Değerlendir:
  • 13 Oy - 3.15 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Haritada Bağımlılık Analizi
Yazar Mesaj
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Haritada Bağımlılık Analizi
Astrolojide Alkol Bağımlılığı Analizi

Alkolizm, öncelikle Neptün gezegenine, sonra da gezegenin yönettiği Balık burcuna bağlanan gerçeklerden kaçma meylinin neden olduğu bir tür uyuşturucu tutkusudur.

Neptün, doğum haritasında güçlü bir yerleşime sahip ise müzik ve mistizm duyarlığı ve gücünü verir. Zararlı yerleşimde ise aldanmayı ve hayalciliği yani, hayatın hoş olmayan gerçeklerinden kaçma hissini kuvvetlendirir.

Alkolik kişinin doğum haritasında Güneş ve Ay genellikle zayıf burçlarda ve zararlı evlerde yerleşmiştir veya zararlı bakış açıları almaktadır. Özellikle, ateş veya su veya her iki gruptan etki almaktadır.

Ateş grubu eğlenceye düşkün, coşkulu sarhoşluk meyli verir. Su grubu ise depresyona meyleden, zayıf iradeli sarhoşluk meyli vermektedir. Bundan başka Beşinci ev (yaşam ve eğlence evi) Neptün’den veya su grubu burçlarındaki gezegenlerden, Neptün de Mars’tan etkileniyorsa alkolizm söz konusu olur. Bu konuda Uranüs’ün etkisini de unutmamak lazımdır.

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
06-16-2007 11:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

RE: haritada bağımlılık analizi
ateş gurubu olan 5. ev de marsın çok sert açıları ve bunu balık kanalıyla deneyimlemesi ,uranüse sert açısı bağımlılık etkisi almış bir haritayı inceledim bu ara.

06-17-2007 02:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
memati Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

bu arada benim neptün yay 11. evde ve 12. evdeki oğlaktaki mars ve jupiterle kavuşumda bi dönem baya ciddi bi alkol kullanıcısıydım yani bundan 2 yıl önce falan ama sonra çok tuhaf bi şekilde birdenbire bıraktım yani neptünün marstan etki almasının alkolizme yol açabileceğini gördümgülücük

Sen yıldız ol,ben yumruk, Fatsa'da buluşalım...
06-21-2007 01:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

kesinlikle haklısın ve bu paylaşım için teşekkürler.balık, neptün,12. ev le mars bağlantısında bağımlılık etkisi oluyor. bu içki,sigara,keyif verici maddeler,aşk bağımlılıkları,kişilere bağımlılık.haritanın bütününe bakıldığında çıkıyor ne olduğu elbet.

06-21-2007 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

ben sigara bağımlısıyım,birde bu forumun.yoksa internetin mi??gülücük) galiba internet+astrosohbet bağımlısıyım yagülücük)

06-24-2007 10:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Benim Neptün oğlak'ta haritamdaki tek zararlı konum sanırım,Neptün'ün Oğlak'ta olması kötü bağımlılıklara sebep olabiliyordur belki.. Alkole bir düşkünlüğüm olduğunu sezdim son zamanlarda gülücük Dost,akraba ziyaretlerinde,önemli günlerde bazen sınırı aştığım olmuştur bir bayan olarak gülücük Zararını görmedim,bünye sağlam demekki gülücük onun dışında çikolata bağımlılığım var Olmayan var mı acaba? İyiyimdir onun dışında..

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
02-11-2008 01:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

RE: Haritada bağımlılık Analizi
Valla bendede marsın neptünle ve uranüsle yaptığı kareler mevcut. Acaba alkolizm söz konusumu ? :S

Birde bu tip eğilimler hangi yaşlarda çıkar? Bildiğim kadarıyla ergenlik çağında böyle eğilimler kişide varsa ortaya çıkarmış...
02-16-2008 08:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Hades Yazılan:Valla bendede marsın neptünle ve uranüsle yaptığı kareler mevcut. Acaba alkolizm söz konusumu ? :S

Birde bu tip eğilimler hangi yaşlarda çıkar? Bildiğim kadarıyla ergenlik çağında böyle eğilimler kişide varsa ortaya çıkarmış...

haritanın tümüne bakmak lazım hades ciğim.sende tam ergenlik dönemindesin.sitede var mı haritan?

02-16-2008 08:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
garantici Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Cvp: Haritada bağımlılık Analizi
vay be bu astroloji ne kadar gizli bir yol göstericiymiş böyle ya demek bir insana doğum haritasına bakarak ileride başına gelebilecek muhtemel her şeyi öğreniyor ne kadar ilginç dimi ama hoş bi durum yani düşünsenize eleman 18 yaşına geldiğinde yada daha erken doğum ;)haritasının analizine bakarak bağımlılıktan uzak durcak ne kadar güzel bi durum dimi keşke herkes zayıf yanlarını böylece öğrenip kotrol etse dimi
ama gel gelelim benim ay burcum koçtan kaynaklanan kötü bi huyum var çabuk öfkeleniyorum maalesef tahammülüm yok denecek kadar az çok zor oluyo benim için sürekli ey ALLAHIM beni arızalılarla mı terbiye ediyon bu dünyada demek ;) ama fazlada kıasmaya gelmiyo tabi alşıtım artık 10 akıllıdan 11. deliyi bulmaya ;)

niceliğe saygı duyki seninde niteliğine saygı duyulsun senden öncekiler hiç bir zaman gereksiz değildi tıpkı şimdi senin olmadığın gibi
08-17-2008 01:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Uranos Yazılan:Benim haritamda da venüs neptün karşıtı var. Hayatımda hiç içki sigara ve uyuşturucu kullanmadım ama içimde hep bir başlarsam bağımlı olurmuşum gibi bir his taşıdım, bilemiyorumgülücük Aslında bağlanamama problemim var bağımlılıktan ziyade...

neyse venüs ile neptününü disipline eden hatta birazcık kısıtlayan satürnünden sözetmeyim , sonra kızıyorsun gülücük

--------------------------

neptünyen bağımlılıklardan biride ''içsel dünyada yani bilinçaltı okyanusunda çok vakit geçirme'' bağımlılığıdır arkadaşlar , kendimden biliyorum ;)
güçlü neptün sahibi biri olarak sigara , alkol gibi bağımlılıklarm yoktur ama içsel dünyam ile normal hayat arasındaki dengeyi yeni yeni kurmaya başladım gülücük

09-14-2008 04:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Doğum haritası analizi ve ilişki analizi shinigami 12 21,336 09-27-2017 12:46 AM
Son Mesaj: shinigami
  Haritada Anne ve Baba ile sorunlar Celine 12 22,927 02-08-2017 03:26 AM
Son Mesaj: ebahar
  Haritada ÖLÜM... tiyatral_gitarist 16 31,929 03-02-2010 11:09 PM
Son Mesaj: Lily

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir