Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen İkizler
Yazar Mesaj
asalluhi Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 1

RE: Yükselen İkizler
yükselenim ikizler, oldukça fazla konuşabilirim ama bu ortama bağlı. yengecin etkileri de devam ediyor. rahat hissetmezsem hiç konuşmayabilirim. yengeç vurgumun, ikizleri dengelediğine inanıyorum, çünkü belli dönemlerde kendimi keşfetme ihtiyacı duyuyorum ve dışarıyla irtibatı tamamiyle koparıyorum. gel-git ruh halleri çok oluyor, çünkü yengeç özelliğim bazen dışarıdan çok etkilenebiliyor ama ikizler sayesinde de ağır denebilecek olayları kolaylıkla atlatabiliyorum. kendimi keşfe çıktığım dönemlerde de ikizler vurgusunun desteğiyle kendimi fazlasıyla yenilemiş, farklı düşünen bir insan olarak tekrar dışarıya vurabiliyorum kendimi.
yalan olayına gelince de, söylediğinde ikizler vurgusu belli olan insanlardan daha başarılısı olmayacağına inanıyorumgözkýrpma bir de hiç bir zaman kendini asla tam olarak ifade etmeme durumu da var tabii. üstelik güneş yengeç olunca, iyice ulaşılamaz biri olunabiliyor.

[Resim: asdgo.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us
12-25-2010 04:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lajâ Çevrimdışı
.::скорпион::.
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 44

Yükselen İkizler burcunun tipi: Yükselen İkizler burcu olan kişiler uzun boylu, ince düzgün vücutlu, uzun kaslı kollara sahiptirler. Genellikle parmakları ince uzun marifetli elleri vardır. En çok ilgi çeken yerleri elleri, kolları ve omuzlarıdır. Buğday tenli, fiziksel olarak çevik insanlardır. Güzel tenleri vardır. Gözleri açık kahve, ela manalı bakışlı çukurcadır. Saçları kumral veya koyu renklidir. Dudakları ince düzgün, burunları sivri uzun etsizdir. Çeneleri köşeli, boyunları güzel ve uzundur. Ses tonları etkileyici ve pürüzsüzdür. Yaşlandıkları zaman bile genç görünürler.

Yükselen İkizler burcunun kişiliği: Yükselen burcu İkizler olan insanların, neşeli ve mutlu görünüm içinde, konuşmaktan, şaka yapmaktan hoşlanan, hareketli, değişken kişilikleri vardır. Keskin, pratik zekâ sahibi, sezgileri gelişmiş, cana yakın sempatik insanlardır. Fiziksel ve zihinsel olarak hep hareket halindedirler. Konuşma ve yazma yetenekleri gelişmiştir. Meraklı, araştırmaktan, okumaktan, edebiyattan, bilimden hoşlanan kişilerdir. Etraflarında olup biten her şeyden haberleri vardır. Aynı anda birkaç işi bir arada yapabilir, iki aşkı aynı anda yaşayabilirler. Çift kısmetli, havai tiplerdir. Gönül eğlendirmek için farklı ilişkiler içine girerler. Özgürlüklerine son derece düşkündürler. Çabuk heyecanlanır, kolayca canları sıkılır, her şeyden çabucak bıkar, değişiklik peşinde koşarlar. Mantık evliliği değil, aşk evliliği yapmayı isterler. Sinir sistemleri duyarlıdır. Yaratıcı düşünce gücüne sahiptiler. Akıl ve zekâları sayesinde sorunların üstesinden geleceklerine inançları tamdır. Zorda kaldıklarında yalan söyleyebilirler. Gelecek için birikim yapmayı severler. Evlerinde rahatlığı sağlamak için savurganca davranabilirler. Başarılı olmak için desteklenmeye ihtiyaçları vardır.

Yükselen İkizler burcunun hayat akışı: Yükselen İkizler burcu olan kişiler keskin zekâları sayesinde her işin üstesinden gelirler. Okumaktan zevk alır, basın – yayın, halkla ilişkiler konusunda başarılı olurlar. Radyo – televizyon yapımcılığı, gazetecilik, yazarlık ve iletişimle ilgili işlerde başarılı olma şansları fazladır. Dengelenmiş iradeleri ve ulaşmayı arzu ettikleri amaçları vardır. Bilgiye beceriye önem verir, kafalarına koydukları işi gerçekleştirirler. Yeni buluşlar yapacakları laboratuar çalışmaları çok ilgilerini çeker. Aynı anda birkaç işle uğraşabilen yetenekli kişilerdir. Gelecekleri ve yaşlılık yılları için birikim yapmayı sever, yaşlandıkça mal mülk sahibi olurlar. Çevreleriyle devamlı iletişim halindedirler. Gözlemleme yetenekleri sayesinde çevrelerinde olup biten her şeyden haberleri vardır. İyimserdirler, etraflarına iyilik etmeye çalışır, karşılığında kötülük görürler. Erkek kardeşleriyle iyi anlaşır, onlarla olan ilişkilerinden kazanç elde ederler. Yabancı dillere karşı yetenekleri vardır. Çok güzel konuşabilir, yazabilirler. Düşüncelerini herkesle paylaşmayı isterler. Yaptıkları konuşma ve eleştiriler yüzünden başları sık sık derde girer. Evlerinden yürütecekleri bir işten gelir elde edebilirler. Evlerinin her türlü rahatlığı için elerinden geleni yapar, bu konuda savurganca davranırlar. Küçük veya orta boy bir aileden geliyor olabilirler. Aileleri sanat konularına yakın kişilerdir. Çocuk konusunda şanslı sayılmazlar, sayıları az olabilir. Yaratıcı kişilikleri sayesinde karşılarına çıkan sorunlara pratik çözümler bulmakta üstlerine yoktur. Sanat dallarına ilgi duyar, yolculuk yapmaktan hoşlanırlar. Çıkacakları yolculukları planlamaz, ani karar verirler. Aşkı ciddiye almaz maceradan maceraya koşarlar. Hayatlarında birden çok aşk ilişkisi veya evlilik söz konusu olabilir. Mantık değil aşk evliliği yapmayı ister, aynı görüş ve düşünceleri paylaşacakları kişilerle mutlu olurlar. Eşleri farklı kültürlerden birisi olabilir. Sağlık sorunları genellikle akciğerleriyle ve sinir sistemleriyle ilgilidir. Fiziksel ve zihinsel olarak hareketli oluşları genç kalmalarına yardım eder. Giyimlerine özen gösterir, dengeli ve zarif kişilerle bir arada olmaktan hoşlanırlar. Eşi dostu pek çok arkadaşı olan kişilerdir. Dini görüşlere saygı gösterir, fakat hurafeleşmiş düşüncelere de karşı çıkarlar. Başarılı olabilmeleri için desteklenmeye ihtiyaçları vardır. Ayrıca düşüncelerini dağıtmadan bir konu üzerinde odaklamaları ve kararlı davranmaları gerekiyor. Mutlu olmaları için önce sadık olmayı öğrenmelidirler.

Filiz Mete

Bizi başınızdan geçenler değil kafanızdan geçenler ilgilendirir..
. .. . . ... .. .. ...
.. .
. .. . ... .
. . ..
12-30-2010 05:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
akrep6 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

benim yükselenim ikizler merkür akrepte retro ve 6.evde yükselenim sadece uranüsle üçgen ve plütoyla karşıt açı yapmış ama ben yükselen ikizlerin hiçbir özelliğine uymuyorum bu yükselen ikizlerin etkisinin olmamasının sebebi ikizlerin yöneticisi merkürün geri gitmesimidir?
05-22-2011 03:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-22-2011 03:22 AM)akrep6 Yazılan:  benim yükselenim ikizler merkür akrepte retro ve 6.evde yükselenim sadece uranüsle üçgen ve plütoyla karşıt açı yapmış ama ben yükselen ikizlerin hiçbir özelliğine uymuyorum bu yükselen ikizlerin etkisinin olmamasının sebebi ikizlerin yöneticisi merkürün geri gitmesimidir?

doğum haritan açılmıyor , yükselen burcundan daha farklı motivasyonlara yöneldiğini gözlemliyorsan muhtemelen doğum haritanın diğer dominant faktörleriyle alakası vardır.

05-22-2011 03:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sankigibibiraz Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

(05-22-2011 03:22 AM)akrep6 Yazılan:  benim yükselenim ikizler merkür akrepte retro ve 6.evde yükselenim sadece uranüsle üçgen ve plütoyla karşıt açı yapmış ama ben yükselen ikizlerin hiçbir özelliğine uymuyorum bu yükselen ikizlerin etkisinin olmamasının sebebi ikizlerin yöneticisi merkürün geri gitmesimidir?

ASC noktan İkizlerin hangi derecesinde ona bakmak lazım. Ben Merkür dekanıyla beraber üçünü de koyuyorum. Bak bakalım sana uyan hangisi.

I. Dekan (0-10 Derece)İkizler / Merkür dekanı, burada yükselen İkizler en tipik özelliklerini gösterir...İyi bir satış danışmanı, yazar, iletişimin geniş alanında birçok konunun öğretmeni olabilir.Sürekli hareket halinde olmak isteyebilir.Okumak, favori eğlencelerinden biri olabilir.Yaşıtlarına nazaran, daha genç bir görünüş verebilir.Kişi solak ya da her iki elini de kullanabilme kapasitesine sahip olabilir.Ortalama olarak fazla yolculuk ve zeki bir görünüm verebilir bu dekan.İştahsız bir bünye sağlayabilir fakat bu kişinin mutlak enerjisini ortadan kaldırmaz.Aynı zamanda konuşkan bir kişiliğin sergilenmesi olasıdır.

II. Dekan (10-20 Derece)Terazi / Venüs dekanı...Çevresindekilerle ilişkiler, kişi için aşırı derecede önemlidir.Bu önemli gerçekten dolayı, arkadaşlarının ve ortaklarının seçiminde özellikle dikkatli olmaya ihtiyaç duyar.Gençken aldığı bir takım kararlar, kişiye uzun vadeli mutluluklar getirmeyebilir.Terazi / Yedinci Ev etkisi, matematik alanında özel yetenekler verebilir.Muhasebeci veya matematik öğretmeni olabilir.Etkili ve ikna edici konuşma potansiyeliyle hukukta başarı sağlayabilir.Yönetici dekan burada kişiye dış görünüş açısından şans taşır.Venüs, kemik yapısını geliştirebilir... Müzikal bir ses tonu sağlayabilir.Estetik duyguları gelişkin bir yaşam sürmek, kişiyi mutlu edebilir.Genellikle uyum sağlama ihtiyacındadır. Genellikle pozitif ve arkadaşçadır.

III. Dekan (20-30 Derece) :Kova / Uranüs dekanı etkileri.Sosyal, dışadönük, paylaşımcı bir kişilik sergiler.Hayatında, çevresindeki insanlar çok önemli roller oynar.Herkesin mutluluğunu istemek gibi, pozitif bir arzu geliştirir.İyimserdir ve bu kötü niyet faktörünün farkında olmamasını sağlayabilir.İdeallerini ve inançlarını destekleyen bir grup üyesi olabilir.Burada liderliğe oynayabilir.Arkadaşlarını dikkatli seçmelidir çünkü kişiye bu özen, mutluluk ve başarı sağlamasında yardımcıdır.Farklıdır ve bu farkını özellikle konuşma tarzıyla ortaya koymak ister.Uranüs bazen, olağandışı bir göz rengi ya da olağandışı şekilde saç yoğunluğu verebilir.Dikkatleri üzerine çekmede başarılıdır.Genellikle, arkadaşça bir yüz ifadesi gösterir ve onun için gülümsemek çok kolaydır.Seçkin şekilde çekici dişlere sahip olabilir, düşüncelerinin bir kısmı, takdir edilmesi için fazla gelişkin ve garip olabilir.

-Alıntıdır-
05-22-2011 01:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Yükselen İkizler'in hikayeleri
Yükselen burcu İkizler olanların hayatında gençlik hissi, sürekli hareketlilik ve iştahlı bir merak dikkat çeker. Sanki gençlik iksirini ele geçirmiş gibilerdir. Pek çok konuya hemen kolayca uyum sağlarlar. Ancak İkizler aynı zamanda çelişkilerin de burcudur. Burcun sembolündeki ikizler Kastor ve Polluks gibi, olayların her iki yönünü de değerlendirirler, bu yüzden de kolay karar veremezler. Onların çelişkisini akıl ve duygunun sürekli bir mücadelesi olarak da görebiliriz. İkizler her ne kadar hava elementinden zekanın, hız ve becerinin vurgulandığı bir burç olsa, değişken niteliği yüzünden, dışsal etkilere de çok açıktır, zihni sürekli bir yuvarlanma ve sıçrama halindedir. Nitekim İkizler’in hayatı sürekli olarak zekasını duyguları ile nasıl başarılı şekilde kullanabileceğini aramakla geçer.

Eğer yükselen burcunuz İkizler ise hareketin ve zihinselliğin önde olduğu bir aile ortamına doğmuş olmalısınız. Bu ortamda duygusal beslenme ve bağlanma yerine, çocuğun merakını sürekli canlı tutan koşullar ağır basmış olabilir. Erken yaşta kitapla tanışma, yakın çevrede komşunun çocukları, özellikle kardeşler, akrabalar, teyzeler, halalar kişisel gelişiminizde önemli izler bırakmış olabilirler. İkizler iletişim ve hareketle yakından ilgili olarak, küçüklük yaşlarından itibaren masalların, hikayelerin, yolculukların çocuğun zihninde önemli izler bıraktığı hayat hikayelerine işaret eder. Kardeşler konusu hayat boyunca güçlü bir tema olarak kalır. İkizler’in olumlu yansıması, sürekli bir canlılık, öğrenme arzusu (hayat boyu öğrenci gibidirler) ve güzel ifadedir. Kendilerini yazarak, konuşarak, hatta sürekli bir eğitim içerisinde ortaya koymak isterler. Hazırcevap ve muziptirler. Hem kendi hem de başkalarının duyguları ile fazla içli dışlı olmadıkları için , alaycı zekaları ilişkilerinde kırıcılığa dönüşebilir, ancak onlar da öyle görünmeseler de çok hassastırlar.

Yükselen İkizler diğer ateş ya da hava elementinden burçlarla birleştiğinde çok daha hareketli, dışa dönük, duygusal açıdan iyice bağımsız olurlar. Toprak ve Su elementleri ile bileşimi ise daha yumuşak ve esnektir. Yükseleni İkizler olan Koç’lar enerji dolu, direkt, yerinde duramayan, sosyal konulara duyarlı kişilerdir (Erica Jong, Jean-Paul Belmando) Boğa ile tam yerine oturmamış güven arayışı dikkat çekerken baba figürünün zayıf kalması mümkündür. (Orson Welles) Duble İkizler, zekasını ya çok iyi kullanacak ya da heba edecek risklere sahiptir. Kendini fazla beğenmiş olabilirler (Orhan Pamuk) Yengeç’le birlikte, hassas, maddi güvene önem veren, ailevi nedenlerle sürekli para kazanma uğraşında olma durumu getirebilir. (Gina Lolobrigida) Yükseleni İkizler olan Aslan’lar kendini ifade etmekte başarılı, eğitsel alanda parlak ve dominant bir ifadeye sahiptirler. (Gus Van Sant) Başak-İkizler kombinasyonu son derece keskin, zeki, organize ve verimliliğe odaklı tipler olabilirler. (Greta Garbo) Terazi kombinasyonu sanatçılık, yaratıcılık ve hoşluk getirir. (Ayşegül Aldinç, Pedro Almodovar) Akrep’le bileşimi keskin, kendini yıpratan, huzursuz bir zeka yaratır (Margaret Atwood, Paul Valery) Yükseleni İkizler olan Yay’lar çok oynak, meraklı, maceracı, ortaklaşa konularda hareketli kişilerdir. (Ayşe Arman) Oğlak’ta duyguların ifadesi zordur, finansal konularda zorlanabilirler, gevşemeleri de zordur. (Jack London, Johannes Kepler) Kova burcu ile özgürlüğüne düşkün, gelecekte yaşayan, son derece beyinsel olabilirler (Jules Verne, Virginia Woolf). Balık kombinasyonu renkli, hassas, kendini kurban eden ancak dikkat çeken tipler getirir. (Irene Cara, Luis Bunuel)
R.Hakan Kırkoğlu
09-10-2011 01:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
newmoon Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

(02-18-2008 05:58 PM)Simurg Yazılan:  Benimde yükselenim ikizler bence ama doğum saatimden tam emin olmadığım için bazen boğa bazen ikizler çıkıyor ama ben kendimi ikizler olarak görüyorum yada öyle istiyorum bende tam bilmiyorum

aynen benimde bazı kaynaklarda yükselenim boğa çıkıyor ama ben ikizler olarak kabul ediyorum kendimii gülücük))

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=j...dd=15&ast=
10-16-2011 06:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(04-30-2012 04:28 PM)karmen2 Yazılan:  yükselen ikizlerin kıvrak zekaya sahip oldukları yazıyor,
benimde aklıma şu soru takıldı;eğer yükselen burç başak veya ikizler olursa gerçekten zekaya etkisi varmıdır?yani merkür kötü konumlansa yada neptünden sert açılar alsa yinede zekidir diyebilirmiyiz yükselen ikizler veya yükselen başaklar için?

Zekidir desekte bu çok genel bir değerlendirme olur.

Kime göre zekidir ?

Diğerlerine göre zekimidir ?

Hayır sırf yükselen ikizler diye bir insan diğerlerinden daha zeki olmaz.

Pratik zekasını küçük çıkarlar için kurnaz biri olarakta kullanabilir bazı Merküryen kişiler.
Şimdi bu kişi Ahmete göre zekidir şeytana pabuçu ters giydirir oysa bana göre uzun vadede kaybettiği şeylerden dolayı pekte zeki sayılmaz.

04-30-2012 05:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(04-30-2012 04:28 PM)karmen2 Yazılan:  yükselen ikizlerin kıvrak zekaya sahip oldukları yazıyor,
benimde aklıma şu soru takıldı;eğer yükselen burç başak veya ikizler olursa gerçekten zekaya etkisi varmıdır?yani merkür kötü konumlansa yada neptünden sert açılar alsa yinede zekidir diyebilirmiyiz yükselen ikizler veya yükselen başaklar için?

zekidir yinede zekidir de; bu zekayı hep şeytanlıklarda kullanıyordur..gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
04-30-2012 05:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(04-30-2012 05:01 PM)Neptunian Yazılan:  

Zekidir desekte bu çok genel bir değerlendirme olur.

Kime göre zekidir ?

Diğerlerine göre zekimidir ?

Hayır sırf yükselen ikizler diye bir insan diğerlerinden daha zeki olmaz.

Pratik zekasını küçük çıkarlar için kurnaz biri olarakta kullanabilir bazı Merküryen kişiler.
Şimdi bu kişi Ahmete göre zekidir şeytana pabuçu ters giydirir oysa bana göre uzun vadede kaybettiği şeylerden dolayı pekte zeki sayılmaz.

ben aptalını çok gördüm :D yalancı ve sahteler bide belli ediyolar şaka gibi gülücük
04-30-2012 06:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  yükselen ikizler fotoğraflar aeon 11 17,838 08-11-2012 07:15 PM
Son Mesaj: ekinoks
  akrep ve oğlak'ın gölgesinde bir yay, yükselen ikizler.. Zembul 12 17,196 05-06-2011 01:07 AM
Son Mesaj: penelope

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir