Değerlendir:
  • 37 Oy - 3.11 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

6. evimiz
Yazar Mesaj
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: 6. evimiz
aeon Yazılan:
optimus_prime Yazılan:pluto ve akrep burcu maddi kazanclarla ilgilidr..en maddiyatcı burc akreptir diye yazmıstım daha oncekı mesajlarımda..

kelimenin kullanımından kaynaklanmış."dünyevi " kelimesini kullandığınız için ,direkt başka burçlar geldi.

genel olark akreplerin maddiyatçı olduğuna ben de katılıyorum.ama en kısmını bilemem.;)

ben en kısmından eminim makara
10-22-2009 10:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: 6. evimiz
benim plutom 6. evimde ve marsla açısı var. küçük yaşta karın bölgesinden ameliyat oldum. ve 18 yaşında yüzümde çok ciddi ve uzun süren cilt problemi yaşadım...

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
10-23-2009 02:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pdust Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

6. evimde satürn uranüs ve neptün var. dünkü transitte de güneş merkür venüs yayda ay da ikizlerdeydi. ay burcum ikizler. sadece satürnümle ters açı yapıyor. dün baldırımın yarısını kaynattım kolay kolay da geçmeyeceğe benziyor. sakar bi insan da değlim normalde ama dün hatta bugün de hatta sanırım bir süre 6.evimde bir yoğunluk olacak ve ayım venüsüm lilitim şironumla ters açı yapacak. 6.ev ve açılarıyla ilgili neler dikkat etmeliyiz acaba? kritik dönemleri nasıl kestirebiliriz?
12-04-2009 07:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Marsın 6. evdeki Pluton üçgen yapıyor.Bağışıklık sistemini güçlendirir bu konum.
Sağlığını hassas hale getiren asıl açı 6. evdeki Plutonun kadınlarda sağlığı temsil eden Ayla zıt açı yapması. Buna ek olarak Yükselen yöneticin olan Marsın Yükselen çizgine yarıkare yapması ve 1. evdeki Jüpiterin ve yükselen burç çizgisinin Satürnle olumsuz açı yapması durumu sözkonusu.Mars ve Satürn klasik Astrolojide hastalıkları temsil eden gezegenler.Bulundukları burçlar ve yaptıkları açılar sağlık sözkonusu olduğunda dikkatle incelenmeli.
Mars Kova'sıyım, Satürn Oğlak'ta. Kova'nın vücutta temsil ettiği bölgeler; baldırlar, bilekler. Bi'de kan dolaşımı, Kova ile ilişkilendirilen. Satürn ise; iskelet sistemi, eklem yerleri konusunda söz sahibi. 13 Ocak 2001'de, bi'ev kazası sonucu kıkırdak (ayak bileğim) kemiğimi kırdım. İlerleyen zamanlarda da üzerine en az bir-iki defa düşmüşlüğüm, burkmuşluğum vardır. Günün transitlerine bakıldığında; Tr. Mars'ın T-Kare gerilimini tetiklediği görülebilir. Tr. Mars, Asc yöneticisi (Venüs) ile Inconjuction oluşturmuş aynı zamanda. Üstelik Tr. Satürn, Asc sahasındaki natal Ay ile kavuşurken, zaten hali hazırda olan natal Ay - Satürn 150'lik açısına tabiri caizse gaz veren olmuş. Inconjuction açısının, fedakarlık ettiğimiz ya da ihmal ettiğimiz yaşam alanlarını ifade ettiği, bi'çok kaynakta karşılaştığım bi'bilgi. Özellikle de sağlık hususunda. Ve o gün gerçekten bi'ihmalkarlık (ahmaklık ya da çocukluk da denilebilir utandım) yüzünden söz konusu sıkıntıyı 3 ay çekmek durumunda kalmıştım (bkz; kendini esefle kınamak).

T-Kare'nin çıkış noktasının Mars Kovası olması ve o gün haritamla kesişen göksel gerilimin ayak bileğimdeki (Kova) kıkırdak kemiği (Satürn) ile buluşmuşluğu çok enteresan geldi hakikatensoru

6. evdeki Plüto'nun, Mars (10) ve Jüpiter (12) ile oluşturduğu T-Kare gerilimi, sağlık hususunda hangi muhtemel sorunların hassasiyetini arttırabilir sevgili Nin.Me.Sar.Ra?

12-05-2009 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Sevgili Aprilios,
6. evdeki Plutonun Akrepte kendi burcunda olmasını hesaba katarsak özellikle Marstan gelen olumsuz açının üreme organları ve hatta boşaltım sisteminde sorunlar yaratabileceğini düşünebiliriz.Genel anlamda bakarsak Marsın Plutonla yaptığı olumsuz açılar fiziksel enerjinin vücudu yok etmeye dönük çalışmasına neden olabiliyor.Bu iki gezegen olumsuz açı yaparken ikisinden birinin sağlık eviyle ilişkilenmesini hiç olumlu bulmuyorum.Ama senin haritanda 1. evdeki ayın Marsla yaptığı olumlu açı,6. evdeki şans noktası sağlığın adına olumlu işaretler.Bu açının etkileriin hafifletiyor diyebiliriz.

Öte yandan Mars kovada sinir sistemini hassaslaştırabiliyor.Pluton karesi bastırılmış, patlamaya hazır öfke gibi ele alınabilir.Demek ki sinirlendiğin zaman öfkeni içinde biriktirmemen gerekiyor.Yoksa olmadık zamanlarda öfke patlamaları yaşayabilirsin.Bu genel sağlığını da olumsuz etkileyebilen bir faktör.

Ben de Mars Kovasıyım,eğer sinirlerim bozuksa düz yolda ,düz ayakkabıyla yürürken bile düşer gibi olabiliyorum bazen.

Satürnün Oğlakta kendi burcunda olduğu için dikkate almamız gerekebilir sağlık açısından.Ama pek önemli bir açısını göremiyorum.Yine de transit gezegenlerin Oğlaktaki Satürnle etkileşimlerini dikkate almak gerekebilir.

Nin.Me.Sar.Ra
12-06-2009 08:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Sevgili Aprilios,
6. evdeki Plutonun Akrepte kendi burcunda olmasını hesaba katarsak özellikle Marstan gelen olumsuz açının üreme organları ve hatta boşaltım sisteminde sorunlar yaratabileceğini düşünebiliriz.Genel anlamda bakarsak Marsın Plutonla yaptığı olumsuz açılar fiziksel enerjinin vücudu yok etmeye dönük çalışmasına neden olabiliyor.Bu iki gezegen olumsuz açı yaparken ikisinden birinin sağlık eviyle ilişkilenmesini hiç olumlu bulmuyorum.Ama senin haritanda 1. evdeki ayın Marsla yaptığı olumlu açı,6. evdeki şans noktası sağlığın adına olumlu işaretler.Bu açının etkileriin hafifletiyor diyebiliriz.

Öte yandan Mars kovada sinir sistemini hassaslaştırabiliyor.Pluton karesi bastırılmış, patlamaya hazır öfke gibi ele alınabilir.Demek ki sinirlendiğin zaman öfkeni içinde biriktirmemen gerekiyor.Yoksa olmadık zamanlarda öfke patlamaları yaşayabilirsin.Bu genel sağlığını da olumsuz etkileyebilen bir faktör.

Ben de Mars Kovasıyım,eğer sinirlerim bozuksa düz yolda ,düz ayakkabıyla yürürken bile düşer gibi olabiliyorum bazen.

Satürnün Oğlakta kendi burcunda olduğu için dikkate almamız gerekebilir sağlık açısından.Ama pek önemli bir açısını göremiyorum.Yine de transit gezegenlerin Oğlaktaki Satürnle etkileşimlerini dikkate almak gerekebilir.
Şans noktam, ikinci evdeki Şiron ile kavuşumda. Önemsiz olan bu yanılgıya sebep; Earth simgesinin şans noktasının genel kullanımındaki simgesi ile benzerlik taşıması sanırım.

Yine de Ay - Mars arası kontağın, Plüto - Mars geriliminin etkiselliğini yumuşatabilir olmasına sevindim. Çok sık öfkelenebilen biri değilim aslında. Fakat öfkelendiğim kimi zaman, düşünce sistemim ''off'' moduna giriyor. ''Yanık Merkür'' tabirindeki açısal durumun, buna sebep olabilir nitelikte olduğuna, sevgili Uranus'ün bi'iletisinde rastlamıştım.

uranus Yazılan:Gunes 28 derecede , merkur ise 29 derecede , yani kavusum da bulunuyorlar... zaten 0 – 3 derece arası cok kuvvetli yanık merkur potansiyeli veriyor...Bunu ben defalarca yazmıştım ama burda kısaca tekrar etmek istersek , söyle anlatabilirim.... Gunes, ego, sahsiyet... ikili tartışmalarda şayet karsındaki kişi egona dokunursa, o zaman kıyametleri koparırsın... gunes parlamaya baslayınca, yanındaki aklı sembolize eden merkur parlayamaz, sonük kalır, yani aklın devre dısı olur...bu durumda akıl süzgecinden gecirmedigin icin icinden gelen ne varsa soylersin, bagırma, öfkelenme, cunku kontrol edemezsin kendini.
Satürn, haritama vurgu konusunda payidar. Güneş & Merkür Koç kavuşum + sesli ifadede kendine pek de hayırlı (12) bi'yer seçtiği söylenemez. Bi'de üstüne üstlük, bu kavuşum yöneticisinin Plüto'dan almış olduğu darbe (derin darbe dil çýkarma) öfke anında hem aklımın hem de dilimin kilitlenmesine sebep olabiliyor. Delirmiş olduğum çoğu zaman -nasıl bi'kontrol mekanizmasıysa- devreye girer ve ''dur'' der. Bi'de ekler: ''ya ağzından çıkan ve işitim sisteminin duymamazlık konusunda 'o an için' umursamazlığı, sonra 'puf' diye ortadan kayboluverirse?'' Delirtenler için pek sevimli yoo hayır bi'potansiyel taşısa da bu astrolojik kombinasyon, evet bazen bana zor anlar yaşatabiliyor.

Değerli bilgilerinizi aktarmış olduğunuz için teşekkür ederim.

12-07-2009 03:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Aprilios Yazılan:Şans noktam, ikinci evdeki Şiron ile kavuşumda. Önemsiz olan bu yanılgıya sebep; Earth simgesinin şans noktasının genel kullanımındaki simgesi ile benzerlik taşıması sanırım.

Konu madem açıldı ben de haritanla ilgili şikayetimi dile getirmek istiyorum.Hangi programı kullandığını bilmiyorum ama haritanın aşırı kalabalık görünümünden ötürü bakınca hiçbir şey anlayamıyorum.Daha önce de söyleyecektim ama bir şeklde unutuyorum bunu söylemeyi.Kusura bakmazsın umarım

Aprilios Yazılan:Yine de Ay - Mars arası kontağın, Plüto - Mars geriliminin etkiselliğini yumuşatabilir olmasına sevindim. Çok sık öfkelenebilen biri değilim aslında. Fakat öfkelendiğim kimi zaman, düşünce sistemim ''off'' moduna giriyor. ''Yanık Merkür'' tabirindeki açısal durumun, buna sebep olabilir nitelikte olduğuna, sevgili Uranus'ün bi'iletisinde rastlamıştım.

Boğa etkisiyle birleşen bir Mars-Pluton karesinin neler yapabileceğine bir örnek:Son derece halis munis görünümlü bir komşumuz en son kızı bilgisayara dalıp kendini dinlemiyor gerekçesiyle alır laptopu bir güzel kırar.Bu hikayeyi kızından dinleyince şaşırmıştım.Kızı bana annemin böyle sakin göründüğüne bakmayın gerçekten kızdığı zaman ne yapacağı belli olmaz demişti.Bu hanımefendi yükseleni Koç , Ayı Boğada 1. evde Satürnle birleşen bir balık burcu kadını ve senin gibi Mars-Pluton karesine sahip.

Ay Mars üçgeni Mars Pluton açısının etkilerini yumuşatmıyor aslında ben yanlış anlattım sanırım.Tam olarak söylemek istediğim sağlık konusunda Ayın Marsla yaptığı üçgen senin hastalıklara karşı mücadele etme gücünü arttırır, vücuduna dinamizm verir.Bu durum da Mars-Pluton karesinin yapabileceği yıpratıcı etkiyle oluşabilecek rahatsızlaklara hem bir nebze set çeker hem de herhangi bir hastalığa yakalınarsan onu kolay atlabilmeni sağlar.
Aprilios Yazılan:
uranus Yazılan:Gunes 28 derecede , merkur ise 29 derecede , yani kavusum da bulunuyorlar... zaten 0 – 3 derece arası cok kuvvetli yanık merkur potansiyeli veriyor...Bunu ben defalarca yazmıştım ama burda kısaca tekrar etmek istersek , söyle anlatabilirim.... Gunes, ego, sahsiyet... ikili tartışmalarda şayet karsındaki kişi egona dokunursa, o zaman kıyametleri koparırsın... gunes parlamaya baslayınca, yanındaki aklı sembolize eden merkur parlayamaz, sonük kalır, yani aklın devre dısı olur...bu durumda akıl süzgecinden gecirmedigin icin icinden gelen ne varsa soylersin, bagırma, öfkelenme, cunku kontrol edemezsin kendini.
Satürn, haritama vurgu konusunda payidar. Güneş & Merkür Koç kavuşum + sesli ifadede kendine pek de hayırlı (12) bi'yer seçtiği söylenemez. Bi'de üstüne üstlük, bu kavuşum yöneticisinin Plüto'dan almış olduğu darbe (derin darbe dil çýkarma) öfke anında hem aklımın hem de dilimin kilitlenmesine sebep olabiliyor. Delirmiş olduğum çoğu zaman -nasıl bi'kontrol mekanizmasıysa- devreye girer ve ''dur'' der. Bi'de ekler: ''ya ağzından çıkan ve işitim sisteminin duymamazlık konusunda 'o an için' umursamazlığı, sonra 'puf' diye ortadan kayboluverirse?'' Delirtenler için pek sevimli yoo hayır bi'potansiyel taşısa da bu astrolojik kombinasyon, evet bazen bana zor anlar yaşatabiliyor.

Güneş-Merkür birleşimi daha doğrusu yanık Merkür ile ilgili Uranüsün söyledikleri dışında sanıyorum şöyle bir varsayım da bulunabiliriz.Güneş egomuz Merkür de düşünce yapımız olduğundan bu kadar yakın bir birleşmede Güneş yani ego düşünme tarzımızı belirleyecektir.Yani çoğunlukla ben merkezci bir düşünce yapısına sahip olan insanları anlatıyor olabilir bu birleşim.

Aprilios Yazılan:Değerli bilgilerinizi aktarmış olduğunuz için teşekkür ederim.

Rica ederimgözkýrpma Görevimiz.Bu forumda bulunma sebebimiz. gülücük

Nin.Me.Sar.Ra
12-10-2009 03:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Konu madem açıldı ben de haritanla ilgili şikayetimi dile getirmek istiyorum.Hangi programı kullandığını bilmiyorum ama haritanın aşırı kalabalık görünümünden ötürü bakınca hiçbir şey anlayamıyorum.Daha önce de söyleyecektim ama bir şeklde unutuyorum bunu söylemeyi.Kusura bakmazsın umarım
Uzun zamandır Solar Fire kullanıyorum. Çıkartmış olduğum düzenekte bulunan astroidlere ek, Vulcan, Earth simgeleri kompleks bi'görünüm algısı yaratmış olabilir. Şikayetinizi dikkate alarak; harita düzeneğini, astro.com'dan değiştirmiş bulunmaktayım ;)
Alıntı:Boğa etkisiyle birleşen bir Mars-Pluton karesinin neler yapabileceğine bir örnek:Son derece halis munis görünümlü bir komşumuz en son kızı bilgisayara dalıp kendini dinlemiyor gerekçesiyle alır laptopu bir güzel kırar.Bu hikayeyi kızından dinleyince şaşırmıştım.Kızı bana annemin böyle sakin göründüğüne bakmayın gerçekten kızdığı zaman ne yapacağı belli olmaz demişti.Bu hanımefendi yükseleni Koç , Ayı Boğada 1. evde Satürnle birleşen bir balık burcu kadını ve senin gibi Mars-Pluton karesine sahip.
Evet, Plütonik Mars temasında (natalın da bütünselliğe bağlı olarak) bi'tür ''deli kuvveti'' tabiriyle isimlendirilebilecek şiddetsel uzantı ve zorbalık potansiyelinden bahsedilebilmekte.

Şimdiye dek yaşadığım, öfke nöbeti niteliği taşıyabilecek hiçbir durumda bi'şeyleri kırıp-dökme hezeyanına kapılmadım. Belki de henüz yeterli derecede öfke limitim zorlanmadı gülücük)

Ben de küçük bi'örnekle bağlayayım; yaşadığım -iplerin kopmuş olduğu- bi'ilişkide karşı tarafın sergileyebileceği potansiyel bi'saçmalık dahası ile karşılaşmamak adına, kendisinden hediye olan bi'şeyi geri vermek ihtiyacında bulundum. Şeytan'ın konuştuğu yerde, söz konusu şeyi yanmış ya da parça parça edilmiş halde adresine teslim etmek, duyulmuyor değildi. Fakat aklım, ''Şeytanı kaale alırsan; o da kendini kaale almış olacak. Senin yakıp-yıktığın şeyde, olmayan değeri ile karşılaştığı yanılgısına kapılmasına izin vermiş olacaksın.'' dedi. Şeytanı (o durum için söz konusu duygularımı) gerçekleştirmekten vazgeçtim.

Demek istediğim; öfkeli olduğum zamanlarda bile -ki bu sadece öfke duygum değil, hemen hemen her türlü duygum için geçerli- üzerine düşünmeden, determinist bazda incelemeye tabi tutmadan harekete geçmem, geçemem daha doğrusu. Haritamdaki ateş elementi eksikliği de bu duruma yardımcı sanıyorum.
Alıntı:Ay Mars üçgeni Mars Pluton açısının etkilerini yumuşatmıyor aslında ben yanlış anlattım sanırım.Tam olarak söylemek istediğim sağlık konusunda Ayın Marsla yaptığı üçgen senin hastalıklara karşı mücadele etme gücünü arttırır, vücuduna dinamizm verir.Bu durum da Mars-Pluton karesinin yapabileceği yıpratıcı etkiyle oluşabilecek rahatsızlaklara hem bir nebze set çeker hem de herhangi bir hastalığa yakalınarsan onu kolay atlabilmeni sağlar.
Ben yanlış ifade etmişim aslında. Şöyle ki; ''gerilimin etkiselliğini yumuşatabilir olması''ndan kastım, sağlık hususundaki potansiyel 1-0'lık Mars - Plüto etkisini (malefik anlamda) sizin de açıklamış olduğunuz gibi 1-1'lik hale getirebilme benefikliğini taşıyor olmasıydı.
Alıntı:Güneş-Merkür birleşimi daha doğrusu yanık Merkür ile ilgili Uranüsün söyledikleri dışında sanıyorum şöyle bir varsayım da bulunabiliriz.Güneş egomuz Merkür de düşünce yapımız olduğundan bu kadar yakın bir birleşmede Güneş yani ego düşünme tarzımızı belirleyecektir.Yani çoğunlukla ben merkezci bir düşünce yapısına sahip olan insanları anlatıyor olabilir bu birleşim.
Arı haliyle (açı ve ev bağlantılarından muaf) olumlanabilmesi oldukça yakın geldi soru

12-10-2009 10:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

vuslat Yazılan:bende rica edebilirmiyim 6.evle ilgili yorum

Sevgili Vuslat,

Kovadaki Ayla Aslanda kendi burcunda olan Güneşin zıt açı yapıyor.Genel anlamda Güneş kalp hastalıklarını yönetir.Kova burcuysa tansiyon sorunu verebilen bir burç.Altıncı evine düşen Jüpiter de yine Yüksek tansiyon sorunu verebiliyor.

6. evindeki Koçtaki Jüpiter Satürnle kare yapıyor.Jüpiter karaciğer rahatsızlıklarının yanısıra şeker hastalığıyla da ilgili bir gezegen. Ayrıca Yükselen burcun Terazi de aynı şekilde şeker hastalığıyla ilgili.

Eğer ailende varsa kalp damar hastalıkları, tansiyon sorunları veya şeker hastalığı riski taşıyor olabilirsin.

Nin.Me.Sar.Ra
12-16-2009 06:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

gizem kara Yazılan:bende istiyoomm olurmu gülücük)
Sevgili Gizem,

Koçtaki Ay Yükselen çizgine yakın duran Marsla 135 derecelik açı yapıyor. Sık sık başın ağrıyor olabilir.İlerki yaşlarda olabilecek Yüksek tansiyon sorununa da işaret edebilir bu konum .Başka bir başlıkta Migren yüzünden mide kanaması geçirdim demiştin galiba.Migren genel anlamda mideyi de olumsuz etkileyebilen bir hastalık ama senin haritanda Ayın kendi evi olan 4.eve düşmesi de mideni hassaslaştırmış olabilir.

6. evin yöneticisi Venüs 1. evde ve plutonla kare, tiroid beziyle ilgili sorun yaşadın mı hiç ?Mars ve Jüpiter Yayda birleşiyor Venüs de Yayda 1. evde Şeker hastalığı riskinden söz edebiliriz belki.

Yay burcu epey güçlü olduğundan yine Karaciğerle ilgili sorun yaşama ihtimalin var.

------------------------------------------------------------

Aslında ben sağlıklı insanlara sende şu şu hastalık çıkabilir diye yorum yapmaktan rahatsız oluyorum.Bence bu başlıkta geçirebileceğimiz değil geçirdiğimiz fiziksel rahatsızlıklardan bahsedelim böylece astroloji ve sağlık ilişkisi üzerine bir nevi istatistiki veri elde etmiş oluruz.

Nin.Me.Sar.Ra
12-19-2009 12:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir