgilidir. Borçlarımız, aldığımız krediler, yatırımlarımız. Borsacıları en çok ilgilendiren ev burasıdır, çünkü mali durumumuzu bu ev gösterir. Daha derin bir açıdan bakacak olursak, ikinci ev güvenlikle ilgilidir. Banka hesabımızın kabarık olması, ya da araba, mücevher gibi mal varlıklarımızın olması bize güven verir. Bunlara bağlanır, kendimizi belli bir ölçüde de olsa bunlarla tanımlarız.

Doğanın; sahipliğini ve bunları çoğaltmanın kapasitesi hakkında bilgi verir. Bu miras ve vasiyette, bağış yoluyla kazancı ve bu işlere olan istidatını göstermektedir.

--------------------------------------------------------------------------

2. Ev ve Psikolojik Yaklaşımları

2. ev kişisel maddi kaynakları, değer verdiğimiz maddi ve manevi şeyleri temsil eder. Para taşınabilir değerler, kişisel varlıklar, gelir ve giderler bu evin kapsamındadır. Kişinin kazanma kapasitesi, harcama alışkanlıkları, bütçesi, tasarrufları, yatırımları burada görülür.

2. ev aynı zamanda kişinin kendine verdiği değeri de gösterir. Kendimize değer veriyor muyuz? Yoksa kendimize güvenimiz zayıf olduğu için bu güveni maddi konularda mı arıyoruz? Bizim için gerçekten anlamlı olan şey nedir? Ne kadar paramız, malımız, mülkümüz olursa o kadar rahat ve güvenli miyiz? Kendi paramız ne kadar önemli, bunu başkalarıyla paylaşmaya gönüllümüyüz? Yoksa bu parayı sadece kendimiz için mi harcamak istiyoruz? Bu dünyada paranın, malın sadece bekçisi olduğumuzu biliyor muyuz, yoksa onlarım mezara mı götürmeyi düşünüyoruz? Ne kadar paramız varsa o kadar güçlü müyüz? Paramız olsa o insanlar bizi sever mi? Kendi değerlerimize, anlamlı bulduklarımıza ne kadar özen gösteriyoruz? Bunları başkalarının değerleri karşısında nasıl savunuruz? Acaba gereğinden fazla mı savunuyoruz? Bu sorular hep 2. evin sorularıdır.

2. evin doğal burcu Boğa, doğal yönetici planeti Venüs'tür.

ANAHTAR KELİMELER: Para, güvence, sahip olunanlar,cömertlik, cimrilik, gelirler ve giderler, değer verdiğimiz, anlamlı bulduğumuz maddi, manevi şeyler, kendimize biçtiğimiz değer.

(astromerkez.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 06:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

tugcee Yazılan:benim 2.evimin burcu terazi ve başak(çok az).2.evimde güneş ve venüs var.venüs terazide o da 2.eve çıkyo yani 2.evim çok kuvvetli.venüs-güneşlede kavuşum yapmış.2.evin yöneticiside boğada kariyer evinde yani ben kariyerim sayesinde para kazanacağım ve maddi anlamda iyi bir konumda olacağım.
Başak çok az bile olsa eğer 2. evi kesen burçsa öncelikli olarak başak ve onun dispozitorünü değerlendirmek gerekir.Ama tabi 2. evde 2 tane terazi yerleşimli gezegen olması terazi niteliğini ağırlaştırır.
Boğayı 2. ev yöneticisi olarak düşünmek(doğal burç sıralaması sebebiyle) yanıltıcı olabilir.Burçları ve evleri ayrı ayrı tutmalı ve sıralamalarından ötürü birbirine yapıştırmamalıyız.Ama mesela anladığım kadarıyla 10. ev haritada Boğa burcu tarafından kesiliyor kariyerle ve sosyal statü(yada statü sahibi kişiler) yada anne yardımıyla maddi gelir elde etme söz konusu olabilir.Ya da tugcee'nin belirttiğin gibi(tabi diğer göstergeleri ele almadan söylersek)

Bence tabigülücük
01-15-2009 04:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Cvp: 2. EVİMİZ
galaxia Yazılan:
luthi Yazılan:hmm ayım yayda 7.evde yönetici jüpiterde 7.evde ama oğlakta (retrocapricorn) ayım:güneşe zıt, fortune neptün ds ve earthle kavuşumda ,pluto ve mcye sextile
para gelir ama ugraştırcak sanki hehe

2.evin yengeç+ aslan

Yengecin yöneticisi ay 7.evinde
Aslanın yöneticisi güneş 12.evinde

Evlilikle veya ortalık kurup yapacağın bir işte maddi imkânların daha iyi olabilir özellikle eş anne veya yabancı kadınlardan büyük destek görürsün ki ay kavuşum şans noktanda bunu destekliyor zaten

Çok verici fedakâr olabilirsin ya da bu tip insanlardan fayda görebilirsin işin sanatla ilgili bir şey olabilir ki 5.evinde oldukça aktif ama gezegenleri retro o zaman bu sanatsal becerilerin gün yüzüne çıkamamış olabilir ve 12.ev güneşi yününden kendinle barışık olma konusunda sıkıntıların olabilir

İş ortamında yardımcı ve ya ikinci yönetici konumunda olabilirsin yani göze batmayan işini sessiz sedasız halleden insanlardan olabilirsin

Kesin olarak söyleyebileceğim tek şey bazen istediğini bulamam durumu olsa dahi hayatında kadınlardan gelen menfaat ve destekler çok fazla olacaktır bana göre

evet ya sanat olayında süper yorum yapmışsın galaxia çok yetenekliyim ama bu retrolardan dolayı cidden gün yüzüne çıkmadı ünide başka bölüm okudum ama aklım hala sanat ve sahnede satürnüm mcye 120 bu da yetenek alanıma geri dönme ama yavaş ve ağır adımlarla demek oluo sanırım umarım öle olurpek anlamadım tekrar saol yorumlar için çiçek
01-17-2009 06:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: 2. EVİMİZ
2.ev bence davranışlarımızı etkiliyor mesela benim tanıdığım bi yükselen akrep var dışardan kendini beğenmiş gibi görünür hatta yanına gidip konuşmak cesaret ister plutoda orda. Ama ikinci evinde yay var ve güçlü bir vurgusu var ve yanına yaklaştığınızda yada konuşurken tıpkı yay gibidir espriler yapar onun yanına oturup mutsuz kalkamazsınız.Ama görüntüsü soğuk işte hımm
06-27-2009 01:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

MoRKedi Yazılan:Benim 2. evim aslan ve 2. evimde Şiron var
Acaba ne gibi etkileri olabilir?

İnsanlara paralarını nasıl kullanacaklarını öğretebilirsin,aslında senin mali durumun iyi olmayabilir,paranı nasıl kulnanacağını bilmeyebilirsin,çocukluk yıllarında kendini sevgisiz bırakılmış hissedebilirsin,kedini gevnde hissetme olabilir bunun için de bol paran olmalı düşünüp cimrilik yapabilirsin, yaratıcılığını gösterip bu yönde para kazanmak isteyebilirsin ve bu yönde insanlara yardım etme isteği olabilir,çocukken yeteneklerinin ortaya çıkması bastırılmış olabilir,aileni memnun etmeye çalışabilirsin,isteklerine ulaşmak için çok çalışabilirsin,maddi değerler senin için sadece araç olabilir ve Maddi konular kendini güvende hissetmen için önemlidir,kendinde amddi olarak güvensizlik olabilir,hedeflerine nasıl ulaşman gerektiğini bilirsin ve hedefine ulaşmaya çalışırken yoluna çıkan engelleri sevmezsin,psikolojik olarak anlayışlı,zevklerinin ön planda olmasını isteyebilirsin,çocukluk yılarında sevgisiz kalmış,saygı gösterilmemiş,yaratıcılığını gösteremmeiş gibi hissedebilirsin,yaratıcılığın sayesinde başarılı oup sevgi,maddi güvence ve saygı kazanmak isteyebilirsin.etrafındakilere yardım etmek sana mutluluk verebilir.
08-15-2009 03:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
MoRKedi Çevrimdışı
Üye
**

Lavinya Yazılan:
MoRKedi Yazılan:Benim 2. evim aslan ve 2. evimde Şiron var
Acaba ne gibi etkileri olabilir?

İnsanlara paralarını nasıl kullanacaklarını öğretebilirsin,aslında senin mali durumun iyi olmayabilir,paranı nasıl kulnanacağını bilmeyebilirsin,çocukluk yıllarında kendini sevgisiz bırakılmış hissedebilirsin,kedini gevnde hissetme olabilir bunun için de bol paran olmalı düşünüp cimrilik yapabilirsin,yaratıcılığını gösterip bu yönde para kazanmak isteyebilirsin ve bu yönde insanlara yardım etme isteği olabilir,çocukken yeteneklerinin ortaya çıkması bastırılmış olabilir,aileni memnun etmeye çalışabilirsin,isteklerine ulaşmak için çok çalışabilirsin,maddi değerler senin için sadece araç olabilir ve İnsanlara paralarını nasıl kullanacaklarını öğretebilirsin,aslında senin mali durumun iyi olmayabilir,paranı nasıl kulnanacağını bilmeyebilirsin,çocukluk yıllarında kendini sevgisiz bırakılmış hissedebilirsin,kedini gevnde hissetme olabilir bunun için de bol paran olmalı düşünüp cimrilik yapabilirsin, yaratıcılığını gösterip bu yönde para kazanmak isteyebilirsin ve bu yönde insanlara yardım etme isteği olabilir,çocukken yeteneklerinin ortaya çıkması bastırılmış olabilir,aileni memnun etmeye çalışabilirsin,isteklerine ulaşmak için çok çalışabilirsin,maddi değerler senin için sadece araç olabilir ve Maddi konular kendini güvende hissetmen için önemlidir,kendinde amddi olarak güvensizlik olabilir,hedeflerine nasıl ulaşman gerektiğini bilirsin ve hedefine ulaşmaya çalışırken yoluna çıkan engelleri sevmezsin,psikolojik olarak anlayışlı,zevklerinin ön planda olmasını isteyebilirsin,çocukluk yılarında sevgisiz kalmış,saygı gösterilmemiş,yaratıcılığını gösteremmeiş gibi hissedebilirsin,yaratıcılığın sayesinde başarılı oup sevgi,maddi güvence ve saygı kazanmak isteyebilirsin.etrafındakilere yardım etmek sana mutluluk verebilir. etrafındakilere yardım etmek sana mutluluk verebilir.

Cevabınız için teşekkür ederim ama ben kendimle pek bağdaştıramadım bu yazdıklarınızı
şu son cümle dışında bana uyan pek bir şey yok hımm

[Resim: astro2at01morkedi395012.th.gif]
08-15-2009 03:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Kalem Koleksiyonerliği
Açıkçası kafamdaki soru işaretini hangi başlık üzerinden yansıtayım bilemedim. İkinci evin, ''biriktirme'' kavramıyla paralel işleyebilirliğini düşünerek, bu başlıktan ileteyim;

(düşülesi not: sevgili Yıldırım'ın ve JoMaJa'nın uygun zamanlarında ilgileneceklerini umuyorum (; )

Çocukluğumdan beri kalem koleksiyonculuğu yapıyorum. İlkokul döneminde kalem terminolojisinde gülücük) ''yumurtlayan kalem'' tanımsalıyla anılan şeker şeyleri her girdiğim kırtasiyeden teker teker toplama isteği, karşı konulmazdı :D

İlerleyen dönemlerde ise her türden (daha çok kurşun ağırlıklı, nedense mürekkeplilere pek sardırmadım dil çýkarma) kalem'i, gittiğim her yerden (evet, küçük marketlerden bile) edinmişliğim vardır. 10 - 12 yaşlarındayken, sürekli alış-veriş yaptığım bir kırtasiyeci vardı. Abarttığımı zannetmiyorum, heralde, benim sayemde yıllık cirolarında artış söz konusu olmuştur (((;

Yakınlarımdan hep duymuşumdur: ''sendeki kalemlerden rahatlıkla kırtasiyeci sermayesi yapılır'' gülücük) diye.

Enteresan değildir heralde, yazı yazmayı da çok severim. Not edilecek her şeyi çoğu kez teknolojinin nimetlerinden yüz çevirerek kağıda aktarırım. Örneğin; astroloji adına tuttuğum küçük bir defteri bitirdim. Yenisine başlayacağım yakın zamanda...

Sorum, bu özelliğin natal haritamdaki hangi fonksiyoneller ile ilişkili olduğu üzerine. İkinci ev'imde İkizler burcu var. Aslında bu konuya çok da uzak değil, hatta birebir ilişki içerisinde. Beşinci evimin de (yaşamdan keyif aldığımız şeyler) yol'u Merkür'e uzanıyor, evet.

Farklı astrolojik uzantılardan da bahsetmek mümkün olabilir mi ,,, görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

09-19-2009 08:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

KoçAslanı Yazılan:2. evim başak ve üzerinde jüpiter var.

acaba etkielri nelerdir ?

gereksiz seylere para harcamazsın..çok zengin olsanız bile paranızla insanlara gösteriş yapmazsınız.. çok pahalı seylere para harcamazsınız ama zarif giyinirsiniz..(koç olmanız bu durumu değiştirebilir ama)..bu arada dış görünüşünüze çok önem veren birisi olabilirsiniz genede..dış görünüş derken elbise değil fizikten bahsediyorum..mesela elinize yüzünüze krem sürmeyi seviyor olabilirsiniz..parfümleride seviyor olabilirsiniz..sade ve temiz giyinirsiniz..
09-19-2009 08:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: 2. EVİMİZ
2.evi yarısı ikizler yarısı yengeç.ancak ikizler kesiyor..kitap biriktirme huyum var.başkasından kitap alıp okuyamam.
başkasına da kitap vermekten nefret ederim hatta vermem.
okuduğum kitap kütüphanemde durmalı .yoksa rahat edemem.
mesela kütüphanelerden ödün kitap alıp okumuyorum.sanki o kitaba benim sahip olamam , gerekiyor.gidip satın alırım.(tabi bazen çok tuzlu oluyor.)
09-19-2009 11:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir